Dvije trećine europskog uvoza LNG-a dolazit će iz Sjedinjenih Američkih Država
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
CommentYour comment has been sent successfuly! Thank you.
Dvije trećine europskog uvoza LNG-a dolazit će iz Sjedinjenih Američkih Država
Prema novom izvješću Instituta za energetsku ekonomiju i financijsku analizu (IEEFA), očekuje se da će Europa 2026. godine nabavljati gotovo dvije trećine svog uvoza ukapljenog prirodnog plina iz SAD-a. Prema novoj analizi koju je u srijedu objavila IEEFA, europska ovisnost o američkom ukapljenom p»»»
EU uzvraća udarac: Ako se ne postigne dogovor, SAD-u idu protucarine na robu vrijedne čak 93 milijarde eura
Europska unija je spremna uzvratiti udarac Sjedinjenim Američkim Državama s protucarinama na robu vrijednu čak 93 milijarde eura, ako trgovinski sporazum ne bude postignut do 1. kolovoza. Prema informacijama koje dolaze iz Europske komisije, pripremljena su dva seta protumjera koje bi se, nakon odo»»»
Domaća proizvodnja strahuje: Hoće li Europu preplaviti jeftini kineski proizvodi
Trgovinski rat između dvije najveće svjetske ekonomije, SAD-a i Kine, sve se više zaoštrava. Nakon što je Kina najavila protumjere i carine od 84 posto na američku robu, Washington je uzvratio dodatnim povećanjem carina od 125 posto (ukupno 145 posto), čime su troškovi kineskog izvoza u SAD znatno »»»
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
Comment