A mposhten tërmetet? Një libër, një histori…
shekulli.com.al
Arabia Saudite do t’i përgjigjet sulmeve ndaj Iranit në ditët që vijnë
koha.net
Elezi i Hanit
portalb.mk
Analizë: Rajoni është vonuar në hapjen e frontit kundër dezinformatave
Zv.ministri i Mbrojtjes: Jemi në gatishmëri të plotë
gazeta-shqip.com
Shënjestra e atentatit, si u gjetën në shtëpinë e Mareglen Hakës 35 milionë euro
insajderi.com
Alban Skenderaj reagon pas termetit të fuqishëm në Shqipëri
shekulli.com.al
613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri, lihet në burg Arbër Çekaj
Pacolli: Shkollat në Kamenicë nuk duhet të mbyllen, na duhen reforma të mirëfilltaTë ngjashme
epokaere.com
Fiknete Bejta: AAK-së me alternativë 100% po i bashkohen dhe po i besojnë të gjithë
shqiptarja.com
Tërmeti, Rama: Ministra dhe deputetë të gjithë në Durrës për të ndihmuar cdo familjeShqipëria nuk gjen qetësi nga tërmeti, lëkundje në orët e para të
gazeta-shqip.com
500 banorë e kalojnë natën jashtë, Veliaj ndërpret udhëtimin për në Nju Jork
gazeta-shqip.com
100 shtëpi e shumë pallate të rrënuara nga tërmeti 7.5 ballë (VIDEO)
Afera: Trump i kërkon homologut ukrainas që të hetojë djalin e Bidenit
ina-online.net
BESA e Strugës: BDI pse mashtron dhe helmon banorët e Llabunishtës?!
Titujt kryesor të shtypit të shkruar – E Dielë, 22 Shtator 2019
cna.al
Konfliktet e vjetra ballkanike, po vonojnë anëtarësimin e rajonit në BE
ina-online.net
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri. Ja zonat dhe pamjet e shkatërrimit
Presidenti Erdogan shkoi në Nju-Jork për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së
insajderi.com
Tri ndeshje tejet interesante zhvillohen në Superligën e Kosovës
shekulli.com.al
Bytyçi: Reforma zgjedhore, dialogu pas ndëshkimit të zyrtarëve
aa.com.tr
Dronët e EBA-së godasin një zonë të banuar në Tripoli
I dërguari i Posaçëm i Jemenit mirëpret vendimin e rebelëve Huthi
gazetaexpress.com
Vazhdon protesta në Egjipt, kërkohet largimi i presidentit Al-SisiTe fundit
shqiptarja.com
'Këngët e Çamëve' dhe një homazh për albanologun Wilfried Fiedler
shqiptarja.com
Beppe Costa poeti i revoltuar
aa.com.tr
Arabia Saudite akuzon Iranin për sulmet në Aramco
shqiptarja.com
Sa të rrezikuar jemi nga tërmetet? Ja ku renditet Shqipëria në botë
shqiptarja.com
Kur shkrimtari Hamdi Meça shkruante Letërsi për fëmijë…
sot.com.al
Del blof Ilir Meta, pretendon se ka shpenzuar 55 mijë euro për bileta avionësh, por në dy vite Presidenca shpenzoi 530 mln lekë për udhëtime
sot.com.al
Ditmir Bushati: Kriza politike po cenon besueshmërinë, duhet të bashkohemi për të mos lejuar individë të caktuar që të na vrasin të ardhmen
shqiptarja.com
Ja qytetarët e Vlorës, Durrësit e Shkodrës që duhet të paguajnë taksën e infrastruktures
shqiptarja.com
Historia tragjike e diktaturës, si e vranë juristin Ferit Hysenbegasi
sot.com.al
Zbardhen emrat, ja kush janë 69 gjyqtarët e prokurorët që BE kërkon të hetohen si kusht për hapjen e negociatave
sot.com.al
KLP nesër hedh hapin final për zgjedhjen e kryeprokurorit, Olsian Çela kandidati më potencial, skadojnë afatet e ankimimit për të
sot.com.al
Nuk deklaroi detyrimet financiare ndaj shoqërisë ndërtuese, KPK: Kryegjyqtari i Gjirokastrës neglizhoi
sot.com.al
Rreth 80 persona të lënduar dhe mbi 100 banesa të dëmtuara nga tërmeti, ja situata në qytetet kryesore të vendit, Emergjencat në gatishmëri
ekonomiaonline.com
Qytetarët e Dobratinit në përkrahje të Vetëvendosjes dhe Gazmend Islamit
sot.com.al
Meta vizitë në Durrës për të parë gjendjen nga afër, Rama anulon udhëtimin për në New York, mbledh qeverinë e grupin
Shqipëria tronditet nga 7 tërmete
sot.com.al
Tërmeti 5.8 ballë shkund Shqipërinë, shënohen lëkundjet më të forta në 30 vite, dëme materiale dhe panik në Tiranë e Durrës
gazetamapo.al
Sulmet ndaj rafinerive, SHBA do të dërgojë trupa në Arabinë Saudite
Kosova si Hong Kongu? Vuçiç: serbëve u pëlqen çdo përrallë veç së vërtetës
sot.com.al
Të kaluarën mund ta fshehësh nga të tjerët, por kurrë nga vetja!
shekulli.com.al
Tahiri: SHBA presion drejtësisë! Unë jam i lirë, shushunja në Qeveri e Parlament jo!
kosova-sot.info
Ish agjenti zbardh detajet: Ja pse Thaçi po i sfidon gjermanët dhe anglezët me planin serbo-rus
kosova.info
Gjuha shqipe “zë kumbues i një kambane” për sllavo-turqit
shekulli.com.al
Solidaritet nga politika, Kosova ofron ndihma
kohajone.com
Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë
kohajone.com
Kur Presidenti paralajmëroi tërmetet, sulmet e njerëzve të Ramës ishin katastrofike

Ministri i Jashtëm italian apel Ramës e Bashës: Siguri dhe korrektësi për zgjedhjet e 30 qershorit

RTSH 24.06. 15:26

Ministri i Jashtëm italian apel Ramës e Bashës: Siguri dhe korrektësi për zgjedhjet e 30 qershorit

Ndërkohë në arenën ndërkombëtare është shfaqur sinjali i parë për negocim me fokus mbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor. Ka qenë Ministri i Jashtëm italian, Enzo Moavero Milanesi, që njoftoi pak pas mesdite mbajtjen e bisedave telefonike me Kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Partisë Demokratike »»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano