Adevarul 3m

Președintele vede un „pas înainte” în dosarul lui Ciprian Ciucu: „În sfârșit, nu mai avem stenograme din dosare. Ani de zile noi făceam justiția la televizor”

Președintele Nicușor Dan a declarat vineri, 19 iunie, că, în cazul dosarului care îl vizează pe primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, nu au existat scurgeri de informații către presă înainte de trimiterea cauzei în instanță și că „ani de zile noi făceam justiția la televizor și în ziare”. În cadrul un»»»

adevarul.ro
Bursa 6m

Nicuşor Dan: „Suntem într-o criză politică, dar nu este o criză a statului”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat vineri, la Bruxelles, că România se află într-o criză politică provocată de lipsa de dialog dintre partide, însă a subliniat că instituţiile statului funcţionează normal, conform unor declaraţii de presă susţinute la finalul reuniunii Consiliului European de la B»»»

bursa.ro
Jurnalul 6m

Schimbare majoră pentru 112 în România. Apelurile video și inteligența artificială vor ajuta salvatorii să intervină mai repede

Serviciul de urgență 112 va trece printr-un amplu proces de modernizare, care promite să schimbe modul în care cetățenii comunică cu autoritățile în situații critice. Guvernul României a anunțat vineri că sistemul va fi extins și îmbunătățit prin implementarea unor noi soluții IT&C, finanțate atât »»»

jurnalul.ro
Gandul 7m

Trump declară că puterea sa nu are „limite” după războiul cu Iranul. Ce a spus președintele american despre perspectiva continuării războiului

În cadrul unui interviu acordat pentru emisiunea „The Axios Show”, Donald Trump a precizat că războiul cu Iranul i-a arătat că „nu există limite” în ce privește exercitarea puterii sale. Președintele american a precizat în cadrul unui interviu Axios că a negociat acordul de pace cu Teheranul pentru»»»

gandul.ro
Curierul National 8m

ARB: Scrisoare deschisă din partea sectorului financiar-bancar din România

Stimați reprezentanți ai autorităților publice din România, Stimați lideri de opinie, Am luat act, cu indignare profundă față de un abuz inexplicabil, de comunicările Consiliului Concurenței privind adoptarea unei decizii referitoare la o presupusă manipulare a ROBOR de către participanții la piață»»»

curierulnational.ro
Romania Actualitati 17m

Nicuşor Dan declară că l-a desemnat pe Adrian Veştea pentru că partidele politice nu au găsit o soluție

Șeful statului a precizat că nu face jocuri de partid şi a ales varianta pe care a considerat-o cu cele mai mari şanse de a trece în Parlament. Adrian Veştea a fost desemnat să formeze un guvern pentru că partidele politice nu au prezentat Cotroceniului nicio formulă care să aibă în spate o majorit»»»

romania-actualitati.ro
Adevarul 19m

Un nou capitol în războiul digital global. Cum au descoperit hackerii o „ușă din spate” către locuințele americanilor

Milioane de dispozitive conectate la internet sunt folosite fără știrea proprietarilor pentru a susține atacuri cibernetice sofisticate, inclusiv operațiuni atribuite Rusiei, Chinei și altor state, avertizează experții în securitate. Totul a început cu un apel telefonic între doi directori din dome»»»

adevarul.ro
Romania TV 21m

Preşedintele Nicuşor Dan, despre dosarul primarului general, Ciprian Ciucu: "În sfârşit, nu mai avem stenograme din dosare. Faptul că justiţia nu se mai face la televizor şi în ziare e un pas înainte"

Nicușor Dan a subliniat faptul că această situație este urmarea discuțiilor pe care le-a avut cu procurorii-șefi, la numirea în funcție a acestora. „Cazul de la DNA al domnului Ciucu, ce vreau să remarc, și ăsta este un pas înainte, pentru că am avut o discuție cu cei trei procurori șefi, după ce a»»»

romaniatv.net
Adevarul 25m

Economistul-șef al BCE avertizează: Inflația din zona euro rămâne peste 3% tot anul, dar „nu este un dezechilibru major”

Economia zonei euro traversează un șoc inflaționist de intensitate moderată, iar rata inflației va rămâne peste pragul de 3% pe parcursul întregului an, a declarat vineri economistul-șef al Băncii Centrale Europene (BCE), Philip Lane. Declarațiile vin la scurt timp după ce BCE a decis majorarea rat»»»

adevarul.ro
Adevarul 25m

Contractul cu PESA pentru noile trenuri CFR, deblocat parțial. Ministrul interimar al Transporturilor: „A pornit prost”

Discuțiile privind contractul de achiziție al trenurilor produse de compania poloneză PESA au avansat în ultimele săptămâni, iar situația a fost deblocată doar parțial, în condițiile în care statul român încearcă să rezolve problema mentenanței și a recepției ramelor deja livrate. Ministrul interim»»»

adevarul.ro
Adevarul 25m

Miruță: Banii din contractele SAFE pe transporturi ajung la firme românești. Doar două se duc în Spania și Italia

Majoritatea fondurilor alocate prin programul SAFE pentru infrastructura rutieră ajung la companii românești, a declarat vineri ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță. Potrivit acestuia, șapte din cele nouă contracte de autostradă finanțate prin mecanismul european au fost câștigate de»»»

adevarul.ro
Gandul 26m

Nicușor Dan iar și-a dat somnul peste cap la Bruxelles, ca la Revelion. „Iertați-mă, s-a prelungit foarte mult aseară”

Președintele Nicușor Dan pare să aibă din nou probleme cu programul de odihnă. După episodul de la începutul anului, când a recunoscut că petrecerea de Revelion i-a perturbat somnul timp de aproape o săptămână, șeful statului a mărturisit acum că este obosit după cele două zile petrecute la Bruxell»»»

gandul.ro
Adevarul 27m

Eurodeputații PSD cer Comisiei Europene ajutor pentru fermierii afectați de pesta micilor rumegătoare

Delegația PSD din Parlamentul European a transmis o scrisoare președintei Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, prin care solicită sprijin financiar pentru fermierii afectați de pesta micilor rumegătoare și o revizuire a restricțiilor comerciale impuse în contextul apariției focarelor. Potrivit »»»

adevarul.ro
Romania Actualitati 29m

Nicuşor Dan a declarat că Adrian Veştea a fost desemnat să formeze un guvern pentru că partidele politice nu au găsit o soluție

Șeful statului a precizat că el nu face jocuri de partid şi a ales varianta pe care a considerat-o cu cele mai mari şanse de a trece în parlament. Adrian Veştea a fost desemnat să formeze un guvern pentru că partidele politice nu au prezentat Cotroceniului nicio formulă care să aibă în spate o majo»»»

romania-actualitati.ro
Romania Actualitati 29m

Consiliul Național al PNL stabilește agenda Congresului extraordinar programat duminică

Vineri ar urma să se tranșeze câte filiale din țară mai rămân fidele planului lui Ilie Bolojan de a exclude disidenții și cât trec de partea premierului desemnat Adrian Veșta pentru a păstra PNL la guvernare. 800 de liberali din toată țara sunt reuniți de o oră în Consiliul Național extraordinar al»»»

romania-actualitati.ro
Bursa 30m

Nicuşor Dan: „Adrian Veştea are foarte multe calităţi, a lucrat cu bugete şi fonduri europene”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat vineri că l-a ales pe Adrian Veştea pentru a forma Guvernul datorită calităţilor sale profesionale, precum experienţa directă cu bugetele şi fondurile europene, potrivit unor declaraţii de presă susţinute la finalul reuniunii Consiliului European de la Bruxelles »»»

bursa.ro
Observator 31m

Nicuşor Dan, despre Fritz: E rolul ANI să caute virgule sau să-i prindă pe cei îmbogăţiţi din funcţii publice?

"Este rolul ANI să găsească oameni care se îmbogățesc folosindu-și funcția publică sau să caute virgule în acte pe care diverşi funcţionari publici le fac? Nu comentez decizia judecătorească. Dar la situația de fapt vedem mașinile cu care vin funcționarii publici în jurul primăriilor. Ăsta e rolul »»»

observatornews.ro
Digi24 32m

Nicușor Dan critică Agenția de Integritate: Care e rolul ei? Să caute virgule în actele funcționarilor publici?

Președintele Nicușor Dan a criticat Agenția Națională de Integritate, răspunzând la o întrebare legată de cazul primarului Timișoarei, Dominic Fritz. El crede că rolul ANI ar trebui să găsească oameni care se îmbogățesc folosindu-se de funcția pe care o ocupă, nu „să caute virgule” în actele făcute»»»

digi24.ro
Digi24 32m

Nicușor Dan, despre dosarul lui Ciucu: În sfârșit, nu mai avem stenograme din dosare, ani de zile făceam justiție la televizor

Nicușor Dan a vorbit în conferința de presă de vineri despre dosarul de la DNA al lui Ciprian Ciucu. Președintele a afirmat că nu se va pronunța cu privire la acuzațiile care i se aduc primarului general pe când era edilul Sectorului 6, dar spune că a remarcat faptul că „în sfârșit, nu mai avem ste»»»

digi24.ro
Digi24 32m

Nicușor Dan: Nu e nicio legătură între ce am promis eu și deciziile magistrațiilor de ieri

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, vineri, întrebat despre cele trei decizii ale magistrațiilor de joi, că „e aşa de multă tensiune în societate că, orice se întâmplă şi ar putea să sune a ceva, e motiv ca oamenii să se revolte”. În acest context, șeful statului a îndemnat la calm. Președintele C»»»

digi24.ro
Romania TV 33m

Nicușor Dan clarifică decizia de a nu consulta PNL cu privire la desemnarea lui Veștea: „am luat în calcul cele două criterii: păstrarea direcției pro-occidentale și economia. Timpul ne presează”

De ce nu i-ați anunțat pe PNL că nominalizați pe Veștea. De ce PNL și nu PSD? Suntem într-o perioadă în care după nominalizare… Deci atributul meu constituțional este să nominalizez. Între momentul în care nominalizez și guvernul trece sau nu, orice declarație cu privire la acest proces poate să fi»»»

romaniatv.net
Economica 33m

PSD prezintă cererile pentru susţinerea parlamentară a viitorului guvern. Printre acestea se numără: creșterea salariului minim, indexarea pensiilor, sprijinirea mamelor și veteranilor - Economica.net

Partidul Social Democrat prezintă vineri măsurile solicitate pentru susţinerea parlamentară a viitorului guvern, arătând că viitorul guvern trebuie să îşi asume prin Programul de guvernare o serie de măsuri esenţiale pentru protejarea populaţiei şi pentru relansarea economică. Social-democraţii vor»»»

economica.net
Ordinea Zilei 40m

Olimpiada Balcanică de Matematică pentru juniori: România a ocupat primul loc

România a ocupat primul loc la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru junior. Competiția are loc în țara noastră, în Buzău, perioada 15-20 iunie 2026. Cei doisprezece elevi români, care ne reprezintă, au obţinut cinci medalii de aur, cinci medalii de argint şi două medalii de bronz. „Locul I pent»»»

ordineazilei.ro
Romania Actualitati 41m

LIVE VIDEO: Declarații de presă ale președintelui Nicușor Dan

Nicușor Dan a participat la summitul de vară al liderilor statelor UE. Declarațiile președintelui Nicușor Dan: Nicușor Dan: Ieri seară o discuție cu... Consiliul a avut o discuție cu președintele Zelenski și după aceea o dezbatere pe Ucraina. Tot aseară a fost o dezbatere despre Europa pe piața glo»»»

romania-actualitati.ro
Bursa 43m

Sectorul financiar-bancar: Decizia Consiliului Concurenţei privind manipularea ROBOR este un abuz inexplicabil

Sectorul financiar-bancar din România respinge ferm acuzaţiile privind presupusa manipulare a ROBOR şi avertizează că aceste comunicări ale Consiliului Concurenţei cu privire la adoptarea unei decizii de sancţionare a participanţilor la piaţă - cu atât mai mult cu cât lipseşte orice argumentare a f»»»

bursa.ro
Digi24 44m

Nicușor Dan, după ce Tribunalul Ilfov a intervenit în scandalul din PNL: „Ați văzut vreun partid să se jeneze să dea oameni afară?”

Președintele Nicușor Dan a spus, într-o conferință de presă susținută vineri, că decizia prin care Tribunalul Ilfov a înregistrat și judecat în aceeași zi cererea taberei Veștea din PNL de a suspenda hotărârile conducerii partidului, produce efecte „insignifiante”. „Decizia de la tribunalul Ilfov a»»»

digi24.ro
Romania TV 45m

Condițiile PSD pentru susținerea guvernului Adrian Veștea: majorarea salariului minim, indexarea pensiilor, oprirea austerității, stimularea investițiilor

Partidul Social Democrat a transmis vineri, într-un comunicat, că România are nevoie „cât mai rapid” de un guvern cu puteri depline, dar a precizat că sprijinul parlamentar pentru viitorul Executiv Adrian Veștea depinde de asumarea unui set de măsuri considerate esențiale pentru protejarea populați»»»

romaniatv.net
Romania TV 45m

Preşedintele Nicuşor Dan minimizează efectele deciziei Tribunalului Ilfov în scandalul din PNL: "Sunt insignifiante. O voință politică n-a fost niciodată cenzurată de instanțele de judecată"

Biroul Politic Național a decis luni, într-una din decizii, că grupurile parlamentare ale PNL sunt mandatate să nu susțină învestirea unui guvern propus de Adrian Veștea și că parlamentarii PNL ori nu vor participa la vot, ori vor exprima opțiunea „prezent, nu votez”. În decizie se mai precizează c»»»

romaniatv.net
Active News 46m

Ședință cu sânge pe pereți la liberali. Se pregătește convocarea Congresului extraordinar de duminică și excluderea lui Veștea din partid.Tabăra Veștea atacă noul Statut propus: ”Nu este statutul PNL, este statutul lui Bolojan”

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul Este ziua decisivă pentru liberali trecuți în doar câ»»»

activenews.ro
Jurnalul 54m

Cod Rutier 2026! BMW-urile și multe Volkswagen-uri ar putea deveni interzise pentru șoferii începători

Șoferii începători din România ar putea avea parte de una dintre cele mai importante schimbări legislative din ultimii ani. Un proiect de modificare a Codului Rutier prevede că persoanele care au obținut permisul de conducere de mai puțin de doi ani nu vor mai putea conduce anumite vehicule conside»»»

jurnalul.ro
Observator 55m

Nicuşor Dan, despre guvernul Veştea: "Sper că partidele vor vota premierul desemnat de mine"

El a precizat că suntem după şase săptămâni de când guvernul a căzut şi nu trebuia să cadă şi a precizat că a avut o încercare cu Tomac, iar din dialogul repetat cu partidele a fost convins că va trece dar a avut nişte surprize. "Eu nu fac jocuri de partid. Guvernul nu trebuie să cadă. Atributul me»»»

observatornews.ro
Business Magazin 55m

Preşedintele Nicuşor Dan explică de ce l-a propus pe Adrian Veştea ca premier

Preşedintele Nicuşor Dan a explicat vineri la Bruxelles motivele pentru care a ales să-l propună pe Adrian Veştea în funcţia de premier. „Am avut o încercare cu domnul Tomac şi am fost convins că va trece. În baza discuţiilor cu partidele, am fost convins că va trece, însă am avut nişte surprize. A»»»

businessmagazin.ro
Romania TV 57m

După presiunile Ungariei de a renunţa la formula „aderare accelerată” a Ucrainei la UE, Nicușor Dan vine cu explicaţii: "Eliminarea acestei sintagmei nu schimbă parcursul european al Ucrainei şi Republicii Moldova"

Preşedintele Nicuşor Dan consideră că, deși formularea „aderarea accelerată” a fost eliminată, nu există consecințe practice imediate pentru Republica Moldova, iar România rămâne un susținător activ al aderării acesteia la Uniunea Europeană. Şeful statului a precizat că, în acest moment, Moldova și»»»

romaniatv.net
Romania TV 57m

Nicușor Dan îi ia apărarea lui Fritz și critică indirect sistemul de integritate: „Trebuie să ne uităm dacă nu cumva sancțiunile sunt disproporționate”

Cele trei decizii: Fritz, Ciucu, PNL Tribunal Ilfov. Ce transmiteți românilor ce și-au pierdut încrederea în dvs? E deja complicată. Nu este nicio legătură între ce am promis și ceea ce spuneți dvs. Vreau să comentez aceste trei acte ale magistraților din ziua de ieri. Primul meu comentariu este că»»»

romaniatv.net
Gandul 1h

Nicușor Dan explică de ce l-a desemnat premier pe Adrian Veștea fără să se consulte cu PNL

Președintele Nicușor Dan a explicat motivele care au stat la baza deciziei de a-l desemna pe Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru, în ciuda faptului că alegerea nu a fost discutată în prealabil cu conducerea PNL și a stârnit nemulțumiri în interiorul partidului. Șeful statului a declarat c»»»

gandul.ro
Business Magazin 1h

Unul dintre cele mai populare oraşe turistice din lume pregăteşte o taxă de până la 50 de euro pentru vizitatori

Autorităţile susţin că măsura ar putea reduce presiunea turistică şi ar aduce fonduri pentru întreţinerea oraşului. Noul primar al Veneţiei, Simone Venturini, intenţionează să majoreze semnificativ taxa de acces pentru turiştii care vizitează oraşul doar pentru o zi, potrivit The Guardian. Edilul a»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Cum reuşeşte un tânăr să trăiască „după buget” şi să pună pe primul plan investiţiile?

Între cheltuielile de zi cu zi, dorinţele personale şi planurile de viitor, găsirea unui echilibru nu este întotdeauna uşoară. Totuşi, există şi tineri care reuşesc să îşi organizeze foarte bine bugetul şi să transforme economisirea într-un obicei constant. Un exemplu este cel al lui Oren Moscovici»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Antreprenor la 24 de ani: luni susţine licenţa în nanotehnologie la Politehnica din Bucureşti, iar ieri a câştigat 15.000 de euro în finala programului re: Marc cu proiectul unei mâini bionice

A strâns 10.000 de ore de muncă pentru a dezvolta o mână bionică şi nu se teme de ceilalţi zece producători din lume care dezvoltă astfel de proteze. “Suntem primul start-up din Europa care dezvoltă un astfel de produs, pe care îl vom produce tot în Europa”, spune David Alexandru Popescu, 24 de ani»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Muzeele care prind viaţă noaptea: noul pariu al turismului cultural din Turcia

După plajă, apus şi cină, turiştii au acum un nou motiv să rămână pe străzile oraşelor şi printre ruinele antice ale Turciei, muzeele şi siturile istorice care îşi deschid porţile după lăsarea întunericului. Într-o perioadă în care experienţele autentice şi călătoriile cu valoare culturală câştigă »»»

businessmagazin.ro
Romania TV 1h

Nicușor Dan își asumă nominalizarea lui Veștea: „Am ales, fără să intru în vreun joc de partid, varianta pe care eu am considerat-o cu cele mai mari șanse de a trece în Parlament. Are foarte multe calități care îl recomandă”

Nicușor Dan a respins acuzațiile potrivit cărora ar fi luat o decizie cu implicații politice partizane și a subliniat că principalul său obiectiv a fost găsirea unei soluții capabile să asigure o majoritate parlamentară și să evite agravarea crizei politice. „Eu nu fac jocuri de partid. Nu este man»»»

romaniatv.net
Romania TV 1h

Preşedintele Nicuşor Dan, la finalul reuniunii Consiliului European: "România cere mai multă flexibilitate și fonduri sporite în viitorul buget al UE"

În ceea ce privește ţara noastră, preşedintele Nicuşor Dan a evidențiat includerea pe agenda Consiliului a incidentelor recente cu drone şi necesitatea continuării sprijinului aliaţilor pentru protejarea spațiului aerian de-a lungul Dunării. Şeful statului s-a referit, totodată, la începerea oficia»»»

romaniatv.net
Adevarul 1h

Președintele Nicușor Dan de la Consiliul Europei: România vrea mai mulți bani pentru agricultură și coeziune în viitorul buget al UE

Președintele Nicușor Dan a transmis vineri, 19 iunie, că la Consiliul European s-au discutat despre Ucraina, Orientul Mijlociu și viitorul buget al Uniunii Europene după 2028, iar România a urmărit câteva obiective importante. În cadrul unei conferințe de presă susținute la Bruxelles, șeful statulu»»»

adevarul.ro
Bursa 1h

CCIR: Extinderea terminalului Comvex modifică capacitatea de stocare din Portul Constanţa

Camera de Comerţ şi Industrie a României (CCIR) anunţă că extinderea capacităţii de depozitare a cerealelor din Terminalul Comvex modifică poziţia Portului Constanţa în cadrul fluxurilor de marfă din regiune, inclusiv din Ucraina, potrivit unui comunicat de presă postat pe site-ul oficial al CCIR. »»»

bursa.ro
Romania TV 1h

Victor Ponta tună și fulgeră după acuzațiile DNA la adresa lui Ciucu: „Luați-vă lămâie și oțet, că vă vine să vomitați! Ciucu trebuie să scape de leprele din PNL, de „năpârcile cu sau fără ochelari”

Fostul premier Victor Ponta a reacționat dur în mediul online după ce primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, a fost chemat la Direcția Națională Anticorupție (DNA) în calitate de suspect într-un dosar de corupție. Într-o serie de declarații pe rețelele sociale, Ponta a făcut o paralelă între situația a»»»

romaniatv.net
Stirile PRO 1h

Un bărbat din Cluj a fost reţinut de poliţişti după ce ar fi împuşcat în cap un copil de 14 ani cu o armă cu aer comprimat - Știrile ProTV

Un bărbat de 38 de ani a fost reţinut de poliţiştii clujeni, după ce în urmă cu peste două luni ar fi împuşcat în cap, cu o armă cu aer comprimat, un copil de 14 ani, a informat, vineri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).»»»

stirileprotv.ro
Adevarul 1h

BMW poartă discuții preliminare cu angajații înainte de concedieri. Val de restructurări în sectorul auto european

Producătorul german BMW a intrat într-o fază de discuții preliminare cu reprezentanții angajaților, după ce și-a redus estimările de profit și a anunțat intensificarea măsurilor de eficiență. Deși compania nu a anunțat concedieri directe în acest moment, dialogul social deschis cu sindicatele indic»»»

adevarul.ro
Adevarul 1h

„Aderarea României la zona euro ar exclude o schimbare politică de direcție către Rusia”, susține un viceguvernator BNR

Viceguvernatorul Băncii Naționale a României (BNR), Leonardo Badea, susține că România ar trebui să își stabilească un calendar realist pentru aderarea la zona euro, argumentând că adoptarea monedei unice europene ar aduce beneficii economice importante și ar consolida orientarea strategică a țării»»»

adevarul.ro
Romania Actualitati 1h

PSD a prezentat mai multe măsuri pe care le dorește incluse în programul de guvernare al viitorului cabinet

Social-democrații vor încetarea creșterii poverii fiscale asupra populației cu venituri mici și medii, dar și a micilor antreprenori. PSD a prezentat astăzi mai multe măsuri pentru protejarea populației și pentru relansarea economică pe care le dorește incluse în programul de guvernare al viitorulu»»»

romania-actualitati.ro
Adevarul 1h

Tensiuni Roma-Washington: Italia anulează o vizită oficială în SUA după ce Trump a declarat că Meloni l-a „implorat” să facă o fotografie

Premierul Italiei, Giorgia Meloni, a reacționat dur după ce președintele SUA, Donald Trump, a susținut că aceasta l-ar fi „implorat” să facă o fotografie cu el la summitul G7 din Franța, afirmând că declarațiile liderului american sunt „complet inventate”. De asemenea, ministrul de Externe al Itali»»»

adevarul.ro
Business Magazin 1h

Bucureştiul prinde viaţă în weekend: cinci evenimente de neratat

Weekendul acesta vine cu multe motive să ieşi din casă şi să descoperi Bucureştiul altfel. De la târguri de viniluri şi CD-uri, sesiuni de shopping în showroom şi cocktailuri de vară, până la lampioane pe apă şi un festival dedicat culturii indiene, oraşul propune evenimente pentru toate gusturile.»»»

businessmagazin.ro