tvklan.al
Rama: Mini-Shengeni, në të mirë të Ballkanit
tvklan.al
PS: Meta, si i akuzuar që sulmon gjyqtarin e çështjes
Karnavale në prag pranvere! Eventet gjatë fundjavës në Gjirokastër dhe Shkodër
koha.net
Një nga konsujt e shkarkuar thotë se i kishte lëshuar dy vende të punës për shkak të angazhimit në MPJ
tetovasot.com
Mickoski: Koalicioni i ardhshëm do të jetë në bazë të parimit “program me program”, ky parim nuk ndryshon
“Kërcënimi më i madh i sigurisë”, Gjermania merr masa kundër ekstremistëve
ekonomiaonline.com
Zyrtari i LDK-së mbron Çitakun: Nuk e publikoi lajmin për njohje nga Xhamajka, nuk ka përgjegjësi
gazeta-shqip.com
Krimi i organizuar dhe pastrimi i parave, kush është agjenti i FBI që heton në Shqipëri
vizionplus.tv
Rama i vendosur për Minishengenin: Kështu BE-ja do të ishte më e qetë
Meta: Të hënën do të kallëzoj Etilda Gjonajn! Të japë dorëheqjen, ka humbur besimin
shqiptarja.com
Eksluzive/ Kolaudoi 'përbindëshin' në Durrës, gjykata mbyll dosjen për Arben Qaton e LSI-së dhe ndërtuesin e resort 'Kamelia'
americaneye.al
Sormani: Derbin as që e mendoj, vëmendja është vetëm te Bylis
cna.al
Auditi i KLSH-së për menaxhimin e burimeve natyrore/ Zbardhen shkeljet institucionale, ja rekomandimet
periskopi.com
Grenell mund të jetë në krye të inteligjencës amerikane për vetëm disa javë
hashtag.al
PD-ja i akuzoi për dështimin në shëndetësi, Rama dhe Manasterliu i përgjigjen me foto
kosova.info
Ekzaltohen mediat serbe, kënaqen duke raportuar për dështimin diplomatik të Kosovës me emrin: Xhamajka (Foto)
aktuale.mk
Punë e kryer! Po nis ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë
indeksonline.net
Banorët e Rahovecit kundër projektit 6 milionësh të komunës
mia.mk
Sasho Mijallkovi, Musa Xhaferi dhe Blerim Bexheti do të dëshmojnë për rastin “Monstra”
OFL NDALET NË LEZHË, DY TË DËNUAR PËR TRAFIK DROGE DUHET TË JUSTIFIKOJNË PASURINË, KUSH ËSHTË ‘TITI I UKËS’ DHE LIDHJET ME PD-NË | STAR PLUS TV - SHKO
“FATI I LOJRAVE”: KONTROLLE BLIC NË 8 QARQE, 115 TË ARRESTUAR SEKUESTROHEN MILIONA LEKË | STAR PLUS TV - SHKODER
shqiptarja.com
Basha: Shëndetësia falas është një gënjeshtër ku konçensionet vjedhin 40 milionë euro! Berisha: Edi Rama është kanceri i shqiptarëve
mia.mk
Trampi do ta promovojë fushatën për zgjedhjet presidenciale në Jutjub
boldnews.al
Beteja për Kushtetuesen/ Meta: Do çoj në SPAK ministren Gjonaj, të dorëhiqet!
Programi 'Erasmus+' i BE-së synon qasje të re në ngritjen e sistemit arsimor
kallxo.com
Thaçi thotë se nuk ka marrëdhënie të veçantë me Vuçiqin
gazetaexpress.com
Sela sfidon Ahmetin: Eja të garojmë në njësinë e pestë zgjedhoreTe fundit
gazeta-shqip.com
Kallëzim penal në SPAK për ministren, Meta i kërkon dorëheqjen
insajderi.com
Kombi shqiptar dhe të drejtat e tij të patjetërsueshme!
Dita e gjuhës shqipe. Gjimnazistë të “Qemal Stafës” vizitojnë Kryesinë e Kuvendit. “Gjuha e politikës duhet të lidhë ura, e jo të përdoret si mjet sul
shqiptarja.com
Veliaj takon përfaqësues të Shoqatës Kombëtare të guidave: Në 2019 turizmi në Tiranë urrit me 35%, është prioriteti ynë
gazeta-shqip.com
Mafiozë të vegjël dhe të mëdhenj, 40 banda kriminale veprojnë në Shqipëri
shqiptarja.com
Trajneri Barcelonës befason me blerjen e re, Manaj nuk ka fatin e ndeshjes me Getafe-n
indeksonline.net
Pas dekadash në konflikt, SHBA arrin një armëpushim me talebanët
Dikur i angazhuar me PD-në, kush është "Titi i Ukës" që OFL-ja i çoi sot letrën
Reagon edhe Aida Dërguti për skandalin e Xhamajkës: Nuk u bë nami që nuk po na njihka Xhamajka
infoglobi.com
Xhamajka thotë se s’e ka njohur pavarësinë e Kosovës
Paralajmërojnë naftëtarët e Ballshit: Nesër do ngujohemi të gjithë në rafineri
shqiptarja.com
KLSH kallëzon ish-drejtorin e ALUIZN-it Tirana Rurale dhe 3 ish-specialistë: Bënë legalizime të paligjshme
shqiptarja.com
‘Ka refuzuar Real Madrid’, Juventus dhe Manchester United akord për Pogba-n
Shoqata e Naftarëve kërkon kritere për ndërtimin e pikave të karburantit

Meta tregon pse do i jepte dy dekorata Ramës, dhe asnjë Monikës dhe Bashës: Ajo i ka dhënë besën Lulit'Nuk meritonim pushime kaq të gjata'/ Presidenti Meta: Më 11 Tetor do të jem në Komisionin e Venecias (VIDEO)

Shqiptarja 11.09.2019. 18:32

Meta tregon pse do i jepte dy dekorata Ramës, dhe asnjë Monikës dhe Bashës: Ajo i ka dhënë besën Lulit'Nuk meritonim pushime kaq të gjata'/ Presidenti Meta: Më 11 Tetor do të jem në Komisionin e Venecias (VIDEO)

I pyetur nga gazetarët nëse presidenti ndihet sadopak xheloz që lideri demokrat Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama mund të duken të sinkronizuar sa i përket shpresave që Shqipëria më 18 tetor të arrijë të hapë negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Ilir Meta u përgjigj me batuta në ko»»»

shqiptarja.com
Star Plus 11.09.2019. 17:49

BASHA NJË ORË NË ZYRËN E METËS, SOT PRESIDENTI KONFERENCË PËR MEDIAT NË 17:00: I HAPUR PËR ÇDO PYETJE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, presidentit të republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Shqiptarja.com mëson se takimi ka nisur rreth orës 10:00 të mëngjesit, dhe kryedemokrati ka qëndruar përreth 1 orë në Presidencë. Ndërkohë, sot pasdite në orën 17:00 ë »»»

starplus-tv.com
Albeu 11.09.2019. 11:43

Kryemadhi i "shkeli syrin" Ramës, Basha i zë zyrën që në mëngjes Metës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, Presidentit të republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Takimi ka nisur rreth orës 10:00, ndërsa kryedemokrati ka qendruar gati një orë në zyrën e Presidentit. Ndërkohë, sot pasdite në orën 17:00 ë Presidencë, kreu i shtetit»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano