Buxheti i shtetit edhe nën presionin e 108 milion eurove për vendimet e arbitrazhit
monitor.al
Kroacia, ata që largohen
insajderi.com
Lufta brenda llojit, sa u dëmtuan kandidatët e PSD-së nga ata të AKK-së (Dokument)
insajderi.com
Zgjedhjet e vitit 2019 më të këqija se ato të vitit 2010, cilat janë faktet që i sjell ish-deputeti i PAN-it?
portalb.mk
Takimi me Pendarovskin, liderët arritën konsensus për rrugëtimin drejt BE-së dhe për zgjedhje më 12 prill të 2020-s (VIDEO)
gazetablic.com
Milaim Zeka e fyen rëndë Shpejtim Bulliqin: A durohet kjo hipokrizi – shumëftyrësi
exit.al
Maqedoni e Veriut, palët bien dakord për qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme
gazetamapo.al
Zgjedhjet e parakohshme në M. e Veriut/ Sela: Na priftë e mbara
zeriamerikes.com
Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut mbahen më 12 prill
shqiptarja.com
Tetori rozë/ Koncert në sheshin 'Skëndërbej', Manastirliu: Në 3 javë, 3000 gra kanë bërë mamografisë
Nga Myzejen MYFTARI*: Të jetosh si praktikante myslimane në Perëndim, e vërteta dhe sfidat
Aksidentohet eskorta e Albin Kurtit
"Të fitojë më i miri!" Reagimet e krerëve të partive pas caktimit të datës së zgjedhjeve
rtsh.al
Nuk u hapën bisedimet e asocijimit me BE, Maqedonia më 12 prill në zgjedhje të parakohshme
lexo.com.al
Moikom Zeqo: Makron, një mburravec…si shqiptarët
lexo.com.al
Kush e spiunoi Ismail Bej Vlorën tek Misioni Ndërkombëtar?
infoglobi.com
Fondacioni amerikan Grenellit: Syhapur me Serbinë
syri.net
Aksidentohet në Tiranë Albin Kurti Vendoset data/ Ja kur shkon Maqedonia e Veriut në zgjedhje Komentet
shqiptarja.com
Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbaraIkën Zaev pas 'JO' së negociatave! Qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme më 12 prill
ina-online.net
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 12 prill 2020
Kurti tregon si po shkojnë negociatat me LDK-në për formimin e qeverisë: Ndryshimit do ti prijë VV
gazetamapo.al
Ikën Zoran Zaev: Zgjedhje me qeveri teknike më 12 prill 2020
lajmifundit.al
Partia e Merkelit: Vazhdoni reformat, Franca nuk i pengon dot negociatat per here te dyte
periskopi.com
Kiameti financiar: Lord Kingu paralajmëron krizë shkatërrimtare financiare
gazetamapo.al
S’është Macroni, budalla!
Fiknete Bejta falenderon popullin për mbështetjen në zgjedhje
Balla: Sa më shumë afron ngritja e SPAK, aq më keq bëhet Saliu, Luli, Iliri dhe Monika
“Besimi te politika, vetëm nga anëtarësia e vet”, Grida Duma përballë Musatafa Nanos: Pse është vonuar rruga që PD të ishte në pushtet -VIDEO
zeriamerikes.com
Maqedoni e Veriut, Presidenti mbledh drejtuesit politikë
rtsh.al
Albin Kurti në Tiranë : "Padrejtësi që nuk u hapën negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut"
gazetamapo.al
A ka ndonjë zyrë në shtet që funksionon?
boldnews.al
Negociatat/ Analisti italian: Shkupi dhe Tirana shuplakë nga Brukseli, Zaev i zhytur në korrupsion
exit.al
Kastrati dhe Edil-al fitojnë pa transparencë koncesionin për portin e jahteve në Sarandë

Lulzim Basha mashtron edhe për konferencën e shtypit

CNA 27.06. 19:46

Lulzim Basha mashtron edhe për konferencën e shtypit

Në disa media pranë opozitës u përhap me shpejtësi lajmi për një konferencë të jashtëzakonshme për mediat kryetarit të PD-së, Lulzim Basha në orën 19:00. Por nga njoftimi i këtij orari kanë kaluar rreth 45 minuta dhe Basha ende nuk është shfaqur para mediave duke mashtruar qytetarët dhe mediat të c»»»

cna.al
Gazeta 55 27.06. 10:06

Takimi me liderin e opozitës Basha/ Presidenti Meta për krizën: Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje evropiane

Ka përfunduar takimi mes kryetarit të PD-së Lulzim Basha dhe presidentit Ilir Meta. Takimi ka zgjatur 20 minuta. Ndërkohë, Basha është larguar nga Presidenca në drejtim të selisë blu. Ende nuk dihet se çfarë u diskutua mes Bashës dhe Metës në këtë takim të shkurtër mes tyre. Ndërkaq, kreu i shtetit»»»

Balkanweb 27.06. 09:29

Përfundon takimi me Metën, Basha niset drejt selisë blu

Ka përfunduar takimi i Kreut të PD-së Lulzim Basha me Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ky takim ka zgjatur për rreth 25 minuta, por nuk dihet ende se për çfarë është diskutuar. Më pas kryedemokrati është larguar në drejtim të selisë blu. Vijon… ... »»»

balkanweb.com
Gazeta Dita 27.06. 09:19

Basha mbërrin në ambientet e Presidencës, takohet me Metën

Kryedemokrati Lulzim Basha ka pranuar festën e kreut të shtetit Ilir Meta për t’u takuar në Presidencë. Ai ka mbërritur për të zhvilluar një takim me dyer të mbyllura me Presidentin. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është treguar i përpiktë, duke mbërritur fiks në orën 9:00 në zyrën e kreut të Shteti»»»

Gazetatema 27.06. 09:17

Takimi Meta-Basha, kryedemokrati mbërrin në Presidencë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbërritur në Presidencë, pas letrës që Ilir Meta i dërgoi dje ku i kërkonte një takim. Kryedemokrati ka mbërritur në zyrën e kreut të shtetit në orën 09:00. Ndërkohë mësohet se Meta ka mbërritur në zyrën e tij që në 5 të mëngjesit. (TemA) ... »»»

Mapo 27.06. 08:48

Meta tregohet korrekt, shkon në Presidencë në orën 05:00 (VIDEO)

Ashtu siç njoftoi një ditë më parë, kreu i shtetit, Ilir Meta është treguar korrekt me orarin. Ai ka arritur në Presidencë në orën 05:00 të mëngjesit të ditës së sotme, ashtu siç kishte shkruar në letrën dërguar kryeministrit Rama, të cilin e ftonte në takim në Presidencë, i gatshëm ta priste nga o»»»

gazetamapo.al
Sot 27.06. 07:53

Pas presionit ndërkombëtar opozita ndryshon strategji, tërhiqet nga sulmet dhe nis protestat, tubime 24-orëshe para KZAZ

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ka ndryshuar planin për të bllokuar zgjedhjet vendore pas presionit nga ndërkombëtarët. Plani fillestar i opozitës joparlamentare ishte që të bllokonin qendrat e votimeve dhe KZAZ-të, madje t’i sulmonin ato, por strategjia ka ndryshuar. Burime »»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano