netpress.com.mk
Харадинај: Мини-Шенгенот значи ширење на руското и кинеското влијание на Балканот
netpress.com.mk
Опипува ли Заев терен за неодржување на предвремени избори?
makfax.com.mk
ЕК препорача Киев да се врати на директните набавки на гас од Русија
Средба на Пратеничка група за соработка со Парламентот на Република Албанија со претседателката на Комисијата за надворешна политика, Мими Кодели
netpress.com.mk
Претседателство на БиХ го именуваше Зоран Тегелтија за мандатор на Советот на министри
netpress.com.mk
Реакции и осуди поради промената на ставот на САД за израелските населби во Западен Брег
netpress.com.mk
Столтенберг во Париз ќе разговара со Макрон за „мозочната смрт на НАТО“
netpress.com.mk
Ердоган потврди дека го предупредил Трамп оти Турција нема да се откаже од руските С-400
makfax.com.mk
Извештај на БВМН: Хрватска има подруми за мачење во близина на Србија
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ вечерва со Стојанче Ангелов и Марјан Камиловски
КИФ И САМИТОТ МАКЕДОНИЈА 2025 - МОЖНОСТИ ЗА ЗАЕДНИЧКА СОРАБОТКА
РАДЕ КОНЧАР КОНТАКТОРИ И РЕЛЕИ - СКОПЈЕ
press24.mk
Апатураи: Македонија напролет во НАТО, за останатите отворена врата
БИЗНИСМЕН ОД ПОРЕЧИЕТО НАЛЕТА НА „СНАЈПЕР“!
ШПАНИЈА ВЕРОЈАТНО ЌЕ ЈА МИНЕМЕ, ЌЕ ИМАМЕ ПРОБЛЕМ СО 5Г КОМУНИКАЦИЈАТА! (1)
ЈУРОПИАН ВЕСТЕРН БАЛКАНС
mms.mk
Нови рочишта за „Монструм”, „Маџар Телеком” и „Т.Н.Т.”
ПРЕДИЗБОРНОТО ЗГЛЕМУВАЊЕ НА ПЕНЗИИТЕ, СЕПАК, НЕ ЈА ЗГОЛЕМИ ДУПКАТА ВО ФОНДОТ
РЕВОЛУЦИЈА ЗА ЧЕТИРИ ЦЕНТИ
ТРИОТО НА ЗЕТОВЦИ: КАКО ТРАМПОВИОТ, ЕРДОГАНИОТ И ЗЕТОТ НА НАЈГОЛЕМИОТ ТУРСКИ ТАЈКУН ГИ ИСПЕГЛАА ОДНОСИТЕ МЕЃУ АНКАРА И ВАШИНГТОН
АЛЕКСЕЈ ЛЕОНОВ: ГО САКАВМЕ САМО ОНА ШТО ДРУГИТЕ НЕ ГО МОЖЕА (4)
press24.mk
Пицула: Одбивањето на Северна Македонија и Албанија не е поради недостаток на реформи
mms.mk
„Шопенова вечер”- концерт на млади музички таленти од Битола
alfa.mk
Алфа репортажа: Патот на „убивањето“ на АСНОМ
kanal5.com.mk
Глобална недела на претприемништвото: Образованието од најрана возраст да стимулира претприемачкото учење
„ЕДЕН РЕГИОН-ЕДНА ЕКОНОМИЈА“ – КАКО КИФ ПРИДОНЕСУВА ЗА ОСТВАРУВАЊНА ИДЕЈАТА?
Позитивна првична оценка од СЕП за нон-пејперот, но и дилеми
makfax.com.mk
Туск во Загреб ќе стане претседател на Европската народна партија
sitel.com.mk
ЕБОР ги засади јапонските цреши што ги исече Шилегов
kanal5.com.mk
Туск – нов претседател на Европската народна партија
mms.mk
Димитров за нон-пејперот: Сакаме повеќе стриктност во процесот и услови за рамноправен натпревар
netpress.com.mk
Москва потврди учество на состанокот во Париз
makfax.com.mk
Германски парламентарец: НАТО се распаѓа и тоа е добредојдено
alsat-m.tv
Дескоска за документите кај Ременски: Тоа прашање не е во надлежност на министерството за правда
МИА ги открива одговорите на Вархелји до Европарламентот
makfax.com.mk
Терорист планирал да го разнесе манастирот Високи Дечани
Ременски со претставка во внатрешна контрола за полицајците кои го вршеле претресот кога се најдени и доверливи документи
Личности од Преспа – Славе Николовски Катин од Љубојно, како аналитичар на македонското иселеништво
kanal5.com.mk
Ангеловска за МИА: Долго време се запоставувал нашиот највреден капитал-луѓето, тоа го менуваме со буџетот за 2020.
mms.mk
Временска прогноза: Променливо облачно време и температури до 19 степени
mms.mk
Правда и внатрешни работи теми на Министерски форум – ЕУ Западен Балкан утре и задутре во Скопје
sitel.com.mk
Реакции во Србија од здравствената состојба на претседателот Вучиќ
mms.mk
Од понеделник ќе се возобнови дрворедот на улицата „Максим Горки”
mms.mk
Буџетот главна тема во денешниот „Стадион“ на „Канал 77“: Предизборието и популизмот ја креираат и економијата
kurir.mk
Американците бараат Косово да се вклучи во „мини Шенген“
kurir.mk
Откриени тајните на озлогласениот бункер: Хитлер бил вегетаријанец и вакви градини имал насекаде
alsat-m.tv
Гернел: Косово да се вклучи во „Мини шенгенот“
Пендаровски резервиран кон политичките номинации за амбасадори
netpress.com.mk
Изборното законодовство на Србија не е усогласено барањата на ОБСЕ
sitel.com.mk
Гренел го поздрави „Мини Шенген“ и го повика Косово да се приклучи
kapital.mk
Универзитетот Американ колеџ – Скопје иноватор со Vox Organizationis
makfax.com.mk
Гренел: Нема „мини Шенген“ без Косово

Суви коловози на државните патишта

Kurir 15.10. 09:14

Суви коловози на државните патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување»»»

kurir.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining