Udhëheqësit e BE-së takohen për zgjerimin dhe çështjet rreth Ukrainës

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Anadolu Turchia 23.06. 12:43

Udhëheqësit e BE-së takohen për zgjerimin dhe çështjet rreth Ukrainës

Bruksel Udhëheqësit e vendeve të Bashkimit Evropian (BE) janë mbledhur në Bruksel në një samit dyditor për të diskutuar shumë çështje, si Ballkani Perëndimor, zgjerimi, aplikimet e Ukrainës, Moldavisë dhe Gjeorgjisë, si dhe efektet e luftës Ukrainë-Rusi, transmeton Anadolu Agency (AA). Liderët sot »»»

aa.com.tr
RTV 21 Kosovo 23.02. 18:12

Liderët e BE-së mbajnë të enjten samit urgjent -

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian do të mbajnë nesër një samit urgjent në Bruksel për të diskutuar krizën Rusi-Ukrainë. Në një letër drejtuar liderëve të BE-së, kreu i Këshillit të BE-së, Charles Michel, shkruan: “Është e rëndësishme që ne të vazhdojmë të jemi të bashkuar dhe të vendosur dhe të përc»»»

Top Albania Radio Albania 23.02. 17:28

Konflikti Rusi-Ukrainë/ BE mblidhet nesër në Samitin e jashtëzakonshëm!

Në një kohë kur kërcënimet e Rusisë ndaj Ukrainës po bëhen gjithnjë edhe më të forta, presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel njoftoi se ditën e nesërme do të mblidhet Samiti për të zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme. “Përdorimi i forcës dhe detyrimit për të ndryshuar kufijtë nuk ka ve»»»

topalbaniaradio.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.