sot.com.al
Putin frymëzim për Ilir Metën, presidenti udhëtime në male njësoj si homologu rus, ja faktet që tregojnë lidhjet tij me Moskën
sot.com.al
Zbardhet raporti i dekriminalizimit, 39 funksionarë të lartë rezultojnë të dënuar, 31 nën hetim për falsifikim të të dhënave
sot.com.al
Dekriminalizimi, Prokuroria nis verifikimet për Kajmakun, PD hetime paralele për katër kryebashkiakët e tjerë
sot.com.al
Ndërkombëtarët japin alarmin, mos hapja e negociatave në tetor rrit rrezikun rus në Shqipëri e Maqedoninë e Veriut, Moska me sytë nga Ballkani
Vrasja e Oliver Ivanoviçit, Kosova lëshon urdhërarrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç
Foto/ Meta përshëndet nga Lalëzi
sot.com.al
Afrimi i SPAK, mazhoranca premton rihapjen e dosjeve të bujshme, juristët tregojnë rrugët si do shkohet te “21 janari”, Gërdeci e afera “Durrës-Kukës”
sot.com.al
PD-LSI pendohen për djegien e mandateve, 11 ish-deputetë padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për periudhën e bojkotit
ekonomiaonline.com
Gërxhaliu: Dy vjetët e fundit, fatale për ekonominë e vendit, u dëmtua edhe imazhi i Kosovës
Rusi, stacioni bërthamor nis lundrimin drejt Arktikut
Zeka- Krasniqit: As kundër Listës Serbe nuk ke folur fjalë më të rënda se sa kundër Pacollit
sot.com.al
De-Heroizmi ose Shqipëria përballë humbjes se Identitetit Kombëtar
sot.com.al
Irracionalizmi i lidershipit shkaktar i shkërmoqjes së formacionit opozitar
syri.net
Varja e Havzi Nelës, shqiptarët në Amerikë denoncojnë regjimin hipokrit të Ramiz Alisë Komentet
shqiptarja.com
Nga Moska në Gjermaninë Lindore si dështoi alternativa e socializmit totalitar
gazetablic.com
4 emrat që u futën në Kryesinë e LDK-së, e për të cilët vështirë se i njihni apo keni dëgjuar për ta (Lista)
Franca dhe Gjermania – raund përfundimtar negociatash për Brexitin
balkanweb.com
Itali, PD dhe 5-Yjet, përparime në bisedimet për qeverinë e re
gazetablic.com
Ministri i PDK-së e shkarkoi, reagon Këshillin Drejtues i Muzeut të Kosovës
Orari i arritjeve të haxhive në Kosovë
Pacolli thotë se u tradhtua nga PSD-ja: Kishim marrëveshje për koalicion
gazetablic.com
Pacolli flet për armatosjen e Serbisë dhe prezencën ruse në Ballkan
lajmifundit.al
Riaktivizohen zjarret në Lezhë, tymi arrin deri tek porti i qytetit - Lajmi i Fundit - Lajme
telegrafi.com
Pacolli: Ndjehem i tradhtuar nga PSD-ja
kohajone.com
Braimllari: Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje të lira
insajderi.com
Si lindën dinosaurët që na kanë pushtuar?
shqiptarja.com
Opozita e mbetur për vjeshtë
Policia procedon 75 shtetas në 24 orë
Tushemishti destinacioni i fundjavës, organizohet për herë të dytë Festa e Teto Ollgës
kosova-sot.info
Ushtaraku shqiptaro-amerikan zbulon skenarin për zgjedhjet: SHBA po shqyrton këto dy opsione
monitor.al
Brexit është momenti ideal për të bërë anglishten gjuhën e përbashkët të BE-së
Aida Doçi e Adelina Berisha aderuan në AAK
syri.net
Liderat e G-7-ës gati për përballjen me Presidentin Trump
“Zhvatja”, flet gazetari që paralajmëroi aferën
koha.mk
Zjarre në Shqipëri, Meta kërkon masa urgjente nga kompetentët
gazetablic.com
Halil Kastrati tregon se a ka pasur oferta nga partitë politike
koha.net
Edhe dy ditë në parashkrimin absolut të lëndës ndaj 27 aktivistëve të VV-së, kjo s’është e vetmja
cna.al
Ndikimi i Jeromartirit Shën Kozma për çlirimin dhe pavarësinë e vendit
FRANCË – Parisi: Lufta kundër ngrohjes kushton 1000 dollarë në vit për banor
gazetablic.com
Driton Hyseni kritikon qeveritë e deritanishme për neglizhencën e rajonit të Llapit: Tani është koha për vëmëndje të merituar
gazeta-shqip.com
E skualifikuar për pasuri të padeklaruara /Gjykata rikthen Zhaklina Peton në garën për Gjykatën Kushtetuese
Përurohet në Rusi xhamia më e madhe në Evropë, Putin: ja ç’përfaqëson “Krenaria e muslimanëve” (video)
Gjaku që s’ndalet, raund i ri bisedimesh SHBA-talibanë
tetovasot.com
A mund të kthehet Gruevski me “kalë të bardhë” në Maqedoninë e Veriut?
exit.al
Reforma e dështuar në drejtësi, shpëtim për kriminelët e drogës dhe të zgjedhjeve

Erion Veliaj betohet sot si Kryetar i Bashkisë së Tiranës për një mandat të dytë

Top Albania Radio 30.07. 10:32

Erion Veliaj betohet sot si Kryetar i Bashkisë së Tiranës për një mandat të dytë

Sot pasdite, Erion Veliaj bën betimin si Kryetar i Bashkisë Tiranë, për një mandat të dytë. Veliaj do të betohet në Këshillin Bashkiak, pasi të konstituohet. Në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, kryebashkiaku aktual i kryeqytetit mori mbi 73 mijë vota në një garë ku kishte përballë kandidatin e “Bi»»»

Shqiptarja 17.07. 17:37

Erion Veliaj kërkon miratimin e mandatit si kryebashkiak nga Gjykata e Tiranës

TIRANË- Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili u zgjodh për një mandat të dytë nga zgjedhjet e 30 qershorit i është drejtuar Gjykatës së Tiranës për të legjitimuar mandatin e tij. Veliaj u rikonfirmua në krye të Bashkisë së Tiranës në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ku kandidonte përballë»»»

shqiptarja.com
Lexo 22.07. 17:24

Tiranë, rrëzohen pretendimet e Bindjes Demokratike, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak

Pas rrëzimit të kërkesës së Bindjes Demokratike ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Pritet që mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës të shpërndahen javës tjetër dhe nga ky moment, ai do të nisë punë normalisht për mandatin e dytë. Ndërk»»»

CNA 17.08. 11:46

Dy “Arditë” të tjerë humbën jetën dje në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku dy punonjës ndërtimi humbën jetën, ndërsa tre të tjerë morën dëmtime të rënda. Në një postim në rrjetet sociale, Topollaj shkruan se dy “Ardite” te t»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano