sitel.com.mk
Дали Македонија и Косово се на раб на трговска војна - утре итна средба на повеќе институции
kanal5.com.mk
Мадуро: Тоа што Трамп и го прави на Венецуела, го правел и Хитлер на Евреите
puls24.mk
Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вме
kanal5.com.mk
Џонсон пред средбите со Макрон и Меркел: Или нов договор или „тврд Брегзит“
makfax.com.mk
Шојгу: Нема да распоредиме нови ракети во Европа, но само под еден услов
kurir.mk
ДРАМА КАКО НА ФИЛМОВИТЕ: Сопственик на ресторан прво се качил на хаубата на нивниот автомобил во движење, потоа следува пресврт (ВИДЕО)
alsat-m.tv
Британскиот премиер на средби со Меркел и Макрон
makfax.com.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на 75-годишнината од победата во Втората светска војна
mia.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на Денот на победата
kanal5.com.mk
Сугарески и Китанов на увид на работите на патот Струмица-граничен премин Ново Село
kurir.mk
Казаков до Заев и Адеми: Излезете на избори, па да видиме кого поддржува дијаспората!
kanal5.com.mk
Легендарниот рокер доживеа срцев удар , концертите одложени на неодредено
puls24.mk
"Ла Верита" го врати повлеченото видео, повторно може да се гледа на Јутјуб, ова се деталите
mia.mk
Германија мора да прими назад мигрант депортиран во Грција
makfax.com.mk
Шпански ловец се приближил до авионот на рускиот министер за одбрана
alfa.mk
Таткото ја покани Царовска да поживее со мизеријата на 8те дечиња во Црешнево
mia.mk
Си Ен Ен: Кампањата на Русија во ЦАР ја финансира „готвачот“ на Путин
kanal5.com.mk
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да побара расчистување на сите случаи за нивни функционери, па потоа да зборува за правда
alsat-m.tv
Гајсер: Завршува политичката кариера на Заев!
kurir.mk
Кинеската армија пред Хонг Конг (ВИДЕО)
press24.mk
Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција
alsat-m.tv
Гајсер: Не сум ничија продолжена рака и не ги откривам помошниците од Македонија!
kapital.mk
Како Полска го решава проблемот со „одливот на мозоци“
makfax.com.mk
Mајкл Карпентер: Црна Гора да внимава на влијанието на руските валкани пари
kurir.mk
Возете внимателно: На овие места се изведуваат работи на пат
МАЈКЛ КАРПЕНТЕР: ТЕШКО СЕ РЕШАВА КОСОВСКОТО ПРАШАЊЕ ВО ГОДИНА НА ИЗБОРИ
СО СОМНИТЕЛНИ СНИМКИ ОД СОМНИТЕЛЕН ИЗВОР СЕ ПРАВИ ОБИД ДА СЕ ТУРНЕ ВЛАДАТА ВО СКОПЈЕ
АСЈА МЕТОДИЕВА: ЗАПАДЕН БАЛКАН СТРАДА ОД СЛАБИ МЕДИУМСКИ СИСТЕМИ И НЕДОСТИГ НА ТРАНСПАРЕТНОСТ
ВИЛСОН ЗА ГЛАСОТ НА АМЕРИКА: ЗЕМЈАТА КОЈА ОДИ ВО ЕУ НЕ ПРИМА ОРУЖЈЕ ОД МОСКВА
ФРУСТРАЦИИТЕ НА ПОВЕЌЕДЕЦЕНИСКИОТ ВЛАДЕТЕЛ
mia.mk
Кои се и што работат „првите дами“ на Балканот
МУЗИКАТА ДОНЕСЕ НАГРАДА НА ФЕСТИВАЛОТ НА ФИЛМСКАТА КАМЕРА
kurir.mk
СКАНДАЛ: Машинеријата на СДСМ во улога на суд- Николовски најавува пресуди, за експертите ова е политичка хајка
press24.mk
Николовски: Правдата ќе го зададе ударот за секого
press24.mk
Милошоски: Дипломатски скандал - За советничката на Пендаровски МВР на Италија се „клептофашисти"
kapital.mk
Шопингот преку Интернет станува се’ поинтересен: „Малите Амазони“ тргнаа по својот дел од колачот
puls24.mk
Стоилковиќ: Заев ќе бeга за Софија, ќе има нов cкaндал во Македонија, вмешана е странска амбасада
Дел од вистините за Израел и Македонија
sitel.com.mk
Реакциите не стивнуваат, домашната јавност бара санкции за сите инволвирани во „Рекет“
ЕУ бара темелна истрага за случајот „Рекет“
mia.mk
Исмаили : Со „МојДДВ“ добиваат сите граѓани, а се полни и буџетот на државата
mia.mk
УНХЦР: Од Триполи раселени 105.000 луѓе
kurir.mk
Четвртина од светската популација во опасност да остане без вода, еве на кое место е Македонија
mia.mk
Втор состанок меѓу власта и опозицијата за изборните услови во Србија
kapital.mk
Мрачно лето за банкарите во Европа
mia.mk
Чавушоглу: Договорот за зоната за безбедност во северна Сирија е добар почеток

Легери: Освен во Албанија, Фронтекс наскоро и во други земји од Западен Балкан

MIA 21.05. 20:40

Легери: Освен во Албанија, Фронтекс наскоро и во други земји од Западен Балкан

Европската агенција за гранична безбедност - Фронтекс наскоро, освен на албанско - грчката граница, свои патроли ќе има во други земји од Западен Балкан, изјави извршниот директор на оваа служба на ЕУ, Фабрис Легери во интервју за тиранската телевизија Топ Чанел. Тирана, 21 мај 2019 (МИА) – Европск»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano