ГРАБЕЖ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА! Каде се 1.500 вработени од ДУИ кај министерот Садула Дураку?!
mia.mk
Претседателство со ЕУ – товар на грбот на Ангела Меркел
alsat-m.tv
Во трката за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии
mia.mk
Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам (ДПЛ)
mia.mk
Демонстрантите си заминуваат од пред српското Собрание
mia.mk
Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ
mia.mk
Меркел истакна дека за пандемијата треба глобален одговор, го потенцира членството во СЗО
mms.mk
Колку „малите“ можат да им откинат од изборниот колач на „големите“?: Во денешниот „Стадион“ гостуваа Апасиев, Стојановски, Грчева, Јованов, Бачев , К
mia.mk
Петнаесеттиот Акто фестивал за современи уметности продолжува во Гевгелија
Поранешниот премиер на Албанија Сали Бериша ОБЈАВИ ВИДЕО ПРОТИВ ЗОРАН ЗАЕВ
mia.mk
Геноцидот во Сребренца 25 години подоцна: Кои се е осуден во Хаг, во Србија, во Босна и во Хравтска
netpress.com.mk
Сенатот на САД порача дека Ердоган со решението за „Аја Софија“ ги навредил христијаните
netpress.com.mk
Париз изрази жалење за одлуката на Турција за измена на статусот на „Света Софија“
Вучиќ формира нова влада порано од очекувано, но прво... Следи чиста во СНС
mia.mk
Митинг на коалицијата „Алијанса за Албанците и Алтернатива“ во Гостивар
mia.mk
Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград
mia.mk
Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (видео)
mia.mk
Заев во Карпош: Правиот пат значи ЕУ и НАТО, грижа за сите, заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој
sitel.com.mk
Две нови аудио бомби објавени и денеска - едната за Милошоски, другата за Заев
netpress.com.mk
Заев: ДУИ со барањето Албанец премиер испрати уценувачка порака
Нова „бомба“: Заев вели Албанските гласови не вределе ни пет банки
mia.mk
Мендони: Одлука за Света Софија отворена провокација кон целиот цивилизиран свет
Шекеринска конечно се огласи: Потврди дека била на гости кај Боки 13 и ја нападна Алфа телевизија
mia.mk
Шекеринска: Договорот од Преспа ни ги донесе НАТО и ЕУ, стави меѓународен печат на македонскиот идентитет и на македонскиот јазик
makfax.com.mk
Наришкин: Случајот на Сафронов не е поврзан со неговите професионални активности
press24.mk
Протести во Грција: Повредени шест полицајци и уапсени девет лица
kurir.mk
Вучиќ: Протестите се обид на опозицијата да се врати на власт
Огненовски за МИА: Демократи е против национални политички партии, важни се сите граѓани подеднакво
kanal5.com.mk
Вучиќ и Хоти на видео самит за Косово со Макрон и Меркел
Заев од Боговиње: Со Касами во владата, ОФИЦИЈАЛИЗАЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНА
sitel.com.mk
Избори 2020: Заев ветува забрзан процес на преговори со ЕУ
kanal5.com.mk
Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд
kanal5.com.mk
Предизборната битка финишира со интензивирање на т.н бомбашки напади
kurir.mk
Скандали одамна се врзуваат за името на Петре Шилегов: Сомнеж дека одамна овозможил бизнис на фирма од кланот Заеви
mia.mk
Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец

И за вредме на погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД

Net Press 05.06. 16:37

И за вредме на погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД

Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред општинската зграда во момент кога полицијата го расчистуваше просторот после антирасните протести. Двајца полицајци турнаа на земја неидентификуван маж кој падна на плочникот и почна да крвари од главата. По објавување»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.