kanal5.com.mk
Трамп ја нападна Кина на ГС на ООН :Вие ја пуштивте оваа чума
alsat-m.tv
Дебата за новите заменици министри во Собранието
makfax.com.mk
Палестина нема да претседава со Арапската лига поради договорите за нормализација со Израел
kanal5.com.mk
Рот повика да не се додаваат критериуми за преговорите со Македонија
mia.mk
Зелен коридор на ГП Табановце -Прешево ја олесни трговијата
puls24.mk
Wizz Air привремено укинува неколку авионски линии од Скопје
ЈАНКУЛОВСКА И БУДЕЊЕTO НА ВРХОВНИОТ СУД
„ВРБА“ И МАНЧЕВСКИ ВО ПОЗИЦИЈА ЗА НАГРАДИ НА РЕЈНДЕНС
БРАМБАУЕР: БУГАРИЈА ПРОВОЦИРА ГЛУПАВ КОНФЛИКТ СО ИЗМИСЛЕНИ ПРОБЛЕМИ
МАКЕДОНЦИ ВО ВИСОКАТА ПОЛИТИКА НА БУГАРИЈА: ПОБРОЈНИ РЕСЕНЧАНИТЕ ОТКОЛКУ СОФИЈАНЦИТЕ!
ГЕРМАНИЈА: БИЛАТЕРАЛАТА НЕ ТРЕБА ДА Е ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКА РАМКА
СУДБИНАТА НА НАВАЛНИ: КАКО НОВИЧОК СЕ ПОЈАВИ ВО СОСЕДНА БУГАРИЈА: (2)
ГРЕНЕЛ ПОТВРДИ: Вистина е, 14 американски каубои пристигнаа во Приштина
sitel.com.mk
Димитров патува во Брисел, Османи е оптимист за договор на историчарите
mia.mk
САД воведуваат санкции за Мадуро и за иранското Министерство за одбрана
telma.com.mk
Караница меѓу СДСМ и ДУИ за субвенциите во приватениот сектор по етничка основа
kanal5.com.mk
Ќе се затвори ли црковното прашање со признавање на МПЦ?
mia.mk
Паѓаат акциите на водечките западни банки по новинарско истражување на ИЦИЈ
mia.mk
Минхен воведува задолжително носење маски на јавни места
Гренел и директорот на ДФЦ Болер утре во Белград на средба со Вучиќ и Брнабиќ
Османи-Брегу: Регионалната соработка е клучна за успех
netpress.com.mk
Осомничен за испраќање на отровното писмо за Трамп приведен на канадско-американската граница
netpress.com.mk
Секој деветти граѓанин на Србија е член на партијата на Вучиќ
Бројки, симболи и браќата Јинг, Јанг и Јунг
mia.mk
Американска државна делегација и Гренел во посета на Косово, Србија, Грција и Израел
kanal5.com.mk
Рекордни 226 новозаразени во Црна Гора, најмногу од почетокот на пандемијата
kanal5.com.mk
Илјадници демонстранти во Берлин бараат од ЕУ спас за мигрантите на Лезбос (ВИДЕО)
mia.mk
Ципрас: „Оруч Рејс“ ги крши нашите суверени права
mia.mk
„Си воч“: Блокадата на бродот е политички мотивирана
mia.mk
Рохани: САД ги очекува пораз поради санкциите кон Иран
kanal5.com.mk
Рохани:САД се соочуваат со пораз,страшно ќе им одговориме
press24.mk
Била обична домаќинка а никој не знаел дека води таен живот: Добила задача да го убие Хитлер но Москва рекла „НЕ“ (ВИДЕО)
puls24.mk
Кога се раѓаш во авион, се знае – леташ бесплатно целиот живот
makfax.com.mk
Суспендиран телохранител на британски министер затоа што оставил наполнет пиштол во авион
netpress.com.mk
Атанас Вангелов со отворено писмо до премиерот Заев
mia.mk
Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот
kanal5.com.mk
Во експлозијата во Бејрут се уништени 85 000 куќи и станови

Палестинскиот претседател : Го одбиваме израелско – американскиот план

Kanal5 11.02. 20:48

Палестинскиот претседател : Го одбиваме израелско – американскиот план

Палестинскиот претседател, Махмуд Абас, свечено изјави во Советот за безбедност на ООН дека го отфрла израелско-американскиот мировен план, што го нарече „швајцарско сирење“ и не носи суверенитет на палестинскиот народ. Прегледи:21011 февруари 2020, 20:39СподелиСподели„Ние го отфрламе израелско-аме»»»

kanal5.com.mk
Kurir 10.06. 16:19

Иран ги повика Русија и Кина да се спротивстават на притисокот на Вашингтон за санкциите

Иран ги повика Русија и Кина да се спротивстават на притисокот на Вашингтон за продолжување на санкциите за оружјето наметнато од ООН на земјата во 2015 година, што ќе истече во октомври според Договорот за нуклеарно оружје. Како што пренесуваат странските агенции, администрацијата на американскиот»»»

kurir.mk
MIA 01.07. 18:55

Помпео: Правилно се однесувавме кон разузнавачките извештаи

Вашингтон, 1 јули 2020 (МИА) – Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска изјави дека САД, во смисла на заштита на американските трупи, одговориле правилно на разузнавачките извештаи дека Русија плаќала на Талибанците за да убиваат американски војници во Авганистан. Говорејќи на прес-конфер»»»

mia.mk
Net Press 13.05. 09:28

Небензија: САД се смешни, немаат право на санкции против Иран

Амбасадорот на Русија во ООН, Василиј Небензија, ги нарече САД смешни поради тврдењато на таа земја дека сè уште е дел од иранскиот нуклеарен договор, две години откако се повлече од него, што би значело дека Вашингтон би можел повторно да иницира санкции против Техеран. – Ова е смешно. Не се членк»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.