kanal5.com.mk
Трамп и Макрон бараат состанок на петте постојани членки на Советот за безбедност на ООН поради состојбата со коронавирусот
mia.mk
Трамп го смени главниот разузнавач кој ја водеше истрагата за неговото отповикување
netpress.com.mk
Русија им го предала на САД новиот руско-јапонски систем за тестирање на коронавирус
puls24.mk
ЕДИНИЦАТА 731 или КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СВЕТОТ ПО ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНА
netpress.com.mk
Германија ги обвини САД за „современо пиратство“ поради заплена на маски
mia.mk
Њујорк го тресе епидемија, градоначалникот, гувернерот бараат итна помош од Вашингтон
mia.mk
Нафтените компании од САД бараат санкции за Русија и Саудиска Арабија
netpress.com.mk
Wizz Air организираше нови вонредни летови со кои ги врати македонските државјани дома
mia.mk
Харадинај: ЕУ го забавува решавањето на косовско – српскиот спор со именувањето на Лајчак за посредник
makfax.com.mk
Дански Закон за вонредна состојба: Двојна казна за дела поврзани со Ковид-19, протерување на странските криминалци
mia.mk
Германската држава во преговори за помош од милијарда евра за Луфтханза
mia.mk
Светска банка помага за надминување на последиците од пандемијата
Чулев се заблагодари на ОБСЕ за донацијата во ракавици, маски и дезинфициенси
Кому му треба војнава на Филипче против Аџибадем Систина?
kanal5.com.mk
Италијанците веќе не пеат од балкони , завладеа страв
kanal5.com.mk
Среде пандемија, жените со шифри во аптеките ги пријавуваат насилниците
mia.mk
Чешкиот премиер верува дека нормалниот живот ќе се врати кон крајот на мај или почетокот на јуни
mia.mk
Нетанјаху останува во самоизолација дополнителни шест дена
mia.mk
ДПА: Да се даде просечна плата на ранливите категории граѓани поради пандемијата
mia.mk
Албанските пратеници три месеци ќе добиваат преполовена плата
alfa.mk
МИЦКОСКИ: Калкулации со позајмувањето не однесоа во бездна, ни претстои тежок период
kurir.mk
Мицкоски: Владата ако ја спроведе реформата во пензискиот фонд осигурениците нема да загубат ниту денар, а државата ќе добие пари
Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ќе учествува на состанокот на Сев
puls24.mk
Џими Мицевски се огласи на Фејсбук!
НАТО ќе дискутира за КОРОНАВИРУСОТ: Mакедонија на „ОНЛАЈН МАСА“ како полноправна членка
press24.mk
Вртоглав пад на продажбата на автомобили во Франција
mms.mk
Од 32-та седница на Владата: Се пренаменуваат средствата од непродуктивните расходи во средства за справување со здравствено-економската криза предизв
kurir.mk
Јаневски: Филипче, на 11 март во Хрватска била прогласена епидемија, а Фетаи влегла во МК на 14-ти како од „земја со низок ризик“! Како?
alsat-m.tv
Косовската такса од 100% кон Србија заменета со реципроцитет, САД негодуваат
makfax.com.mk
Си-ен-ен: Лидери желни за моќ се обидуваат да ја искористат епидемијата
kanal5.com.mk
Ѕвезда на Баерн преживеа сообраќајна несреќа
mia.mk
Силни критики од јавноста за Фон дер Лајен поради Унгарија
zurnal.mk
За Москва членството на Македонија во НАТО создава нови поделби и не е придонес за безбедноста
kurir.mk
Комисија за локална самоуправа: „Трас-трас“ судството за едни е мајка, а за други маќеа
mia.mk
Министрите за финансии од Г-20 ветија помош за сиромашните држави
kurir.mk
Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо

Гваидо повика на протести против властите во Венецуела

Press24 21.02. 23:48

Гваидо повика на протести против властите во Венецуела

Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гваидо ги повика синдикатите и здруженијата на протест на 10. март. Неговиот повик доаѓа како обид за оживување на протестното движење против претседателот Николас Мадуро. Тоа е прв повик на протест на Гваидо од 11 февруари кога се врати од светската турнеј»»»

press24.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.