indeksonline.net
Bora zbardh edhe këtë pjesë të KosovësTemat:
ekonomiaonline.com
Avokatja Ermira Zhuri ndanë katër bursa për studentë të Komunës së Drenasit
ekonomiaonline.com
Luksembugu ndanë edhe 5 milionë euro për projektin e dytë të MASHT-it
gazeta55.al
Policia: Këta janë 16 personat e rrezikshëm nga Berati
Kanye West dhuron 150 mijë dollarë donacion për familjen e rojës së vrarë pak ditë më parë në Çikago
FOTO/ Familje për çdo fëmijë pa kujdes prindëror
Kush janë 16 kriminelët më të kërkuar të Beratit? Në listë edhe kapoja i masakrës së Urës Vajgurore - Shqiptarja.com
Policia duhej ta transportonte Malishevën me shokë
SHBA-të gati të ndjekin penalisht themeluesin e Wikileaks
Kroatët kërkojnë dëmshpërblim nga Serbia
cna.al
Pas 2 vitesh punë vullnetare, Albana Osmani në prag të hedhjes së hapit të madh në projektin e saj
koha.net
LDK- VV akuzojnë Ekzekutivin në Ferizaj për punësime militantësh
Capital T, Dardan Berisha dhe Majk argëtohen së bashku në klubet e natës në Prishtinë
periskopi.com
CIA zbulon se kush e dha urdhërin për vrasjen e Jamal Khashoggit
tesheshi.com
Erdogan dhe Trump: të ndriçohen gjitha aspektet e vrasjes së Khashoggi
shekulli.com.al
Nga vrasja mafioze, tek polici trafikant, të shumëkërkuarit në Gjirokastër
Zbardhet biseda Trump-Erdogan, ja çfarë kërkoi presidenti turk
Nëpunësit e Bashkisë Sarandë mbeten rrugëve
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 17 nëntor 2018
Kosova fundjavë të vranët, temperaturat -2 deri 7 gradë Celcius
ina-online.net
Erion Veliaj thellon aleancën me Idrizin, PDIU bashkon sërish votat me PS në këshillin bashkiak
Dekretimi, Meta: Ministria e Mbrojtjes njoftoi lirimin e Lleshajt
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Basha ftesë rinisë: Nesër Dhjetori i dytë, merrni në dorë fatet e vendit
Parashikimi i motit, e shtunë 17 nëntor 2018
sot.com.al
Dorëzohet presidenti, dekreton Sandër Lleshin ministër të Brendshëm, hapet rruga e goditjeve ndaj krimit e korrupsionit
sot.com.al
Basha rikthen të pakënaqurit, ish-deputetët propozohen nga baza për kandidatë në zgjedhjet vendore, përplasje me LSI për ndarjen e bashkive
sot.com.al
Skandali me aferën e CEZ, ja si dosja mund të transferohet te SPAK, zbardhen provat kundër ish-qeverisë “Berisha” që s’bindin prokurorinë
sot.com.al
Pas KPK edhe Kolegji i Apelimit me dorë të hekurt, rihap hetimin për pasurinë e Edmond Islamajt, pas tij radha e Bashkim Dedes
sot.com.al
Bujar Leskaj: SHBA është investuar fuqishëm për integrimin e Shqipërisë, të avancojmë me reformimin e drejtësisë dhe administratës
sot.com.al
Përplasje të forta brenda mazhorancës, deputetët lumë ankesash ndaj ministrave, nis krijimi i klaneve në PS
sot.com.al
Skandali me konkursin e gradave, vihen nën hetim Ardi Veliu dhe gjithë kupola e policisë, SHÇBA bën padi në prokurori
ina-online.net
Sërish peshkaqen, kapet ne Himarë, 4 metra i gjatë
syri.net
Aksident tjetër i rëndë në Librazhd: furgoni me 3 persona bie në humnerëThaçi thirret në Komision Hetimor, i kërkohet llogari për paratë e lobimit Kom
Gjithçka që pritet të ndodhë në Kosovë sot
UDB-ja serbe përmes Baton Haxhiut, bandës “Devolli” dhe Ramiz Kelmendit, Kumbara i Kariqve hyri në Shqipëri!
sot.com.al
Elbasan/ I hedhin granatë në lokal në shenjë hakmarrjeje, plagoset rëndë 32 vjeçari
Si është të punosh në Kosovë e si në Gjermani, tregojnë mjekët që kanë ikur
Opozita e fjetur ia zgjat jetën Qeverisë skandaloze
sot.com.al
Gjermanët paralajmërojnë: Shembulli “Gruevski” vlen edhe për Shqipërinë, politika po bllokon qëllimisht ngritjen e SPAK
sot.com.al
Pushtetin ta jep vota e popullit, jo makinacionet politike!
Lista e re e Vetingut/ Gjin Gjoni, Fatmira Hajdari dhe gjithë KLD-ja nën hetim - Shqiptarja.com
Ngjarjet e datës 17 nëntor 2018
koha.net
Thaçi ftohet para Komisionit Hetues, kërkohet llogaria për paratë e lobimit
Projektet e investimeve/ Rikthehet në rend të ditës porti ‘transoqeanik’ i Karpenit - Shqiptarja.com
sot.com.al
Azili te Orban mbetet si "alternativë" e Reçit!
sot.com.al
Më dobi kur porositë jepen në shtëpi apo nga ekrani?
Reagimi për korrupsionin – Sokol Dervishaj shkarkon punonjësit që merrnin ryshfet për kolaudim
Grabitja e Thesarit, arrestohen Guvernatori Fullani dhe kryeinspektorja Golemi
Ministrat që fshihen pas fustaneve të grave
boldnews.al
FOTO/ Vajzat e showbizit që u dashuruan me të fortët e Shqipërisë, emrat dhe historitë e tyre ndër vite
rtsh.al
Përfundimisht, Meta dekreton Lleshajn si ministër të brendshëm, Rama e përshëndet, Basha e ironizon
Turizmi, dështojnë politikat e Ministrisë së Mjedisit
Elida BUÇPAPAJ/ “Çfarë do zonja Buçpapaj këtu?” – mu hakërrua Arben Imami në mes të parlamentit!
90-vjetori i KMSH, Nishani: Toleranca fetare, vlerë me të cilën krenohemi
O tani, o kurrë më!
gazetablic.com
Daut Haradinaj komenton takimin Thaçi- Putin, ‘befason’ me deklaratën
Prokuroria të fillojë hetimet për shkaktarët e përmbytjeve
STAMBOLL – Erdogan: Gati për të sulmuar kurdët në lindje të Eufratit
sot.com.al
“A keni frikë se mos e pësoni si Gruevski?”/ Meta befason me përgjigjen e fortë që jep
Vendos Neymar me penallti, Brazili fiton miqësoren me Meksikën
botasot.info
A ka frikë se mos e pëson si Gruevski? Ja si përgjigjja e Metës
boldnews.al
Tenderi i fundit i Ramës, 12 karrige ‘të rënda tip kolltuku’!
POP 5Hyrja dhe dalja nga Shqipëria, Koja në Repolitix: Fenomeni 'Gruevski' do prekë edhe BallkaninLajme të tjeraTË FUNDIT
“Të shesësh shpirtin, zanati i librashitësit”, prezantohet libri i Romano Montrini
kallxo.com
VIDEO - Çka u gjet e u konfiskua në banesën e grupit që po shiste kokainë?
VIDEO/ Marrëdhënia me Berishën kur ishte kryeministër, Meta shprehet “i penduar” që…
boldnews.al
Berisha: Vlahutin ka kërkuar arrestimin tim, ja çfarë i tha Adriatik Llallës
Raportuesi i Kosovës në Bundestag: Serbia nuk hyn në BE pa njohur Kosovën
SHBA, vdesin tetë persona si pasojë e borës
Aksidentet në vend, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur
Dekretimi i Sandër Lleshajt në Repolitix, Klosi: Furtunë në një gotë me ujë - Shqiptarja.com
LIBRI/ “Presidenti është zhdukur”, Klinton rrëfen sekretet e Shtëpisë së Bardhë
gazetablic.com
Idetë e Hashim Thaçit për shkëmbime territoresh janë “ballona” politik. Kjo duhet të ndodhë me Luginën e Preshevës
Basha takon ambasadorin Lu: Sfidat e Shqipërisë, urgjente
gazetaexpress.com
Lubonja fajëson RENEA-n, shfajëson ekstremistët grekë
Denoncohen katër mësues pazarxhinj për kurset private
ARRSH ndërhyn në rrugët e rajonit juglindor, pas nisjes së reshjeve të para të dëborës
insajderi.com
Çka është më e rëndësishme për Albin Kurti – veriu i Mitrovicës apo ulësja në OKB
VIDEO/ Këshilla e Metës për Kryemadhin: Duhet të moderohet pak…
ina-online.net
Deputeti Labinot Tahiri akuzon opozitën për sulm ndaj Behgjet Pacollit
gazeta55.al
Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta
Zagani status për ‘ministrin e drogës’: Nuk lahet M…. me sh….! Ja çfarë i komenton Manjani
balkanweb.com
Historia e bixhozit nga qeveria e Ismail Qemalit tek qeveria Rama
insajderi.com
Qytetarët vuajnë mungesën e vizave, katër politikanët shkojnë për qejfi në Maltë
Alarmi nga shiu sot e nesër/ IGJUEM nxjerr zonat ku ka rrezik për përmbytje (HARTA)
Kadri Veseli në QKUK, interesohet për shëndetin e të aksidentuarve
tetovasot.com
“Politikanët që kanë vizituar Burdushin”
Arratisja e Gruevskit, Nuhiu: Po hetojmë se si e kaloi kufirin
Fillojnë protesta në Tiranë, së shpejti priten edhe në Shkup
ina-online.net
SMS të reja nga 27 prilli:”Ushtria” e Vesel Memedit ka qenë e gatshme të futet në Parlament
botasot.info
Deputeti i LDK-së: Bashkëndjej dhimbjen me familjarët e viktimave të aksidentit
Thaçi tregon kush e ndërmjetësoi takimin me Putinin në Paris
rtsh.al
Si hyri Gruevski në Shqipëri?
gazeta55.al
Sorrat e Sorosit dhe shqiponjat e shqipes
koha.mk
Kurti: Thaçi do të përfundojë si Gruevski, jo në Hungari, por në Rusi
Demalia polemikë me Vera Bekteshin: Si e refuzoi Skënder Shehu mbesën e Nexhmijes
Transporti, Ministria pezullon dhënien e licencave
Ngjarjet e paparashikuara, Kurti harron ndarjen e Vetëvendosjes (VIDEO)
A duhet një shkollë me emrin Abdyl Frashëri dhe një bibilotekë me emrin e birit të tij
Banorët kthehen në Lagjen e Trimave, gjithçka e shkatërruar
exit.al
Mogherini lavdëron “përparimin mbresëlënës” të reformës në drejtësi
Ju flet Tirana – kush ishte partizani që përshëndet porsa fillon transmetimi
LETËR HISTORIKE, drejtuar, Z.Nesim Spahiut, kryetarit të bashkisë së Skraparit
Zgjedhjet lokale, PD kërkon ndihmën e britanikëve për të gjetur kandidatët: Por kush janë armiqtë në parti, që Basha i shpall këshilltarë
Gjiknuri: E vërteta e bisedës me Zoton
Zbulohet harta e Gruevskit, si ish-kryeministri arriti në Hungari përmes Shqipërisë
gazeta55.al
Akuzat/ Eduart Kapri: Inskenime, askush nuk më bën dot shantazh
Ky është komenti i Ministrit të PDK-së për takimin Thaçi-Putin
VIDEO/ Ramës i hedhin ‘kokainë’ në Kuvend, pluhuri i bardhë mbulon qeverinë
cna.al
Panucci flet në prag të ndeshjes së radhës/ Nuk kam frikë nga Skocia
cna.al
Topi në duart e Vjollcës dhe shantazhet ndaj drejtësisë
Ish-mjeku i UÇK-së, Kurtit: Mos ia fut kot, bëje këtë ose harroje bashkimin kombëtar!
insajderi.com
Kryeministrja serbe mohon se ka pasur gjenocid në Srebrenicë
boldnews.al
Veliaj në festë, banorët protestë, eksperti ligjor: Ja si po vidhemi me ligj
Ngjela: A ka gisht Ilir Meta në arratisjen e Gruevskit?
mia.mk
Kurti: Thaçi do të përfundojë si Gruevski, por jo në Hungari, por në Rusi
Idrizi: PDIU, një parti mbarëkombëtare që afron çdo shqiptarë patriot
LSI sot bëhet me një deputet më shumë
Fotot e papërsëritshme të Marubit në Milano
Mirë se vini në "shehrin" e qofteve
koha.mk
Gati dokumentacioni për ekstradim
Dash Shehi: Rama si Enver Hoxha, të merr shtëpinë dhe të dhunon, qytetarët të …
13 fshatrat turistikë të qarkut të Gjirokastrës në një libër
boldnews.al
Kundërshtarët e Bashës, Berisha: Do ishte mirë të ishin në Kuvendin Kombëtar
“Nga lisi plak dhe shkëmbi”, vjen në shqip shkrimtarja me origjinë greke
Avokat Idajet Beqiri: Ambasadori Lu të publikojë emrat e ministrave të korruptuar
periskopi.com
57 milionë rruga për në Dollc, premton Haradinaj: Nga muaji i ardhshëm nisin punimet
aa.com.tr
Ekstradimi i liderit të FETO-s sërish në fokus
Dy emra, sinonim i Kosovës dhe Erzenit, simbol i krenarisë kombëtare
Durrës/ Shkolla 9-vjeçare “Neim Babameto” fiton kampionatin e femrave
40% e popullsisë në moshë madhore në Shqipëri ka një llogari bankare
tvklan.al
30 vite pa rrugë, investime në fshatin Kallm
 Balla: Shqipëria ka një të ardhme të projektuar në gjirin e kombeve të qytetëruara të Europës
koha.net
Seancat pa vendime të Kuvendit të Kosovës
tvklan.al
Zaev: Gruevski mund të jetë rrëmbyer
Agim JAZAJ/ Gazeta, “Zëri i Vlorës” dhe  misionierët e saj…
Në bisedime me Serbinë ose bashkë ose të dëmtuar - RTV21
Inaugurohet Qendra e Parë në Rang Kombëtar me “Kolokim” në Maliq
Gati koncesioni për bllokun e naftës në Jon
Ambasadori i ri i Zvicrës tur njohës në Shqipëri, viziton Shkodrën
balkanweb.com
Më mirë gjeneral apo ministër?!
kallxo.com
Vetëvendosje prezanton alternativën me katër hapa për dialogun me Serbinë
INTERVISTA/ “Para se të të them… Të dua!”, rrëfehet gazetari që i shkruan dashurisë
aktuale.mk
Nga sot ‘Nëntor i ftohtë’ shfaqet në Kosovë
aktuale.mk
Ky grup i lojtarëve të Kosovës, mund ta shkruajë historinë në Ligën e Kombeve
aa.com.tr
Mogherini dhe Hahn më 22 nëntor do të vizitojnë Turqinë
KLSH në auditivin e performancës bashkëpunon me ekspertë të Bankës Botërore dhe GAO-s Amerikane
Aplikimet për fondet IPARD, takime informuese në çdo qark të vendit
Aksident në Elbasan, makina përplas për vdekje një kalimtar (EMRI) - Shqiptarja.com
Bora e parë e mbulon qytetin shqiptar(Video)
“El Pais”: Pesë arsye për të zbuluar Shqipërinë
Hapet edicioni i dytë vjetor i Konventës së Veshmbathjeve të Kosovës
Ku furnizohen me produkte ushqimore serbët e veriut të Mitrovicës?
Gallate ne Skrapar/ Administrata njoftohet për të pritur zv/ministrin e Shëndetësisë, por ja kush shkon në vend të tij…
insajderi.com
Labinot Tahiri akuzon opozitën për sulm ndaj Behxhet Pacollit
Meta zhvillon bisedë telefonike me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj
boldnews.al
A është implikuar kryeministri Edi Rama për rastin Gruevski?
Mogherini përshëndet dënimin e Emiljano Shullazit dhe vetingun
Kongresi i Manastirit – një krenari e ligjshme e kulturës sonë kombëtare
tesheshi.com
Zaev: Gruevski edhe mund të jetë rrëmbyer
indeksonline.net
Kurti prezanton katër hapa për bisedimet me SerbinëTemat:
Pazari i ri i Kryeministrit Haradinaj: “Shet AKR-në e blen PSD-në”
Duma: Buxheti 2019 antisocial
Intervista e Presidentit Meta në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili në televizionin “Top Channel” - Presidenti i Republikës së Shqipërisë
cna.al
Këshilltari mizerabël, kunati, Jorida Tabaku dhe Grida Duma
periskopi.com
VV’ja në kaos: Pas ikjeve nga partia, kërkohet të prishet koalicioni me Agim Bahtirin
Myftiu i Shkodrës: Krimi synon të bëjë ligjin
alsat-m.tv
Zaev: Gruevski mund të jetë rrëmbyer
insajderi.com
NBC: Trump po e shqyrton mundësinë për ta ekstraduar Gulenin
ina-online.net
“Do ta humbim tregun e Kosovës nëse shpejtë nuk hiqet taksa”
kallxo.com
Nga dita e hënë koreodrama 'KUMT' e Ansamblit SHOTA nisë rrugëtimin në disa qytete shqiptare
Zaev: Gruevskin e kanë rrëmbyer apo është larguar vullnetarisht?
exit.al
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit të Krimeve të Rënda Osmani
GURAZIU: THAÇI RA NË KAZANIN E PUTINIT!
rtsh.al
Elbasan, shpërthen granata në një lokal, plagoset rëndë pronari
rtsh.al
Nis restaurimi i qendrës historike të Vlorës
Bizneset e Kosovës mbështetje për ndërtimin e shkollës, kopshtit dhe ambulancës në Bardhoc të Kukësit
Kufizime të energjisë elektrike në disa zona të Librazhdit
Zëvendësministri Shkodra mori pjesë në takimin e Grupit Koordinues Ndërministror për të Drejtat e Njeriut
Haradinaj: Duhet të jemi shtet model i respektimit të drejtave të njeriut
rtsh.al
Pampuri e PD: Vangjush Dako, si simbol i pushtetit të blerë me paratë e drogës së krimit të organizuar duhet të arrestohet
koha.net
Kontestohet përbërja e Komitetit të Politikës e Financave në Fushë-Kosovë
Haradinaj: Duhet të jemi shtet model i respektimit të drejtave të njeriut
ina-online.net
Besa Arifi: “Catch me if you can”
epokaere.com
Ramadani: Askush s’mund ta ndalë transformimin e FSK-së
NJOFTIM: Ftesë për test psikologjik - OBAVEŠTENJE: Poziv za psihološki test
aa.com.tr
SHBA i ekstradoi Turqisë pedofilin e dënuar i lidhur me FETO-n
aa.com.tr
Zaev parashtron dilemën nëse Gruevski është rrëmbyer
cna.al
Gramoz Ruçi mbyll "luftën" Rama-Meta
Dalja pa marrëveshja nga BE – Weber: Katastrofike për Britaninë. Nuk ditën ta manaxhojnë referendumin
botasot.info
Ja kush do të paguajë për kalimin në autostradën Tiranë-Durrës
starplus-tv.com
ISH PRESIDENTI NISHANI: SHKODRA PENG I KRIMIT
aa.com.tr
Kuvendi i Kosovës nuk debaton për politikën e jashtme
ZEQA: HASHIM THAÇI, NË KOORDINIM TË PLOTË ME SERBINË, RUSINË DHE VENDET E LINDJES
sot.com.al
“Fjala s’u jepet atyre që kanë lidhje me politikën”/ Protestë para Kryeministrisë nga Londra në Tiranë, ja datat dhe detajet
Komuniteti i biznesit përkrahë ndërtimin e Kosovës së Re
cna.al
Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim
Bora e parë e dimrit, në fshatin turistik të Dardhës
balkanweb.com
Divorci me këngëtarin, gruaja: Nëna më kërkonte të prostituoja
Kosova ende pa Qendër Nacionale të Xhudos - RTV21
Publikohet “bombë” e re: Jankullovska shan shqiptarët, lavdëron BDI-stat e Kumanovës? (Video)
Zaev hap dilema të reja: Gruevski mund të jetë rrëmbyer
Gruevski pritet "ta mbajë frymën" tek Putini
insajderi.com
Gruevski ka shkuar në Hungari përmes të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Serbisë
Basha mbledh grupin e PD, ja skenarët për të bllokuar seancën
Fier – Protesta e PD, Ruçi: Kjo që po ndodh është përpjekje për destabilitet
shekulli.com.al
Apeli liron dy ish-deputetët e PS-së, “Arrest në burg” për Avdylajt
shekulli.com.al
Komisioneri: Të shkarkohet prokurori Gentian Osmani
E pranojnë vetë historianët serbë: Në vitin 1878 Serbia vrau 70 mijë shqiptarë nga Nishi deri në Kumanovë
Takimi – ‘Drejtësia’, Lu: Me mbështetjen e Metës, do realizohet kjo reformë
gazetablic.com
Flet Igor Simiq: Lista Serbe s’ka qenë e informuar për vendosjen e taksës
Opozita skeptike për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Borxhi publik në 2019 ulet me 2%. Për 100 lekë të marra borxh, investohen 253 lekë ose dy herë më shumë se 5 vite më parë!Fjala e Ministrit
indeksonline.net
Taksa 10% shkelë marrëveshjen e CEFTA-s, rrezikohet rritja e çmimit dhe inflacioni ekonomikTemat:
T’i japësh penallti qyl Kryeministrit
Zjarret e nëntorit, në Librazhd e Lushnjë pemët në flakë
ina-online.net
Gruevski mund të largohet drejt Rusisë
TAP finalizon marrëveshjen e mirëmbajtjes së tubacionit të gazsjellësit
Firmosi arrestimin e Fullanit dhe Gjikës, pse u shkarkua nga detyra Ramadan Troci. Problem me …
insajderi.com
Deputeti i pozitës tregon se ka "pengesa enorme" për liberalizim vizash
insajderi.com
Profili kriminal i Astrit Haraçxhisë, pretendentit për drejtor të ATK-së
Bularati, Shqiponja dhe Zogu i Zi
A është kjo Shqipëria që donit?
[Foto] Shëtitorja “Taulantia” në Durrës së shpejti me pamje të re – Detajet e projektit me vlerë 362.8 mln lekë
Kosovë, arsimtarët më shumë angazhim për edukimin e nxënësve
Dështon seanca, mungonin deputetët dhe qeveria
boldnews.al
Komandantët e UÇK-së, milionerë të privatizimeve. Ja cilët janë ata
Ditët e Radios 2018 – Modelet e audiogazetarisë
gazetainfokus.com
Vuçiq i ‘ankohet’ Ambasadorit amerikan për masën tregtare
“Përballja” mes Milaim Zekës e Shefqet Krasniqit: Ku ku ku për ty… e mbys vetën…
cna.al
Bandat mesazh të fortë Sandër Lleshit
Ndotja e ajrit në Kosovë; Matjet zyrtare: Nivele të rrezikshme në disa qytete
insajderi.com
"Erdhën, e shan Qeverinë dhe ikën" - grupi i AAK-së "diss" opozitës
Inagurohet impianti për trajtimin e ujërave të zeza në vise rurale
alpenews.al
“VRAU ELTON ÇIÇON”/ Kush është i “SUPERKËRKUARI” Jani Aliaj, historia e përgjakshme mes bandave
epokaere.com
Nitaj për LDK-në dhe LV-në: Erdhën, e shanë Qeverinë dhe ikën. Kjo ishte detyra e opozitës sot!
Për çfarë ankohen meshkujt pas martesës…
koha.net
Ç’thotë Raporti i Komisionit të së Vërtetës Serbi-Kosovë
koha.net
Katundi i Ri kërkon betonimin e kanalit të ujitjes
Kirurgun Halo Kërraj nuk e kujtojnë vetëm te Spitali Ushtarak…
kallxo.com
Në mungesë të qeverisë shtyhet seanca e jashtëzakonshme për dështimet e politikës së jashtme
tesheshi.com
Njeriu i Merkelit: pse i druhemi korrigjimit të kufijve në Ballkan
epokaere.com
S’mbahet debati për politikë të jashtme, seanca e jashtëzakonshme shtyhet
Pse kosovarët po mbajnë armë pa leje?
FOTO/ Delvinë, trashëgimia kulturore vendtakimi i të rinjve me librin
Ngatërresa e policisë me vrasësin, flet për Report Tv Sokol Hoxha: Më ka nxirë jetën, ndalohem gjithmonë në kufi - Shqiptarja.com
Parlamenti Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen, Meta dhe Ruçi: Nxisim dialogun mes Kosovës dhe Serbisë - Shqiptarja.com
Ende pa filluar shtyhet seanca e Kuvendit
cna.al
Fakte/ Si gënjen publikisht Lulzim Basha
PO REHABILITOHEN KRIMINELËT E LUFTËS
Basha – Bushatit në Kuvend: Mashtrues, doli fjala ime se pse nuk hapen negociatat!
gazetaexpress.com
Bleu 1000 m tokë në bregdet për 1 mijë €, gjyqtari shqiptar përballet me “gjyqin” e Vettingut
aa.com.tr
I dërguari amerikan: YPG është degë siriane e terroristëve të PKK-së
aa.com.tr
SHBA për herë të parë do të votojë “Jo” në rezolutën e OKB-së mbi Golanin
“Mbrojtje të hekurt” për Korenë e Veriut, Kim Jong-Un teston armët e reja
shekulli.com.al
Nikola Gruevski kërkon azil politik në Hungari, kalon përmes Shqipërisë
ina-online.net
Televizioni maqedonas: Gruevski fshihet në zonën Vlorë-Sarandë
insajderi.com
“Shfaqja që shkon keq” në Gjilan e kthen dështimin në komedi
Orjola Pampuri: PS pa program të qartë në fushatë, Lulzim Basha kryeministër i ardhshëm
kosovalive360.com
TC “Kosova e Re” në pritje të mbështetjes financiare
kallxo.com
Komuna e Mitrovicës nënshkruan dy herë kontratë për Qendrën Tregtare
kallxo.com
Rivarroset me nderime lideri nacionalist shqiptar i Luftës së Dytë Botërore
epokaere.com
Kohë e pakohë për zgjedhje të parakohshme të cilat nuk sjellin asnjë ndryshim
boldnews.al
Jeremiç: Problemi i Kosovës, Vuçiçit do t’i shpërthejë në fytyrë
Apeli i jep pafajësi Shpëtim Gjikës, Prokuroria paralajmëron rekurs
Rëndësia e procesit ‘screening’, Kapitulli 24 dhe çfarë ndodh më tej
syri.net
FOTO/ Pas Vlorës dhe Fierit, këta janë 12 kriminelët më të kërkuar nga GjirokastraAmbasadorja e Kosovës takohet me Ivanka Trump, këshilltaren e Presid
Ramadani: Çështja e ushtrisë përmbyllet gjatë këtij viti
Zv.guvernatorja: Siguria financiare, Banka e Shqipërisë, pakt me BE
botasot.info
Gjermania sjell për herë të parë në Tiranë sistemin foto-voltaik të ndriçimit publik
koha.net
Dragashi e Prizreni ngecin në arkëtimin e tatimit në pronë
Tentim shantazhimet e Serbisë ndaj Faktorit Ndërkombëtar kundër Kosovës
Arratisja e Gruevskit, Hungaria pranon kërkesën e azilit: Për arsye sigurie!
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/11/2019
Televizioni maqedonas: Gruevski fshihet në Shqipëri
Banorët e Unazës së Re protestuan para bashkisë, qëlluan me vezë dhe ndezën flakadanë
PPP, investime transparente në favor të qytetarëve. Prioritet rrugët dhe shërbimet spitalore
John Kerry fshikullon Trump: Eshtë president naiv e i vrazhdë!
Dikush i mori targat e veturës, qytetari “revoltohet” fortë me Policinë e Kosovës
gazeta55.al
E padëgjuar më parë/ “Po ndryshon shtrati i Lumit të Lanës për oligarkët”
Fillojnë punimet në qarkoren e Gjakovës
Ilazi merr pjesë në Forumin e Ballkanit Perëndimor
Ahmetaj flet për PPP: Janë transparente, ndërtohet Rruga e Arbrit
Ngjarjet e datës 16 nëntor 2018
sot.com.al
Gjykata dënon ish-juristin e CEZ, Romeo Kara: Drejtësia vijon të jetë e kapur nga Sali Berisha
sot.com.al
Opozita vijon bojkotin, Balla thirrje të rikthehen në Parlament, Ahmetaj replikon në distancë me Tabakun për koncesionet
sot.com.al
PD insiston në arrestimin e Vangjush Dakos: Duhet moral politik, vetingu i politikanëve nevojë imediate
sot.com.al
Basha kundër Berishës: Pushtetin do ta marrim në mënyrë demokratike, nuk shkelim mbi kufoma njerëzish
Reforma zgjedhore ende e papërfunduar
sot.com.al
Kushtetuesja përplaset me Presidencën për KLSH, ripropozon Tushën në KED, Meta shkresë Kuvendit se gjyqtares i ka mbaruar mandati
Jahjaga dekreton ligjin për Trepçën: Kohë qeverisë që të ruajë këtë aset!
Ministri Damian Gjiknuri: Sekretariati i Komunitetit të Energjisë përgëzon Shqipërinë për impiantin e energjisë diellore në Akërni të Vlorës
‘Nënë Tereza merr Medaljën e Lirisë në SHBA’, njihuni me mgjarjet historike të 16 nëntor
shekulli.com.al
Bojkoti, opozita: Strategjia e BE për Shqipërinë, e gabuar
Shteti mbyll sytë para mishit të skaduar dhe maceve në ETC-në e Ramiz Kelmendit
Serbofili Thaçi do ta ndajë Kosovën me referendumin e propozuar nga Putini
sot.com.al
Ilir Meta paralajmëron se nuk do të arratiset nga Shqipëria nëse dënohet si Gruevski, presidenti i tmerruar nga shembulli maqedonas
sot.com.al
LSI u shpall luftë ndërkombëtarëve, Kryemadhi dhe Vasili sulmojnë Hahn dhe Mogherinin, marrin në mbrojtje Veliajn
sot.com.al
Amerikanët marrin në dorë hidrokarburet, ambasada e SHBA dhe Departamenti Amerikan asistencë teknike Shqipërisë për kontratat e prodhimit të naftës e
Moikom Zeqo:Fitoret e votuara, emancipojnë kombin
sot.com.al
“Ka ikur koha e Sekretarëve të Parë”, thotë Sekretari i parë!
sot.com.al
Si do ta bëni të ëmbël realitetin e hidhur, zonja Kryemadhi?
sot.com.al
Kritizerizmi, bojkoti dhe nihilizmi nuk janë alternativë që të sjellin në pushtet
Gjukanoviq: Bisedimet për territore, me efekt domino për rajonin
gazeta55.al
Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar
boldnews.al
Ryshfeti 18 mijë euro, ja fotoja e oficerit gjyqësor me deputetin e LSI-së
PD dërgon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KQZ për Kurbinin
Përfundon aksi rrugor Hysgjokaj- Kurtinë, një korridor i rëndësishëm tregtar për zonën
Destrojeri i Flotës së 6-të të SHBA, USS Ross, DDG-71, u largua nga vendi ynë
Zbardhet raporti i kontrollit mbi ILDKP: Të shkarkohet Zana Xhuka!
Zjarr lufte? Mediat serbe: Putin gati ushtrinë, do ndërhyjë në Kosovë
Bankers mund Shqipërinë; fiton 57 milionë dollarë
Negociatat për krizën, deputeti i PD: Pse nuk shkoj në takimin me zyrtarin e DASH
boldnews.al
Arrestimi i Haradinajt – Vuçiç: Do ishte e palogjikshme nëse Franca s’do vepronte
ina-online.net
Thaçi e Haradinaj do të merren në pyetje për rastin e gylenistëve
ina-online.net
Rrëfimi interesant i Ilir Metës për Gruevskin
ina-online.net
Ngjela: Arrestimet në Maqedoni mesazh për pushtetarët shqiptarë…
preshevajone.com
A e dini se, 20 dite para ditës së flamurit, sot më 16 nëntor Presheva eshte Cliruar! Urime 75-vjetori, Dita jote Presheva Jonë!
Dhjetra tituj e autorë nga vendi dhe jashtë! Ja botimet e ‘LOGOS-A’ të vitit 2018-të që mund ti gjeni në Panairin e 21-të të Tiranës! (FOTO)
Frroku, PD: Rama fshehu akuzat belge deri në dëshminë pro Metës
Fakte të reja për 1300 kontejnerët e mbetjeve kimike
Pence: Trump do takojë Kim Jong-un gjatë vitit 2019
preshevajone.com
Ikën serbi, Bondstillin ne Kosovë tash e tutje do ta drejoj nje amerikan, Kolonel Roy Makareg
kallxo.com
I akuzuari Deshishku mohon se vetes i solli dobi në vlerë 5.4 milionë euro
Rasti Khashoggi, Arabia Saudite pranon: Është vrarë me drogë
insajderi.com
Memli Krasniqi flet për herë të parë për posedimin e kriptovalutave
kallxo.com
Drejtori i Drenasit, i liruar nga detyra, flet për KALLXO.com
MSA-ja, Jahjaga uron qytetarët: Sot nis rrugëtimi drejt BE-së
Arrestimi i Shoraj në Shqipëri, mediat italiane: Trafikanti i drogës ishte bërë pedagog - Shqiptarja.com
Nga letrat te artikulli i gazetës komuniste/ Dosja e Sigurimit për Mit’hat Frashërin
boldnews.al
Kulisat/ Si po e rivalizon Fatmir Xhafaj pushtetin e Edi Ramës
koha.mk
KOMPANITË AJRORE. Pak udhëtarë për biznes profitabil
syri.net
Basha, ndërkombëtarëve: Jemi pa Gjykatë Kushtetuese, Dekriminalizimi erdhi pas rezistencës së opozitës Komentet
insajderi.com
A do të japë dorëheqje Krasniqi nga posti i nënkryetarit të Komitetit Olimpik të Kosovës?
“Numrin e Gruevskit kërkoja Presidentit se e ka mik”/ Meta: Nuk kam as numrin e Ramës se…
gazetablic.com
Kush kujt i mori e i dha anëtarë partie në Kosovë?
GJERMANI – Tre kandidatë kërkojnë të zënë vendin e Merkelit në CDU
balkanweb.com
PD gjoba biznesmenëve? Tabaku: E turpshme. Le të hetojnë
sot.com.al
E quajti delinkuent, Ilir Meta tregon nëse do i kërkojë falje Saimir Tahirit
Projekti i Unazës së Re, Basha: Qeveria po shkel ligji, la banorët në rrugë - Gazeta Shqiptare Online
boldnews.al
40 milion euro për 3 kilometra, Gjergj Bojaxhiu akuza KLSH dhe Prokurorisë për ‘Unazën e Re’
boldnews.al
Arrestimi i “peshqve të mëdhenj”, ja reagimi i ambasadores franceze…
Izraeli ”si luan” në miqësoren ndaj Guatemalës
insajderi.com
Haraqia synon postin e drejtorit të ATK-së, shefi i tij në biznesin e vizave nuk paguan tatimet
Flet studiuesi dhe shkrimtari Aurel Plasari
Joseph Brandt: 80 euro çmimi tavan i rrymës, nuk besoj s’e do të arrihet ndonjëherë
Zheji-Ahmetit: Bëhu drejtor i policisë
SHBA – Uashingtoni: Dënimet saudite për çështjen Khashoggi në drejtimin e duhur
Orban: Për Gruevskin duhet të pyesni avokatatët e tij
sot.com.al
Ilir Meta flet për Fatmir Xhafajn, thumbon edhe Saimir Tahirin
Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, u takua me kryetarët e delegacioneve pjesëmarrëse në Sesionin e Dytë Plenar të Parlamentit Ndërkombëtar për Toler
Këshilli për Legjislacionin dhe Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, organizoi në Universitetin “Aleksandër
boldnews.al
Trump dhe Clinton para drejt postit të Presidentit të SHBA, triumfojnë në NY
balkanweb.com
Eksperti: 70% e tenderave fitohen nga kompani të sapokrijuara
balkanweb.com
Deputetja e PD: Projekti për Unazën për interesa të dyshimta
ina-online.net
Maqedoni: 6 ministra peshojnë 35 milionë euro pasuri
Trepça shokon Yllin në Suharekë, ngjitet në tabelë
koha.mk
Shqiptarët “harrojnë” librin, të interesuar për ekspozita dhe shfaqje
indeksonline.net
Gruevski ‘strehohet’ në vilën e kryeministrit hungarezTemat:
Etilda Gjonaj: Rezultati i Vettingut i suksesshëm
Malo: Sipas një studimi, kanë ndodhur 800 vrasje me pagesë nga viti 2011-2018
Edhe sot protestuesit djegin goma në Tiranë
gazetablic.com
Zeka i reagon ministrit të Brendshëm të Serbisë, ia përmend edhe dëbimin e miliona njerëzve nga trojet e tyre
rtsh.al
Krimet e rënda lirojnë dy ish-deputetët e PS-së, Gjykata lë në burg Avdylajt, liron 8 të tjerë
rtsh.al
Balla: Unaza e Re mban firmën e Bashës
“Unaza e Re”, Xhixho: Jemi pro projektit, qytetarët të dëmshpërblehen pa dallim
Kontrolli i Lartë i Shtetit, prej një viti e gjysmë kërkon auditimin e llogarive të tij
Komunikimi Diplomatik i Shqiptarёve me Presidentin W.Willson gjatё zhvillimit te Konferencёs sё Paqes nё Versaj mё 1919
balkanweb.com
Spitali Amerikan organizon ”IMCA IV”, eventi më i madh mjekësor
Nis pazari i heshtur i dorëheqjes së zyrtarëve të “damkosur”, priten zgjedhje të reja
sot.com.al
Arratisja e Gruevskit / Nisin protestat në Shkup
Gjykata, “gylenistët” të pranueshëm në Kosovë (VIDEO)
Seanca e jashtëzakonshme, Pacolli nuk shkon në Kuvend (VIDEO)
Presidenti Meta u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve pjesëmarrës në Forumin e Mediave të Europës Juglindore
“Ligjet” kërkojnë rritje rrogash për zyrtarët e lartë, Fino: Qeveria është e detyruar që…
balkanweb.com
Tjetër lëkundje tërmet në veri të Shqipërisë, ja epiqendra
sot.com.al
“Shalqinj po e po, por edhe karrota”/ Braçe përplaset me qytetarin: Më trego ku je se të vij vetë aty!
Alibeaj: Për sa kohë Tahiri ministër, krimet kanë licencë
Doris Pack: Veting-u të nisë nga Vlahutin
Misteri i emrit mbaroi, Enkel Demi rrëfen kush fshihet pas Tom Kukës
BOOM: Hipoteka e Lushnjës mban ‘peng’ 2 familje, refuzon të zbatojë vendimin e gjykatës
Ndërhyrjet në Gjirokastër, Rami: Sigurohen banesat
“Lleshi”, në pritje të Metës. Sonte, Presidenti i ftuar në “Open”
koha.net
Hungaria e quan të padrejtë vendimin e BE-së për vizat ndaj Kosovës
insajderi.com
Romani i Arben I. Kastratit do të bëhet edhe film
Silva Caka: Fadil, para se të flasësh për Kushtetutën, fol për dështimet e tua
Ceremonia shtetërore për varrimin e Adem Demaçit
Do ta dekretojë Sandër Lleshin si Ministër të Brendshëm? Flet Presidenti Meta
Braçe u përvishet komentuesve: As që e rruaj “Lulin” për ty
cna.al
“Rrahën policët në detyrë”/ Deputeti sfidon hapur Veliajn
gazetainfokus.com
A bëri mirë Qeveria e Kosovës që ia fali tokat serbëve të veriut?
koha.net
Pozita e opozita nuk merren vesh as për seancën e jashtëzakonshme
insajderi.com
Nga "rrëzimi i qeverisë" tek "ndikimi i Thaçit në PDK" - Memli Krasniqi intervistë në Insajderi
Ministrja Kumbaro “i mbyll” gojën moderatores: Po më habit me cektësinë
FOTO/ Vjen në shqip romani i shkrimtares greke Noelle Barkshire
Pritej arrestimi i Tahirit e Dakos, por u liruan dy te ish deputetët e PS
Publikohen sms e Mukovskit: Rrahja e deputetëve ishte e planifikuar (Video)
mia.mk
Sijarto: Kërkesa e Gruevskit për azil në Hungari është çështje juridike, e jo politike
Takimi i teatrove në Gjirokastër, argëton komedia “Sundimi i gruas”
1500 emigrantë arrijnë në kufirin e SHBA-ve
A po ka keqpërdorime në autostradën e Gjilanit?
Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie
koha.net
“Mungesa e bashkëpunimit ndërinstitucional po mundëson keqpërdorime në tenderë”
Maqedoni, arrestohet ish-ministri i Transporteve
insajderi.com
Fadil Hysaj me premierë të radhës në TKK
sot.com.al
Gruevski u arratis përmes Shqipërisë me makinë diplomatike/ Policia e Shtetit nis verifikimet në pikat kufitare
koha.mk
Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo
tesheshi.com
Synimi i Kosovës për anëtarësim në Interpol, përplasje Daçiç – Çitaku në Këshillin e Sigurimit
telegrafi.com
Zaev-Borisov: Vendet tona janë shembull për realitetin e ri të Ballkanit
boldnews.al
Lali Eri në hall, propagandë me tre policë që iu grisën pantallonat
balkanweb.com
Studentët: Tarifat “ulëritëse” në universitete, të papërballueshme
Nga Kosova, ministri i Jashtëm hungarez: Azili i Gruevskit, çështje ligjore
syri.net
‘Princi i kurorës nuk ka lidhje me vrasjen e Khashoggi, dënim me vdekje për të përfshirët’
boldnews.al
RAPORTI/ Shqipëria, 100 vite larg Europës
Shtyhet vendimi për ndërtimin e një godine shumëkatëshe për Bashkinë
tvklan.al
Miqësia e ish-kryeministrit maqedonas me Viktor Orbanin
tvklan.al
Gruevski u arratis në Hungari nga Tirana?
gazetaexpress.com
Skënderbeu në Skënderaj
Kukësi shkëmbim eksperience me bashkinë Cliffside Park, Nju-Jork
Arratisja e Gruevskit, DASH: Duhet të vuajë dënimin me 2 vite burg në Maqedoni
Aliu:Plani për ndarjen e Kosovës
koha.net
Në Gjilan nga viti ardhshëm tatim edhe në tokat e papunuara
Mbrojtja e mjedisit, aset për promovimin e turizmit
Retrospektiva e luftës II Botërore: Llahtaria Hitleriane dhe balli përballë strukturave politike
cna.al
Deklarata bombë e Artan Hoxhës/ Shumë shpejt ‘Xhuxhi’ do të arrestohet
cna.al
KËTIJ I DUHET SHTUPUAR SHPELLA
Prof. Neki Babamusta/ Kosova e Pavarur, e vendosur në rrugën drejt integrimit europian
Dafina Shehu sjell artin e radhës
ina-online.net
Vlora Çitaku ia ‘thyen’ hundët Daçiqit në OKB
Hungaria përkrah Kosovën për vizat dhe dialogun
ina-online.net
Vjen reagimi nga Uashingtoni për arratisjen e Gruevskit
cna.al
Foto-“Masakër” në Librazhd/ Malltezi, akuza të forta Ramës dhe Klosit
mia.mk
Putini dhe Pens biseduan për marrëveshjen bërthamore INF
kallxo.com
Promovohet libri 'Kalvari Diplomatik i shtetit të Kosovës’ i diplomatit Shaban Murati
Mazhoranca, ftesë opozitës për Unazën e Re dhe kundër bojkotit
Stefanoviq: Kosova në Interpol do t’i lejonte terroristëve qasje në të dhëna
gazetaexpress.com
Njolla historike e LDK’së
STRASBURG – PE: Marrëveshja me Londrën më e mira e mundshme
NJË FTESË PIKTURE NË PANAIRIN E LIBRIT
rtsh.al
KS i OKB-së, Çitaku i kundërpërgjigjet Daçiç për themelin e Ushtrisë së Kosovës
rtsh.al
Thaçi për "Le Point", Nuk mund të ndyshojmë të shkuarën me Serbinë, por të ardhmen
balkanweb.com
Manjani: Prokurorin Ramadan Troci sot e shkarkoi mafia në pushtet
Orban: Evropa ka nevojë për Turqinë, do të jetë një ndër 10 ekonomitë më të mëdha të botës
Zbulohen bisedat e 27 prillit në Viber mes funksionarëve të VMRO-së: “Sela është aut”
Turqia nuk tërhiqet: Gati dosjet për ekstradimin e 452 personave, presim përgjigje nga 83 shtete
Grabovci për "Pronton": Aspak se ndjej veten fajtor - RTV21
rtsh.al
Dyshohet se Gruevski ka kaluar përmes Tiranës në Budapest, policia nis hetimet
Mbrojtja e mjedisit, aset për promovimin e turizmit
Bashkëpunimi Kosovë-diasporë mund të shndërrohet në fuqi ekonomike
rtsh.al
Ruçi : Bashkëpunimi ndërinstitucional - funksion jetik për qeverisjen dhe sistemin demokratik
rtsh.al
Kukës, thatësira nuk i lë fermerët të mbjellin grurë
Njoftim për Media
Lirohen nga burgu dy ish-deputetët e Partisë Socialiste, Çuko e Ndoka
rtsh.al
BE: Hartimi i marrëveshjes për Brexit, hap vendimtar përpara
Shashka dhe mototov ndaj Policisë Bashkiake, Flamur Noka dhe Klevis Balliu drejtuan grupin e sulmit
preshevajone.com
Gjeneva financon Interpol-in
Zjarre në prag të dimrit, rrezikohen njësia administrative Kolsh dhe dy biznese

Funerali per Kacifasin në Bularat, 14 të ndaluar

VOA - Zeri i Amerikanes 09.11. 00:18

Funerali per Kacifasin në Bularat, 14 të ndaluar

Policia e Gjirokastrës njoftoi mbrëmjen e së enjtes se ka proceduar penalisht dy shtetas grekë për nxitje të urrejtjes dhe ka shoqëruar në mjediset e policisë, 12 shtetas të tjerë, 6 grekë dhe 6 minoritarë, ndaj të cilëve po kryhen veprime proceduriale nga Prokuroria shqiptare. Për dy shtetasit e p»»»

zeriamerikes.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining