Ziarul Financiar 4h

Cât mai poate să sfideze creşterea Bursei de la Bucureşti recesiunea care se instalează în economie?

Luni, 16 martie 2026, are loc a cincea ediţie a ediţia de primăvară, în care aducem la masa de discuţie actorii şi jucătorii din piaţă pentru a vedea cum stă Bursa de la Bucureşti, cum stă piaţa de capital la începutul acestui an care se complică tot mai mult din punct de vedere geopolitic la nivel»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 4h

Cât mai poate să sfideze Bursa de la Bucureşti recesiunea care se instalează în economie?

Luni, 16 martie 2026, are loc a cincea ediţie a ediţia de primăvară, în care aducem la masa de discuţie actorii şi jucătorii din piaţă pentru a vedea cum stă Bursa de la Bucureşti, cum stă piaţa de capital la începutul acestui an care se complică tot mai mult din punct de vedere geopolitic la nivel»»»

zf.ro
Romania TV 8h

Sorin Grindeanu anunță că social democrații vor susține bugetul în Parlament, dar va depune amendamente: ”PSD va depune amendamente în Parlament pentru a asigura finanțarea integrală a Pachetului de Solidaritate, adică a sprijinului pentru 3,5 milioane de familii”

Scrisoarea vine în contextul tensiunilor din coaliția de guvernare privind politica economică și structura bugetului. Grindeanu afirmă că PSD își dorește includerea în buget a unor măsuri sociale, în special finanțarea integrală a așa-numitului „Pachet de Solidaritate”, destinat sprijinirii unor ca»»»

romaniatv.net
Ziuaveche 10h

PSD a decis ! Bugetul va fi votat cu amendamente

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a anunțat, duminică, într-o scrisoare deschisă adresată premierului Ilie Bolojan, că social-democrații vor vota legea bugetului de stat pe 2026, însă vor depune amendamentele pe care le consideră obligatorii pentru ca bugetul să conțină și viziunea lor. ‘Prin prez»»»

ziuaveche.ro
Evz 10h

PSD anunță amendarea bugetului și solicită susținere parlamentară pentru pachetul social. Scrisoarea lui Grindeanu către Bolojan

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a transmis, duminică, după Consiliul Politic Național al partidului, o scrisoare deschisă către premierul Ilie Bolojan. În mesaj, social-democrații anunță că vor vota bugetul de stat pentru 2026 și vor susține amendamente care să includă finanțarea integrală a Pac»»»

evz.ro
Gandul 10h

Coaliția, la un pas de rupere. Grindeanu, scrisoare deschisă către Bolojan: „Susţineţi cerinţele rezonabile, sau asumaţi-vă consecinţele politice”

Liderul PSD, Sorin Grindeanu, a anunțat, duminică, într-o scrisoare deschisă adresată premierului Ilie Bolojan, că social-democrații vor vota legea bugetului de stat pe 2026, însă vor depune amendamentele pe care le consideră obligatorii pentru ca bugetul să conțină și viziunea lor. De asemenea, PS»»»

gandul.ro
Digi24 11h

Sorin Grindeanu către premierul Bolojan: Votăm bugetul, dar cu modificări obligatorii. Susţineţi cerinţele, sau asumaţi-vă consecinţele

Preşedintele PSD Sorin Grindeanu a transmis, duminică, după Consiliul Politic Naţional al Partidului Social Democrat, o scrisoare deschisă către premierul Ilie Bolojan, în care arată că social-democraţii au decis să voteze bugetul de stat pentru anul 2026, un buget trimis în Parlament cu o nepermis»»»

digi24.ro
Gandul 11h

Grindeanu, scrisoare deschisă către premierul Bolojan: „Susţineţi cerinţele rezonabile, sau asumaţi-vă consecinţele politice”

Conducerea lărgită a PSD a decis, duminică, la Vila Lac, să voteze bugetul de stat în Parlament și să se lupte pentru adoptarea unor amendamente care să ofere sprijin financiar unui număr de 3 milioane de persoane defavorizate. La finalul ședinței, liderul PSD Sorin Grindeanu i-a transmis o scrisoa»»»

gandul.ro
DC News 11h

PSD votează bugetul pentru 2026. Sorin Grindeanu îl acuză direct pe Ilie Bolojan că face scut pentru multinaționale: ”Ați lăsat cadou bogaților”

”Bună ziua, Prin prezenta, vă anunț oficial că în cadrul ședinței Consiliului Politic Național al Partidului Social Democrat, analizând toate argumentele raționale, am decis să votăm bugetul de stat pentru anul 2026 – un buget trimis în Parlament cu o nepermisă întârziere. Vom susține însă modifică»»»

dcnews.ro
Ziarul Profit 12h

REVOLTĂ ÎMPOTRIVA LUI ION MÎNZÎNĂ: Hai, martalogule, la Ungheni să-ți faci nevoile în fundul curții! - Ziarul Profit

Spectacolul de imagine regizat de președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă, s-a izbit frontal de realitatea dură din teren, ca de fiecare dată. După ce liderul PSD s-a lăudat în presa locală obedientă cu modernizarea unei școli din comuna Ungheni, reacția comunității nu s-a lăsat aștept»»»

ziarulprofit.ro
Economica 18h

ANSVA are capacitatea de a controla inclusiv produsele venite din America Centrală și de Sud - Economica.net

Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANSVSA) şi-a modernizat laboratoarele în ultimii cinci ani şi a extins capacitatea de analiză pentru a răspunde noilor fluxuri comerciale, inclusiv importurilor din statele Mercosur. Alexandru Nicolae Bociu, preşedintele ANS»»»

economica.net
Capital 19h

Noi reguli la frontierele Europei. Sistemul la care UE renunță complet. Se aplică din 10 aprilie

Începând cu 10 aprilie 2026, Europa elimină ștampilele tradiționale de pașaport și introduce EES (Entry/Exit System), un sistem digital care înregistrează biometric intrările și ieșirile călătorilor din afara UE, transformând complet controlul la frontieră și sporind securitatea spațiului Schengen.»»»

capital.ro
Gandul 19h

Cea mai scumpă adopție din istorie. Un bărbat riscă o amendă de 300.000 de euro din cauza pisicii sale

Un rezident al orașului francez Sète s-a confruntat cu o amendă de 300.000 de euro și cu posibilitatea eutanasierii pisicii sale, după ce autoritățile au descoperit că animalul intrase în țară fără documentele necesare. Povestea lui Thierry Puech, un rezident al orașului de coastă Sète, a devenit v»»»

gandul.ro
Press Alert 21h

Drauț, satul de la poalele Highișului: O călătorie în timp prin istoria „crescătorilor de șoimi” din Munții Zarandului. Conacul Bogdanffy, un loc de vis în mijlocul naturii (foto)

La poalele vârfului Highiș din nordul Munților Zarandului, pe drumul dintre comuna Târnova și Căsoaia, se ascunde o micuță localitate străbătută de două văi, cu casele ordonate de-a lungul străzilor și locuite de câteva sute de săteni care au păstrat îndeletniciri și obiceiuri străvechi, un adevăra»»»

pressalert.ro
Money 14.03. 18:11

Parlamentul European acordă producătorilor de vehicule grele mai multă flexibilitate pentru respectarea țintei de CO2 din 2030Pe scurt

Parlamentul European a aprobat cu 473 de voturi pentru, 81 împotrivă și 9 abțineri o modificare punctuală a regulilor privind emisiile de CO2 ale vehiculelor grele, parte a pachetului auto al Comisiei pentru tranziția spre mobilitate curată. Parlamentul European a aprobat o modificare punctuală a r»»»

money.ro
Evz 14.03. 13:39

România nu a adoptat măsuri reale în fața creșterii prețurilor la carburanți. Argumentele lui Dumitru Chisăliță

România nu a adoptat până în prezent măsuri reale pentru a contracara creșterea prețurilor la carburanți, deși are cel mai mare preț la motorină și al doilea cel mai mare preț la benzină raportate la puterea de cumpărare, a declarat președintelui Asociației Energia Inteligentă (AEI), Dumitru Chisăl»»»

evz.ro
Economica 14.03. 10:52

MAE anunță că un atac DDOS a țintit în această noapte platformele eViza și eConsulat. Toate sistemele Ministerului funcționează acum normal - Economica.net

Ministerul Afacerilor Externe informează că, în după-amiaza zilei de 13 martie şi la începutul nopţii de 14 martie, a fost detectat un atac cibernetic de tip Distributed Denial of Service (DDoS) îndreptat împotriva platformelor eviza.mae.ro şi econsulat.ro, în prezent, toate sistemele digitale ale »»»

economica.net
Stirile PRO 14.03. 10:27

Atac cibernetic la două platforme ale MAE. Site-urile au devenit temporar inaccesibile - Știrile ProTV

Platformele eviza.mae.ro şi econsulat.ro au fost vizate, în după-amiaza zilei de 13 martie şi la începutul nopţii de 14 marti, de un atac cibernetic de tip Distributed Denial of Service (DDoS).»»»

stirileprotv.ro
Ziarul Financiar 14.03. 09:41

Liderii UE insistă asupra restricţiilor privind vizele pentru veteranii de război ruşi

Capitalele nordice şi estice avertizează că luptătorii ruşi demobilizaţi ar putea reprezenta riscuri la adresa criminalităţii şi securităţii pentru spaţiul de liberă circulaţie Schengen al UE. Liderii germani Friedrich Merz şi polonez Donald Tusk se numără printre liderii UE care îndeamnă Bruxelles»»»

zf.ro
Business24 14.03. 06:01

Iranul își consolidează poziția de hub între Est și Vest, prin diversificarea parteneriatelor, investiții în energie, industrie, tehnologie.

Iranul, odată Mecca economică a Orientului Mijlociu, a atins apogeul creșterii în anii 1970 datorită industrializării rapide și bogăției din petrol, iar acum se află înconjurat de baze militare americane, în contextul sancțiunilor occidentale și al unei strategii geoeconomice de reconstrucție a rol»»»

business24.ro
Business24 14.03. 05:37

România devine hub regional în sănătatea creierului printr-un eveniment internațional major.

Diana Palotas, antreprenoare română și fondatoare și CEO al Neuros Europe, va organiza la București pe 20 iunie Brain Event, o întâlnire cu David Sinclair de la Harvard și alți lideri globali în neuroștiință, la Sala Palatului, menită să poziționeze România ca hub de inovație în sănătatea creierulu»»»

business24.ro
Business24 14.03. 05:37

MR DIY intră în România prin deschiderea primului magazin în Pitești

MR DIY intră în România și deschide primul magazin în Pitești, în centrul comercial Supernova, în finalul acestei săptămâni, 12 martie 2026, ca parte a strategiei de extindere în Europa de Est și consolidare a ofertei de articole pentru casă și îmbunătățiri ale locuinței la prețuri competitive.Reta»»»

business24.ro
Business24 14.03. 05:37

Când va atinge motorina pragul de 10 lei pe litru. „România intră într-o nouă etapă a scumpirii carburanților” ANALIZĂ

Prețul motorinei a depășit pragul de 9 lei pe litru și ar putea ajunge la aproximativ 10 lei/litru până la sfârșitul lunii martie, pe fondul tensiunilor geopolitice din Orientul Mijlociu și al deficitului structural de motorină din Europa, a declarat președintele Asociației Energia Inteligentă (AEI»»»

business24.ro
Capital 13.03. 22:07

OMV Petrom se extinde în Marea Neagră. La proiectul offshore al Bulgariei mai participă Shell și Turkish Petroleum

OMV Petrom își extinde prezența în Marea Neagră prin intrarea într-un nou proiect de explorare offshore din sectorul bulgăresc, consolidându-și poziția într-o regiune strategică pentru securitatea energetică a Europei. Participarea în perimetrul Khan Tervel, alături de parteneri internaționali, vin»»»

capital.ro
Bursa 13.03. 20:48

Iranul a permis trecerea a două nave indiene cu GPL prin strâmtoarea Ormuz

Iranul a permis ca două nave sub pavilion indian care transportă gaz petrolier lichefiat (GPL) să traverseze strâmtoarea Ormuz, într-o excepţie rară de la blocada impusă de Teheran care a perturbat aprovizionarea globală cu energie, potrivit news.ro. Nava Shivalik, sub pavilion indian, a trecut pri»»»

bursa.ro
Capital 13.03. 17:42

Faliment pentru o fabrică emblematică din România. Decizia, confirmată definitiv de Curtea de Apel după 12 ani de insolvență

Fabrica AEM din Timișoara, unul dintre reperele industriei românești și un exemplu de privatizare considerată reușită în anii ’90, a intrat oficial în faliment. Decizia a fost confirmată definitiv de Curtea de Apel Timișoara, după mai bine de un deceniu de insolvență. Din cuprinsul articoluluiCurte»»»

capital.ro
Evz 13.03. 15:35

Ilie Bolojan, despre moștenirea politicienilor: În urma noastră nu rămân conflictele

Premierul Ilie Bolojan a declarat vineri, în timpul unei vizite efectuate în județul Bihor, că rezultatele concrete ale administrației sunt cele care contează pentru comunități. Potrivit șefului Executivului, investițiile în educație și sănătate sunt cele care rămân în urma unei guvernări, nu dispu»»»

evz.ro
Romania TV 13.03. 14:52

Premierul Ilie Bolojan promovează dezvoltarea locală: "În urma noastră nu rămân declaraţiile politice, nu rămân conflictele, ci școli și spitale modernizate"

Prmeierul Ilie Bolojan a fost însoțit de ministrul Dezvoltării, bihoreanul Cseke Attila, și de șeful Cancelariei, orădeanul Mihai Jurca. În timpul vizitei, șeful Executivului a subliniat importanța proiectelor concrete pentru comunități. Mesajul central al vizitei a fost legat de necesitatea contin»»»

romaniatv.net
Puterea 13.03. 14:09

Motorina anunță furtuna economică: 9 lei azi, 10 lei la sfârșitul lunii martie - Puterea.ro

România intră într-o nouă etapă a scumpirii carburanților, iar semnalul de alarmă vine din zona cea mai sensibilă a economiei: motorina. Pragul psihologic de 9 lei pe litru a fost deja depășit, iar dinamica pieței arată că nivelul de 10 lei nu mai este o ipoteză exagerată, ci un scenariu iminent. A»»»

puterea.ro
Ziarul de iasi 13.03. 12:13

Chisăliță (AEI): Prețul motorinei ar putea ajunge la 10 lei/l până la sfârșitul lunii martie

Prețul motorinei a depășit pragul de 9 lei pe litru și ar putea ajunge la aproximativ 10 lei/litru până la sfârșitul lunii martie, pe fondul tensiunilor geopolitice din Orientul Mijlociu și al deficitului structural de motorină din Europa, a declarat președintele Asociației Energia Inteligentă (AEI»»»

ziaruldeiasi.ro
Curierul National 13.03. 12:02

Valul de tranzacții cu proiecte eoliene și solare în România: Etape juridice și proceduri specifice

Vânzarea și cumpărarea unui proiect de energie regenerabilă, pas cu pas: Cum se realizează achizițiile și rolul avocatului în energie regenerabilă Societatea Românească de avocatură Pavel, Mărgărit și Asociații Dr. Radu Pavel, Avocatul Coordonator al Societății Românești de avocatură Pavel, Mărgări»»»

curierulnational.ro
Economica 13.03. 11:48

Muncitori extracomunitari cu destinaţia România, blocaţi în puncte de tranzit din cauza conflictului din Iran. Angajatorii români intră în luna a doua cu posturi vacante neacoperite - Patronat - Economica.net

Construcțiile, producția și industria ospitalității sunt câteva dintre sectoarele economiei României direct afectate de un blocaj aerian masiv generat de escaladarea conflictului din Iran. În acest context, Patronatul Importatorilor de Forță de Muncă trage un semnal de alarmă asupra unei crize imin»»»

economica.net
Bursa 13.03. 11:41

FACIAS cere MAE clarificări privind evacuarea românilor din Orientul Mijlociu

Fundaţia pentru Apărarea Cetăţenilor Împotriva Abuzurilor Statului (FACIAS) solicită Ministerului Afacerilor Externe (MAE) să prezinte informaţii clare privind planul de evacuare a cetăţenilor români aflaţi în zona de conflict din Orientul Mijlociu, la 14 zile de la izbucnirea crizei din regiune, p»»»

bursa.ro
Stirile PRO 13.03. 11:35

MAE: Germania prelungește controalele la frontierele terestre pentru încă șase luni - Știrile ProTV

Ministerul Afacerilor Externe (MAE) informează cetăţenii români care se află, tranzitează sau intenţionează să călătorească în Republica Federală Germania că autorităţile germane au decis prelungirea controalelor la frontierele terestre.»»»

stirileprotv.ro
Economica 13.03. 11:24

Motorina ar putea ajunge la 10 lei pe litru până la sfârşitul lunii martie, spune Chisăliţă - Economica.net

Preţul motorinei a depăşit pragul de 9 lei pe litru şi ar putea ajunge la aproximativ 10 lei/litru până la sfârşitul lunii martie, pe fondul tensiunilor geopolitice din Orientul Mijlociu şi al deficitului structural de motorină din Europa, a declarat preşedintele Asociaţiei Energia Inteligentă (AEI»»»

economica.net
Bursa 13.03. 10:22

Conceptul românesc Piaţa 9 se extinde în Bucureşti

Conceptul românesc de fresh food Piaţa 9 îşi extinde activitatea în Bucureşti şi va deschide primul Bakery P9 în clădirea Victoria Center, după ce compania de consultanţă imobiliară Colliers a intermediat închirierea unui spaţiu de retail de aproape 200 de metri pătraţi la parterul imobilului, potr»»»

bursa.ro
Jurnalul 13.03. 08:39

Motorina anunță furtuna economică. 9 lei azi, 10 lei la sfîrșitul lunii martie

Potrivit lui Dumitru Chisăliță, pragul psihologic de 9 lei pe litru a fost deja depășit, iar dinamica pieței arată că nivelul de 10 lei nu mai este o ipoteză exagerată, ci un scenariu posibil în perioada imediat următoare. Creșterea accelerată a motorinei nu este întâmplătoare. Ea reflectă tensiuni»»»

jurnalul.ro
Romania TV 13.03. 08:37

Motorina ar urma să ajungă la 10 lei pe litru până la sfârșitul lunii martie. Avertismentul lui Dumitru Chisăliță, președintele AEI: „România are un deficit structural de motorină și depinde mai mult de importuri pentru acest produs”

Pragul psihologic de 9 lei pe litru de motorină a fost deja depășit, iar dinamica pieței arată că nivelul de 10 lei nu este departe, ci un scenariu foarte posibil chiar la finalul lunii martie. Motorina ar urma să atingă 10 lei pe litru la finalul lunii martie Dumitru Chisăliță, președintele Asocia»»»

romaniatv.net
Ziuaveche 13.03. 08:37

Evoluţii în conflictul militar din Orientul Mijlociu

Iranul îşi intensifică atacurile în Golful Persic şi Strâmtoarea Ormuz, la aproape două săptămâni de la declanşarea războiului lansat de SUA şi Israel asupra Republicii Islamice şi după o provocare lansată la adresa americanilor de noul Lider Suprem, Mojtaba Khamenei. Irakul se implică pe deplin în»»»

ziuaveche.ro
Business Magazin 13.03. 07:53

Ce poţi face în Bucureşti în acest weekend: muzică live, pieţe artizanale cu produse româneşti, târguri vintage, evenimente educaţionale, experienţe interactive cu patrupede

Weekendul 13-15 martie îţi aduce un mix de activităţi interesante pentru a avea de unde alege: de la muzică live în aer liber, târguri de piese vintage, până la evenimente educaţionale sau chiar expoziţii interactive cu animăluţele tale preferate. Chiar dacă ai deja programul stabilit, s-ar putea s»»»

businessmagazin.ro
Gandul 13.03. 07:53

Valoarea netă a averii lui Trump a crescut cu 183% în ultimii doi ani, ajungând la circa 6.500.000.000 de dolari în 2026

Valoarea netă a președintelui Donald Trump a crescut cu aproximativ 183% în ultimii doi ani, ajungând la circa 6,5 miliarde de dolari în 2026, creșterea este alimentată de investiții în criptomonede, media și imobiliare. Averea președintelui Donald Trump a înregistrat o creștere spectaculoasă în ul»»»

gandul.ro
DC News 13.03. 07:36

Un nou zbor de repatriere din Orientul Mijlociu: 96 de cetățeni români au revenit în țară

Ministerul Afacerilor Externe a informat că în avionul operat de compania aeriană poloneză LOT, prin capacitatea de transport aeriană a rescEU în cadrul mecanismului (UCPM) european pentru protecţie civilă, pe ruta Muscat - Bucureşti s-au aflat 19 cazuri medicale şi o femeie însărcinată. De asemene»»»

dcnews.ro
Romania TV 13.03. 07:25

Concurență monstruoasă pentru Dedeman: un retailer gigant intră în România după doi ani de pregătiri. În ce oraș va fi deschis primul magazin

D.I.Y Group deschide primul său magazin Mr. DIY din România, la Pitești, în centrul comercial Supernova. Deschiderea este programată la finalul acestei săptămâni. Compania era așteptată să deschidă primul său magazin în Capitală, în Colosseum Mall, anunțuri de recrutare fiind lansate, de asemenea, »»»

romaniatv.net
Bursa 13.03. 07:17

MAE: 96 de români au fost repatriaţi din Orientul Mijlociu printr-un zbor organizat prin mecanismul rescEU

Un număr de 96 de cetăţeni români, printre care 21 de minori şi un copil sub un an, au fost repatriaţi vineri din Orientul Mijlociu, a anunţat Ministerul Afacerilor Externe. Potrivit instituţiei, zborul a fost operat de compania aeriană poloneză LOT, în cadrul capacităţii de transport aerian rescEU»»»

bursa.ro
Ziarul de iasi 13.03. 03:36

Firmele de pompe funebre ar putea scumpi înmormântarea. Motivul: bani mai mulți de la stat pentru ajutorul de deces

Valoarea ajutorului de deces influențează adesea și costul serviciilor funerare. Cum statul ar putea acorda mai mulți bani familiilor care pierd pe cineva apropiat, peste 9.000 de lei, foarte probabil vor crește și prețurile pentru înmormântare. În proiectul Legii bugetului asigurărilor sociale de »»»

ziaruldeiasi.ro
Bursa 12.03. 23:00

IPOTEZE DE WEEKEND Cît mai costă o litră de viitor

Lumea în care trăim este cel puţin ciudată. Foarte ciudată, pentru că nu doar unul sau altul dintre lucrurile esenţiale în jurul cărora este organizată stă cu susul în jos, ci mai toate. Azi, vă propun să privim, puţin mai de aproape, relaţia noastră cu ”Viitorul” şi modul în care ea se derulează. »»»

bursa.ro
Romania TV 12.03. 21:54

VIDEO Șoșoacă, mesaj incendiar pentru Zelenski: ”Te potrivești cu Nicușor...ia-l acasă! Ține-te bine ce urmează...”

Diana Șoșoacă se reconfirmă inamic al Ucrainei ajutate cu bani de România și al președintelui Volodimir Zelenski. Cu ocazia vizitei la București a liderului ucrainean, șefa SOS nu a ratat ocazia de a-i transmite un mesaj acestuia, pe rețelele de socializare. Șoșoacă a postat joi seară, pe rețelele »»»

romaniatv.net
Evz 12.03. 21:35

Salariul minim crește de la 1 iulie 2026. Guvernul a aprobat majorarea cu 6,8%

Guvernul a adoptat joi o hotărâre prin care salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată va fi majorat începând cu 1 iulie 2026. Conform deciziei, suma va ajunge la 4.325 de lei pe lună, față de nivelul actual de 4.050 de lei, potrivit informațiilor transmise de Ministerul Muncii. Noua val»»»

evz.ro
Focus-energetic 12.03. 21:30

Acord energetic cu Ucraina semnat la Cotroceni

Președintele României, Nicușor Dan, și omologul său ucrainean, Volodimir Zelenski, au semnat joi, la Palatul Cotroceni, un acord privind dezvoltarea cooperării energetice dintre România și Ucraina, care prevede construirea a două noi linii de interconectare electrică între cele două state. Unul din»»»

focus-energetic.ro
Romania TV 12.03. 20:40

Maduro este aproape să-şi piardă minţile în închisoarea de maximă siguranţă din SUA. Ce urlă noaptea fostul preşedinte al Venezuelei

Potrivit relatării, fostul lider venezuelean este ținut în izolare în unitatea cunoscută sub acronimul MDC, unde sunt încarcerați de obicei inculpați care așteaptă procesul sau sentința definitivă. În trecut, în această închisoare au fost deținuți și alți prizonieri de profil înalt, inclusiv figuri»»»

romaniatv.net