kanal5.com.mk
„ЕУ по корона кризата можеби ќе се распадне“
mia.mk
СБ на ОН парализиран за време на пандемијата со новиот коронавирус
netpress.com.mk
Италијанските здравствени власти го отфрлаат лабораториското потекло на коронавирусот
mms.mk
ИЈЗ со детални податоци за заболените по општини
kanal5.com.mk
Фон дер Лајен го честита членството во НАТО
mia.mk
Матарела: Европа мора да усвои нови мерки за справување со коронавирусот
mia.mk
Словенечките медиуми за членството на Северна Македонија во НАТО
kanal5.com.mk
Србин од Ниш добил три години затвор зашто излегол од самоизолација
mia.mk
Нова порака на Лагард за лидерите во ЕУ: Работете поинтензивно за да се ублажи влијанието на Ковид-19 врз економиите
mia.mk
ВТБ-лигата прогласи крај на сезоната без шампион
kanal5.com.mk
Британскиот премиер Џонсон заболен од корона вирусот
mia.mk
Со изолацијата поради Ковид-19, зголемено семејното насилство во Франција
mia.mk
Едуард Филип предупредува на „крајно голем бран“ кој „се нафрла на Франција“
netpress.com.mk
Советниците на Трамп викендот ќе му посочат нови препораки за борба со Ковид-19
netpress.com.mk
Италија го отфрла предложениот одговoр на ЕУ на коронавирусот
netpress.com.mk
Шпанија набавила неисправни тестови за коронавирусот
mia.mk
Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана
mia.mk
За еден ден 365 смртни случаи од коронавирусот во Франција, вкупно 1.696 жртви
Американците кажаа ЗОШТО ПАДНА КОСОВСКАТА ВЛАДА НА КУРТИ
makfax.com.mk
САД го обвинија Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за негово апсење
mms.mk
„Аџибадем Систина” набави 15.000 тестови за детекција на Ковид-19
mia.mk
Лидерите на Г20 одржаа виртуелен самит посветен на пандемијата и нејзините економски последици
mia.mk
Борел: Интензивна соработка на ЕУ со Западен Балкан во борба против пандемијата
netpress.com.mk
Путин смета дека Русија може да го совлада коронавирусот за помалку од три месеца
mia.mk
САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“
mms.mk
Чартер летот од Малта до Скопје чини 25.000 евра
kanal5.com.mk
Вашингтон и Пекинг во вербална војна за Ковид-19!
mms.mk
Граѓаните од Македонска Каменица ќе донираат храна и хемиски средства за сиромашните и немоќните
alsat-m.tv
Османи: Партиите не треба да лицитираат со мерки против ковид-19 на прес-конференции
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Руските воени експерти пристигнаа во италијански Бергамо
mia.mk
Франција ги повлекува војниците од Ирак поради Ковид-19
kanal5.com.mk
Над три милијарди луѓе во светот се во принудна изолација
puls24.mk
Шокантно – 9 ЕУ држави му забраниле прелет на рускиот авион со помош за Италија
kanal5.com.mk
Само во една европска држава работат училиштата и кафулињата
makfax.com.mk
Урсула фон дер Лаен: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ
mia.mk
Состојба со Ковид-19 во светот до 17 часот

И покрај „Коронавирусот“, 250 Македонци ќе патуваат за Милано, Венеција и Тоскана

Alfa 25.02. 16:58

И покрај „Коронавирусот“, 250 Македонци ќе патуваат за Милано, Венеција и Тоскана

Над 250 Македонци нема да ги откажат патувањата за Милано, Венеција и Тоскана во Италија, откако оваа земја сее паника поради Коронавирусот. Од Агенцијата „Го травел” кој ги организира патувањата, за Алфа велат дека мал дел од нив ќе го пренаменат патувањето за друга дестинација. Останатите биле по»»»

alfa.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano