periskopi.com
Kurti: E vlerësoj lart Rugovën, nuk ia vizitova varrin veç pse ma kërkonin me insistim njerëzit e LDK’së
lexo.com.al
Kukës, nis puna për zëvendësimin e shtyllave elektrike në fshatra
shqiptarja.com
Zjarr pranë fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa
koha.mk
Vrasja e Hasan Prishtinës dhe “irredentizmi” i Ferhat bej Dragës (4)
koha.mk
KUJTIM MORINA: Kosova mbetet vendi më i bukur për mua
epokaere.com
QAZIM ZEKAJ BIRI I LAVDISHËM I PODGURIT
shqiptarja.com
'700 euro nata dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh
exit.al
Ekspozita ‘Anonymous’ – Arti i rrugës kundër censurës, korrupsionit dhe autokracisë
sport.cna.al
Akset Korçë, Tiranë dhe Durrës/ Publikohen formacionet zyrtare në 3 sfidat e fundit
insajderi.com
France 24 me shkrim special: Kosova, një bastion i papritur në botën e xhudos
gazetamapo.al
Poeti që foli dhe flet si një zot
“Reketi” plan për rrënimin e Speciales - RTV21
lapsi.al
Vijojnë zjarret në vend/ Digjet një sipërfaqe me pemë dhe bimësi në Devoll
periskopi.com
Mustafa e injoron Xhafer Tahirin, ja kë e zgjodhi nga Vushtrria në kryesi të LDK’së
Ersekë/ Investimi prej 430 milionë lekësh, zgjidhet problemi i furnizimit me ujë të pijshëm
lexo.com.al
Rilindja Urbane, Rama publikon fotot që tregojnë transformimin e Mirditës
gazetamapo.al
Video/ Zjarr në Kryevidh, rrezikohen antenat e trasmetimit televiziv
periskopi.com
Kadrijaj: I them Avdullah Hotit se koalicioni AAK-PSD është parimor, e jo i frikës
newsbomb.al
Shpërthen deputeti i PD: O Lul, o Pjeshkë Larise ke mbajtur rreth vetes
mzhe-ks.net
Ministrat Lluka e Ismaili vizitojnë QKUK-në, 5.5 milionë euro për masat e efiçiencës së energjisë në objektet publike
periskopi.com
Zafir Berisha i quan pallavra deklaratat e Avdullah Hotit për koalicionin Nisma-AKR
periskopi.com
Lladrovci: Gimi do të gjejë në VV njerëz me vlera jashtëtokësore, dro do i përzihen kabllot
Qendra e Përbashkët Operative Turqi-SHBA fillon aktivitetin me kapacitet të plotë
24-ore.com
Pakti i Mossulmimit mes BS dhe Gjermanisë, ndihmoi për fitoren e mëpasshme të sovjetikëve
cna.al
Ish agjenti i SHIK-ut plas bombën/ Presidenti dhe këshilltari i Ramës, pjesë e trafikut të drogës
alpenews.al
PD I BËN 3 PYETJE RAMËS/ Për njërën nuk ka bërë verifikimet e duhura (FOTO)
insajderi.com
Në samitin e G-7ës, udhëheqësit evropianë përballë Presidentit Trump
gazetaexpress.com
Partitë shqiptare akuzojnë njëra tjetrën për trafikim të lëndëve narkotikeTe fundit
Dëshmia e Kamçevit, VMRO akuzon kryeministrin Zaev për përfshirje (Video)
balkanweb.com
Turizmo Katalizmo
LDK në Kosovë i jep dritën jeshile kryetarit Mustafa për të negociuar me Albin Kurtin
PD nuk i ndahet Kajmakut, Bardhi i drejton 3 pyetje Ramës për kryebashkiakun e Vorës
Çështja “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut
koha.net
Kosova, deponi bërlloku
lexo.com.al
Koalicionet e panatyrshme për mbijetesë dhe pushtet politik
portalb.mk
Aleanca për Shqiptarët: Kush është inspektori që shet drogë
gazetamapo.al
Aromat e egra të verës më therin
epokaere.com
Largon dy trafo nga “Trepça”
vizionplus.tv
Nis samiti i G7 në Francë, klima dhe tregtia objekt debatesh
gazetamapo.al
Mark Simoni dhe esetë rreth librave
lexo.com.al
Renditja, “Vejusha e zezë” mbetet aktorja më e paguar në botë

“Gojëmjaltë dhe zemër behar”/ Muharrem Meko ringjit në skenë aktorin 92-vjeçar

CNA 15.07. 23:22

“Gojëmjaltë dhe zemër behar”/ Muharrem Meko ringjit në skenë aktorin 92-vjeçar

Share Tweet Muharrem Meko, drejtor i RTSH Korça, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar ringjitjen në skenë të aktorit 92-vjeçar, Koço Qendro. Ndoshta rast unikal në historinë e artit skenik, edhe pse 92 vjeç, s’i ndahet që s’i ndahet skenës. Ai do të shkojë së shpejti në Gjirokastër me»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano