Xi, propozim për zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve kino-gjermane
Lufta e Valbonës
Çfarë do të bëhet me 11 mijë tituj “Qytetar Nderi” dhe 1900 “Çelësa Bashkie” që ka dhënë pushteti lokal?
Ngjarjet e ditës, 27 mars 2019 - RTV21
“Miliona dollarë nga Tirana janë përpirë nga lobistët e Uashingtonit”
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës
Presidenti Meta uron PD: Suksese në përmbushjen e përgjegjësive
Elida BUÇPAPAJ/ Protesta e PD-së – deklarimi i Edi Ramës për hapjen e dosjeve dhe premtimi që ai i ka bërë Angela Merkelit
Nesër Shqipëri-Serbi, Tahiri: Asnjë huligan në “Elbasan Arena”
Sot votohet për Kosovën në UNESCO
Prof. Dr. Myslim Pasha/ Garda e Republikës së re
Letra e plotë/ Pas Llallës edhe Prokurorja Gashi i shkruan Nishanit e Metës: Pse ma refuzoi vizën Donald Lu
ina-online.net
Hoxhaj: Taksa ka lënduar raportet me partnerët tanë
ina-online.net
Ja se si Drejtori i Policisë joshi me para Fredi Alizotin të hiqej si ‘Agron Xhafaj’
Thaçi takon Kerryn në Tiranë, Presidenti i Kosovës mund të zgjidhet më 15 shkurt
cna.al
Artan Hoxha: Ervin Salianji është mashtrues
Top Show/ A po përgatit Erion Veliaj të ardhmen e tij politike në PS?
cna.al
Vangjeli kap "mat" Salianjin/ Edhe ti ke një vëlla të dënuar me emër të ndryshuar
cna.al
Presidenti me kapital të ri politik pas raportit të Prokurorit Mueller
Dita e Europës, Klajda Gjosha: “Qytetarët kanë nevojë ta ndërtojnë në Shqipëri jetën europiane të fëmijëve të tyre”
Erion Veliaj në krye të PS-së? Përgjigjet Klaudia Gjosha
Qeveria, sulm ndaj ish-ministrit Ditmir Bushati
insajderi.com
Libri i Michelle Obamas thyen rekordin për librin biografik më të shitur në histori
Nga intelektualët grekë, deputetë me pranga në duar. Ja kush na përfaqëson
Çfarë po ndodh me institucionet shtetërore?
ina-online.net
BFIM mbetet me kërkesat e njejta ndaj Qeverisë, pret zgjidhje
mia.mk
Zaev: Rekorde të reja të investimeve të huaja -624,5 milionë euro
insajderi.com
Osmani thotë se në gjithë Kosovën janë mbyllur lojërat e fatit, kundërpërgjigjet kryetari i shoqatës së basteve
Shahini: Paketa financiare, përfitojnë 90% e studentëve në universitetet publike
sot.com.al
Vendimi për ish-ministrin, Dritan Zagani kap detajin dhe zbulon çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin
“Kolltuqe ku shtrihen derrat e gazetarisë”-Lubonja i përgjigjet Ramës dhe tregon një detaj të dokumentarit të Rai Due
almakos.com
Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan /FOTO
cna.al
Zgjedhjet vendore 2019/Ish Presidenti: Opozita rrezikon asgjesimin politik
"Fshesa" ndaj diplomatëve, Iljazaj: Cakaj pastroi Ministrinë nga gjurmët e Bushatit
Akuzat e Tabakut, përgjigjet ministri: Nga podiumi juaj dalin vetëm emocione çadrash
gazetablic.com
Sylejman Selimi flet për komunikatën nr.59 të UÇK-së
boldnews.al
‘Të lidhur me krimin dhe drogën’/ Zbulohen lidhjet mes Tahirit dhe Lleshajt
exit.al
Nis gjykimi për Saimir Tahirin
Haziri: Thaçi ka nuhatje politike, ndaj kërkoi korrigjim të kufijve
cna.al
Prokuroria politike në duart e Lulzim Bashës!

Trump kundër hetimit të pasurisë së tij: Quhet ngacmim presidencial

Insajderi 07.02. 08:25

Trump kundër hetimit të pasurisë së tij: Quhet ngacmim presidencial

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale. “Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq dhe me të vërtetë e dëmton »»»

insajderi.com
Abcnews 07.02. 08:22

Trump, kundër hetimit të financave të tij personale

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale. “Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq dhe me të vërtetë e dëmton »»»

Gazeta Express 07.02. 07:31

Trump, kundër hetimit të financave të tij personale

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale."Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq dhe me të vërtetë e dëmton v»»»

gazetaexpress.com
Kosova Sot 07.02. 00:09

Trump, kundër hetimit të financave të tij personale

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale. "Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq dhe me të vërtetë e dëmton »»»

Alsat-M 06.02. 11:19

Trump me kandidat për ta udhëhequr Bankën Botërore

Administrata Trump ka njoftuar aksionarët e Bankës Botërore se Presidenti Donald Trump ka ndërmend të zgjedhë zyrtarin e lartë të Departamentit të Thesarit David Malpass si kandidat i SHBA-ve për të udhëhequr Bankën Botërore. Gjithashtu, një zyrtar i lartë i administratës tha për CNBC se Trump “me »»»

alsat-m.tv
Lajmpress 06.02. 11:15

Trump me kandidat për ta udhëhequr Bankën Botërore

Administrata Trump ka njoftuar aksionarët e Bankës Botërore se Presidenti Donald Trump ka ndërmend të zgjedhë zyrtarin e lartë të Departamentit të Thesarit David Malpass si kandidat i SHBA-ve për të udhëhequr Bankën Botërore. Gjithashtu, një zyrtar i lartë i administratës tha për CNBC se Trump “me »»»

lajmpress.com
RTK Live 06.02. 09:41

Trump me kandidat për ta udhëhequr Bankën Botërore

Administrata Trump ka njoftuar aksionarët e Bankës Botërore se Presidenti Donald Trump ka ndërmend të zgjedhë zyrtarin e lartë të Departamentit të Thesarit David Malpass si kandidat i SHBA-ve për të udhëhequr Bankën Botërore. Gjithashtu, një zyrtar i lartë i administratës tha për CNBC se Trump “me »»»

Telegrafi 05.02. 14:05

Donald Trump e ka gati kandidatin për kreun e Bankës Botërore

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka njoftuar aksionarët e Bankës Botërore se e kanë ndërmend të zgjedhin zyrtarin e lartë të Departamentit të Thesarit, David Malpass si kandidat i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ta udhëhequr këtë institucion. Një zyrtar i lartë i Administratës»»»

telegrafi.com
Scan - tv 05.02. 13:28

Kush do të udhëheqë Bankën Botërore? – Trump ka ‘gati’ kandidatin

Administrata Trump ka njoftuar aksionarët e Bankës Botërore se Presidenti Donald Trump ka ndërmend të zgjedhë zyrtarin e lartë të Departamentit të Thesarit David Malpass si kandidat i SHBA për të udhëhequr Bankën Botërore. Gjithashtu, një zyrtar i lartë i administratës tha për CNBC se Trump “me të »»»

Periskopi 15.01. 14:58

Vajza e Trumpit, Ivanka, nuk do të jetë kandidate për ta udhëhequr Bankën Botërore

Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA Donald Trump dhe këshilltarja e tij, nuk do të jetë kandidate e SHBA për kreun e Bankës Botërore. Ajo, megjithatë, do të ndihmojë në përzgjedhjen e kandidatëve amerikanë, njoftoi Shtëpia e Bardhë, transmeton Bloomberg. Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong»»»

periskopi.com
Bota Press 15.01. 13:32

Ivanka Trump, do garojë për presidente të Bankës Botërore

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, Ivanka Trump do të kandidojë për postin e kreut të Bankës Botërore, të mbetur bosh pas dorëheqjes së presidentit, Jim Yong Kim. Mësohet se edhe Nikki Haley, ish-ambasadorja e SHBA në OKB do të kandidojë për këtë post. Për momen»»»

RTV 21 15.01. 12:49

Ivanka Trump nuk do të jetë në krye të Bankës Botërore

Trumb do të ndihmojë në përzgjedhjen e kandidatëve amerikanë Trumb do të ndihmojë në përzgjedhjen e kandidatëve amerikanë Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA Donald Trump dhe këshilltarja e tij nuk do të jetë kandidate e SHBA për kreun e Bankës Botërore. Ajo, megjithatë, do të ndihmojë në për»»»

Koha 12.01. 18:29

Ivanka Tramp dhe Niki Hejli midis kandidatëve për shefin e ri të Bankës Botërore

Uashington, 12 janar – Ivanka Tramp, vajza e presidentit amerikan Donald Tramp dhe ish-ambasadorja e SHBA-së në KB, Niki Hejli janë në mesin e kandidatëve për funksionin e kryetarit të Bankës Botërore, publikoi Fajnenshënal tajms. Gazeta nuk saktëson burimin për informacionin. Më 1 shkurt shefi akt»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano