makfax.com.mk
Саркози обвинет за корупција и злоупотреба на функцијата
makfax.com.mk
„Ле Монд“: Франција, Холандија и Германија со црвено светло за Скопје и Тирана
kapital.mk
ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Потпретседателот Мемеди на 14. Парламентарен безбедносен форум во Париз
mia.mk
Ѓукановиќ: Во спорот со СПЦ ќе ги браниме своите интереси
press24.mk
Димитров: Фали само едно делче во мозаикот да нема одложувања за ЕУ
alsat-m.tv
Заев: Потенцирањето на „октомври“ во ЕУ
alsat-m.tv
Опозицијата ја критикува власта за немањето датум за преговори
mia.mk
Саудиска Арабија ја отфрли истрагата на ОН за одговорноста на принцот во случајот Кашоги
mia.mk
Мета испрати известување до ОБСЕ/ОДХИР дека на 30 јуни нема избори
press24.mk
Хербст: По договорот Северна Македонија годинава треба да ги почне преговорите со ЕУ
alfa.mk
Тачи: ЕУ не успева да го надмине протекционизмот и небрежноста за регионот
alfa.mk
Ниту промената на името и договорот со Бугарија не донесоа датум за старт на преговори
За државниот врв октомври е крајниот термин за датумот
mia.mk
Могерини во Вашингтон на средба со Помпео, разговарано и за Западен Балкан
press24.mk
Движењето Беса бара да биде вклучено во изготвување на законот за СЈО
press24.mk
ВИДЕО: ФБИ изврши рација во Москва - Русите открија ќелија на Исламската држава
kapital.mk
„Газпром“ е подготвен да инвестира во нови насоки за снабдување со гас во Европа
makfax.com.mk
Брнабиќ: Ситуацијата во регионот е полоша од пред неколку години
mia.mk
Косово: Опозицијата во потрага по три гласа за да ја урне Владата на Харадинај
Тешки преговори во ЕУ за одлагање на датумот за преговори со земјава
Сведок: Се прислушуваше од неколку локации во Скопје, а пристап во опремата имаа Сашо Мијалков и Горан Грујевски
mia.mk
Номе Калју противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ
makfax.com.mk
Еропскиот суд пресуди дека германските патарини за туристи се дискриминирачки
alfa.mk
Ѓукановиќ: Туѓото не го сакаме, нашето не го даваме
Амбасадорот на Украина во Германија обвини германски политичари за „предавство”
kapital.mk
Што е и како работи 5G технологијата?
alsat-m.tv
Пендаровски и Заев летаат со редовни линии оти владиниот авион е на сервис
kapital.mk
“Поларниот пат на свилата” може да ги промени правилата на игра за природен гас
kapital.mk
Фејсбук ги објави партнерите со кои развива сопствена криптовалута
kurir.mk
Пендаровски ја започна, Заев ја продолжи очајната ПР стратегија
ТЕГЕТ ПАЛТО ОДИ СО СЕ’
ПEНДАРОВСКИ: НЕСПОРНО Е ДЕКА ЌЕ ДОБИЕМЕ ДАТУМ ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД
ЦЕНТРАЛНО-ЕВРОПСКАТА ИИЦИЈАТИВА И ЗЕЛЕНИТЕ ОД ЕУ ПРИТИСКААТ ЗА УРГЕНТНО ПОЧНУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИ СО НАШАТА ЗЕМЈА
МОЖЕ ЛИ КОРИДОРОТ 8 ДА ГИ ПРЕГАЗИ ИСТОРИСКИТЕ ДЕБАТИ?
КАКО МУСОЛИНИ ОЖИВЕА ВО МИЛАНО?
АСТРОНОМСКИ КИРИИ ЗА ЧАЛАМ КОРЗОТО
МОСКВА И ЕВРОПСКИТЕ ИЗБОРИ (3)
alsat-m.tv
Совет на министри, Заев очекува позитивен одговор
alsat-m.tv
Прва годишнина од Преспанскиот договор
press24.mk
Тажна вест: Почина култниот македонски филмски режисер
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
mia.mk
Чанак: Да и се врати имотот на Црна Гора одземен 1918 година, никој не и брани на СПЦ да гради нови храмови
alfa.mk
Мали надежи од министерскиот совет во Луксембург – Заев сепак оптимист

Реакции во Косово по информациите дека објавената слика од силување во војната не е автентична

MIA - Makedonska Informativna Agencija 17.05. 13:18

Реакции во Косово по информациите дека објавената слика од силување во војната не е автентична

Косовските медиуми изразија сомневање во автентичноста на сликата што вчера во Собранието ја покажа пратеничката Фљора Бровина, која тврдеше дека се работи за доказ за силувањата што српските воено-полициски сили ги вршеле во Косово во последната војна, јави дописникот на МИА од Приштина. Приштина,»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano