shekulli.com.al
Dosjet e pronave, 280 pronarët me prioritet në rendin e pagesave
shekulli.com.al
Tahiri në hetim deri në mes të prillit, mbërrijnë materialet nga Italia
shekulli.com.al
PD mbledh Këshillin, ja emrat e zgjedhur nga Basha
Rama sjell historinë e gruas: Të punosh një jetë dhe të mos marrësh atë që të takon
"Natyrisht më mirë", Grida Duma habit me deklaratën për Erion Braçen
sot.com.al
Vjehrri i dhuroi kënd divani në vlerën 5 mijë euro, KPK zbulon arsyet pse u shkarkua nga detyra gjyqtari Fatos Qato
sot.com.al
Prokurorët e Krimeve të Rënda zhvendosen te SPAK, pas Klodian Brahos aplikon dhe Besnik Muçi, ndërkombëtarët nisin trajnimet
sot.com.al
Spartak Ngjela: Opozita kërkon revolta nga frika e SPAK, janë të shqetësuar se do të kthejnë çdo gjë që kanë vjedhur
ekonomiaonline.com
Qytetarët të gatshëm t’i bojkotojnë produktet serbe edhe nëse hiqet taksa
shekulli.com.al
Shitjet fiktive, si funksiononte skema e bizneseve mashtruese
sot.com.al
Basha publikon kandidatët për strukturat drejtuese të PD, rikthen Bujar Nishanin, largon Ristanin si Sekretar të Përgjithshëm
sot.com.al
Ministrat e rinj premtime studentëve: Vende të lira pune në ministri për ekselentët, do plotësojmë kërkesat
kallxo.com
Promovohet libri 'Lufta e Trojës - Luftë pellazgo-ilire' i autores Elena Kocaqi
Presidenca dhuron gjak, kurse Presidenti Meta jep oksigjen Kryeministrit!
balkanweb.com
BE përgatitet për një 2019-të të vështirë
sot.com.al
Zbardhet vrasja në Korçë, 35-vjeçari ekzekutua me plumb në kokë pas konfliktit për vendin e parkimit
sot.com.al
Ambasada amerikane dhe DASH nisin asistencën në auditimin e sektorit hidrokarbur, në fokus licencat, mbikëqyrja dhe trajnimet teknike
sot.com.al
Mazhoranca nis lëvizjet për të izoluar Metën, gati ligji për kompetencat e presidentit, angazhohen edhe ndërkombëtarët
sot.com.al
Krimet e Rënda kopsitin dosjen për Saimir Tahirin, vjen përgjigja nga Italia, brenda prillit merret vendimi për ish-ministrin
sot.com.al
Gramoz Ruçi paralajmëron Metën: Të mos veprojë sipas orekseve partiake, Kushtetuta ia ka qartësuar kompetencat
sot.com.al
Sesioni i ri parlamentar, Kuvendi mblidhet të hënën në seancë plenare, ja pikat që do të diskutohen
gazetablic.com
Kush është meritori për taksën 100%, ja çka thotë Xhavit Haliti
Tronditëse, asnjë sinjal për zhbllokimin e arsimit
Pushtetarët e zbritën Kosovën në pikën më të ulët
sot.com.al
Episodi “Balili”, seria e radhës e melodramës “demokratike”!
sot.com.al
Deliri i ardhjes në pushtet për fajet e maxhorancës dhe jo nga alternativa opozitare!
Basha nuk tërhiqet: Zgjidhje, vetëm qeveria teknike
gazetablic.com
Nënkryetari i Kuvendit: Edhe Kosova s’po i zbaton të gjitha marrëveshjet që i ka me Serbinë
Organizata terroriste fantazmë trazon gjyqësorin kosovar
“Reforma e imunitetit, “korrupsion me kompromis” dhe “ gjueti shtrigash me kompromis’
Korçarët: Vota jonë do të jetë edhe kundër Niko Peleshit : ”Qesh mirë, kush qesh i fundit”
“Ditëlindja e SHBA-ve” bën bashkë politikanët shqiptarë, por vetëm kaq
Marrëveshja PS-LSI, Vasili: Rëndësi ka ndershmëria
6 bashkitë ku ende nuk ka përfunduar numërimi, Veliaj mer Tiranën
ina-online.net
Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!
ata.gov.al
Mbyllja e basteve, Braçe: 700 mln euro kthehen në xhepat e shqiptarëve
Ndërprerjet e energjisë, CEZ rrezikon gjobë
Ja kur dhe kush janë themeluesit e Degës së LDK-së në Skendaraj?
koha.mk
Numri i shqiptarëve në Shkup, Tetovë e Gostivar në statistikat e vitit 1908 (Dokument)
“Rusia do njohë Kosovën”; Paralajmërimi i kryeparlamentarit Veseli
ina-online.net
Edhe një shtet tjetër tërheq njohjen ndaj Kosovës
koha.mk
Ibrahimi shumë pranë rikthimit te Shkëndija
Qeveria e Çeços…
Shtypi gjerman analizon vizitën e Putinit në Serbi, përmendet ‘Rusia e zemëruar’
4’900 tuba të gazsjellësit TAP do të transportohen drejt Korçës në mënyrë të sigurt
Banorët e Astirit peticion Metës, kërkojnë hetim amerikan për aferën e Unazës
Gjonaj në Provokacija për punësimin në burgje dhe SPAK
insajderi.com
Suksesi i radhës i Albin Kurtit, e bind një studente për t’u anëtarësuar në VV
Serbia, dera e hapur e Kinës në Ballkan
alpenews.al
KUJT TI BESOJMË? “Escobari i Ballkanit MOHOI takimin, Ilir Meta: I kam dhënë dorën (DETAJE)
telegrafi.com
Mushkolaj, Beqirit: Kur Alma Lama kaloi nga VV në LDK, për ju ishte në rregull (Video)
Grida Duma komenton ministrat e rinj të Ramës: Katër për dreq, tre mirë e një më keq
ata.gov.al
FOKUS – Grindje në CDU përpara largimit të Merkelit
sot.com.al
Spartak Ngjela zbulon 3 kushtet e Serbisë. Përmend dhe frikën e Sali Berishës
kallxo.com
Isa Mustafa: LDK nuk hyn në këtë Qeveri
Ndryshimet në qeveri, Duma flet për Erjon Braçen
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, takime ne Departamentin Amerikan te shtetit
cna.al
Grida Duma shfaq simpati për Erion Braçen
Ilir Meta, si çështja Nr. 1 e Gjykatës së re Kushtetuese!
alpenews.al
GARA PËR SPAK/ Njihuni me PROFILET e dy kandidatëve të parë. Prokurori që po heton ADRIATIK LLALLËN…
Miratohet niveli i pagave për punonjësit e Hipotekës, ja niveli për çdo kategori
indeksonline.net
Daçiq ia bën qefin Putinit, ia këndon live këngën e famshme ruse
Njolla origjinale është në ujë
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Ilir Meta, si çështja Nr. 1 e Gjykatës së re Kushtetuese!
telegrafi.com
Kërkuan shkarkimin e tij, Rikalo takohet me Merkelin në Forumin Global për Bujqësi
sot.com.al
Artan Hoxha flet hapur: Pse nuk e arrestoi dot Klement Balilin Fatmir Xhafaj
tetovasot.com
Një nga deputetët e Kuvendit të Maqedonisë takoi Putinin në Beograd (FOTO)
koha.mk
Proceset demokratike nisën me 2001-shin
alpenews.al
“10 YEARS CHALLENGE”/ Si kanë ndryshuar femrat e politikës shqiptare ndër vite. Nga Mona tek Grida (FOTO)
ina-online.net
Vuçiç i bën Putinit dhuratë një qen Sharri, i referohen si ‘racë autoktone serbe’ (Foto)
ata.gov.al
Investime për shndërrimin e Belshit në destinacionin kryesor turistik të Shqipërisë së Mesme
gazetainfokus.com
Në shëndetësi nuk ka grevë por bojkot të punës, flasin drejtuesit e klinikave, qendrave spitalore e sindikalistët
insajderi.com
Blerand Stavileci keqkupton trendin me 10 vite ndryshim – nuk mund ta ndajë Kadri Veselin nga vetja
Berisha akuzon rëndë LSI: Klement Balili shpërndau 3000 patenta për fitoren e nipit në Delvinë!
periskopi.com
MPJ thotë se s’ka tërheqje të njohjes nga Republika e Palauit – Ka edhe një pyetje për Daçiqin
cna.al
Një i dënuar për mashtrim në Kryesinë e PD
Skandali/ Basha propozon Gjunkshin anëtar kryesie të PD, SHBA e akuzoi kërkon 7 mijë USD ryshfet për çdo komando që shon në Irak apo Afganistan
“U kap duke ngacmuar seksualisht vartësen”, e shkuara e errët e një prej kandidatëve të Bashës
alpenews.al
“OSE DO E GJEJMË RRUGËN, OSE DO E KRIJOJMË”/ Çfarë po ndodh me OPOZITËN E BASHKUAR. Paralajmërimi (FOTO)
Pangjashmeritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj
“Më kanë kërcënuar”/ Meta i prish ‘skenarin’ Kryemadhit: Nuk di asgjë! (video)
balkanweb.com
Denoncimi/ “Klement Balili shpërndau 3000 patenta në zgjedhje”
Mes Zaev dhe Gruevskit nuk ka marrëveshje
epokaere.com
Ismet Sylejmani: Një vit pa të madhin e çështjes kombëtare, Jonuz Musliun
syri.net
Fondi i Sigurimeve në kolaps, Urdhri i Farmacistëve paralajmëron protestë, ja kur
Studentja sfidon Ramën: “Hajde na kthe përgjigje…!”
Rama në klabet e natës në Rodhos i dërguar nga Balili…?!
Shkarkohet Lulzim Basha / Berisha vendos 8 shoqe nga klasa Argitës
ina-online.net
Austria, Hahn e Mogherini injorojnë premtimin e BE në 2005 për mos ndryshim të kufijve të Kosovës
almakos.com
Si i shpenzojnë paratë të pasurit dhe super milionerët?
Shqiptari Luan Bukolla merr mirënjohje nga Donald Trump
PD, zbardhet lista e kandidatëve për Kryesinë dhe kreun e Këshillit Kombëtar
alpenews.al
Rikthimi i NISHANIT në PD/ Nga Ramiz Alia tek Ilir Meta. Raporti i PRESIDENTEVE të postkomunizmit me partitë e tyre
Banka Botërore akordon 163 mln USD për Shqipërinë në vitin 2015
Basha ndryshon gati gjithë kryesinë e PD dhe sekretariatin, çuni i Fahri Balliut, figurat e rikthyera dhe ato të larguara
Këshilltari i Pacollit tregon nëse ka tërheqje të reja të njohjeve për Kosovën
Dekretimi i Edi Ramës, çertifikon shkeljen e Kushtetutës nga Ilir Meta
Ky është qëllimi i Rusisë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Pranë krijimit FBI-ja shqiptare, zbulohen dy kandidatët e parë
kallxo.com
(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok
Disa fakte të hidhura për shkollat tona të larta
insajderi.com
Nënkryetari i Kamenicës, shefi i inspektoratit dhe ish-deputeti i AAK-së tallen me ligjin teksa e shkelin
Pakti për Universitetin, PD: Rama gënjen studentët, nuk plotëson kërkesat
Aleanca e Partive Politike Jo Parlamentare. Bushati: Ndryshimi i Kodit Zgjedhor është i domosdoshëm
Dalin 15 kandidatët e parë nga PS. Në rrezik Erion Veliaj… Çfarë do të ndodh?!
Paralajmërimi i fortë nga aktivistiti: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën në krye të politikës së Jashtme…
Letra e personaliteteve gjermane, i kërkojnë Britanisë të qëndrojë në BE
portalb.mk
Britania ka apeluar për përmbajtje në dhunën e shtuar të Mianmarit
cna.al
Faktet-Basha emëron sekretarët dhe Kryesinë/ Gara gënjeshtra e radhës
alpenews.al
“ESCOBARI I BALLKANIT”/ ZBULOHET PADIA. Si e hodhi në “kosh” ADRIATIK LLALLA denoncimin për “Santa Quarantan”
Kur Ristani i vidhte fitoren Ramës me kërkesë të Olldashit dhe si ia shpërbleu Lulzim Basha
"Më lejoni t’ju njoh me Shqipërinë, vendin e shqiponjave"
Kërkohet presion për taksën edhe ndaj Serbisë
Haradinaj kërkoi që t’i zvogëlohet rroga - RTV21
Si po e ndërton Perëndimi Aleancën e re pa Amerikën e Trumpit, flet Ministri i Jashtëm i Gjermanisë
tesheshi.com
Detyra e re e znj. Bregu, takim në Prishtinë me Haradinajn
Një Ministër për çdo Universitet
insajderi.com
Mishi kthehet në situatë alarmantë për qytetarët e Kosovës – 150 mijë kg u kap brenda një viti
insajderi.com
NYT: Serbia vazhdon të balancojë në mes të Lindjes dhe Perëndimit
periskopi.com
Raporti mbi strehën që iu ofron shteti grave të dhunuara nga burrat
koha.mk
Zhvillimi ekonomik, shteti të merr të mbarën
koha.mk
Kriminelët ikin, përgjegjësi s’jep askush
shqiptarja.com
'Pakti për Universitetin', Vokshi: Shfaqje e shëmtuar e Ramës, nuk përmbushen 8 kërkesat e studentëve
mia.mk
Maas: Rusia mund ta shpëtojë marrëveshjen nëse tërhiqet nga raketat e kryqëzuara
exit.al
Deri më tani vetëm dy prokurorë kanë aplikuar për në SPAK
kallxo.com
Në Kosovë ia kërkojnë dorëheqjen, Rikalo fotografohet me Merkelin në Berlin
ekonomiaonline.com
Komandant Sylejman Selimi kthehet në burg
almakos.com
Derbi londinez dhe rikthimi i madh i Realit – fundjavë e zjarrtë e futbollit në IPKO
syri.net
VIDEO/ Kronika e paralajmëruar e zvetënimit moral të Ben Blushit Komentet
cna.al
Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve
cna.al
Shpërthen gazetari/ "Fyerje të kërcënosh Monikën e Ilirit"
cna.al
Dokumenti/ Draft-Pakti i MASR për Universitetin
evropaelire.org
Deputetët i kthehen punës me mospajtimet e vjetra
Suksesi i prodhuesve shqiptarë
Gëzuar me verë shqiptare
Verërat shqiptare më interesante për dollinë e festave
lajmpress.com
Ivanov i pranoi letrat kredenciale të disa ambasadorëve të sapoemëruar
cna.al
Sekretariati i PD-së/ Ja propozimet e Bashës për garën
cna.al
Basha nxjerr emrat e kandidatëve për Kryesinë e PD-së
almakos.com
20 skuadrat më të shtrenjta në Evropë – Man City lë pas Real Madridin, PSG-në e Juventusin
almakos.com
Nicole Scherzinger dhe Adriana Lima rrëmbejnë vëmendjen në pistën e modës së Berlinit
Ankaraja i komunikon ‘vijat e kuqe’ senatorit Graham
Drejtuesit e rinj të PD, Basha bën publike emrat që propozon
Rama i vërsul zagarin e vet “Zërit të Amerikës”, e quan media të inkuizicionit!
Media turke: Në fund të 2019-ës, Tirana me xhaminë më të madhe në Ballkan
shekulli.com.al
Prishtinë – Hagë, drama speciale për UÇK-në
”Le Figaro”: Ftohja e madhe Itali-Francë
telegrafi.com
Vazhdon përplasja e VV-së me Shpend Ahmetin në Prishtinë, për tenderin e qumështit
syri.net
Putin në Beograd, asgjë dhe shumëçka Komentet
Altin Qato pa certifikatë sigurie
lapsi.al
Putin në Beograd, loja që Rusia po luan në Ballkan
aa.com.tr
Erdoğan takon senatorin amerikan Graham
Investimet në rrjetin e kanalizimeve – Bashkia e Kamzës hap tenderin. Zonat ku do të ndërhyhet
“Vendimi i tërheqjes nga Siria nuk duhet ti shërbejë YPG/PKK-së terroriste”
Ahmeti reagoi pas deklaratës së Daçiqit se pritet tërheqja e njohjes së Kosovës nga një shtet - RTV21
Kremlini hedh poshtë pretendimet se Trump është agjent rus
tesheshi.com
Prezantimi i Paktit për Universitetin, Rama u drejtohet pedagogëve: s’me merrni dot për budalla!
ekonomiaonline.com
Diskutohet për sistemin e ri të përgjegjësive disiplinore të gjyqtarëve dhe prokurorëve
Ruçi: Drafti për reformën zgjedhore të kalojë më parë në komisionin Ad Hoc
Denaj: Punësimi i studentëve edhe në ministrinë e Financave dhe Ekonomisë
koha.mk
Përbërja e re e Komisionit për anti-korrupsion do të zgjidhet sipas ligjit të ri
Udhëtim në Bashkinë Selenicë
exit.al
Organizatat e gazetarëve kërkesë Ramës: Tërhiq projekligjet për kontrollin e medias online
105-vjetori i Pavarësisë/ Meta-Rama e Thaçi ngrenë flamurin në Vlorë
SHBA ultimatum për Rusinë: Ndani mendjen, ose me ne ose me Sirinë dhe Iranin
boldnews.al
SPAK/ Zbulohet kandidati i dytë
ina-online.net
Kujdes në këto rrugë në Shqipëri, qarkullimi bëhet ende me zinxhirë
ata.gov.al
Mazhoranca dhe opozita për vetingun në politikë
Qendra historike e Vlorës, 68 objekte të restauruar, gati për çeljen e sezonit turistik
Serbia paralajmëron Kosovën: Të hënën, një shtet tërheq njohjen
cna.al
Dosja e plotë/ Zbardhen përgjimet greke që “fundosen” Balilin
zeriamerikes.com
Veseli: Nuk e dëmtojmë partneritetin me Shtetet e Bashkuara
Ahmeti: Nuk hiqet taksa – derisa Serbia luan me njohjet e Kosovës
balkanweb.com
Meta pret në takim kampionët e xhudos: Janë model suksesi!
rtsh.al
Hahn takon Ramën: Lufta kundër krimit të organizuar dhe lufta kundër korrupsionit, prioritete në marrëdhëniet BE-Shqipëri
rtsh.al
Teresa Mei do të publikojë “Planin B” për Brexit-in
Dy vargjet goditëse të Ylli Dylgjerit: Erdhi koha e Partisë që të shet!
Lidershipi në tregun e naftës, IEA: SHBA do fuqizojë pozitën si prodhuesi kryesor në 2019
Djali i shqiptarit nga Llakavica e Gostivarit
cna.al
“Bomba” e ish-drejtuesit të Policisë/ Politikanët të lidhur me krimin
alpenews.al
GJETI RRUGËN E MAKINËS TË ZËNË DHE…E VRAU/ Rastet TRONDITËSE ku parkimi “i gabuar” përfundoi në TRAGJEDI
Kosova shtëpi e përbashkët e të gjithëve, ku respektohen të drejtat e secilit
gazetainfokus.com
Greva në arsim po i dekurajon nxënësit e Kosovës
evropaelire.org
Rriten përpjekjet për organizim të samitit të dytë Trump-Kim
botasot.info
Plagjiatura e titujve akademik, Shahini: Komisione Etike në Universitete
Bektashinjtë përkujtojnë 98-vjetorin e Kongresit të Parë Bektashian të Prishtës
almakos.com
Aksident trafiku në Kratovë, një veturë përplaset me një autobus
sot.com.al
Pas ministrave pritet një tjetër ‘furtunë’, zbardhet lista e dytë e shkarkimeve të Ramës, kush janë drejtorët që pritet të lënë karriget
Lisat që u bënë shkurre dhe uji që shitet
kallxo.com
Veseli thotë se Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës
Turqia do ta thajë moçalin terrorist në kufijtë e saj
Shitja e “Telekom Albania”/ Sindikatat paralajmërojnë protesta, nëse shkurtohen vendet e punës me pretekstin e modernizimit të teknologjisë. Të bëhen
ina-online.net
Dështimi i parë i ekipit negociator
Veseli: Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Kosovës
portalb.mk
Kryeministri shqiptar Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm i Shqipërisë
gazetablic.com
Vendi drejt qeverisë teknike!
Barazi dhe Vendimmarrje/ Flet Edlira Çepani: Të rinjtë janë katalizatori dhe energjia e çdo ndryshimi pozitiv
cna.al
Prokurori i Llallës në SPAK/ Si u pasurua Klodjan Braho në 9 vite?
Skandali, marrëveshja kartel midis bankave të nivelit të dytë dhe shoqërive të sigurimit
syri.net
‘Bomba’ e ‘artistit serb: Serbia ta njohë Kosovën dhe ti vendosë sanksione Rusisë
almakos.com
Lipjani-Ponte Prizreni hap stinorin pranveror në Superligën e Kosovës
sot.com.al
Rrjeti i organizatave në mbrojtje të grave “i tërheqin veshin” Arbana Osmanit dhe “Top Channel”-it, për çfarë i akuzojnë?
Industria e makinave, gara për elektrifikimin ka nisur
exit.al
Prokuroria shtyn hetimet për Tahirin, priten përgjigje nga Italia dhe Mali i Zi
alpenews.al
“NE PO BËJMË DETYRAT TUAJA”/ Rama-pedagogëve: Jepni mësim edhe për NJË student (LIVE)
Kryemadhi porosit strukturat: Bëhuni gati për zgjedhje lokale, të përgjithshme, revolucion…
indeksonline.net
Jo në të gjitha burgjet e Kosovës po ligjërojnë imamët
lajmpress.com
Shqiptari synon rekordin e Guinesit, grumbullon një milionë nënshkrime për paqe (VIDEO)
Veseli: Amerika s’ka kërkuar heqjen e taksës, kërkoi që Kosovës t’i jepet fuqi në dialog
Vjen letër-porosia nga Italia për Tahirin, dyshimet e prokurorisë
Trump, dy vite president. Tani, sytë nga viti 2020
Haradinaj nuk u tregoi studentëve nëse do të hiqet taksa
Prezantohet “Pakti për Universitetin”, ministrja e Arsimit jep detaje: Përgjysmimi i tarifave, përfitojnë 90 mijë studentë
Nuk është koha për eskursione. Trump i anulon vizitën Pelosit…
Të “mashtruar” nga e zakonshmja
“Pse s’ka socialistë në qeveri?”, Gramoz Ruçi flet për ministrat e rinj: Ka ikur koha e partisë-shtet, por…
shqiptarja.com
Presidenti i Sri Lanka-s vizitë në Filipine, “Do ndjekim shembullin e Duterte-s për luftën kundër drogës”
shqiptarja.com
‘Pakti për Universitetin’/ Arsim falas për mijëra studentë, ministritë marrin në patronazh nga një fakultet
Sezoni turistik 2019, “FAFA Resort” i rezervuar 80% që tani
epokaere.com
Cilat janë prioritetet e OKB-së?
cna.al
Ligji për mediat online/ Shoqatat e gazetarëve ultimatum Ramës
KOSOVË- SERBI/ Ish-ministri socialist ‘shkund’ kujtesën historike: Për ata që i marrin lehtë ndryshimet e kufijve  (Ç’ndodhi 100 vjet më parë)
ina-online.net
Kush do të votojë “për” Marrëveshjen e Prespës në Parlamentin e Greqisë?
balkanweb.com
Meta dekreton Ramën si ministër të Jashtëm, ja çfarë thotë Ruçi
kallxo.com
Botohet libri historiografik për shqiptarët sipas arkivave britanike
“Ekselentët” e PS-së që e shesin patentën për diplomë. Ja kush janë…
Air Albania shqetëson Holandën: Tenderat shqiptarë shkelin MSA
tesheshi.com
PRECEDENTI/ “Doshi – Frroku” në familjen e presidentit: Kryemadhi pretendon kërcënimin e vajzës, Meta e mohon
Monika Kryemadhi, si Berisha: Lulzim Basha nuk e rrëzon dot Edi Ramën
aa.com.tr
Zyrtari verikorean mbërrin në Washington, pritet të takohet me Pompeo
americaneye.al
Makinat e para në Elbasan (Foto)
balkanweb.com
Pakti për Universitetin, Rama angazhon ministrat e rinj
Pse Serbët u bënë vasal të parë, të Perandorisë Osmane? - Arbresh.info
Kadri Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës
Ambasadori Lu vizitë në Kukës: I gatshëm të mbështes projekte konkrete
Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta, të hënën do të vizitoi Malësinë
gazetaexpress.com
Çmimi i taksës
telegrafi.com
Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Republikës së Kosovës
Meta: Kërkesa e Thaçit për pasaportat, protestë në emër të të drejtave të qytetarëve
tetovasot.com
Rrugëtim historik i Kosovës dhe Gjilanit për çlirim
“Spasiba”, një qen dhe një dekoratë
exit.al
Ndryshimet ligjore të PS-së që shpëtuan Balilin e Frrokun nga ekstradimi
koha.net
Kuvendi fillon sesionin pranveror më 30 janar
kallxo.com
Kryesia e Kuvendit vendos dy seanca në muajin janar
Video epike/ Studentët-Linditës: Pas kaq vitesh në pushtet, në fund ta futi shefi vetë…
Rama kërkon thellimin e bashkëpunimit në trekëndëshin e partneritetit Turqi, Greqi, Itali
koha.net
Sivjet fillon ndërtimi i autostradës më të gjatë në Kosovë
Mesazhet e presidentit Meta, nga dekretimi i Ramës te vetëdorëzimi i Balilit
“Injorantët e parlamentit”, emisioni i plotë në Top Story
lajmpress.com
Marrëdhënia e vështirë Francë-Itali, “fërkimet” mes populistëve në Romë me ish-bankierin në Elize
Buzhala krahason Thaçin me këlyshin që Putin mori dhuratë. “Po më dokesh i njofshëm”
Beteja në dy fronte e opozitës
botasot.info
Balili në gjykatë/ ‘Escobari’ i qetë dhe i buzëqeshur, batutat në sallë
shekulli.com.al
Vuçiç: Rusia do të përfshihet në dialogun me Kosovën
lajmpress.com
Ende nuk ka subvencione për izolim termik të shtëpive
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në konferencën “25 vjet demokraci parlamentare në Shqipëri”
shekulli.com.al
Evazion 18 mln euro, në pranga rrjeti i biznesmenëve
shekulli.com.al
Shitja e Telekom, punonjësit duan garanci për punën
Situata me reshjet, Ministria e Brendshme: Të gjitha hidrovoret janë në gatishmëri
shekulli.com.al
KQZ kërcënon kryebashkiakët: Mos manipuloni listat e votuesve
Besnik Mustafaj: Protestat janë e vetmja rrugë kundër qeverisë shurdhe. Pa reformë zgjedhore, numërimi i votave nuk ka garanci
sot.com.al
Petro Koçi: Berisha nuk ka këllqe të tërheqë zvarrë shtetin, PD-LSI nuk e ndalin dot reformën në drejtësi
sot.com.al
Hapet rruga e kandidimeve në SPAK, prokurori Klodian Braho aplikon i pari, KPK mbyll vetingun për Donika Prelën
sot.com.al
Ndërkombëtarët nisin monitorimin, Hahn kërkon informacion për reformën në drejtësi, opozita sërish tentativa për bllokimin e negociatave
Plani për shkëmbimin e kufijve nxiti shqetësime për të drejtat e njeriut
shekulli.com.al
Studentët: Skenari ynë, rezistenca deri në fund, për të fituar
shekulli.com.al
Dhoma e Lordëve diskuton për studentët: Ndryshuan qeverinë “Rama”
sot.com.al
Rama-Basha tjetër goditje LSI, partia e presidentit mbetet jashtë KQZ, PD nis diskutimet për plotësimin e vakancave
sot.com.al
Ministrat e rinj marrin zyrtarisht detyrën, betohen në Presidencë, Rama refuzon takimin me Metën
sot.com.al
Ligji i kadastrës parashikon rimatjen e 2.8 milionë pronave, vetëm 4 % e institucioneve shtetërore me certifikatë pronësie
Kuvendi brengoset për luks, harron monopolet dhe tregun e sunduar
Akuzohet KGJK-ja se po mbulon dështimin e gjyqtarëve
botasot.info
Parashikimi i motit, e premte, 18 janar 2019
sot.com.al
Zoti Rama mos “guxo” të ndryshosh më ministrat!
sot.com.al
"Ballkanasit folkpolitikë" e sidomos ne "tregojmë" jetën në telefon!
Nishani në Forumin e Biznesit “Rritje të bashkëpunimit ekonomik”
Zhvillohet raundi i parë i bisedimeve Shqipëri-Greqi për marrëveshjen e kufijve detarë
Miratohet drafti i ligjit të ‘Vetting”-ut’, PD nuk merr pjesë
koha.mk
Gruaja më e admiruar në SHBA, Michelle thyen mbretërimin e Hillaryt
Paraja dhe Partia
Tritoli, Zaganjori: Një shtet pa siguri, jo më i mirë se diktatura
Ministrja teknike e PD-së merr vendimin e parë, firmos tenderin 88 mijë lekësh
Frank Shkreli/ Qeveria e Shqipërisë kacafytet me “Zërin e Amerikës“
periskopi.com
Përfundon edhe intervistimi i Naser Krasniqit nga Specialja
Opozita e pranishme në sallë, në nisjen e seancës së Kuvendit të Kosovës
E pohon Kryemadhi: Kam marrë shumë kërcënime, duhet të siguroja vajzën e vogël…
shqiptarja.com
U la në arrest shtëpie, arratiset ekstremisti që dhunoi barbarisht Ziadin Selën në Kuvendin e Maqedonisë
periskopi.com
Ganja dhe Milaim Zeka kthehen nga Gjykata Speciale (Foto)
ata.gov.al
TEL AVIV – Trump dërgon negociatorët e paqes në Lindjen e Mesme
Draga: Fondi i pakicave refuzon projekte me vlera shkencore të autorëve shqiptarë
A do t'ia marrë Meta karriken Monika Kryemadhit? Përgjigjet Presidenti
Ministri i Brendshëm e thotë live: Vettingu në polici brenda 100 ditëve
Syla për vizitën e Putin në Beograd: Kam pritur që të jetë më i zëshëm për Kosovën
ina-online.net
“MARRËVESHJA E PRESPËS” hap politik – historik
Shpërthen Jazexhi: Amerika i ka tradhtuar shqiptarët
lajmpress.com
“Janë fshehur fakte për rastin Monstra, prezantohen biseda të pa dëgjuara”
A është e rrezikuar Kosova nga ekstremizmi? Flet eksperti i sigurisë
starplus-tv.com
NIS ME DEBATE SEANCA PËR NDRYSHIMET NË QEVERI, OPOZITA KËRKON DEBAT
periskopi.com
Rukiqi për raportin e Bankës Botërore: S’ka rritje ekonomike e punësim pa ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”
zeriamerikes.com
Shqipëri: Sfida e grave, nga numrat drejt tryezave vendim-marrëse
ina-online.net
Asnjë gjurmë nga krimineli maqedonas që tentoi ta vriste Zijadin Selën
sot.com.al
Erion Braçe merr detyrën si zv/kryeministër, Luan Rama bën lëvizjen e papritur
sot.com.al
Arrestimi i Klement Balilit, reagon ashpër Pjerin Ndreu: Një furtunë në një gotë!
kallxo.com
I akuzuar për vrasjen e gruas, biznesmeni nga Ferizaj të martën mëson për herë të katërt vendimin e Gjykatës
kallxo.com
Çfarë thotë kryesuesi i ri i KPK-së për 53 milionëshin e autostradës?
Dule dhe Shehi: “Duam revolucion me dhunë”
Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
Jazexhi: Publikimi i përgjimeve nga VOA, sulm i Amerikës
balkanweb.com
Nait Hasani: Serbët kryen krimet, shqiptarët shkojnë në Hagë
Rukiqi për raportin e Bankës Botërore: S’ka rritje ekonomike e punësim pa ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”
kallxo.com
A do të ndikohet Kryesuesi i KPK-së nga grupi i deputetëve të Ferizajt?
​Ministri gjerman i kënaqur me rënien e eksportit të armëve
kosovalive360.com
Pezullimi i tarifave në labirinthin e presioneve dhe rreziqeve
alpenews.al
“DIMRI I EGËR”/ Si jetojnë “të izoluar” nga DËBORA, banorët në Dibër (FOTO)
Ndreu: Prova të reja që Balili të marrë gradën “Eskobari i Ballkanit”
Prokuroria e Lezhës heton qytetaren dy herë për të njëjtën çështje, por s’heton origjinën e 400 mijë eurove
"Zëri i Amerikës"-"kazan", licenca amerikane e Ramës
Ilir Meta na kujtoi se jemi një vend karagjoz
Gjermania ‘shtyn’ Kinën të hapë sektorin financiar
koha.net
“Zëshëm të kërkohet gjykatë speciale për serbët dhe shqiptarët”
periskopi.com
Në kërkim të presidentit shqiptar për Maqedoninë (Video)
sot.com.al
"Nuk e mban hiç presionin e Sali Berishës", Kreshnik Spahiu 'kryqëzon' Bashën edhe Kryemadhin
Detajet: Si u arrestua Balili të vetmen herë në 2006-ën në hotel buzë detit
Analistët nuk presin mrekulli nga Johannes Hahn (VIDEO)
gazetainfokus.com
Alarmante: Trepça çdo vit e më keq
insajderi.com
Shteti i Kosovës ende i dobët – nuk po mund t’i kthejë gratë dhe fëmijët që shkuan në Siri
rtsh.al
Betohen ministrat e rinj, mungon Rama
Deputetë e ministra të pa shkollë, Top Story tregoi rastet e atyre që kanë gënjyer për arsimin
Pas takimit Haradinaj-Hahn: Në rrugën e integrimeve drejt BE-së
almakos.com
Pirelli ka hapur ‘butik gomash’ në Dubai (Foto)
syri.net
Rama si terroristi i ISIS: Ditë të zeza do të vijnë për ju ... Komentet
Babale dhe Balilë
Kosovë/ Ministria e Kulturës premton mbështetje për komunën e Mitrovicës
Mogherini: Shqipëria t’i përdorë 6 muajt e ardhshëm për integrimin në BE
kallxo.com
Putin akuzon Kosovën për rritje të tensioneve me formimin e Ushtrisë
koha.net
Thaçi e takon Ekipin për dialog tek pasi t’i kryen pushimet dimërore
indeksonline.net
Skandaloze: Komisionari i BE-së, që na mashtroi për viza, refuzon mbrojtjen nga Policia e Kosovës
Macron: Franca qëndron e angazhuar ushtarakisht në Levant
Çitaku dhe Kusari ministrit Bushati: Të priftë e mbara miku ynë
Import-eksport mallrash, gurore apo lavazhe-profilet e firmave që grabitën 18 miliardë lekë me TVSH-në (FAKSIMILET)
Nurellari: Amerika zgjodhi fjalët me kujdes – nuk kërkoi heqje të taksës, por pezullim
Falenderimi për Ramën, Peleshi i dorëzon postin: Punë të mbarë mikut tim
balkanweb.com
Braçe zv/kryeministër: E kam të vështirë të flas nga kjo anë
koha.net
Haxhiu: Sa herë flet për drejtësi pushteti aktual, është e qartë që po përgatitet edhe më shumë për kapjen e tij
Badallaj: Pazare të pista për pushtet
Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu
Gjermania ‘shtyn’ Kinën të hapë sektorin financiar
Qeveria shpërbleu me nga një "super-pagë" komisionerët e Vettingut
sot.com.al
'Më la pa fjalë', ish oficeri i Anti-Drogës sulmon Artan Hoxhën: Është bërë si bankomat
aa.com.tr
"Ftoj të rinjtë të aplikojnë në programin e Bursave të Turqisë"
ata.gov.al
“Fondi për Komunitetin”, rikonstruktohet pallati i shtatë në kryeqytet
gazetaexpress.com
Të ngujuar në Siri – shteti hesht për gratë e fëmijët që duan të kthehen në Kosovë
“Çështja e dekretimeve të ministrave.” Presidenti Meta: Rikthehem për t’u ekspozuar në…
Ish ministri i jashtëm: Kemi të bëjmë me qeveri shurdhe, rruga e vetme është…
“Balil Eskobari u shpik që të fshihen fotot e kryeministrave evropianë me Edi Eskobarin”
Studentët ngujohen edhe në Fakultetin e Korçës. Përshkallëzohet protesta…
Braimllari: Të protestojmë kundra varfërisë, korrupsionit dhe paligjshmërisë së Edi Ramës
indeksonline.net
Kosova kërkoi përfshirjen e SHBA-së në bisedime, Vuçiq e bën të njëjtën për Rusinë!
Putin mbërrin në Beograd, Daçiç: Presim mbështetje për Kosovën
Opozita nis protestat, Basha: Gjithçka për të rrëzuar Edi Ramën
tvklan.al
Putin nis vizitën në Beograd
evropaelire.org
Haradinaj pret në takim komisionarin Hahn
kallxo.com
Haradinaj me Hahn në takim të mbyllur
telegrafi.com
Familja gjashtë anëtarëshe nga Peja bëhet me shtëpi (Video)
“Fakte skandaloze”. Albana Vokshi paralajmëron “bombën” e radhës…
Në Zharrëz, një grykë pusi nafte merr flakë
cna.al
Luli mos e fshih Odetën
koha.mk
Emri dhe Gjuha
Fatmir Mediu dhe Dash Shehi paralajmërojnë revolta popullore: Brenda janarit nis protesta ekstreme që do zgjasë deri në rrëzimin e Ramës, pastaj do bë
Hapet gara për kryebashkiakun e Durrësit, futet në lojë Nar Koka: Të gjejmë kandidatin e PD
Aleatët: Do shfrytëzojmë çdo mekanizëm demokratik deri në largimin e Ramës
Rikthehet Berluskoni! – Hedh kandidaturën për Parlamentin Europian
sot.com.al
Fotot e pritjes madhështore të Vladimir Putin në Serbi
Brenda janarit protesta e parë e opozitës, Shehi: S'ndalemi deri në largimin e Ramës
sot.com.al
Komisioneri Hahn arrin në Kosovë, takohet me Haradinajn
Zëvendëskryeministri Braçe dhe anëtarët e rinj të Këshillit të Ministrave betohen para Presidentit të Republikës
Dekanët, Hoxha dhe Kule, në fshehtësi dhe kokë më kokë me Taulant Ballën. Për çfarë?
portalb.mk
Janë betuar ministrat e rinj në Shqipëri, fillojnë zyrtarisht detyrën
VIDEO/ Ahmetaj uron stafin: Faleminderit! : Shifrat janë aty, flasin vetë për arritjet
Një super i kërkuar u plagos në Vlorë, policia e fshehu nga media (EMRI)
ME VIDEO/ Gjiknuri 'i buzëqeshur' ndaj Ballukut: Do jem këshilltari juaj nëse do kesh nevojë
starplus-tv.com
MAZHORANCA VOTON SHKARKIMET, OPOZITA LARGOHET NGA KUVENDI
Rrëfehet Balili: “Berisha më ka ardhur në shtëpi, Meta më ka shpërblyer”
exit.al
KPA shtyn sërish seancën për gjyqtarin Edmond Islamaj
Mitrovica pajiset me mamograf 
Info Magazine: Bajram Gecaj dhe Adri Nurellari
gazetainfokus.com
E çuditshme. Ja pse Vetëvendosje po e përkrahë Qeverinë
koha.net
Betohen zv.kryeministri Braçe dhe 7 ministrat e rinj të Qeverisë së Shqipërisë
periskopi.com
Kaos total në Serbi– autobusë nga shumë qytete serbe drejt Beogradit (Foto)
Ministrat betohen para Presidentit Ilir Meta
Skandali i PS-së me punësimet. Vasili i bën thirrje prokurorisë: Të zbardhet e vërteta…
shqiptarja.com
Akuzat për punësime partiake/ Vasili: Prokuroria të reagojë, Ministria e Drejtësisë organizatore e skemës, konkursi me lista partie
20 qytetet me hotelet me 5 yje më të lirat në çmim
Songul Ozan, ambasadorja e porsaemëruar e Turqisë në Mal të Zi
Greqia përpara votimit të Marrëveshjes së Prespës
Këngëtari i njohur i del në mbrojtje Balilit: Mirësinë tënde nuk ta hedh poshtë askush
gazetablic.com
Xhavit Haliti del kundër krejtve: Me akuza ndaj Hashim Thaçit, Ramush Haradinajt, Edi Ramës e Ilir Metës
Integrimi në BE, Bushati-Blok: Forcojmë bashkëpunimin për gamën e reformave. Holanda, e përkushtuar për anëtarësimin e Shqipërisë në BE - Ministria pe
VIDEO-FOTO/ Rama dhe Ruçi ‘bojkotojnë’ Metën, ministrat e rinj betohen në Presidencë
lajmpress.com
Mediat izraelite: Trampi do të formojë shtet palestinez
lapsi.al
Shihni FOTO-n/ A po dirigjohen dekanët nga PS për protestën?
Hahn në Prishtinë e siguria, analizohen sonte në ’55 Minuta’ në RTK3
lapsi.al
Gazeta gjermane: Kur Artan Hoxha trembej nga Klement Balili
Kryetari i KQZ-së, z. Klement Zguri priti në takim kryetaren e Komitetit Shtetëror të Minoriteteve, znj. Kostandina Bezhani, e cila shoqërohej nga nën
portalb.mk
Çavushoglu: Stabiliteti i Maqedonisë i rëndësishëm për tërë Ballkanin
aktuale.mk
Zyrtarë të lartë nderojnë Heroin Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu
rtsh.al
Holanda mbështetje të kushtëzuar për integrimin europian të Shqipërisë
Holanda për negociatat: Të shohim raportin e KE dhe pastaj flasim
Presidenti Meta priti sot Ministrin e Jashtëm të Holandës. Ja çfarë u diskutua…
rtsh.al
Lame: Godinat e shtetit pa çertifikata pronësie!
rtsh.al
13 të ndaluar për evazion fiskal, Rama paralajmëron : Mos luani me taksat se ju gjen belaja!
Putin mbërrin në Beograd
lapsi.al
Taksa / Presioni nga ShBA po përçan qeverinë e Kosovës
cna.al
Çfarë turpi social
aa.com.tr
Nga prodhimi i kontrolluar i kanabisit Turqia mund të përfitojë 100 miliardë dollarë
boldnews.al
Rektorët të kapur nga Rama në kulmin e qëndresës studentore? Del foto me Ballën
MPJ turke dënon me forcë sulmin terrorist në Menbixh të Sirisë
Bashkë
rtsh.al
Putin viziton Beogradin, diskutohet dhe çështja e Kosovës
rtsh.al
Britani, May nis konsultimet me partitë
rtsh.al
Beograd, një vit nga vrasja e Ivanoviç, serbët marshojnë kundër qeverisë
Cipras merr mbështetjen e shumicës në Parlament
Seanca/ Votohen 7 ministrat dhe zëvendës kryeministri i ri
syri.net
I qeshur/ FOTOT e para të Klement Balilit pas vetëdorëzimitFOTO/ Kush është super i kërkuari që u plagos në Vlorë. Ja emri Komentet
portalb.mk
MPJ me shkresë deri te Greqia: Termi “maqedonas” nuk ka të bëjë me përkatësinë etnike
Vijnë bullgarët – Blerja e Telekom, investimi i dytë në sektorë strategjikë
Si u pezullua ‘parada’ me prangosjen e Klement Balilit
Salihu: Kufizimi i mundësive për t'u ankuar
epokaere.com
Kuvendi do ta përkrahë peticionin për bashkimin e Mitrovicës
insajderi.com
"Ai e dinte se do ta vrisnin" – rrëfimi për ish-deputetin Smajl Hajdaraj, në 17-vjetorin e vrasjes së tij
gazetablic.com
Zyrtarët komunal në Prizren të “çmendur” pas mishit, mbi 300 euro i lënë në darka!

Urdhri i AKEP-it: Të mbyllen të gjitha adresat që ofrojnë baste on-line (Lista me 476 website)

Bota Press 13.01. 15:44

Urdhri i AKEP-it: Të mbyllen të gjitha adresat që ofrojnë baste on-line (Lista me 476 website)

Zbardhet lista e plotë me adresat online që Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit pranë Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë i ka dorëzuar AKEP-it dhe kërkon mbylljen e tyre. Pas mbylljes së pikave të basteve nga data 1 janar e këtij viti, institucionet shqiptare po vijojnë punën për të bl»»»

Gazeta Express 12.01. 23:10

Urdhëri i AKEP: Të mbyllen 476 faqe ku luhen baste online

Mbylljes së pikave të basteve sportive prej 1 Janarit të këtij viti duket se nuk i dha fund fenomenit i cili nga sallat kaloi online. Por institucionet shqiptare thonë se po vijojnë punën për të bllokuar aksesin te bastet sportive për të gjitha kompanitë e huaja që ofrojnë baste online. Ka qenë Aut»»»

gazetaexpress.com
Bota Sot 12.01. 22:33

AKEP: Të mbyllen 476 faqe ku luhen baste online

Mbylljes së pikave të basteve sportive prej 1 Janarit të këtij viti duket se nuk i dha fund fenomenit i cili nga sallat kaloi online. Por institucionet shqiptare thonë se po vijojnë punën për të bllokuar aksesin te bastet sportive për të gjitha kompanitë e huaja që ofrojnë baste online. Ka qenë Aut»»»

botasot.info
Shqiptarja 12.01. 18:29

Urdhri i AKEP-it: Të mbyllen të gjitha adresat që ofrojnë baste on-line (Lista me 476 website)

TIRANE-Pas mbylljes së pikave të basteve nga data 1 janar e këtij viti, institucionet shqiptare po vijojnë punën për të bllokuar aksesin për të gjitha kompanitë e huaja që ofrojnë baste on-line.Menjëherë sapo listat janë dërguar nga Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit pranë Ministrisë së »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano