rd.al
Bomba në ambasadën sovjetike/ PD kujton masakrën e regjimit komunist ndaj intelektualëve të Tiranës
kohajone.com
Mesazhi i Bashës për krerët e degëve të PD: T’i përgjigjemi çdo thirrje të Presidentit në mbrojtje të Kushtetutës
kallxo.com
Themelohet Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike
kallxo.com
Hashim Thaçi e Vlora Çitaku bashkë pas skandalit me 'njohjen' nga Xhamajka
FRANCË – Bursat europiane të penalizuara nga virusi kinez dhe Trump
tetovasot.com
“Bombat” e Milloshoskit indicie apo mjet për poena politike?
epokaere.com
Njohësit e integrimeve: Duhet të punohet ende për liberalizim të vizave
alpenews.al
2 MARSI I PRESIDENTIT/ A e ka emrin “Besëlidhja Demokratike Shqiptare", lëvizja e re politike e Ilir Metës?
gazetaexpress.com
Shekerinska: Çdoherë kur ka ambicie së bashku me vullnetin politik, pason suksesi
kohajone.com
Rama takohet me ministrin e Jashtëm të Rusisë: I shokuar nga ajo që pashë në Ukrainë
REPORTAZHI. ‘Ku shkuan që të gjithë?’ Zbrazja e ngadaltë dhe e trishtë e kryeqytetit botëror të shpopullimit
boldnews.al
“Më 2 mars ti vemë fre arrogancës së Ramës”/ Aleati i Bashës thirrje qytetarëve: Boll toleruam
tetovasot.com
PËRSE NUK U NDERUAR PËR SË GJALLI ADEM DEMAÇI ?
exit.al
Kalon vetingun pavarësisht problemeve gjyqtarja që lehtësoi akuzat ndaj Tahirit
shqiptarja.com
RENEA dhe FNSH kontroll me dron për kapjen e vrasësit në Rrëshen (Pamjet)Ekzekutoi motër e vëlla në pritë! Policia kontroll me dron dhe 5 mln lekë kus
lajmi.net
Zv/kryeministri synon marrëveshje me Serbinë nën udhëheqjen e Albin Kurtit
Rusia do të ndërtojë autostradë miliarda dollarëshe në Krime
insajderi.com
Erërat i shkaktojnë dëme bujkut nga Mamusha 59 mijë euro, Ministria e Bujqësisë hesht
Shahini: Paketa financiare, përfitojnë 90% e studentëve në universitetet publike
shqiptarja.com
Gjirokastër, shpërndahen broshura sensibilizuese për mbrojtjen nga koronavirusi! Aktivitet informues në tregun e komunitetit romMasat ndaj koronavirus
Një delegacion i lartë nga qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe po viziton Bashkësinë Islame të Kosovës
gazetablic.com
Në prag të zgjedhjeve në Podujeve, zyrtari i lartë LDK-së në këtë komunë i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje
Koronavirusi ndau familjen në dysh mes Kinës dhe Zvicrës, babai humbi lindjen e djalit të vogël
portalb.mk
Shekerinska: Këto janë dobitë më të mëdha për RMV-në nga anëtarësimi në NATO
kosova.info
OAK organizon Workshop, në bashkëpunim partnerët e saj
Koha për kompromisin e shumëkërkuar
shqiptarja.com
Më 1 Mars Gjermania hap dyert për fuqinë punëtore, por përballet me një lajm jo të mirë
shqiptarja.com
Intervista në 1916/ Çfarë thoshte Esat Pasha për situatën në Turqi dhe Shqipëri
tetovasot.com
FRIKË NGA FRAGMENTIMI
kohajone.com
Vetëvrasja te burgu 313, Prokuroria nis hetimet. Ja vepra penale
shqiptarja.com
'Socialist i ndershëm', Meta falenderon themeluesin e LSI-së Limoz Dizdarin pasi e mbështeti për '2 marsin': Mirënjohje e zjarrtë
balkanweb.com
L’Echo de Paris (1916) / Intervista me Esat Pashën në lidhje me situatën në Turqi dhe Shqipëri
aa.com.tr
Libi, disa të plagosur nga sulmi i forcave të Haftarit
rtsh.al
Rama bën thirrje për paqe mes Rusisë dhe Ukrainës
shqiptarja.com
Champions, paqe në Napoli-Barcelona, Bayern Mynih 'hipotekon' çerekfinalet
Artikulli i “Deutsche Welle”/ Mirë mbeç BE! Migracioni në Europën Lindore ndërron kahun
gazetamapo.al
Alarm në Itali/ Rasti i parë në Kroaci, koronavirusi afrohet dhe më shumë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2020
Parashikimi i motit, 26 shkurt 2020
kosova.info
Serbia po armatoset, a duhet të alarmohen shqiptarët e Kosovës?
kosova.info
Kurti mund ta shkarkojë edhe drejtorin e AKI-së
sot.com.al
“Është në dobi të të gjithë shqiptarëve”, SHBA nis punën, publikon pamjet dhe jep njoftimin e rëndësishëm
cna.al
Shkurt 1956/ Fjalimi i fshehtë, që ndryshoi historinë botërore
shqiptarja.com
Mbrëmë i mori jetën, dëshmia e gruas në 2017, kur burri e goditi me tub uji: Do të vrasPo kthehej nga puna! Ish-burri qëlloi gruan dhe vëllanë e saj m

Zbulohen detaje të reja, ja si u vra gazetarit saudit

Bold News 11.09.2019. 09:28

Zbulohen detaje të reja, ja si u vra gazetarit saudit

Një gazetë turke ka botuar detaje të reja, të një regjistrimi, që raportohet se kapi momentet e fundit të gazetarit saudit të zhdukur, Jamal Khashoggi. Kritiku i qeverisë saudite u vra në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll në tetor të vitit 2018. Gazeta pro-qeveritare Sabah thotë se transkri»»»

boldnews.al
Insajderi 11.09.2019. 09:14

Mediet turke zbulojnë detaje nga vrasja e Khashoggit

Kritiku i qeverisë saudite u vra në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll në tetor të vitit 2018. Gazeta pro-qeveritare Sabah thotë se transkriptimi që posedon, është nga një regjistrim i marrë brenda objektit, dhe më vonë i siguruar nga inteligjenca turke. Ai përfshin informacione, siç janë fj»»»

insajderi.com
Portalb 11.09.2019. 09:07

Gazeta turke: Kështu u vra gazetari Jamal Khashoggi

Një gazetë turke ka botuar detaje të reja, të një regjistrimi, që raportohet se kapi momentet e fundit të gazetarit saudit të zhdukur, Jamal Khashoggi. Kritiku i qeverisë saudite u vra në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll në tetor të vitit 2018, transmeton REL. Gazeta pro-qeveritare Sabah t»»»

portalb.mk
Radio Evropa e Lire 11.09.2019. 08:45

Gazeta turke: Kështu u vra gazetari Jamal Khashoggi

Një gazetë turke ka botuar detaje të reja, të një regjistrimi, që raportohet se kapi momentet e fundit të gazetarit saudit të zhdukur, Jamal Khashoggi. Kritiku i qeverisë saudite u vra në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll në tetor të vitit 2018. Gazeta pro-qeveritare Sabah thotë se transkri»»»

evropaelire.org
You can read more about this at Osservatorio Italiano