insajderi.com
"Donatorët e partive politike përfitojnë licenca nga Komisioni për Miniera dhe Minerale"
koha.net
Djali i axhës së Kadri Veselit avancohet në drejtor në Byronë e Sigurimeve
exit.al
Shoqata e Kryebashkiakëve dërgon në Kushtetuese zgjedhjet e 30 qershorit
Timonie për Lajm.Tv: Deri në tetor Maqedonia ka kohë të mbushë “gotën gjysëm boshe” të reformave
kallxo.com
Komiteti i Kongresit Amerikan thirrje Serbisë të gjykojë vrasësit e shqiptaro-amerikanëve
syri.net
SHËNIM/ Loja e rrezikshme e Ramës Komentet
kohajone.com
Një dramë që e dëmtoi Kosovën
rtsh.al
PD çon zgjedhjet e 30 qershorit në Gjykatë: Të shpallen antikushtetuese!
portalb.mk
Shebek: Do të ishte shaka e mirë që manipuluesi kryesor, qeveria në Serbi, të lufton kundër dezinformatave
“Lajthit” Ministrja Shahini: Mësuesit e PS janë më të mirë se ata të PD
Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 Qershorit?
PD çon 30 qershorin në Gjykatë: Zgjedhjet të shpallen antikushtetuese dhe të verifikohet ‘Bindja’
balkanweb.com
Tokat në Shish Tufinë, banorët përplasen me përmbaruesit
indeksonline.net
Qeveria nesër merr vendim, Bob Dolit i bëhet një bust në Kosovë!
Anti-informaliteti, Denaj apel biznesve: Mos e sfidoni shtetin, respektoni rregullat dhe konkurrencën
Analizë/ Evropa mund të përballet sërish me një krizë të rëndë ekonomike
Zgjedhje në Itali? – Gjithçka është në dorën e ‘5 Yjeve’
kohajone.com
“Kosova e rrezikuar nga Serbia e Madhe”, prezantohet në Ulqin
rtsh.al
Komisioni i Prokurimit Publik pezullon tenderin e tunelit të Kardhiqit, nis hetimi për ankesat
alpenews.al
30 QERSHORI/ Shtatë kryebashkiakët e rinj që konfirmuan sot MANDATIN e tyre (FOTO)
rtsh.al
Aksioni i tatimeve, ministrja Denaj: Kontrollet jo rastësore, por në bazë të riskut!
mia.mk
Ministri Ismaili priti ambasadorin rus, Bazdnikin
kallxo.com
Shtyhet gjykimi i vëllezërve të akuzuar se penguan zyrtarët e KEDS-it dhe Policinë t’ua shkyçnin rrymën
Pyetja 83 milionë dollarëshe që po mundon Deutsche Bank
insajderi.com
Kompanitë e lidhura me katër deputetetë të Kosovës, marrin licenca për gurë, rërë e zhavor
rtsh.al
Ndalesa në aeroportin e Vjenës, Daut Haradinaj: Ishte konsultë disa minutëshe!
Voltana Ademin çon 30 Qershorin në Kushtetuesen e munguar: në pritje të së vërtetës ligjore
rtsh.al
SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Basha nuk tërhiqet, kërkon në Vjenë zgjidhjen e krizës me qeveri tranzitore pa Ramën
Daut Haradinaj përshëndet nga Vjena, Basha ka një porosi të qartë për Austrinë mike
Basha me aleatët në Vjenë, takojnë sekretarin e përgjithshëm të OSBE
insajderi.com
Lehtësia e kryerjes së fakultetit në kolegjet private – edhe Lahi Brahimaj kishte diplomuar në "Iliria"
cna.al
Takimi i paritur/ Rama në Turqi, drekë me Presidentin Erdogan
rtsh.al
U ekzekutuan nga gjermanët në 1944, përkujtohen heroinat, Bule Naipi dhe Persefoni Kokëdhima
sot.com.al
"Tre tropojanë në New York duke darkuar!", surprizon Rudina Hajdari, poston foton me Berishën dhe Mustafajn
Koncensionet, Gjylameti: Nga 217 projekte, 183 janë dhënë nga qeveria e PD-së
Glover: Bashkëpunim i shkëlqyer mes Policisë dhe OSBE-së në zgjedhjet e 30 qershorit
kallxo.com
Linku për konsultimin publik për ndikimin mjedisor të TC 'Kosova e Re' nuk hapet
Forumi i Biznesit Shqipëri-Kroaci, Ministrja Denaj prezanton lehtësitë që ofron Shqipëria për investitorët kroatë
newsbomb.al
Basha takon krerët e OSBE në Vjenë dhe bën thirrje për qeveri tranzitore pa Edi Ramën
rtsh.al
Kryetari i PD, Basha: Mbetemi të vendosur, që të bëjmë zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër!
shqiptarja.com
Basha reagon pas lajmit të ndalimit të Daut Haradinajt: Serbia po provokon Kosovën
newsbomb.al
Gjykata e Sarandës i jep mandatin kryebashkiakut të vetëm jo-socialist, konfirmon edhe dy të PS-së
Bashkimi Evropian “rinovon” kritikat ndaj qeverisë së Kosovës
rtsh.al
Reforma në drejtësi, Xhafaj: SHBA- BE, garanci se reformën në drejtësi s’ka forcë që ta ndalë
rtsh.al
Kryeministri Edi Rama vizitë blic në Turqi, takim 'kokë më kokë' me Erdogan

Merkel: Marrëveshja BE-Turqi për emigrantët, nuk po funksionon siç duhet

Top Channel 12.01. 00:25

Merkel: Marrëveshja BE-Turqi për emigrantët, nuk po funksionon siç duhet

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të premten se marrëveshja midis Bashkimit Evropian dhe Turqisë për të frenuar flukset masive të emigrantëve, është jofunksionale dhe kritikoi sistemin ligjor të Greqisë, që favorizon dëbimet. BE dhe Turqia arritën një marrëveshje në vitin 2016, pasi më shumë se»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano