Koha për kompromisin e shumëkërkuar
shqiptarja.com
Më 1 Mars Gjermania hap dyert për fuqinë punëtore, por përballet me një lajm jo të mirë
ekonomiaonline.com
Një delegacion i kryetarëve të Komunave nga Kosova po qëndron në shtetin amerikan të Iowas
portalb.mk
Shekerinska: Këto janë dobitë më të mëdha për RMV-në nga anëtarësimi në NATO
shqiptarja.com
Intervista në 1916/ Çfarë thoshte Esat Pasha për situatën në Turqi dhe Shqipëri
tetovasot.com
FRIKË NGA FRAGMENTIMI
kohajone.com
Vetëvrasja te burgu 313, Prokuroria nis hetimet. Ja vepra penale
gazetainfokus.com
Djali i ish drejtorit të RTK-së publikon një mal skandale e abuzime në Televizionin Publik të Kosovës
shqiptarja.com
'Socialist i ndershëm', Meta falenderon themeluesin e LSI-së Limoz Dizdarin pasi e mbështeti për '2 marsin': Mirënjohje e zjarrtë
ekonomiaonline.com
Kurti takohet me përfaqësues të Bankës Botërore
balkanweb.com
L’Echo de Paris (1916) / Intervista me Esat Pashën në lidhje me situatën në Turqi dhe Shqipëri
aa.com.tr
Libi, disa të plagosur nga sulmi i forcave të Haftarit
rtsh.al
Rama bën thirrje për paqe mes Rusisë dhe Ukrainës
shqiptarja.com
Champions, paqe në Napoli-Barcelona, Bayern Mynih 'hipotekon' çerekfinalet
Artikulli i “Deutsche Welle”/ Mirë mbeç BE! Migracioni në Europën Lindore ndërron kahun
gazetamapo.al
Alarm në Itali/ Rasti i parë në Kroaci, koronavirusi afrohet dhe më shumë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2020
Parashikimi i motit, 26 shkurt 2020
kosova.info
Serbia po armatoset, a duhet të alarmohen shqiptarët e Kosovës?
kosova.info
Kurti mund ta shkarkojë edhe drejtorin e AKI-së
sot.com.al
“Është në dobi të të gjithë shqiptarëve”, SHBA nis punën, publikon pamjet dhe jep njoftimin e rëndësishëm
cna.al
Shkurt 1956/ Fjalimi i fshehtë, që ndryshoi historinë botërore
shqiptarja.com
Mbrëmë i mori jetën, dëshmia e gruas në 2017, kur burri e goditi me tub uji: Do të vrasPo kthehej nga puna! Ish-burri qëlloi gruan dhe vëllanë e saj m
kosova.info
Albin, a ta mbajmë apo ta n’shojmë veriun e vendit!?
Koronavirusi tek fqinjët/ Lidhjet e forta tregtare, sa persona fluturojnë nga dhe drejt Italisë. Qytetet që kryesojnë
sot.com.al
Plas sherri në opozitë, Berisha-Kryemadhi përplasen me Bashën për 2 marsin, dyshja revolucionare të alarmuar nga lëvizjet e kreut demokrat
sot.com.al
Reforma, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kandidates së SPAK, KPA mbyll hetimin për Arben Dollapajn
mia.mk
Në Kodrën e Diellit prej sot në përdorim teleferiku i ri me gjashtë ulëse
hashtag.al
11 viktima dhe 323 të infektuar, qeveria italiane liron nga taksat bashkitë e prekura nga koronavirusi
sot.com.al
Gati hapja e negociatave, BE nis diskutimet për metodologjinë e re të zgjerimit, Gjermania thirrje për dritë jeshile ndaj Shqipërisë
kosova-sot.info
“Skandali në Londër”, Edi Ramës i vjen edhe një ‘goditje’ për Kosovën
sot.com.al
Meta kërkesë policisë për tubimin: Qytetarët do jenë të pajisur me mimoza të freskëta, më 2 mars nis pranvera shqiptare
sot.com.al
LSI rreshtohet krah Metës: Absurde që BE në Tiranë nuk flet për faktet skandaloze të reformës në drejtësi, tani fuqinë e merr populli
sot.com.al
Vodhën 13 milionë lekë në poliklinikën private, arrestohen tre hajdutët e grupit “Hijet e natës”, dyshohen për vjedhjen e disa bizneseve
kosova-sot.info
Akuza të rënda për Thaçin dhe Baton Haxhiun, zbulohen takimet e fshehta me Vuçiqin
shqiptarja.com
Historia tragjike: Vëllanë e demaskuan dhe kur pritej t’i vinin hekurat, një toger i Sigurimit e qëlloi tre herë pas koke
sot.com.al
Kur të bëhem unë kryeministër...
telegrafi.com
Mësime nga të rinjtë e Kosovës: Gjithëpërfshirja garanton barazinë!
sot.com.al
Qëllimi i vërtetë i protestës dhe grotesku me simbolikën e 2 marsit
telegraf.al
Limos Dizdari: Në 2 Mars, edhe unë në sheshë për Kushtetutën që bëmë me socialistët
kosova.info
Haradinaj: Rugovën e kam votuar, por historia do ta cilësojë o me tradhti, o me budallaki o me raki
Alarmoi Mossadi, 4 persona planifikonin sulm në ndeshjen Shqipëri -Izrael Privacy Overview

Robert Boteri: Mediave në Slloveni u jepet ryshfet për të diskredituar politikanë dhe biznesmenë

Portalb 09.10.2019. 17:37

Robert Boteri: Mediave në Slloveni u jepet ryshfet për të diskredituar politikanë dhe biznesmenë

Robert Boteri, drejtori kreativ i revistës “Mladina“ nga Sllovenia, ka dekada që është pjesë e kësaj reviste kult, që në ish-Jugosllavi ishte pararojë e avangardës shpesh me përmbajtje kontroverse. Në prill të këtij viti, ndodhi një incident diplomatik, kur “Mladina” në faqen e parë publikoi një ka»»»

portalb.mk
Aktuale 24.11.2018. 16:09

Ja sa peshon miku i Gruevskit, kryeministri hungarez

Për kryeministrin hungarez Viktor Orban i cili i mundësoi të drejtën e azilit ish kryeministrit Nikolla Gruevski, duke iu falënderuar fuqisë së tij politike me vite spekulohet se ka arrit të krijojë pasuri të madhe. Por kuptohet që është vështirë të gjendet e dhënë zyrtare, për shkak të faktit, pas»»»

aktuale.mk
Lajmpress 24.11.2018. 14:22

Sa peshon pasuria e mikut të Gruevskit, Viktor Orban

ër kryeministrin hungarez Viktor Orban i cili i mundësoi të drejtën e azilit ish kryeministrit Nikolla Gruevski, duke iu falënderuar fuqisë së tij politike me vite spekulohet se ka arrit të krijojë pasuri të madhe. Por kuptohet që është vështirë të gjendet e dhënë zyrtare, për shkak të faktit, pasi»»»

RTSH 21.11.2018. 14:55

Hungaria: Gruevskit i rrezikohej jeta nëse burgosej

Kushtet e këqija në burgjet maqedonase ishin argumenti kryesor me të cilin qeveria hungareze ka akorduar azil politik për Nikolla Gruevskin. Ish kryeministri maqedonas kishte kërkuar azil në Hungari duke theksuar se nëse ai burgosej në Maqedoni atëhere një komplot i organizuar rreth tij parashikont»»»

rtsh.al
Archivio 13.11.2018. 17:38

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet Home / Rajoni / Maqedonia / Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet Novem»»»

Kosova Press 13.11.2018. 15:28

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në Hungari

Nikolla Gruevski është dënuar me dy vite burg në rastin “Tank” të PSP-së për furnizimin e Mercedesit me vlerë prej 580 mijë euro. “Viktor Orban jo vetëm që është kyçur në fushatën e të përkrahurit nga Rusia, ish kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, por edhe do që atij dhe krerëve të parti»»»

Almakos 13.11.2018. 14:40

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet

Nikolla Gruevski është dënuar me dy vite burg në rastin “Tank” të PSP-së për furnizimin e mercedesin me vlerë prej 580.000 euro.“Viktor Orban jo vetëm që është kyçur në fushatën e të përkrahurit nga Rusia, ish kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, por edhe do që atij dhe krerëve të partisë»»»

Koha 13.11.2018. 14:32

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet

“Viktor Orban jo vetëm që është kyçur në fushatën e të përkrahurit nga Rusia, ish kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, por edhe do që atij dhe krerëve të partisë së tij t’u mundësojë strehë në Hungari, që është plotësisht kundër vlerave jo vetëm të Bashkimit Evropian, por edhe të Hungaris»»»

koha.mk
Express 13.11.2018. 14:32

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet

“Viktor Orban jo vetëm që është kyçur në fushatën e të përkrahurit nga Rusia, ish kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, por edhe do që atij dhe krerëve të partisë së tij t’u mundësojë strehë në Hungari, që është plotësisht kundër vlerave jo vetëm të Bashkimit Evropian, por edhe të Hungaris»»»

gazetaexpress.com
Kosova Sot 13.11.2018. 14:25

Partia hungareze kishte paralajmëruar para një viti strehimin e Gruevskit në këtë shtet

“Viktor Orban jo vetëm që është kyçur në fushatën e të përkrahurit nga Rusia, ish kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, por edhe do që atij dhe krerëve të partisë së tij t’u mundësojë strehë në Hungari, që është plotësisht kundër vlerave jo vetëm të Bashkimit Evropian, por edhe të Hungaris»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano