Gara për kreun e BKH-së, caktohen datat kur do të intervistohen kandidatët
mia.mk
Miratohet mandati evropian për negociata me Mbretërinë e Bashkuar
almakos.com
Ademi – Bogdanoviq: Dy vende miqësore me trashëgimi të pasur kulturore dhe natyrore
aa.com.tr
Erdoğan: Karabaku është një çështje që i intereson Turqisë aq sa edhe Azerbajxhanit
kohajone.com
Frikë koronavirusi në shkollë. Nxënësit me maska në klasë
“Reforma në Drejtësi u copëtua”, Vasili ‘sulmon’ ONM-në: Deklaratat ‘entuziaste’ kanë dëmtuar rëndë procesin. Negociatat nuk hapen
shqiptarja.com
Koronavirusi/Kryeministri Conte: Italia është një vend i sigurt...por shumë vende po vendosin masa nga frika e infektimitRritet numri i të infektuarve
newsbomb.al
Kë po kërcënon Meta me ‘revolucion popullor’? E ‘zbulon’ Spartak Ngjela
exit.al
Konfirmohen rastet e para me koronavirus në Austri e Kroaci
gazetaexpress.com
Maskat kirurgjike zhduken nga tregu, e diku një copë kushton edhe nga 2-3 euro
syri.net
‘Temperatura më saktë matet me buzë’-Iriqi bisedon me ministren Manastirliu
aa.com.tr
Regjimi i Assadit sulmoi shkollat në Idlib me bombë thërrmuese, disa të vdekur
epokaere.com
Adem Demaçi- lideri i pakontestueshëm shpirtëror i shqiptarëve në ish-Jugosllavi
Më shumë masa në port/ Kontrolle të shtuara pas deklaratave të pasagjerëve se nuk iu matej temperatura
kallxo.com
Nga 1 marsi dita e diel pushim edhe në Podujevë
Nënshkruhet kontrata për matjen e cilësisë së ujit në shkollat e Kamenicës
shqiptarja.com
Ndryshon shefi i komisariatit të policisë së Elbasanit
Investitori turk në Shqipëri dhe Kosovë Z.Ahmet Çalik nderohet me Urdhrin perandorak japonez “Order of the Rising Sun”
boldnews.al
Komisioneri Publik dhe anëtari i KLP debat në KPA për pasurinë/ Mbyllen hetimet për Dollapajn
ekonomiaonline.com
“Frutex” nis eksportin e pijeve edhe në New York
periskopi.com
E pabesueshme: VV ndërron edhe qëndrimin për Reciprocitet me Serbinë, pranon koordinimin me ShBA-të
Pasiguria e jetës, kërcënim serioz për sipërmarrësit shqiptarë…
kohajone.com
Neritan Ceka sulmon ambasadorin e BE: Po vjedh 6 mln euro me një njeriun e tij nga Bologna, kjo BE mos qoftë
shqiptarja.com
Lista II e OFL për Vlorën: Nga vëllezërit Habilaj tek bossi i eccobet në pranga për bastet, EMRAT që do justifikojnë pasurinë
Shqipëria mori vendim për hapjen e Konsullatës në Strugë
newsbomb.al
Patozi-Ramës: Vendi ynë qesharak po prodhon shumë polemika për koronavirusin, thuaj që qendrimi i Bashës ishte korrekt dhe i përgjegjshëm
tetovasot.com
Takimi i Ministrit Ismaili me një pjesë të shfrytëzuesve të bursave për përsosje profesionale të artistëve të talentuar dhe stafit deficitar
Instalimi matësave të energjisë elektrike/ USAID: Kur energjia vidhet ose nuk paguhet, humbasin të gjithë
shqiptarja.com
Çantën plot me heroinë dhe kokainë! Policia greke kap mat shqiptarin në tren (FOTO)
klankosova.tv
Premiera e komedisë “Vet i 40-ti” shfaqet të mërkurën
periskopi.com
Selimi: Nuk e dimë kur hiqet taksa, reciprocitetin e kemi në marrëveshje me LDK-në

Gazetari Bekim Laçi parashikon koalicionet: BESA me BDI, ndërsa Aleanca për Shqiptarët me Alternativën

Almakos 17.01. 21:33

Gazetari Bekim Laçi parashikon koalicionet: BESA me BDI, ndërsa Aleanca për Shqiptarët me Alternativën

Gazetari Bekim Laçi ka parashikuar koalicionet parazgjedhore që pritet të ndodhin, e që sipas tij do të ndahen në tri blloqe. Më poshtë e gjeni shkrimin e plotë të Laçit; Në bazë të zhvillimeve, duke e pas parasysh të kaluarën por edhe aktualitetin politik, besoj se do kemi tre blloqe që do synojnë»»»

almakos.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano