Histori gangsterësh politikë
ina-online.net
Bullgaria u afrohet standardeve të NATO-së, ja përse
shqiptarja.com
Ish-presidenti i Gambisë, Yahya Jammeh akuzohet për përdhunim dhe sulme seksuale
Lajm i fundit: Asambleistja e AAK-së kalon në PDK
Në 30 qershor shkulim të keqen/ Rama: SHBA i tregoi me gisht se do të shpallen organizatë e dhunshme
preshevajone.com
Nxenës shqiptarë nga Presheva pas Tiranës, vizitojne kryeqytetin serb Beogradin
Ngjarjet e datës 27 qershor - RTV21
periskopi.com
Sami Lushtaku në Facebook: Asnjëherë nuk jam akuzuar për korrupsion
botasot.info
Bastardimi i shqipës në pullat postare, drejtorin e BDI-së e ka zënë gjumi
kallxo.com
Punët 'shkel e shko', Komisioni kërkon që të monitorohen kontratat
periskopi.com
LDK thotë se nuk pati përleshje sonte në nëndegën e tyre në Mitrovicë
kallxo.com
Hajdar Beqa: Nuk e di për kënd e ka fjalën Sami Lushtaku
Shqipëria përballet me një çmim prej 110 milionë euro arbitrazhi
kallxo.com
Ramiz Lladrovci hesht rreth akuzave të Sami Lushtakut
telegrafi.com
Bajrami: Shqiptarët e Stambollit votuan masivisht në favor të kandidatit të Erdoganit (Video)
Meta Ramës: Nesër të pres 5:00-13:00, kur të kesh kohë
Xhaçka: Basha para gjykatës, për të sqaruar llumin që nxjerr nga goja
30 qershori/ Çfarë thonë Bylykbashi, Mazniku dhe Shehi
indeksonline.net
Beqiri: Zgjedhja e Marija Pejçinoviç-Buriç si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Evropës është me rëndësi për ne
Fatmir Bajraj: Vartësi shkarkoj shefin, alias Thaqi Nikoliqin !
cna.al
E akuzoi se ka shpërndarë para në Dibër/ Ministrja e Mbrojtjes padit Bashën
lajmifundit.al
Refuzoi ftesën e Metës për takim, Rama tregon ku do jetë në dy ditët e ardhshme - Lajmi i Fundit - Lajme
kallxo.com
Nait Hasani sfidon Sami Lushtakun: Tregoji emrat!
Gëzim Kelmendi: Humbja e Erdoganit në Stamboll, vërteton se ai nuk është diktator
gazetablic.com
LDK e Mitrovicës mohon përleshjen në fshatin Bare
“BE nuk e ka të qartë se çfarë dëshiron të nxjerr nga dialogu"
insajderi.com
Musine Kokalari: Jetova me njerëz me fytyrë njeriu, po më keq se kafsha
Basha: Në Dibër, para dhe kërcënime për 30 qershorin
kallxo.com
Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së ia përmend Thaçit hulumtimin e Gazetës Jeta në Kosovë
gazetamapo.al
Meta konfirmon takimin zyrtar me Bashën: Ramën do ta pres…
insajderi.com
Haradinaj kritikoi Ministrinë e NISMA-s për mosrespektim të orarit, nisin procedurat për masa
Mane: Kauzën e keni personale; Liçaj: Po e kam, askush nuk mund të luaj me ekzistencën time
Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht
lajmi.net
Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati
klankosova.tv
NISMA-s i bashkohen edhe rreth 200 studentë
kallxo.com
ORCA: Studentët e Universitetit të Prishtinës përballen me shpenzime të mëdha
Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
sot.com.al
Akuza 'bombë' e Lulzim Bashës për Olta Xhaçkën, zbulon skenarin 'tronditës', nxjerr në 'skenë' Edi Ramën
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!

Zeka tregon se për çfarë mund të flas Haradinaj me Merkelin në takimin e qershorit

Zeri 21.05. 17:41

Zeka tregon se për çfarë mund të flas Haradinaj me Merkelin në takimin e qershorit

“Nuk besoj se do të arrijmë në formimin e një tribunali ndërkombëtar për krime të luftës. Ai duhet të ngritët në Kosovë, brenda kornizave ligjore të Kosovës. Deri më tani nuk kam sinjale të forta se do të na përkrah as faktori ndërkombëtar, në formimin e një tribumali ndërkombëtar për krimet serbe »»»

Gazeta Blic 09.05. 15:11

Haradinaj: Mogherinit iu mor nga dora dialogu – shpëtuam nga rreziku i ndarjes

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se suksesi më i madh i Samitit të Berlinit ka qenë heqja e mandatit të kryediplomates evropiane, Federica Mogherini. “Samiti i Berlinit është një ngjarje shumë e dobishme dhe e suksesshme për Kosovën sepse procesi i dialogut i është marrë Mogherinit, tek e cil»»»

gazetablic.com
Vizion Plus 09.05. 15:06

Haradinaj shpjegon përplasjen me Ramën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë ekskluzive për Vizion Plus ka shpjeguar përplasjen me Ramën në Samitin e Berlinit. Haradinaj ka komentuar edhe çështjen e kufijve dhe të taksës. Ai ka bërë të qartë se kufijtë nuk do të preken dhe se nuk do të tërhiqet nga taksa deri në mom»»»

vizionplus.tv
Klan Kosova 09.05. 14:44

Haradinaj: Mogherinit iu mor nga dora dialogu – shpëtuam nga rreziku i ndarjes

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se suksesi më i madh i Samitit të Berlinit ka qenë heqja e mandatit të kryediplomates evropiane, Federica Mogherini, njofton Klan Kosova. “Samiti i Berlinit është një ngjarje shumë e dobishme dhe e suksesshme për Kosovën sepse procesi i dialogut i është marrë »»»

klankosova.tv
Almakos 23.04. 14:35

Haradinaj: Nuk kam asgjë personale me Mogherinin, por me materien në dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk e ndryshon qëndrimin sa i përket akuzave që i ka drejtuar kohë më parë ndaj përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian (BE) për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, se ka shkaktuar trauma në rajon dhe e ka devij»»»

almakos.com
Alsat-M 15.04. 13:33

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë humbur një vit BE-së dhe Ballkanit. Sipas tij, nëse nuk do të flitej për këtë temë, ndoshta marrëv»»»

alsat-m.tv
Insajderi 19.12.2018. 11:05

Haradinaj: Të ndërhyjë Amerika, Mogherini s'mund të kryejë punë në bisedime

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,ka thënë se përplasjet e tij me shefen e politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, nuk ndikojnë në marrëdhëniet e Kosovës me bllokun ku ajo synon të anëtarësohet, por janë pasqyrim i trajtimit jo të duhur të Kosovës nga Brukseli. Por Ha»»»

insajderi.com
Arbresh 18.12.2018. 13:08

Ramush Haradinaj: Mogherini e ka çrregulluar dialogun, na ka nxjerrë probleme të gjithëve - Arbresh.info

Kryeministri, Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka thënë se përfaqësuesja e BE-së, Federica Mogherini e ka devijuar dialogun. “Mogherini është e zënë me dialogun, por dialogu nuk po sjell rezultate. I ka rrezikuar praktikat në Ballkan. E çmoj si njeri dhe si zyrtare të BE-së por pozicion»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano