rtsh.al
Shkodër, operacioni anti-informalitet, bllokohet për herë të dytë punishtja e turshive dhe e salcave
indeksonline.net
Vjedhje masive e votave mes kandidatëve të AAK-së e PSD-së (Dokument)
INVESTIGIM/ Lana, kanali në mes të qytetit (FOTO LAJM)
Kuvendi mblidhet në seancë plenare
boldnews.al
BE na tha “Jo”. E duam, s’na do, po me kë të martohemi?
6 vjedhje në një muaj: Policia kap me “presh në duar” bandën e hajdutëve në Durrës
cna.al
“Ofendoi protestuesit”/ Klevis Balliu mesazh ambasadorit të OSBE
periskopi.com
Reagim i Periskopit mbi gjuhën rrugaçe të Xhemajl Rexhës
Çfarë kërkon Ali Ahmeti në politikë, pas dështimit të datës për negociata
boldnews.al
Noka tallet me Hahn: A nuk ishte ky që na the vjet, u hapën negociatat?
boldnews.al
Reforma Zgjedhore, PD përgatit propozimet/ Ndryshime në Kushtetutë, financimin e partive dhe…
Studentë ndërkombëtarë interes për sektorin e ujit në Shqipëri
rtsh.al
Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve
Tani pa gaz lotsjellës, Albin Kurti: rishikojmë demarkacionin me Malin e Zi
ekonomiaonline.com
ORCA: 16 profesorë të UP-së i kanë të vjedhura punimet shkencore
BRENDËSI/ Si e ndryshoi Turqia dinamikën e luftës në Siri? Fillimisht, të njihemi me shkak-pasojat…
boldnews.al
Kuvendi miraton Korporatën e Investimeve Shqiptare, opozita: Afera më e madhe korruptive
“Juventus” dhe Dybala, gati diskutimet për rinovimin e kontratës
Negociatat/ Vendimmarrja pozitive në Këshillin Europian, me rëndësi për vetë BE-në
gazetamapo.al
Nga aksidentet e Brahos te parada e grave të PS/ Fotot e Kuvendit sot
evropaelire.org
Prokuroria mban sekret laboratorin që do të ekzaminojë zarfet nga Serbia
tetovasot.com
Pendarovski: Lobojmë deri në momentin e fundit
sot.com.al
"Shqipëria kërkon hapjen e negociatave, jo integrim të menjëhershëm në BE’’/ Deklarata e Endri Fugës shkakton debat midis gazetarit gjerman dhe atij b
gazetablic.com
Prokuroria kërkon rigjykim për Ilir Tolajn dhe pesë zyrtarë të tjerë
Dossier/ Bariu që ulej në një tavolinë me kryeminstrin dhe reagimi i sekretarit të partisë. Shefqet Musaraj: “1 lab, një skuadër, dy, një kompani, tre
balkanweb.com
Lëvizja Vetëvendosje: Vuçiç nuk është në pozita që të komentojë simbolet. Gazetari: Mos donte flamurin e Kosovës?!
aa.com.tr
Në botë jetojnë 1,3 miliardë persona të varfër
telegrafi.com
Merkel planifikon të diskutojë zbritjen e buxhetit të BE-së për Gjermaninë pas BREXIT-it
ekonomiaonline.com
Gucati: Këtë muaj apo në nëntor do të ngritën aktakuzat e para nga Specialja
rtsh.al
Britania e Madhe arrin marrëveshje me BE-në për Brexit
Buxheti faktik 2018, Balla: Prioritet uji i pijshëm, arsimi, shëndetësia, bujqësia dhe infrastruktura
lexo.com.al
Buxheti faktik i 2018/ Ministrja Shahini: “Projekte të rëndësishme të realizuara si rezultat i rritjes buxhetore”
koha.mk
Ketrin Eshton: BE-ja duhet ta shpërblejë Maqedoninë e Veriut
Protesta e Shoqërisë Civile Këkrohet shkarkimi i ambasadorit Borchardt. OSBE në Vjenë nis hetimet për shkeljet e Kodit të Sjelljes
balkanweb.com
Video/ Tensione në Kuvend, Braçe e Shalsi përplasen me Ralf Gjonin, deputeti i merr mikrofonin nga dora ministrit
cna.al
Skandali në ISHP/ Ish-kunata e Ramës dhe kunata e Çuçit, injoron Gjonajn
cna.al
Nga Mitro Çela/ Tarasi në histori italiane

​Ndalimi i peshkut, paralajmërohen masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

RTK 29.06. 13:07

​Ndalimi i peshkut, paralajmërohen masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

Për ndalimin e peshkut të Kosovës nga autoritetet e Maqedonisë së Veriut, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka paralajmëruar masa reciproke ndaj këtij shteti fqinjë. Ministri Shala pohon se ankesa e prodhuesve kosovarë për shkeljen e marrëveshjes së CEFTA-s nga ana e Maqedonisë së Ve»»»

Infokusi 29.06. 13:11

Ndalimi i peshkut, paralajmërohen masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

Për ndalimin e peshkut të Kosovës nga autoritetet e Maqedonisë së Veriut, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka paralajmëruar masa reciproke ndaj këtij shteti fqinjë. Ministri Shala pohon se ankesa e prodhuesve kosovarë për shkeljen e marrëveshjes së CEFTA-s nga ana e Maqedonisë së Ve»»»

gazetainfokus.com
Monitor 25.06. 23:07

Ashpërsohet lufta tregtare në Ballkan, Maqedonia e Veriut bllokon peshkun e Kosovës

Traders at Tirana's street market exchange euros for the first time as Albania was introduced to the new currency on the first business day of the year Jaunary 3, 2002. The street markets accounts for $2.4 billion transaction in a year compared to just $500 million by all banks and licenced exchang»»»

monitor.al
Bota Sot 29.06. 13:01

Ndalimi i peshkut, paralajmërohen masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

Maqedonia Për ndalimin e peshkut të Kosovës nga autoritetet e Maqedonisë së Veriut, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka paralajmëruar masa reciproke ndaj këtij shteti fqinjë. Ministri Shala pohon se ankesa e prodhuesve kosovarë për shkeljen e marrëveshjes së CEFTA-s nga ana e Maqedo»»»

botasot.info
Indeks 29.06. 15:51

​Ndalimi i peshkut, Kosova paralajmëron masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

Për ndalimin e peshkut të Kosovës nga autoritetet e Maqedonisë së Veriut, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka paralajmëruar masa reciproke ndaj këtij shteti fqinjë. Ministri Shala pohon se ankesa e prodhuesve kosovarë për shkeljen e marrëveshjes së CEFTA-s nga ana e Maqedonisë së Ve»»»

indeksonline.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano