telegrafi.com
Buxhovi: Esat Pashë Toptani nuk duhet të trajtohet si tradhtar, ishte figurë politike e ushtarake e pakapërcyeshme
shqiptarja.com
Izet Haxhia: Në 2010-ën Marsida Xhaferllari në hotel në Turqi me kriminelin...më takuan të dy, jam dëshmitar okular
newsbomb.al
Mali i Zi tërhiqet papritur nga Eurovision 2020 (Ja cila është arsyeja)
KRIZA/ Që nga djegia e mandateve e deri te emërimet në Kushtetuese: pse Meta turfullon e Rama ka “qetësi e dashuri”?
newsbomb.al
Gënjeu për çështjen e WikiLeaks, miku i Trump shpallet fajtor nga Gjykata Federale
shqiptarja.com
Sot ish-deputet dhe kryetar partie/ Nard Ndoka: Deri në moshën 24-vjeçare kam punuar si elektroauto
ina-online.net
Përfaqësuesja e Vetëvendosjes thumbon Zaevin për hipokrizi për Rusinë
epokaere.com
A është i rrezikshëm “Mini-Shengeni” Ballkanik për Kosovën dhe cili është qëllimi i kësaj iniciative?
telegrafi.com
Fshatin që nuk u shpopullua kurrë, Hotolishti, vendi ku banorët s’duan të braktisin tokën shqiptare
lajmi.net
“Zgjidhja e çështjes së Kosovës varet nga zgjedhjet në SHBA, mund të zgjasë edhe disa vite”
indeksonline.net
‘Albini i vogël’ kritikon partinë e tij, harron që edhe Vetëvendosje udhëheq në Vushtrri
Shqipëria në 30 vite nuk është vizituar nga asnjë president, kryeministër, apo ministër i jashtëm francez
newsbomb.al
Petrit Vasili s’përmbahet më me Ramën: Të diskutosh me të, si t’i japësh ilaçe një të vdekuri
30-vjet nga rënia e komunizmit, çekët dynden në rrugë: të qeverisesh nga një ish-komunist
portalb.mk
Amerikanët të ndarë mbi procesin e hetimit të presidentit
Pireu dhe Karpeni. Ose investimet reale përkundrejt kapitalit të llogjeve
javanews.al
Distanca Tiranë-Beograd në radarët e Kosovës
syri.net
PS votime elektronike me makinerinë që manipulon rezultatet/ Akuzat në SHBA Komentet
klankosova.tv
Isa Mustafa: Demarkacioni punë e kryer (VIDEO)
gazeta-shqip.com
Iran/ Protesta kundër rritjes së çmimit të karburantit, të paktën 8 viktima
rtsh.al
Balla pas zgjedhjes së delegatëve: PS shkollë e funksionimit demokratik!
portalb.mk
Teksti në formë integrale e “non pejperit” francez për ardhmërinë e zgjerimit të BE-së
rd.al
Minierat e kromit në kolaps!
kohajone.com
Pamjet ekskluzive/ Stadiumi i ri i bën përshtypje edhe Mbappe-s (VIDEO)
newsbomb.al
Zgjedhjet për delegatët në PS, Balla: Votuan 77 mijë anëtarë, risi barazia gjinore
balkanweb.com
VIDEO/ Stadiumi kombëtar gati të nisë rrugëtimin historik me super ndeshjen Shqipëri – Francë
shqiptarja.com
Zgjidhjet e Metës: Populli për armët, Basha e Kryemadhi për politikë... 'Trazon ujrat' me SOROS-in dhe monarkinë!
Do u shesim nënshtetësinë? I sorollatim pa shkak për leje qëndrimi
Franca dërgoi “non paper” deri te BE, kritere të ashpra dhe qasje e rishkruar për vendet Ballkanike
gazetamapo.al
Ditëlindja e një teatri profesionist…
Votimet te PS, Peza: Do vazhdojnë edhe pas orës 16:00
shqiptarja.com
'Ti je katunar, nuk je si këta', Rama merr Zahon përdore dhe shkon në Panairin e Bujqësisë: Ka shumë për të parë dhe mësuar
gazetaexpress.com
Lëvizje surprizë e Metës, fton në takim edhe përfaqësues të Fondacionit SorosTe fundit
balkanweb.com
“Dokument i jashtëzakonshëm”, Blendi Fevziu zbulon 3 librat e rinj: Nga politika shqiptare, te lufta në Kosovë, ja projektet
Varane: Jemi kampionët e botës, duam pikët e plota
shqiptarja.com
Plani i Menaxhimit të Butrintit, specialistët: Është risi, por drejtori duhet shqiptar
balkanweb.com
“Si nisa në avion të shkruaj ‘Tirana e Nonës’ dhe bëra dy kapituj”, rrëfehet Blendi Fevziu: Historia e çuditshme që doja ta thoja prej 25 vitesh
gazetamapo.al
Farkëtari me ngjyrë (Etnoletërsi)
Hashim Thaçi me skenar për të mos e mandatuar Albin Kurtin për kryeministër?
gazeta-shqip.com
Skepticizmi ndaj Shqipërisë, rrit rrezikun që vendet e Ballkanit t’i afrohen Rusisë dhe Kinës
Ilir Meta kërkon zgjidhje nga Berisha, Nishani, Mejdani, Topi dhe Mojsiu: Takim urgjent, vendi është në krizë
lexo.com.al
Marsida Qatja kthehet nga Gjermania, publikon foton e bashkëshortit pas bisedës me të
shekulli.com.al
Rama pro shitjes së pasaportave për pasanikët e botës, KE: Strehë për kriminelët dhe paratë e pista
rtsh.al
Calja dhe Qerimaj, nga 3 medalje argjendi në Turqi

A do e lejojë Lulzim Basha grushtin e shtetit duke tundur kokën para ndërkombëtarëve…

Bold News 24.06. 15:57

A do e lejojë Lulzim Basha grushtin e shtetit duke tundur kokën para ndërkombëtarëve…

Nga Boldnews.al Kolegji Zgjedhor vendosi sot me 5 vota pro të legjitimojë zgjedhjet më 30 qershor, pavarësisht një dekreti të Presidentit Ilir Meta që anullonte procesin në këtë datë. Vendimi i Kolegjit erdhi pas një ankimi të një prej aleatëve të Ramës, partisë së Idajet Beqirit, që në rastin konk»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano