gazetainfokus.com
​Qeveria ndan 70 mijë euro për nxënësit e Luginës
gazetainfokus.com
Bizneset në Mitrovicë llogaritet se pësuan humbje rreth 40 milionë euro për shkak të COVID-19
shqiptarja.com
Test pa 'xixa' mes Vllaznisë dhe Apolonisë, por ndeshja ndiqet nga shumë tifozë
shqiptarja.com
Pogradec/ Infektohen me koronavirus 3 punonjëse fasonerie, 2 infermiere dhe 1 nxënës
gazetablic.com
Qeveria Hoti rikthen njeriun e LDK-së në krye të Këshillit të Sigurisë
Një Bibliotekë Kombëtare: Ideja lindi në Shkodër
abcnews.al
Tre të infektuar me Covid-19, mbyllet kati i parë dhe i dytë i universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë
abcnews.al
Gjiknuri i përgjigjet Hajdarit: T’i japim kohë opozitës PD-LSI të paraqesin propozimin e tyre
abcnews.al
“Postet e sigurisë”, Dritan Abazoviç përplaset me proserbët
ata.gov.al
Osmani: Do ta mbikëqyrim rreptë ekzekutivin
koha.net
Agron Alibali: Problemet që duhet të zgjidhë Athina përpara se të kërkojë ndarjen e detit me Shqipërinë
tvklan.al
1 vit nga tërmeti i 21 Shtatorit
Lufta e drafteve në Këshillin Politik, Patozi: Ai i mazhorancës është brutal, nuk do të miratohet
shqiptarja.com
Zbardhet dokumenti/ PD e Shkodrës zgjedh kandidatet për deputet më 30 shtator
abcnews.al
Nënshkruan edhe Shqipëria, ish-udhëheqësit botërorë kërkojnë ratifikimin e traktatit për ndalimin e armëve bërthamore
Loja me miliarda: Raporti sekret, që tregon si janë përdorur bankat për të pastruar rreth 2 trilionë dollarë të krimit të organizuar (rasti i "Deutsch
tesheshi.com
Kimisti që zhvilloi “Novichok”-un, falje Navalny-it: ja kur do shërohesh
SPRTK e konteston emërimin e Ngadhnjim Kastrati, drejtor të RTK-së
DW/ Me borxhe rekord kundër krizës së Coronës
mia.mk
Grenell dhe 13 përfaqësues të Uashingtonit për vizitë në Prishtinë
top-channel.tv
Media ruse në alarm: Tirana vendos tentakulat në Serbinë e Jugut
TELEBINGO SHQIPTARE/ Çdo javë në lojë makina dhe “Rroga 2-vjeçare”. Dje çmimi i madh 1,081,950 lekë ra në Vlorë, u fitua edhe “Rroga Telebingo”
botasot.info
“Hileja e PS me hapjen e listave”, Soko: Deputet të zgjidhet kush merr më shumë vota
aab-edu.net
Ky është qëllimi i vizitës së Grenellit në Kosovë
ata.gov.al
Kosovë-Shqipëri, rritet bashkëpunimi për shtim të volumit të shkëmbimeve përmes portit të Durrësit
Daçiqi: Kosova po e keqpërdor marrëveshjen e Washingtonit duke ftuar shtete ta njohin pavarësinë e saj
PS mbledh grupin parlamentar/ Zbardhen temat e diskutimit, nga ndryshimet kushtetuese te data e asamblesë
Rudina Hajdari kërkon numërues votash, deputetja prezanton draftin për hapjen e listave 100%
koha.net
Lajmet e fundit nga skena e filmit vendor
syri.net
Si do të zgjidheshin deputetët në qarkun e Lezhës sipas marifetit të fundit të Ramës
Çfarë përfaqëson vrulli frenetik i Ilir Metës me dekorata e përqafime?!
mb.gov.al
Gjirokastër/Prezantimi i skuadrës “Shqiponja”, Lleshaj: OFL është në fazën vendimtare të zhvillimit dhe shumë shpejt do të prezantojë para publikut re
kallxo.com
Veliu flet për arrestimet e konfiskimet në Karaçevë
starplus-tv.com
“U ARRESTUAN 20 PJESËTARË TË GRUPIT KRIMINAL”, VOA ZBULON DETAJET NGA ARRESTIMI I TRAFIKANTËVE SHQIPTARË TË DROGËS
portalb.mk
ANALIZË: “Prona e deputetëve nga blloku shqiptar: ar, stoli, armë” (I)
cna.al
Sebino Plaku rikthehet në Superiore dhe firmos me ekipin e ri
ata.gov.al
OSLO – OJQ: COVID-19 ndikim shkatërrues në popullsitë më vulnerabël
abcnews.al
Fillon sherri në SHBA për vendin e gjykatëses së njohur
abcnews.al
Konflikti Greqi-Turqi, intensifikohen proceset diplomatike, Erdogan telekonferencë me Merkel dhe Michel
koha.net
Daku trimërohet pas “hat-trickut”, synon titullin me Ballkanin
gazeta-shqip.com
VIDEO/ Gafa e Joe Biden: 200 milionë amerikanë kanë vdekur nga koronavirusi (Mbi 2/3 e popullsisë)
hashtag.al
Pesë zbulimet më të mëdha që dolën nga dokumentet e FinCEN
sot.com.al
“Kush ha kumbullat, kujt i mpihen dhëmbët e tjetërkujt i tregohet burgu”, shpërthen Manjani dhe nuk lë gjë pa thënë: Fajtor është Saliu, LSI-ja dhe Lu
mia.mk
Osmani në takim me sekretaren e Përgjithshme të Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Majlinda Bregu
abcnews.al
Probleme serioze me vaksinën e Oksfordit, një tjetër paciente pëson efekte të rënda anësore
abcnews.al
Krijuesi i agjentit nervor Novichok i kërkon falje Alexei Navalny-t
shqiptarja.com
Pse hoqi dorë Ilir Meta nga mosprekja e 5 qershorit?
lapsi.al
Shifrat/ Si u fundos ekonomia shqiptare me dy muaj karantinë
botasot.info
Debati për listat, opozita brenda dhe jashtë parlamentit kundër propozimit të PS
ata.gov.al
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/9/2020
koha.net
Jeta me frikë në banesat e përkohshme
koha.net
Veturat elektrike, “ujq nën lëkurën e deles”
tesheshi.com
Marrëveshja e shtatorit, “paraja amerikane” drejt Kosovës dhe Serbisë: ç‘përfaqëson DFC-ja
sot.com.al
Rikthehet ankthi në radhët e ministrave, Asambleja mblidhet javën e parë të tetorit, Rama gati të ndryshojë skemën e spastrimeve në qeveri
sot.com.al
Zgjedhjet e 2021, deputetët socialistë të gjithë në bazë: PS alternativa e vetme për qytetarët, në 25 prill fitore spektakolare
shqiptarja.com
Dëshmia e rrallë nga SHBA-ja e të arratisurit: Si dhe pse krijova familje të re në SHBA-ve, me vajzën që njoha në Greqi
ina-online.net
Grenell vjen për vizitë në Kosovë
rtv21.tv
Sot vazhdon seanca plenare e Kuvendit
sot.com.al
Rindizen debatet, Balla u përgjigjet akuzave: Listat 100 për qind të hapura realitet, PD-LSI të lënë alibitë, gati të negociojmë për draftin
sot.com.al
Meta harron që është president, kërcënon sërish Ramën: Hapni listat 100 për qind, ndryshe do të ndëshkoheni nga qytetarët
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
balkanweb.com
“Dosjet FinCEN”, gjithçka që duhet të dini mbi dokumentet që zbuluan qarkullimin e parave të pista në botë

Pronarët nuk binden edhe pas 3 gjobave, vijojnë dasmat dhe mbylljet e lokaleve në Krujë

boldnews.al Sa i rrezikshëm është Covid 19 në të vërtetë? Ja çfarë thotë mjeku suedez youtube Lufta kundër Covid-19, infermierja Sonila Luga: Lamtumira jepet në momentin që hipën në autoambulancë’Infermierja shqiptare në Itali rrëfen përjetimet në spitalin ku luftohet për jetën, Sonila Luga: Pacientët refuzonin të ushqeheshin! Vajza më tha ‘Nuk dua të vdesësh…’ youtube 85 vjeç dhe kërkon të rivesh bluzën e bardhë! Mjeku në pension: Nuk kam frikë, dua të ndihmoj njerëzit video.corriere.it 4 minuta fjalim prekës dhe historik, Mbretëresha Elisabeth: Jini të fortë, bashkë do ia dalim video.shqiptarja 'Do pi një shishe verë kur të fitojmë' - 'La Stampa' interviston mjekët shqiptarë që zgjodhën të luftonin me Covid-19 në Itali (VIDEO) youtube 'E pafalshme që fëmijët të mbeten analfabet'! Mes varfërisë dhe mjerimit familja korçare apelon për ndihmë (VIDEO) youtube 16 viktima dhe 785 të prekur në Serbi youtube Mes varfërisë dhe koronavirusit, familja në Korçë: Do rrimë pa ngrënë, vetëm na ndihmoni me ilaçet e fëmijëve youtube Alket Islami 'sfidon' koronavirusin nga ajri: Do ia dalim (VIDEO)'Në emër të jetës dhe vijimësisë së saj', artistët e TOB interpretojnë 'Dua më shumë Shqipërinë' (VIDEO) youtube Mariza Ikonomi: Ndodhemi në një moment të vështirë, qëndroni në shtëpi (VIDEO)'Në emër të jetës dhe vijimësisë së saj', artistët e TOB interpretojnë 'Dua më shumë Shqipërinë' (VIDEO) youtube Koronavirusi/ Vogëlushja merr në telefon policinë e i falenderon: Jeni të mrekullueshëm, ju dua!Conte forcon masat në Itali: Nga nesër mbyllen të gjitha aktivitetet prodhuese jo jetësore! Koronavirusi, beteja më e vështirë që nga lufta e Dytë Botërore
Shqiptarja 28.08. 11:27

Pronarët nuk binden edhe pas 3 gjobave, vijojnë dasmat dhe mbylljet e lokaleve në Krujë

Pronari i një lokali në Krujë me inicialet B.M. 32-vjeç është proceduar penalisht për mosbindje ndaj urdhrit të policisë, pasi ishte ndëshkuar me gjobë 3 herë dhe i ishte mbyllur aktiviteti për një periudhë 6-mujore, por gjatë kontrollit u konstatua përsëri duke vijuar punën duke organizuar ceremon»»»

shqiptarja.com
Bold News 13.08. 16:52

Sa i rrezikshëm është Covid 19 në të vërtetë? Ja çfarë thotë mjeku suedez

Nga Sebastian Rushworth, Spectator Dua të theksoj që në nisje të këtij shkrimi se të dhënat janë krejt personale dhe bazuar në përvojën time si mjek në dhomën e urgjencave në një prej spitaleve më të mëdhenj në Stokholm, dhe duke jetuar si qytetar në Suedi. Siç e dinë shumë njerëz, Suedia është mba»»»

boldnews.al
Abcnews 20.07. 22:25

Konfirmohen 13 viktima nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë Italiane raportoi se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga koronavirusi. Po ashtu autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 190 raste të reja pozitiv për një total prej 244.406. Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 213 ndër»»»

abcnews.al
Koha 16.07. 18:15

Lajme shkurt të ndryshme

LO për të Rinj Dakar 2022 shtyhen për 2026 Senegali dhe Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) janë pajtuar që Lojërat Olimpike për të Rinj (YOG) Dakar 2022 të shtyhen për në vitin 2026, shkruan Olumpic.org. Ky vendim është ndërmarrë për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. Propozimi i president»»»

koha.mk
Gazeta Blic 01.07. 19:45

Për 25 ditë sa është ministër, ky është numri total i testimeve me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se nuk ka kolaps në QKUK dhe as në Klinikën Infektive sa i përket ballafaqimit me Covid-19. Ai në një intervistë për Info Magazine të realizuar në Klinikën Infektive shtoi se Kosova ka të gjitha kapacitetet për tu përballur me Covid-19. “Kanë dashtë t»»»

gazetablic.com
Sot 30.06. 08:21

Not Shengen" për shqiptarët, por "duarshtrëngime" me politikanët e tyre!

Këto ditë ishte mënyra më e mirë nga BE të anulonte dhe "Shengenin" e famshëm për shqiptarët! Ministrat dhe vetë BE me sa duket, kanë vendosur të mos pengojnë Malin e Zi dhe Serbinë për në BE dhe lëvizjen e lirë aty dhe të ndalojnë kryesisht shqiptarët në Ballkan! Sigurisht ka modalitete që duhet t»»»

sot.com.al
Bota Sot 20.06. 15:14

Besnik Kelmendi & H. Schnatmann në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë kanë finalizuar donacionin për Shqipërinë “Lufta kundër COVID-19”

Organizatorët kanë vendosur që në një situatë si kjo e shpërthimit të pandemisë së COVID-19 e cila ka pushtuar botën, të ndihmojnë Shqipërinë me materiale spitalore për të kaluar këtë periudhë të vështirë. Në këtë donacion përfshihen shtretër të kompletuar me dyshekë e komodina me një vlerë totale »»»

botasot.info
Mapo 17.06. 09:55

Covid-19/ Apeli i shefes së ‘Infektivit’: Maska, arma e vetme dhe më e mirë

Rastet e reja brenda 24 orëve nuk janë brenda pritshmërive, por një situatë për t’u shqetësuar, thotë Doktoreshë Najada Çomo, e cila përsërit apelin për respektimin e masave. Mjekët i janë rikthyer fushatave sensibilizuese të qytetarëve për COVID-in, dhe kësaj here është pikërisht shefja e Spitalit»»»

gazetamapo.al
Shqip 25.04. 13:35

34 raste të reja në 24 orë, flet Pipero: Numrat do shtohen, por kurba varet nga…

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë zbuluar 34 raste të reja me Covid-19, duke shkuar kështu në 712 numri i të prekurve në total. Lidhur me këtë ka reaguar mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, i cili tha se 34 rastet e sotme janë kontakte të ngushta të atyre që janë infektuar më parë dhe janë raste »»»

gazeta-shqip.com
Alpe News 25.04. 12:27

SHTIMI I TESTIMEVE/ Pipero zbulon çfarë po ndodh në Infektiv: Po e them për HERË TË PARË, rastet pozitivë…

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka deklaruar se situata e pandemisë se Covid-19 në Shqipëri po mirëmenaxhohet. Në një lidhje direkte për News 24, ai ka thënë për herë se për shkak të shtimit të testimeve, numrat e rasteve pozitivë asimptomatik po shtohen. ‘Dua të them diçka që nuk e kam thënë më »»»

alpenews.al
Tetova Sot 14.04. 22:35

Shërohet nga coronavirusi djali nga Prishtina, premton se do të bëhet vullnetar në Qendrën e Studentëve

Petrit Bylykbashi ishte ndër personat e parë që kishte rezultuar pozitiv me COVID-19 në Komunë e Prishtinës. Ai nuk kishte pasur frikë e as hezitim që rastin e tij ta bëjë publik në media, duke rrëfyer përballjen me virusin që po bënë kërdinë anë e mbanë botës. Sot, Petriti ka dhënë lajmin e mirë p»»»

tetovasot.com
Standard 14.04. 14:54

Shërohet nga koronavirusi ish-banori i Big Brother, dhuron plazën për të sëmurit rëndë

Petrit Bylykbashi i cili ka qenë banori i Big Brother 4, ka konfirmuar se para disa javësh kishte rezultuat me kornavirus dhe se për fatin e mirë ai arriti të fitonte betejën me këtë sëmundje. “U sherova. Sot, 18 dite mbas rezultatit pozitiv te covid-19, 24 dite mbas shfaqjes te simptomave dhe 38 d»»»

Aktuale 11.04. 09:26

Wuhani-Rimer jetën pas izolimit, martesa dhe dëshira

Në qytetin kinez të Wuhanit është rikthyer shpresa dhe jeta pas më shumë se dy muajve izolim total nga rreziku i epidemisë së koronavirusit. 11 milionë banorët e qytetit kinez të Wuhanit po i rikthehen jetës normale pas izolimit 76-ditor nëpër banesa si pasojë e epidemisë së koronavirusit. Në kryeq»»»

aktuale.mk
Insajderi 10.04. 23:36

Wuhani ku lindi koronavirusi rimerr jetën pas izolimit, martesa dhe dëshira

Në qytetin kinez të Wuhanit është rikthyer shpresa dhe jeta pas më shumë se dy muajve izolim total nga rreziku i epidemisë së koronavirusit. 11 milionë banorët e qytetit kinez të Wuhanit po i rikthehen jetës normale pas izolimit 76-ditor nëpër banesa si pasojë e epidemisë së koronavirusit. Në kryeq»»»

insajderi.com
Kosova Sot 10.04. 23:33

Wuhani rimerr jetën pas izolimit, martesa dhe dëshira

Në qytetin kinez të Wuhanit është rikthyer shpresa dhe jeta pas më shumë se dy muajve izolim total nga rreziku i epidemisë së koronavirusit. 11 milionë banorët e qytetit kinez të Wuhanit po i rikthehen jetës normale pas izolimit 76-ditor nëpër banesa si pasojë e epidemisë së koronavirusit. Në kryeq»»»

kosova-sot.info
Epoka e Re 10.04. 12:50

Wuhani rimerr jetën pas izolimit, martesa dhe dëshira

Në qytetin kinez të Wuhanit është rikthyer shpresa dhe jeta pas më shumë se dy muajve izolim total nga rreziku i epidemisë së koronavirusit. 11 milionë banorët e qytetit kinez të Wuhanit po i rikthehen jetës normale pas izolimit 76-ditor nëpër banesa si pasojë e epidemisë së koronavirusit. Në kryeq»»»

epokaere.com
Oranews 10.04. 12:44

Wuhani rimerr jetën pas izolimit, martesa dhe dëshira

Në qytetin kinez të Uhanit është rikthyer shpresa dhe jeta pas më shumë se dy muajve izolim total nga rreziku i epidemisë së koronavirusit. 11 milionë banorët e qytetit kinez të Uhanit po i rikthehen jetës normale pas izolimit 76-ditor nëpër banesa si pasojë e epidemisë së koronavirusit. Në kryeqyt»»»

Periskopi 07.04. 00:00

Letra rrëqethëse e mjekut italian për të bijën e viktimës: Babanë e përqafova unë në vendin tënd

Një mjek në Crema të Italisë po bën ç’është e mundur që pacientët e prekur nga Covid-19 të shpëtojnë, ose të paktën t’i kalojnë sa më mirë momentet e tyre të fundit. Njëri prej pacientëve të mjekut fatkeqësisht ndërroi jetë në spital, ndërsa mjeku i shkroi të bijës së viktimës një letër që ka rrëqe»»»

periskopi.com
Balkanweb 06.04. 15:58

“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA: Të infektuarit me koronavirus po rriten frikshëm. Një nënë më kërkoi t’i telefonoja së bijës, kur u ktheva…

Infermierja shqiptare Valbona Ishmaku, e cila punon në Nju Jork të Amerikës, në një intervistë për “News 24”, duke folur për gjendjen nga koronavirusi në atë shtet amerikan, deklaroi se punon në një spital , ku gjendja e pacientëve me Covid-19 paraqitet e rëndë. “Kam 8 vjet që punoj si infermiere k»»»

balkanweb.com
Shekulli 03.04. 11:24

“Nuk munda t’i thosha të dua”, rrëfimi prekës i bashkëshortes së 39-vjeçarit që humbi betejën me Covid-19

“Nuk munda t’i thosha të dua”, rrëfimi prekës i bashkëshortes së 39-vjeçarit që humbi betejën me Covid-19 Publikuar më 03.04.2020 nga Lorena Resulaj Nicole Buchanan, bashkëshortja e një DJ 39-vjeçar, që ndërroi jetë nga koronavirusi, ka rrëfyer historinë e tyre të dhimbshme për t’ju dhënë një mësim»»»

shekulli.com.al
Express 01.04. 20:45

Silva Bino: Shqipëria ka mbërritur pikun e të prekurve me Covid-19

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Shqipëri Silva Bino, deklaron se Shqipëria e ka arritur tashmë pikun e të prekurve me koronavirus. Në një intervistë për Report tv, Bino deklaroi se deri më tani 4 persona të prekur nga Covid-19 janë në gjendje të rënduar, ndërsa numri I të shëruarv»»»

gazetaexpress.com
TV Klan 30.03. 20:43

16 viktima dhe 785 të prekur në Serbi

16 viktima dhe 785 të prekur në Serbi Autoritetet drejt izolimit total të qytetarëve Serbia ka shënuar edhe tri viktima të reja duke u bërë gjithsej 16 pacientë që kanë humbur jetën. Numri i të infektuarve është shtuar dukshëm me 44 raste të reja duke shkuar në 785 totali. Institucionet apelojnë që»»»

tvklan.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining