mia.mk
Riker: Serbia dhe Kosova të vazhdojnë me dialogun, SHBA-ja e gatshme që të përfshihet
Kryeshefi i Telekomit i bindur se përmbaruesi do të vendos në favor të tyre - Arbresh.info
telegrafi.com
Komandanti Suprem i Forcave Aleate për Evropë qëndron në Kosovë
boldnews.al
Ironia e ish-ministrit/ Pas Metës e Malajt, Rama të shkarkojë Trump-in…
gazetamapo.al
KLSH e paditi për shpërdorim detyre,Ndreca merr postin e rëndësishëm
gazeta-shqip.com
Bomba e avokatit: Meta mund të shkojë në burg, ja pse është më në hall se Berisha dhe Basha
17 familje për 10 muaj kanë jetuar pa energji elektrike
Ja përbërja e Kryesisë së PDK-së në Prishtinë - Arbresh.info
mia.mk
Takim të liderëve do të ketë, Zaevi përsëri i bëri thirrje Mickovskit që të marrë pjesë
sot.com.al
Skandali, ja pikëpyetjet mbi koncesionin e pompave të naftës, i njëjti person i përfshirë në aferën me targat e makinave dhe shkollat
sot.com.al
Spartak Ngjela: Reforma në drejtësi nuk ndalet, Meta, Basha dhe Berisha e dinë që këtë proces e drejtojnë amerikanët
sot.com.al
Rama rrëzon presidentin, PS nuk ka zgjedhje në 13 tetor, dialog me Bashën vetëm për reformën zgjedhore
sot.com.al
Gjykatat rrëzojnë kandidatët e PS, Durrësi dhe Vora mbeten pa kryebashkiakë, nuk pranohen zgjedhjet e 30 qershorit
sot.com.al
Basha përshëndet vendimin e Gjykatës së Durrësit, Patozi thumbon kryedemokratin dhe i kërkon të njohë të gjitha vendimet e drejtësisë
kosova-sot.info
Qëndrimi francez, kërkohet largimi dhe llogari nga Thaçi për tradhti kombëtare
sot.com.al
Haradinaj: Qëndrimet e ndara në politikën e Kosovës po fuqizojnë Serbinë
sot.com.al
Plagosën katër persona në Laprakë, prangosen pas 2 vitesh dy vëllezërit Seferi, të shtëna armësh gjatë arrestimit
sot.com.al
Plas skandali, prokuroria humb provat për Saimir Tahirin, zhduken dëshmitë e grupit të Habilajve
kosova-sot.info
Vjen akuza e rëndë për Kadri Veselin: Ky është skenari mashtrues me këtë ministër
sot.com.al
Vllaznia gjen trajner të ri, Mirsad Jonuz merr “timonin” e shkodranëve
sot.com.al
Që të mos hamë bukën e të tjerëve…
sot.com.al
I vetmi "intelektual" i frikësuar je ti, o anti-alternativë e shërbëtor pushteti!
sot.com.al
Mirë tokën ta la babai, po eurot mos janë dhuratë nga agai?
kohajone.com
Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”
gazetaexpress.com
Një mënyrë për të shpëtuar fëmijët e tyre: Rrëfimi prekës për prindërit në Mianmar, të cilët po organizojnë funerale të rrejshmeTe fundit
kosova.info
Ngjarjet e datës 18 korrik 2019 - Kosova Info
Ministria e Mjedisit vazhdon mbështetjen për komunat e Kosovës
Kina shpreson në arritjen e një ujdie me ShBA-në
Kelmendi: Unë nuk e votoj Albin Kurtin, madje nuk flas fare me atë
Ka 7 fëmijë/ Kush është Ursula Von Der Leyen që u zgjodh presidente e KE-së?
botasot.info
“Finlanda pro hapjes së negociatave me Shqipërinë”- Kryeministri Rinne: Por, për ne më e rëndësishme….
koha.mk
Kosova rrezikon t’i humbasë edhe 11 milionë euro tjera nga BE-ja
syri.net
Me zë e figurë/ George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga SerbiaNdëshkimi moral i politikanëve … Komentet
Gjykatat kanë konfirmuar deri më tani 29 kryebashkiakë të dalë nga 30 qershori
epokaere.com
Ja përbërja e Kryesisë së PDK-së në Prishtinë
kallxo.com
Nis gjykimi ndaj ish-ministrit Tahiri
insajderi.com
Ramiz Kelmendi po vuan shumë nga shpërfillja që po i bënë Albin Kurti
kohajone.com
Çfarë ka mbetur pa u dhënë me PPP?!
cna.al
Ekskluzive/ Shkarkohet Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme
rtsh.al
Partizani, ëndrra e Ligës së Kampioneve shuhet në Baku
telegrafi.com
Ministri i ri Muzafer Shala thotë se Kosova do të bëhet qendër e inovacionit në Ballkan
insajderi.com
Buxhovi mohon të ketë thënë se UÇK-ja i ka vrarë njerëzit e LDK-së: Askund nuk kam deklaruar se UÇK është bartëse e këtij procesi
infoglobi.com
Homologimi: Plaçkë prej 4 milion euro çdo vit
infoglobi.com
Autostrada për mirëqenien e qytetarëve?
botasot.info
Kujtime nga jeta përndjekjes në Shqipëri - Kampi i Interrnimit në Savër - Lushnje
rtsh.al
Opozita shqiptare merr të tjera kritika të ashpra nga Departamenti Amerikan i Shtetit
sot.com.al
Reagon aleati i Bashës: Ja çfarë na tregoi vendimi i Gjykatës së Durrësit për Valbona Sakon
shqiptarja.com
Ndoka në Repolitix: Kemi akoma gjyqtar me integritetKreu i PUK: Gjykata e Durrësit gaboi rëndë, mori një barrë që nuk i takon

Komisioni për të Vërtetën – si të ecet më tutje! [#4]

Koha 24.06. 11:05

Komisioni për të Vërtetën – si të ecet më tutje! [#4]

Opinionet e grave – viktima civile të luftës nga Gjakova, për idenë e themelimit të Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin në Kosovë. U bënë dy vite prej kur presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi inicoi idenë për themelimin e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin (KVP) në Kosovë. Pas d»»»

koha.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining