shqiptarja.com
Kiço Londo: Sfidat për aktrimin, kur teatri ishte në rënie. 20 vjet drejtues, solla publikun, ngjita të rinjtë në skenë
Shekerinska: Presim që javën e ardhshme të fillojë ratifikimi i protokollit në Spanjë
shekulli.com.al
20 oficerë të Antiterrorit, dëbojnë diplomatët iranianë
lexo.com.al
Elbasan, shkolla “Jorgji Dilo” me kushte moderne dhe 12 klasa shtesë
aa.com.tr
Erdoğan takim me homologun rus Putin para konferencës mbi Libinë
aa.com.tr
Kryeministri i Libisë kërkon mbrojtje ndërkombëtare për civilët
Tërmetet në Kukës e Peshkopi. Reagon edhe Ministria e Mbrojtjes
periskopi.com
Kjo ishte ujdia që e bëri Kurti më 2017 me Ambasadën Amerikane për të ardhur në pushtet
epokaere.com
Nëse LV-LDK dështojnë, qeveria teknike është alternativë
shqiptarja.com
Dy lëkundje tërmeti në Kukës dhe Dibër
lexo.com.al
Merkato, thuajse zyrtare, Interi pranë yllit të Tottenham
Sonja Biserko: ju tregoj se ç’po ndodh me serbët përballë Malit të Zi
sot.com.al
Nard Ndoka: Pas miratimit të reformës zgjedhore vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakoshme, miratimi 9 kushteve të Bundestagut domosdoshmëri
boldnews.al
Kompanitë që përfituan milionat e shtetit në vitin 2019/ Nga Gjoka 87 te Fusha…
lexo.com.al
Televizioni gjerman reportazh për Shqipërinë: Një realitet i mrekullueshëm
rtsh.al
Baza ajrore e Kuçovës, Xhaçka: Vendoset radari tredimensional i kompanisë amerikane “Lockheed Martin”
shekulli.com.al
Lajmi i fundit/ Greqia e gatshme të dërgojë trupa në Libi
boldnews.al
“Çfarë na pyeste UDB-ja, pse na ktheu në Shqipëri? Torturat nga dy hetuesit në Krujë”/ Dëshmia e majorit
Përplasjet mes Bashkisë dhe ARRSH, rruga që lidh Vlorën me Zvërnecin e amortizuar
“Dua të të bëj të lumtur”/ Emisioni i parë, dedikimin për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit
balkanweb.com
Me Altinin e Mrizit. Rri në Shqipëri, rri në shtëpi!
sot.com.al
Padia e Ramës ndaj Haradinajt, reagon Petro Koçi: Tregon se në Shqipërinë e bashkuar funksion drejtësia
shqiptarja.com
Flet gardiani i burgut që i dogjën makinën: Ndihem i kërcënuar, dyshoj se ma kanë bërë për shkak të një konflikti për biznesin (VIDEO)Digjet makina e
Ndihmat e shqiptarëve të Greqisë/ Mbërrijnë në Durrës për të prekurit nga tërmeti
Ç’është politika?
vizionplus.tv
Berlin, koferencë për Libinë, përpjekje për ti dhënë fund luftës civile
epokaere.com
IZMI ZEKA, NUK MUND TË SHKRUAJ PËR LPRK PA ADRESË, SE E KA BRAKTISUR
shekulli.com.al
Konferencë Ndërkombëtare për Libinë, mungon Greqia
newsbomb.al
Zgjedhje të parakohshme, Patozi: Ja dy rastet kur mund të ndodhin
epokaere.com
Njihuni me dronin “spiun” të NATO-s
shqiptarja.com
Vangjeli: Një javë nën shenjën e Damianit dhe kush vallëzoi me Ramën në Vjenë
lajmifundit.al
I dogjen makinen gjate nates, gardiani i Lezhes: Kam pasur probleme kohet e fundit
epokaere.com
Politika e brendshme dhe e jashtme e Skënderbeut
aa.com.tr
Masa të larta sigurie për Samitin e Berlinit, qyteti nën vëzhgimin e kamerave termale
boldnews.al
Colangeli i BERZH: Rreziqet që lidhen me PPP-të, rritja do përshpejtohet këtë vit
tetovasot.com
Kryeministri Spasovski për festën Uji i Bekuar në Koçan, Shekerinska dhe Angelovska në Shkup
Gjermani: Rregulla më të ashpra kundër pastrimit të parave
Trump paralajmëron: Ali Khamenei duhet të jetë shumë i kujdesshëm për ato që thotë…
shqiptarja.com
Masakrimi i viktimave të Reçakut, dëshmitë e lëna në fletore nga mjeku shqiptar (Dokument)
kosova.info
Qeveria krijohet pas datës 24 janar!
boldnews.al
“Nga tërmeti të negociatat, çfarë e pret Shqipërinë këtë vit”/ Flet Ambasadori i BE-së Luigi Soreca
Fuqitë botërore mblidhen në Berlin për Libinë për të shmangur një "Siri të dytë"
Erdogan dhe Merkel bisedojnë në telefon për Libinë
Gjermani: Rregulla më të ashpra kundër pastrimit të parave

Raporti kofidencial/ ‘Ndërtesat e reja janë bërë me standardet anti-tërmet të ’89 për deri në 6 kate, rikostruksioni i shkollave pa masa antisizmike’

Shqiptarja 13.12.2019. 19:08

Raporti kofidencial/ ‘Ndërtesat e reja janë bërë me standardet anti-tërmet të ’89 për deri në 6 kate, rikostruksioni i shkollave pa masa antisizmike’

Dy muaj para tëmermetit shkatërrues të 26 nëntorit, Kontrolli i Lartë i Shtetit ka miratuar një raport kofiencial mbi cilësinë e veprave ndërtimore në Shqipëri. Në fokus të kontorllit ishin Instituti i Ndërtimit, por edhe Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Fon»»»

shqiptarja.com
Panorama 28.12.2019. 10:06

Drejt një reforme të thellë të veprimtarisë së ndërtimit

ALUSH ZAÇE & IDLIR DERVISHI Tërmetet e fundit në Shqipëri, përveçse evidentuan kushtet jo të mira të ndërtesave në të cilat jetojnë shumë familje shqiptare treguan se dhe në rastet kur ato janë të mira në dukje, respektimi i normave teknike të zbatimit dhe në disa raste të projektimit, është shumë »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano