Roosevelt, presidenti që shpiku termin “100 ditët e para të qeverisë”
Ermal Meta dhe surprizat e tjera të festivalit të ’57
kallxo.com
Çfarë thoshte Remzi Shala rreth akuzës për rrëmbimin e një civili gjatë luftës?
Jakup B. Gjoça/ Kolegji Zgjedhor, karemi i PD-së për PS-në
Rama çohet në këmbë në emision, studentja fressh-iste: A të çohem dhe unë në lartësinë tënde
boldnews.al
Top Show/ Rama përballë FRESH-istëve dhe vartësve, i shet si studentë
Prof. Dr. Ago NEZHA/Kazani po zien
epokaere.com
Pacolli takohet me homologun gjerman, temë diskutimi vizat
periskopi.com
Prishtina mbetet ‘shkretë’, asnjë zbukurim për fundvit
Formohet KLP, kush janë 6 anëtarët prokurorë?
Serbia nuk ndalon propagandën, i lutet BE-së që të ndalin formimin e Ushtrisë së Kosovës - Arbresh.info
Zeka: Gjykata Speciale do t'i thërrasë Kadri Veselin, Xhavit Halitin, Fatmir Limajn, Azem Sylën e Rexhep Selimin
Prokurori i Përgjithshëm znj.Arta Marku hap Mbledhjen Përgjithshme të Prokurorëve për zgjedhjen e anëtarëve prokurorë të KLP -së
Përballja televizive e Ramës me studentët: Gati të bëj më shumë sesa kërkoni!
Pubi shqiptar në Londër ndalon pagesat kesh shkaku i plaçkitjeve
koha.mk
Kurti përkujton ditëlindjen e Astritit
Rama: Sot, pas Vetingut, Shqipëria është më e mirë se ç’ishte dje në mëngjes
boldnews.al
Gjyqtarët sërish kundër Vettingut, e ankimojnë fshehtas në Kushtetuese
portalb.mk
U hap espozita “Trashëgimia etnologjike e bashkësive etnike të pakicave në Maqedoni”
cna.al
Kërkesat e studentëve/ Rama: Qeveria nuk është magazinë
Arrestohen 10 zyrtarë të lartë të FIFA-s për korrupsion në Zvicër
Senatori McCain përkrah miratimin e Tillerson si Sekretar Shteti
Francë, Sarkozi fiton raundin e parë të zgjedhjeve lokake, ndjek Le Pen
Presidenti Ilir Meta uron Jens Stoltenberg për rizgjedhjen si Sekretar i Përgjithshëm të NATO-s
Rama apo Gjiknuri? Kush e garantoi firmën fantazëm se nuk do të zbulohej mega afera 30 milion euro?
periskopi.com
Gruaja e Ilir Metës me doktoraturë të vjedhur
gazetaexpress.com
Basha: Cila është e përbashkëta e Shqipërisë së 2018 më atë të 1990!
SHBA – Një ish-diplomat kanadez arrestohet në Kinë
Amerika dhe Evropa kërkojnë të luftohet korrupsioni në Kosovë
Përçau me dhunë protestën e studentëve. Përse për Bashën zgjidhja është gjithmonë kaosi?
Protesta e qytetarëve në Korçë, Durrës, Fier, Vlorë, Elbasan
boldnews.al
Manjani: Është pak largimi i qeverisë për skandalin e ‘Unazës’…
boldnews.al
Këshilla si të silleni më fëmijët e porsalindur
shekulli.com.al
Zgjedhja e KLP, ambasada amerikane: Një shans i mirë për Shqipërinë
Më të mirët mes nesh
balkanweb.com
Skandali te Unaza, Manjani: Largimi i qeverisë është pak
Formimi i KLP-së, Arta Marku ndihet krenare për kandidatët fitues
gazeta55.al
E shpëtoi nga burgu/ Sot ministrja e financierit të Habilajve, fletë lavdërimi Arta Markut
Arjetë Miftari më 12 dhjetor me ekspozitë në Paris
rtsh.al
Zemërimi i studentëve, sot në "Përballë" me Lutfi Dervishin
rtsh.al
Rama bën përgjegjës Bashën për protestën
Pse distancohem nga studentët?
koha.mk
Shkupi beson në rezultat pozitiv ndaj Vardarit
Oktay: Turqia përfundoi përgatitjet për operacionin në lindje të Lumit Eufrat
sot.com.al
“U fshehën deri tani, por nuk duruan”, Erjon Braçe nxjerr urdhrat e PD-së
boldnews.al
Bllokohet e gjithë Shqipëria, ku do fshihet Rama?
Gjatë vitit 2018, 23 persona kanë humbur jetën ne vendin e punës
'Mbani të bllokuar Zogun e Zi që Rama mos të shkojë te Topi', Erion Braçe reagon pas urdhrit të PD për studentët
sot.com.al
PD kërkon të përdorë studentët / Dhëndri i Berishës përpara Kryeministrisë (Foto)
koha.mk
Putini nënshtroi Nikoliqin, tërhiqet nga kandidatura për president
ekonomiaonline.com
MAPL thotë se po përmbyll një vit të sukseshëm, mes “sukseseve” ridizajnimi i webfaqeve
koha.mk
Fundi i ISIS-it në Libi
cna.al
Ngrihet KLP/ Këta janë gjashtë prokurorët e zgjedhur
Qesharake/ Protestuesit e Malltezit përpara kryeministrisë: Nuk jemi studentë (nuk dinë arsyen pse protestojnë)
koha.mk
Ushtria e Kosovës nuk do të udhëhiqet nga Arkani
koha.net
KEDS-i nuk u del përpara punëtorëve të larguar nga puna
koha.net
Prokurorët do të marrin mbi 66 mijë euro pagë shtesë
Ushtarakë me uniforma policie, çfarë e shtyn Ministrin të shkeli Kushtetutën?
Ilir Meta: Mirënjohje për mbështetjen e pakursyer të SHBA!
Dalin mesazhet e Grida Dumës: Mbani studentët te Zogu i Zi (FOTO LAJM)
tesheshi.com
Franca e Gjermania: armët në Ballkan, kërcënimi më i madh për sigurinë evropiane
Hotelet: Më i madhi, më i vogli dhe më i çuditshmi në botë (Foto)
periskopi.com
Mashtrimi që politikanët bënë për ushtrinë, FSK nuk do të bëhet FAK
syri.net
Prokuroria hetime edhe për skandalin 12 milionë eurosh, nxitim për t’ia faturuar përgjegjësinë Avdiolit
Ministri i Transportit , Dervishaj: Kroacia e interesuar për linja direkte fluturimi Zagreb-Tiranë
periskopi.com
Pse kaq shumë vende të botës po thonë se ‘bari’ është OK?
koha.net
Çfarë tha Haradinaj për Mogherinin, Specialen dhe masat ndaj Serbisë
koha.net
Çfarë lidhjesh ka i arrestuari për drogë Qerka me të afërmit e presidentit Thaçi
Kreu i AKU, Bakaj: “Nga 20-31 dhjetor, çdo sekondë në çdo treg me kontroll të imët”
Qëndron Kastrati tregon se si xhandarmëria serbe po provokon shqiptarët në Karaçevë
Si u kthyen sarajet e bejlerëve të mëdhenj në rezidenca zyrtare dhe historike
Udhëtime “pune” në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar
gazetablic.com
Vendimi i Qeverisë për shtesa në paga për prokurorët, në kundërshtim me ligjet e vendit
Mbeten pezull dorëheqjet e kryetarëve në komunat veriore
insajderi.com
Një muaj para se të vinte lajmi i keq për vizat, dy ministrat kosovarë u pajisën me shtetësi shqiptare
Qeveria transferon pjesën më të madhe të bregdetit te Ministria e Turizmit, tërbohet Greqia
Ekonomi: Paketa e qeverisë i tejkalon kërkesat e studentëve
koha.mk
Dimitrov në Uashington në takime me Ves Miçel dhe Hojt Ji
Jahjaga e Mustafa: Luftë grupeve që po ndihmojnë emigrimin ilegal
boldnews.al
Dështon ‘Top Show’? Ben Blushi nuk gjen dot studentë që ti mbajnë ison Ramës
LIVE/ Përshkallëzohet protesta, studentët drejt Kryeministrisë: Nesër, prindërit tanë…
VIDEO/ Dita e 38, nis protesta te Unaza e Re: Gjiknuri në burg!
Ngritja e KLP, zv.ambasadorja amerikane: Epokë e re për sistemin e drejtësisë
kallxo.com
KEDS: Vendet që të enjten do të përballen me ndërprerje të energjisë elektrike
gazetaexpress.com
E gjithë Shqipëria në protestë (Fotot)
boldnews.al
Vota pro Veliajt në këshillin bashkiak, Kryemadhi: Lali Eri po blen këshilltarët
syri.net
VIDEO/ Dalin pamjet, ja si drejtoresha e ‘Sami Frashërit’ kërcënoi gjimnazistët në TiranëVIDEO/ E gjithë Shqipëria në protestë! Ja qyteti i fundit që
Kosovë, ligji për arsimin diskutohet në Kuvend
Ndizen protestat edhe në rrethe, bllokohen disa akse kombëtare
Protestë edhe në rrethe, bllokohet Rruga e Kombit: Nuk tërhiqemi, Rama ik
Përfundojnë protestat në rrethe, paralajmërohen të tjera lëvizje
gazetablic.com
Specialja po trajton edhe një rast tashmë të gjykuar nga ndërkombëtarët në Kosovë
presheva.com
Anëtarë të këshillit komunal në Preshevë shqyrtuan dhe miratuan kërkesat e ndërmarrjeve publike
Ismail H. Xhaferri: O hashash, o shpirti ynë!
Soylu: Turqia nuk parandalon vetëm migrimin e parregullt në Evropë
Foto/ Militantët e PD bllokojnë Zogun e Zi, qytetarët e irrituar përplasen me ta
Shqipëria “në këmbë”, protestat bllokojnë akset kryesore
Si u shkrepën fotot e Berishës në Pogradec me fëmijët e Enver Hoxhës
kallxo.com
Tiranë, studentët vazhdojnë protestat masive, qeveria kërkon dialog
Kosovë, historitë e vërteta të grave përmes shfaqjes ”Copë-Copë”
Protesta në disa qytete, Rama-Bashës: Si e katandise opozitën
gazetablic.com
Specialja shpërndan ftesat e para për intervistim, avokati tregon ndikimin që do të ketë në skenën politike
periskopi.com
Gjakovarët dorëzojnë nesër dëshmi për krime lufte në Prokurorinë Speciale
ekonomiaonline.com
Hamza: U kursyen 34 milionë euro nga organizatat buxhetore
tvklan.al
Studentët: Nuk ka negociata, të zbatohen kërkesat tona
tvklan.al
Studentët: Nuk ka ura komunikimi. Përgjigjia e Ramës nuk ishte për ne, por për politikën
cna.al
Bllokohen akset rrugore/ Valë protestash në Fier, Laç dhe Vlorë
koha.mk
Majlinda e artë, Distria e bronztë, Nora e pafat
ekonomiaonline.com
Zyrtarja e ambasadës së SHBA-së: Kosova në rrugë të duhur për korrupsionin
Punonjësi i LSI në Kuvend, thirrje për marshim drejt Kryeministrisë
gazetaexpress.com
Përfundon ultimatumi i studentëve, Rama asnjë përgjigje!
Ja planet dhe projektet e drejtorit të Muzeut ‘’Natyroro-Shkencorë’’ në Shkup, Driton Sulejmani nga Lëvizja BESA
Privatizimi i ‘Albpetrol’ në 2012, fituesi mashtroi me garancinë 85 mln euro, prokuroria mbylli skandalin - Shqiptarja.com
cna.al
Strazimiri i përgjigjet Ramës/ Dridhu prej studentëve, jo prej meje
evropaelire.org
Ismaili: Jemi duke blerë ilaçe më të lira
Shqipëria në protestë, vatra në Durrës, Fier, Korçë dhe Lezhë (VIDEO)
Vendi në kaos/ Protestë në Durrës, Fier, Elbasan, Vlorë dhe Korçë, bllokohen akset kombëtare-FOTO
Ymeri: LDK dhe VV e kanë kundërshtuar delegacionin për dialog për arsye të veta politike
Protesta/ Skandon ultimatumi i studentëve, qeveria asnjë reagim
Librazhd/ Më shumë vende pune, hapen 38 biznese të reja
boldnews.al
Ngrihen Veri e Jug! Protesta në gjithë Shqipërinë
VestiU utorak se održava okrugli sto za zakonski paket protiv korupcije
balkanweb.com
PD udhëheq protestën në Durrës, forca të shumta policie
ekonomiaonline.com
KQZ-ja ankohet për hapsirën jokomode, kërkon buxhet shtesë
Banorët e “Astirit”, në protestë me hunj dhe lopata (Foto)
Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut shqyrtoi nismën ligjore të deputetes Klotilda Bushka
TURQI – Ankaraja në bisedime me OKB-në për një hetim ndërkombëtar për Khashoggi
BE dhe SHBA të ndarë për Venezuelën
Jamal Khashoggi në mesin e “Guardianëve”, grupi i zgjedhur nga “TIME” si Personaliteti Vitit 2018
ina-online.net
Veljanoski: As kam menduar, as i kam thënë dikujt që t’i hapë dyert e Kuvendit më 27 prill
botasot.info
Politika e Zaevit dhe e Ali Ahmetit është politikë e spektakleve
Raporti i KLSH-së dhe pse organet e hetimit nuk duhet të bëjnë diferencime midis bashkive të PS dhe PD
botasot.info
Bekim Jashari: Ne nuk u ndalem asnjëherë
Për atë që ngeli duke u plevitosur, mjafton të hash këto ushqime për të luftuar të ftohtin
kallxo.com
Mungesa e 5 të akuzuarve shtyn gjykimin për sulm ndaj personave zyrtarë
Mel B operohet urgjentisht, thyen krahun dhe disa brinjë
Taulant Muka publikon mesazhet që ka shkëmbyer me Ramën
PSD kërkon nga Vetëvendosje dhe LDK të bëhen pjesë e delegacionit shtetëror për dialog
insajderi.com
Profili i Sami Lushtakut, të ftuarit të katërt nga Gjykata Speciale
“Unaza e Re”, Basha akuzon: Rama mori 4 mln € kapar
Prokurorin Special të Maqedonisë mund ta emërojnë SHBA dhe BE
cna.al
Harrojini listat e vjetra! Këta janë emrat e rinj më të famshëm për foshnjat në 2019-n
Saranda dhe Gjakova, bashkëpunim në të gjitha fushat
Mbështetje investimeve të huaja në Shqipëri
boldnews.al
Gazetarët si armiq të shtetit në Ballkanin Perëndimor
“Reporterët pa kufij” japin alarmin për lirinë e medias në Ballkan
Bllokimi i drejtësisë, taktikë e “Soros” për “kapjen” e sistemit
indeksonline.net
Gani Dreshaj ndan një lajm të mirë për Istogun dhe fshatrat e sajTemat:
kallxo.com
Pas raportimit të KALLXO.com ish-drejtori e kthen lap-topin në Komunë
Zbulohet se a do të shitet Roma te sheikët
rtsh.al
KE-ja paralajmëron Italinë: Korrigjo buxhetin ose prit ndëshkimin
rtsh.al
Muzeu Kombëtar i Katarit drejt përfundimit
Fuqia amerikane dhe e ardhmja e Kosovës në Ballkan
periskopi.com
Khashoggi shpallet “Njeriu i Vitit” në botë: Ky është profili i tij
kallxo.com
Riza Shillova konfirmon se policia nuk ka hetim për 53 milionët e autostradës
rtsh.al
Deputeti i PD: Gjiknuri dhe dy drejtorët e ARRSH-së dhe OST-së, hajdutë të rëndomtë e të paskrupuj!
rtsh.al
AKEP diskuton strategjinë dhe planin e veprimit për vitin 2019-të
Faleminderit President Donald Trump për mbështetjen e Ushtrisë së Kosovës!
In memoriam/ Mirënjohje Presidentit Bush, mikut të madh të shqiptarëve
BERLIN – Roth: Merkel dhe May mund t’i thonë njëra-tjetrës vetëm Gëzuar Krishtlindjet
Rrjeti po zien për ‘komshinjtë’ që përmend Edi Rama
Në çfarë forme duhet të vazhdojë dialogu sipas Vetëvendosjes
epokaere.com
Përfshirjen e presidentit në dialog duhet ta shohim si avantazh për vendin
presheva.com
Tahir Shabani, kosovari që po ndërton ura miqësie ndërmjet shqiptarëve dhe francezëve
“Barcelona” nuk humbet në shtëpi prej 4 vjetësh, “Totenhemi” kërkon fitore
'I duam tarifat sa Erjon Braçe', deputeti-Ramës: Paguaj subvencionin për çdo student saç je i gjatë vetë - Shqiptarja.com
cna.al
Ngritja e KLP/ Gjonaj: Ky është një kapitull i ri për drejtësinë
gazeta55.al
Nga Filozofia e Policimit në Komunitetit te Policimi i inkriminuar, tashmë në regjim ushtarak
Komisioni për Ekonominë dhe Financat miratoi tre projektligje
Konfiskohet hoteli i biznesmenit në Vlorë, prokuroria: Të ardhurat nga aktiviteti kriminal
koha.mk
REFERENDUMI KATALANAS, kriza më e rëndë kushtetuese që nga rënia e Murit të Berlinit
cna.al
Deklarata e fortë e Ngjelës/ Rama në vështirësi psiqike, nuk ka asnjë shpresë
koha.net
Ilir Deda sonte në Rubikon
Kryeministri Rama, “ç’gradon” Komisaren e Expo Milano 2015
insajderi.com
Si shpërtheu ‘Lëvizja Studentore’ në dhjetor të vitit 1990
aa.com.tr
Regjimi i Asadit dënon dhjetëra kundërshtarë me vdekje
koha.mk
Dimitrov-Spasovski: Lufta kundër trafikimit ilegal me armë të vogla dhe të lehta, prioritet i Maqedonisë
Opozita, bojkot Parlamentit por nuk iu thonë “JO”, dietave dhe udhëtimeve jashtë shtetit (FOTO)
BE-ja duhet të heq logjikën e dyfishtë dhe matjen me dy kute! - Arbresh.info
shekulli.com.al
Prokuroria e Katanias kërkon 18.8 vite burg për Moisi Habilajn
kallxo.com
Koalicioni i OJQ-ve: Mbi 600 zyrtarë mbajnë më shumë se një pozitë
boldnews.al
Përgjimet e prostitutave të luksit në Tiranë: “Seks tresh te shefi”
Monika Kryemadhi: Në 27 janar qytetarët protestojnë ndaj qeverisë shkaktare të mjerimit dhe vrasëse të shpresës
Proces antikushtetues zgjedhja e anëtarëve në KLP dhe në KLGJ
aa.com.tr
Nigeri, kequshqyerja e fëmijëve përkeqësohet nga goditja e rebelimit
cna.al
Green Coast mbështet studentët ekselentë të Turizmit/ Jepet bursa e parë që paraprin punësimin
BE nis hetimin ndaj ambasadores Romana Vlahutin
boldnews.al
“Fshesa Trump”, nis zëvendësimi i ambasadorëve
Gjosha: Reagimi i njerëzve është aty në shesh, jo në botën virtuale
boldnews.al
Analiza/ Ja përse Komisioni i Vetingut fali Bashkim Dedjan e Gjykatës Kushtetuese
Luli i del zot protestës dhe jep ‘zgjidhjen’ e tij: Të shfuqizohet ligji, të dyfishohet buxheti për arsimin e lartë
Shqipëria, e angazhuar kundër trafikimit të armëve të zjarrit
EUROPA NUK KA ZGJIDHUR KURRË PROBLEMET NË BALLKAN !
Alarmante, “Një serbofil e një prorus kërcënojnë shtetin!”
cna.al
Protestat e studentëve/ Deputeti i LSI thur disa vargje për kryeministrin
presheva.com
Fehmi Agani për çështjen e ndarjes: Kosova është një dhe e pandashme
INTERVISTA/ Brokaj rrëfen prapaskenat para Lëvizjes së Dhjetorit ‘90: Si u realizua peticioni brenda PPSH për dorëheqjen e…
U erdhi fundi! Nisin arr.estimet, në lojë dhe FBI, cilët janë ‘kurbanët’ e parë të politikës
Basha: Po vjedh 30 milionë euro me kompaninë false, të investohen në arsim
24-ore.com
Unaza/Gjiknuri: SHBA konfirmoi falsifikimin, zgjidhëm kontratën. Deklarata e plotë
ekonomiaonline.com
Zyrtarë me dy e më shumë pozita, nuk deklarohen të gjitha institucionet
insajderi.com
“Jam mbreti i kësaj gjeneratë”, fansat reagojnë me fyrje ndaj këngëtarit
Ndryshimet kushtetuese: Ahmeti pesimist, Zaevi optimist
Haradinaj paralajmëron Brukselin për rrezikun ndaj stabilitetit në Ballkan
Koncesionet e Shëndetësisë/ Dhjetëra pacientë talasemikë pa trajtim, spitalet pa specialistë, modeli “Beqaj rrënoi shërbimin shëndetësor
Pse dashuria e vërtetë është një burim i pashtershëm stresi
FOTO/ Parku Kombëtar “Shebenik- Jabllanicë” me qendër të re vizitorësh
telegrafi.com
Kritikohet ndërhyrja e Trumpit ndaj OPEC-ut
tetovasot.com
Kur vëllai t’i farkon prangat e robërisë
Aksident me vdekje në autostradën Tiranë – Durrës
Pas pesë muajsh lidhje, Dua ndahet nga i dashuri i saj Paul Klein
gazetainfokus.com
Ja pse u zgjodhe 14 dhjetori për krijimin e Ushtrisë së Kosovës
20 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë
americaneye.al
Prokuroria e Katanias kërkon 18.8 vite burg për Moisi Habilaj - American Eye
Ndalohet shitja e mjeteve piroteknike për personat e mitur - RTV21
ina-online.net
Presidenti konsenzual I Alisë dhe BDI-së vetëm u tha por vallë a do të bëhet ndonjëher?.
Ish agjenti i SHIK-ut zbulon vrasjen për të cilën do të akuzohet Sokol Dobruna në Speciale
Reforma zgjedhore, KShH thirrje për dialog
Ruçi: Shqipëria mbështet fuqimisht integrimin Euro-Atlantik të Maqedonisë
ina-online.net
Vazhdojnë provokimet dhe shkelja e të drejtave të shqiptarëve në Mal të Zi
insajderi.com
Për çfarë dyshohet Svetisllav Ivanoviq, kryetari i Novobërdës nga Lista Serbe?
Erdhi 2019, viti që Vladimir Putinit do t'i bëhet atentat
boldnews.al
Ministrja e Ramës kundër kryeprokurores së re: Ka prova për skandalin e …
kallxo.com
Komuna e Rahovecit ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike në prag të festave të fundvitit
Deklarata e negociatorëve të BE: Ja çfarë ofruam
PROTESTA LIVE/ Studentëve i janë bashkuar dhe gjimnazistë, janë nisur dhe nga Korça e Elbasani
insajderi.com
Si po raporton “The Washington Post” për formimin e ushtrisë së Kosovës
ekonomiaonline.com
Simiq: Masat e paralajmëruara nga Prishtina do ta rrezikojnë jetën e serbëve
Studentët brohorasin: E duam arsimin si gjithë Europa!
portalb.mk
ANALIZË: Pothuajse 74% e shpenzimeve mujore – për ushqim dhe për pagesën e faturave mujore!
indeksonline.net
Deputeti i PDK-së jep vlerësimine tij se pse kishte presion që mos të bëhet ushtria!Temat:
boldnews.al
Kontrollet për kanabisin/ Përse policia po kërkon në vendin e gabuar
Nafta e shtrenjtë në Kosovë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11.12.2018
ina-online.net
Rasti, Gruevski, shefi i diplomacisë hungareze i përgjigjet Hanit: Kujdesu për zgjerimin
koha.mk
Erdogan: Qëllimi ynë është zgjidhje e drejtë dhe e qëndrueshme për Qipron
insajderi.com
Protestë masive e studentëve, bashkohen edhe gjimnazet
Ngjarjet kryesore të ditës së sotme në Kosovë
Intervistë me shkrimtaren Nimfa Hakani
ina-online.net
Washington Post: Kryeministri i Kosovës thotë se ushtria e re do të shërbejë për paqen në botë
Të harruarit e mëdhenj të historisë!
kallxo.com
Rama ofron kompromis me kushte për studentët protestues
Vdekjet nga terrorizmi ende shqetësuese, pavarësisht rënies së shifrave për të tretin vit thotë raporti i Indeksit Global
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 11 dhjetor 2018
Pamjet transferuese nga njësia nr.8, ja me çfarë e ka nisur ditën sot Kryeministri (Video)
‘Themelohet UNICEF’, ngjarjet kryesore të 11 dhjetorit
Londër, policia po e trajton sulmin me furgon si akt terrorist
ina-online.net
Kryemadhi: Do djeg edhe Ramën bashkë me mandatin tim
shekulli.com.al
Frymëzimi nga studentët, plasin protestat nga jugu në veri
ina-online.net
(Mos)Dekretimi i shqipes, Ruçi do të kërkojë llogari nga Ivanov (VIDEO)
Bashkia Bulqizë bashkëpunim me USAID për rehabilitimin e hapësirave publike
Përmbytjet/ Hapet rruga Librazhd-Prrenjas, Dervishaj: Jemi në gatishmëri maksimale në të gjithë vendin
Ferizaj së shpejti edhe me projektin e unazës te “Ura e Madhe”
sot.com.al
Ja si ka ndryshuar ndër vite pasuria e Edi Ramës, kur ishte kryetar bashkie dhe pasi u bë kryeministër
sot.com.al
Më 20 dhjetor bie vetingu në politikë, PD-LSI gati të rikthehen në Parlament, zbardhen raportet që do shkojnë në seancë plenare
presheva.com
Xh.S dhe E.Xh nga Bujanoci arrestohen për vjedhje të rënda
Mediu që mbylli gojën për Gërdecin, shpërthen për miellin e Fiqos
sot.com.al
Krimet e Rënda tronditin Berishën dhe ish-ministrat e tij, rihapen dosjet e aferave me privatizimet, në skaner me dhjetra zyrtarë
sot.com.al
Zbardhet rregullorja, ja procedura si do të zgjidhen anëtarët e KLP dhe KLGJ, Gjykata e Lartë përzgjedh anëtarët e Komisionit të Votimit
Ristani tregon planin e opozitës për bllokim rrugësh të hënën
gazetablic.com
“Vendimet e Qeverisë së Kosovës, po dëmtojnë edhe shqiptarët”
ina-online.net
Shqiptarët në Maqedoni kanë vlera, s’kanë sovranitet
Oligarkët zhvatin kosovarët, pushtetarët palë me mafinë e naftës
Studentët, thirrje për bojkot kombëtar të auditorëve: Sot skadon afati për qeverinë
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Pacolli: Në Paris u hap kapitulli i afirmimit të shtetit të Kosovës
Rafineria e naftës/ Privatizimi i ARMO, hapet hetim i ri nga Krimet e Rënda - Shqiptarja.com
sot.com.al
KLSH kap me shkelje ligjore Bashkinë e Gjirokastrës, indice për kallëzim penal për 7 punonjës
Apeli i ambasadorit Kosnett dridh drejtësinë
Pacolli turpëron dhe skandalizon Republikën
Kinë-Gjermani, thellimi i partneritetit të gjithanshëm strategjik
boldnews.al
Ja kush bankierja afrikane më e pasur (FOTO)
sot.com.al
Çfarë do t’u thoja studentëve!?
Ngjarjet e datës 11 dhjetor 2018
Kiço Mustaqi: Si menaxhuam revoltën në Zall-Herr e Skrapar pas rrëzimit të busteve të Enverit
boldnews.al
“Kukësianë, Mimi do ta shqyejë Ramën si lepur”
Kryemadhi: Ne si opozitë kemi për detyrë të tregojmë që demokracia në Shqipëri vazhdon edhe pse është e brishtë
boldnews.al
Familja Obama nis pushimet
Hapet zyra e Punës në Elbasan, “KURUM” kontribuuesi kryesor i punimeve
Dorëheqja e Visho Ajazi Likës, reagon Basha: Ai ishte halë në sytë e Edi Ramës
Projekte strategjike për transformimin e Fierit
Bledar Çuçi:“Kuvendi rrëzon Kodin Zgjedhor”
boldnews.al
Hetimi i vrasjes së Azemit/ Fati i keq i prokurorëve, fama dhe shkarkimet nga detyra
Kopertina: Hallet e studentëve dhe horrat që u vijnë rrotull
Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, mori pjesë në konferencën me temë “Brexit, BE, SHBA dhe roli i Shqipërisë
Mustafa Koçerri/ Përkushtimi dhe sakrificat e ushtarakëve ende nuk po vlerësohen dhe paguhen nga qeveria
Recepsionisti i Unazës? Njihni emigrantin e 100 mln $ të sterilizimit!
boldnews.al
Invalidët marrin pensionet një javë me vonesë, dyndje në Postën Shqiptare
rtsh.al
Marku thirrje prokurorëve: Ti japim jete Qeverisë së Re të sistemit prokurorial !
rtsh.al
Takime intensive të kreut të parlamentit Ruçi në Maqedoni
koha.mk
Politikë me librat shkollorë
KE paralajmëron Italinë: Korrigjo shpejt buxhetin, ose prit ndëshkimin!
koha.mk
Fituesi më i madh i samitit Trump-Kim është Kina
koha.mk
VMRO-DPMNE: Politika e LSD-së e shtyn shtetin drejt kolapsit ekonomik
KLD: Emërime, vlerësime dhe shkarkime për gjyqtarët dhe magjistratët
FOKUS – KINË – Kina ka shpresë tek vendet e Lindjes dhe Ballkani
koha.mk
“Armiku nuk ka asnjë shans!” Rusia zbulon forcën masive ushtarake (FOTO)
Sot protesta e studentëve, më e madhja në 28 VITE
Opozita sërish gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës
Abdixhiku e sfidon Qeverinë të kërkojë votëbesim - Arbresh.info
​Ngjarjet e datës 11 dhjetor - RTV21
Paloka: Drejtësia nën presionin e Ramës
Kongresi Amerikan: rreziku rus për Shqipërinë dhe mbarë Evropën
tetovasot.com
“Lëvizja për universitetin ”- si “antipolitikë” e kësaj elite politike
Sandër Lleshi: Do rikthejmë nocionin e ‘nderit, Atdheut, detyrës’
vizionplus.tv
Kryemadhi në Real Story: Opozita duket të mësojë nga protesta e studentëve
syri.net
'Bomba' nga SHBA/ Soros ka financuar neokomunistët e rinj në ShqipëriPedagogu denoncon LIVE/ Endri Fuga ka marrë 130 mln lekë nga fondi i ekselencës K
syri.net
'Bomba' nga SHBA/ Soros ka financuar neokomunistët e rinj në ShqipëriTakim urgjent/ Rama presion ‘Biba X’ dhe ‘DH’: Lexoni deklaratën time ... Komente
syri.net
'Bomba' nga SHBA/ Soros ka financuar neokomunistët e rinj në ShqipëriVIDEO/ Loti 1 ‘skenë krimi’, por fadromat punojnë fshehtas te Astir Komentet
Kryemadhi për Veliajn: Rasti i Unazës së Re e groposi fare, “Lali Eri” duhet të gjeje forca të….
boldnews.al
Nëse Rudina zgjedh të largohet nga PD, Azemi do të qëndrojë…
Protestë kundër qeverisë në Shkodër, Lezhë dhe Kavajë: Rama ik! (VIDEO)
syri.net
DH Albania tender nga OST, Basha: Rama 30 mln euro vjedhje brenda 1 muajiKush e krijoi/ Historia e Organizatës Politike që drejtohet nga Arlind Qorri
tetovasot.com
Lulzim Basha, ose na bashko ose na ke përballë!
koha.net
Roli i teksteve shkollore në parandalimin e ndëshkimit trupor tek fëmijët
koha.mk
Dita e fundit e Karnavalit Ndërkombëtar “Proçka 2018”
Byro Politike/ Dhjetori i studentëve 2018
“Mallkimi i mandatit të dytë”, Fevziu: Pse nuk po qeveris dot Rama…
Shkupi dhe Tirana koordinojnë veprimtarinë ndërparlamentare evropiane
Skandali me ‘DH Albania’/ Kompania fitoi edhe një tender 11 mln euro nga OST, kontrata u pezullua (Detajet) - Shqiptarja.com
koha.mk
Strategji për zvogëlimin e ndotjes, lojë e palejuar me shëndetin e qytetarëve
kallxo.com
Paraburgim të dyshuarve për fshehje të veturës në të cilën u gjetën 113 kg heroinë
Marrëdhëniet Turko-Shqiptare në Kohën e Ataturkut- (Pjesa e 50-të)
portalb.mk
Karakaçanov nuk lexon histori, por as marrëveshjet të cilat i ka nënshkruar qeveria pjesë e së cilës është vet
rtsh.al
Klosi, strategjia e re për mbjelljen e bimësisë
rtsh.al
Kryeministri Rama studentëve: Dialog si njerëz jo ultimatume
rtsh.al
Rusi, ish polici siberian, vrasësi serial i kohëve moderne
Dokumenti, ISIS mban peng fëmijët dhe gratë e shqiptarëve të vrarë në Siri
portalb.mk
Kundërspin: Ndotja është vepër e “përpjekjeve të përbashkëta” të VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së
Protestë tjetër në Tiranë, të shtunën kundër çmimit të naftës
Shqipëria rrezikohet nga fenomeni zinxhir i tërmeteve deri në fund të nëntorit
balkanweb.com
“Protestat”, Rama: Teta Monika po fton të miturit e Tiranës!
koha.mk
NATO mbetet e përkushtuar ndaj stabilitetit në Ballkan
FOTO/ Prag festash në qytetin bregdetar të Vlorës
Kryeministri indian Modi, lideri botëror më i ndjekur në Instagram
AKU-Kukës prej 2 vitesh ”zgjuar”, kontroll pa tolerancë sigurisë dhe ligjshmërisë së ushqimeve në kufi
Profesori ndërkombëtar flet për “korrigjimin e kufirit”, zbulon skenarin e ndërkombëtarëve për ta dërguar Thaçin në Hagë
Evazion apo luftë për mbijetesë?! Biznesi i vogël ul xhiron, frikë nga TVSH
Agim Fortuzi: Një demonstratë e fuqishme kundër pushtimit të Shqipërisë me këngën “Për mëmëdhenë”
kallxo.com
Qeveria propozon anëtarët e rinj të bordit të AKP-së tinëz britanikëve
gazetaexpress.com
Agravon situata në Shkodër, protestuesit thyejnë xhamin e Prefekturës
Deklaratë për shtyp e Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë SH.T.Z. Gramoz Ruçi
Ivanov-Ruçi: Maqedonia dhe Shqipëria kanë qëllime identike në politikën e jashtme
noa.al
Fatmira Hajdari e kaloi vettingun
Shkodër/ Pranga 37-vjeçarit, tentoi kalimin e kufirit Hani i Hotit për 34 klandestinë
starplus-tv.com
PROTESTA NË KAVAJË, BLLOKOHET RRUGA DREJT RROGOZHINËS
Rama flet për "zanatin" e Facebook-ut: Aty kush të jetë më i forti! Bam!
boldnews.al
“I duam tarifat sa Erion Braçe”/ Meme-ja e protestës së studentëve që po bën xhiron rrjeteve sociale
Ilir Meta: LSI garante e integrimit evropian, e demokracisë dhe shpresës në këtë vend
Skuadra ideale e UEFA-s për 2018-n, Reali dominon kandidaturat
mia.mk
Thaçi-Ruçi: Vlerësohen pozitivisht përpjekjet e Maqedonisë për përmbushjen e reformave strukturore
Astrit Patozi: Demokratët të zgjedhin mes Rudina Hajdarit e Lulzim Bashës
Distributorët: Çmimet e autoveturave të përdorura do të…
syri.net
Ramën e kap paniku, dërgon FNSH-në drejt protestuesve ‘francezë’ të KavajësFatmira Hajdari e kaloi vetingun Komentet
gazeta55.al
Mos ma prek barbar lahutën!
gazetainfokus.com
Komuniteti egjiptian ka një kërkesë për Haradinajn, nuk duan të bëhen bashkë me Romët e Ashkalinjtë
syri.net
Thellohet skandali, OSHEE i dha tender 12 mln euro Dunwell HabermanBashkia e Lezhës përgënjeshtron Edi Ramën Komentet
portalb.mk
Timmermans: Detyrim i çdo politikani dhe partie evropiane të luftojë anti-semitizmin
ekonomiaonline.com
Saranda Ramaj fiton çmimin vjetor antikorrupsion
Ekonomi: Përgjysmimin e tarifës vjetore nuk e bën qeveria, por universiteti
gazetablic.com
Profesori i Kolegjit ‘Universum’ fitoi Çmimin e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë
“I duam tarifat sa Braçe”/ Rama mesazh studentëve: Duhet të zgjidhni o të dialogoni, o të kërcënoni
koha.mk
Kuvendi zgjodhi anëtarë të rinj të Komisionit të Agjencisë së Postave
shekulli.com.al
Çfarë po ndodh në Kavajë? FNSH shkojnë te protestuesit
boldnews.al
Nga mashtrimi te abuzimet seksuale, kush eshtë guruja që gjunjëzoi ca zonja në Tiranë
kallxo.com
Ndahet çmimi për storjen më të mirë kundër korrupsionit
Jubileu i Skënderbeut në 110-vjetorin e Klubit patriotik “Bashkimi Dibran”
syri.net
Ramën e kap paniku, dërgon FNSH-në drejt protestuesve ‘francezë’ të Kavajës Komentet
Dialog për Universitetin | Zeri Popullit
Gjermeni në Paris, “tur” 4-ditor për të promovuar Shqipërinë turistike
Basha: Rama mendon t'i përdorë studentët siç përdori Emiljano Shullazin
tetovasot.com
Bilall Kasami takon Kryetarin e Kuvendit Shqiptarë Gramoz Ruçi
Presidenti Nishani kthen për rishqyrtim në Kuvend 3 ligje * * *
tetovasot.com
Shqiptarët janë thurur si forca të blinduara
boldnews.al
Studenti Geri Braho: Ja çfarë ndodh në universitetet tona, pse nuk bëhet vettingu i pedagogëve
insajderi.com
Shoferi i vëllait të Thaçit pjesë e grupit që u kap me 113 kilogramë heroinë
syri.net
FOTO/ Protesta e madhe e studentëve, zbardhet programi i nesërmUnaza e Re/ Arta Marku tentativë për t’ia faturuar skandalin përkthyeses e noteres Kome
Dita e 37 e protestës te Unaza e Re/ Basha: 4 mln euro kapar iu dha Ramës nga … (VIDEO)
aktuale.mk
Selmani: Ku ishin dhe kush ishin në 2001 këta ‘patriot të vonuar’ që sot nuk duan të quhen 20 për qind
Përsëri studentët
syri.net
VIDEO LIVE/ Dita e 37, nis protesta në Unazën e reSkandali tenderit me Unazën e Re, Prokuroria tentativë për t’ia faturuar përgjegjësinë përkthyeses d
Berisha sulmon ministren: Mimi Striptiza përdor sulmet ndaj opozitës si gjethe fiku
Propozimi i Lleshajt: Largohet nga detyra çdo polic pa certifikatën e sigurisë
Rama: Protestat e studentëve kanë qëllime politike, po përdorën nga Luli dhe Mona
balkanweb.com
VIDEO/ Protesta për naftën, bllokohet rruga Kavajë-Rrogozhinë
Nisin protestat në mbarë vendin, bllokohet rruga në Kavajë e Shkodër, Lezhë
PAA, Duka: Mazhoranca t’i nënshtrohet rregullave demokratike
Dëshmorët janë memoria e një kombi që jeton
aa.com.tr
Pashinyan, emri që rriti forcën e tij në Armeni
kosovalive360.com
Gala mbrëmje me rastin e arritjes së bursës së 100 të KAEF
FOTO/ Grupi Polifonik Saz’Iso, koncert në Vjenë
telegrafi.com
Mickoski: Deklaratat e Karakaçanov janë kuazi patriotizëm
gazetaexpress.com
Pas studentëve ka protesta në Shkodër, Lezhë e Kavajë për çmimin e lartë të karburantit
shekulli.com.al
Tiranë, dita e gjashtë e protestës studentore. kryeministri Rama mban fjalim një orë në Facebook
ekonomiaonline.com
Kërkohet të thellohet bashkëpunimi për sigurinë mes Kosovës dhe Maqedonisë
sot.com.al
Provokimi bullgaro-maqedonas/ Ministri tenton të qetësojë konfliktin
Prokuroria e Katanias kërkon 18 vjet burg për Moisi Habilajn
Një prej personave që kërcënoi Njazi Thaçin, djali i kandidatit të VV-së për kryetar të Obiliqt
boldnews.al
Dekonspirimi i aksionit për Balilin/ Prokuroria nis hetimin pë policinë e Sarandës
KLSH: Dëmi nga administrata në 2018-n, shkon në 957 milionë euro
aa.com.tr
Merkel përshëndet miratimin e paktit të OKB-së për migracionin
Zhdukja e 56-vjeçares prej 7 ditësh, burri: S’kam shpresa që është gjallë
Tarifat, konviktet, bordet, punësimi; pikat kryesore të ofertës për studentët
gazetainfokus.com
Shpend Ahmeti “avullon” 180 mijë euro të Tregut të Qytetit (Foto/Dokument)
gazetainfokus.com
Visar Ymeri i del krah Petroviqit
Frank SHKRELI/ Ukraina, sirenë alarmi
exit.al
Sulltani thërret pashanë
starplus-tv.com
STOLTENBERG TELEFONON HARADINAJN, PËRSËRIT QËNDRIMIN KUNDËR FORMIMIT TË USHTRISË
FOTO- 100 Valbona mahniten nga bukuria e luginës së Valbonës
Reforma në drejtësi, hapi kyç për të luftuar korrupsionin
starplus-tv.com
DROGA SHQIPËRI-ITALI, PROKURORIA E KATANIAS KËRKON NJË SHEKULL BURG PËR BANDËN
ekonomiaonline.com
HIB Petrol shpërndanë dhurata për fëmijët me nevoja të veçanta
Obligacionet private – Credins Bank me emetimin e radhës
insajderi.com
Pas hetimeve a do të largohen pronarët e KEDS-it nga Kosova?
portalb.mk
Ndryshimet kushtetuese, nga Qeveria shqyrtohet mundësia e ndryshimit të Nenit 49 (VIDEO)
Të kopjosh nuk është turp
presheva.com
“Përgjithmonë” me kujtimet për Blerim Pecin
Ismail Kadare: “Shqiptarët u konvertuan me dhunë në fenë islame”
koha.mk
A është ari mashtrimi më i madh në histori?
VestiPotpredsednik Haliti sastao se sa komandantom civilnih operacija EZ-e Vincenzo Coppola
Miftari: Ambasadori i ri amerikan, Kosnett, është shpresa e vetme që mund të ndikojë që ligji në Kosovë të funksionojë
boldnews.al
Serbia s’mund ta rikthejë vendimin e UEFA-s për Kosovën
Serbët thonë që lahuta është instrument i tyre tradicional, reagojnë deputetët
gazeta55.al
Habilajt fajtorë me 18 vite burg dhe ‘pafajësia’ e Tahirit
boldnews.al
Ministri i Jashtëm anulon vizitën në Shqipëri, ja cila është arsyeja
Telebingo Shqiptare/ Çmimi i madh bie në Gramsh, fitohet për të dytën herë radhazi makina “Hyundai”
presheva.com
Qosja: Lulzim Basha dhe disa në LDK i dhanë Dik Martit të “dhëna” për UÇK-së
kallxo.com
Në zgjerimin e papritur të Telekomit serb, shihet dora e Vuçiqit
epokaere.com
Projektrezoluta e PSD-së për dialog nuk negociohet
Apeli i Kokëdhimës: Ngrihuni! Bëhuni heronjtë e kohës suaj
ekonomiaonline.com
Projektligji për Arsimin e Lartë shpresën për miratim e ka te Lista Serbe
Ilir Meta-Drejtuesve të kompanisë kineze: Shikoni me interes ndërtimin e hekurudhës që lidh Shqipërinë me Maqedoninë
insajderi.com
Java e Raoul Peck në Kino Armata
Merkel ‘sinjal’ shqiptarëve: Emigrimi legal ndihmon mirëqenien
Shqyrtohet Projektligji për Arsimin e Lartë në Kosovë - Arbresh.info
Tre luftëtarët dibranë që dhanë jetën përkrah Mujo Ulqinakut, më 7 Prill 1939
kallxo.com
Të drejtat e njeriut në Kosovë: Hendeku mes shkronjave në Kushtetutë dhe praktikës (FOTO)
Zbulohen raportet e PS dhe PD për vetingun në politikë
Universitete me Profesorë pa libra dhe Doktorë shkencash me studime mediokre
ekonomiaonline.com
Të harruar nga shteti, kompania HIB Petrol viziton shkollën “Kadri Bistrica” në Bistricën e Leposaviqit
zeriamerikes.com
Kosnett: Në Kosovë disa zyrtarë shpesh e vendosin interesin e tyre përpara të mirës publike
portalb.mk
Ndryshimet kushtetuese, shqyrtohet mundësia e ndryshimit të Nenit 49 (VIDEO)
Driton Sulejmani nga BESA, flet për problemet me të cilat ballafaqohet drejtoria e Muzeut Natyroro-Shkencorë e Maqedonisë në Shkup
PËRVJETOR: Nënë Tereza shpërblehet me Çmimin Nobel për Paqe (10 dhjetor 1979)
kallxo.com
Gjilani organizon Gala Mbrëmje Humanitare për studentët
Bushati-Nasser Judeh: Forcojmë bashkëpunimin ekonomik Shqipëri-Jordani
Rama kërcënon studentët: Provojeni po të doni të bëni revolucion
Serbia reagon ndaj "bishave" që erdhën në Prishtinë: I gjithë rajoni shpërthen
indeksonline.net
Digjet një veturë në rrugën Prizren-GjakovëTemat:
shekulli.com.al
Akuzohen nga familjarët, 3 pediatër nën hetim për “mjekim të pakujdesshëm”
ina-online.net
Aferdita Dervishi: Kush je ti Shefqet Krasniqi t’i ofendosh femrat? Shiko punët tuaja
ATA- Albanian Telegraphic Agency 4h

Basha: Lëvizja studentore bekim për Shqipërinë

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ – Protesta e zhvilluar prej disa ditësh është komentuar edhe nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në ditën e themelimit të kësaj force politike. Lulzim Basha e cilësoi lëvizjen studentore si një bekim për Shqipërinë duke lëshuar akuza në drejtim të qeverisë, të cilë»»»

JavaNews 9h

Protesta e studentëve, Basha: Të shfuqizohet ligji i arsimit të lartë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për protestën e studentëve në Tiranë. Basha thotë se ndryshimi duhet të nisë me shfuqizimin e ligjit për arsimin e lartë si edhe me dyfishimin e buxhetit për arsimin. Basha shkruan në Twitter: Ndryshimi në arsimin e lartë fillon me shfuqizimin»»»

Gazeta Telegraf 07.12. 03:25

Dr. Ina Zhupa, zëdhënësja re e Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka emëruar në detyrën e zëdhënëses së Partisë, Dr.Ina Zhupa. Ina Zhupa është doktore e shkencave në Shkencat Politike, me një studim mbi demokratizimin dhe vlerat e shoqërisë shqiptare. Ka kryer një master në Teori Politike në Universitetin La Sapienza n»»»

RTV Oranews 06.12. 17:42

Basha: Studentët prishën rehatinë e bandës së hajdutëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga zonat e Astirit në Tiranë ku po mbështet banorët që do t'u shembet shtëpitë, se protesta e mijëra studentëve ua prishin rehatinë bandës së hajdutëve. Basha u pyet nëse opozita do të kishte një protestë më 8 Dhjetor, siç ka ndodhur vitet e shkuara, du»»»

NOA 02.12. 17:41

Vijon qëndresa te

Banorët te “Unaza e Re, në Tiranë, kanë mbajtur protestën e tyre të radhës. Banorët kanë protestuar pasditen e sotme kundër prishjes së banesave të tyre, në ditën e tyre të 29-të. Banorët kërkojnë që banesat e tyre mos prishen, ose të dëmshpërblehen në masën 100%. Këtë mbrëmje i pranishëm në protes»»»

noa.al
Alpenews 28.11. 19:30

BASHA “ANULON” FLUTURIMIN NË HOLANDË/ Vihet në kërkim të shqiptarëve në Milano

Pas publikimit të një fotografie ku tregohej se Lulzim Basha i është drejtuar sot Milanos me destinacion final Amsterdamin, mësohet se kryetari i opozitës është në këto momente në kërkim të një lokali në veri të Italisë, ku shqiptarët festojnë 106 vjetorin e pavarësisë. Sipas gazetës “Tema”, Basha »»»

alpenews.al
Shqiptarja 28.11. 19:23

Pas publikimit të fotove, Lulzim Basha anulon udhëtimin në Amsterdam. Në kërkim të shqiptarëve në Milano, nesër kthehet në Tiranë - Shqiptarja.com

Pas publikimit të një fotografie ku tregohej se Lulzim Basha i është drejtuar sot Milanos me destinacion final Amsterdamin, mësohet se kryetari i opozitës është në këto momente në kërkim të një lokali në veri të Italisë, ku shqiptarët festojnë 106 vjetorin e pavarësisë. Sipas gazetës “Tema”, Basha »»»

Lexo 28.11. 19:17

Pas publikimit të fotove, Lulzim Basha anulon udhëtimin në Amsterdam. Në kërkim të shqiptarëve në Milano, nesër kthehet në Tiranë

Pas publikimit ne disa portale shqiptare te fotove qe tregonin se Lulzim Basha i eshte drejtuar sot Milanos me destinacion final Amsterdamin, burime te gazetes TemA ne Milano thone se kryetari i opozites eshte ne keto momente ne kerkim te nje lokali ne veri te Italise, ku shqiptaret festojne diten »»»

TV Klan 28.11. 18:33

Basha: Vazhdojmë betejën me krimin në politikë

Nga dega nr. 8 në Tiranë ku votoi për zgjedhjet e brendshme në Partinë Demokratike, Lulzim Basha tha se përmes parimit një anëtar një votë demokratët ia kanë dalë të zgjedhin përfaqësues me vlera në këtë forcë politike që do të përballet në betejën pa kompromis të krimit në politikë. Në 2 Dhjetor d»»»

tvklan.al
Gazetatema 28.11. 18:09

Pas publikimit të fotove, Lulzim Basha anulon udhëtimin në Amsterdam. Në kërkim të shqiptarëve në Milano, nesër kthehet në Tiranë

Pas publikimit ne disa portale shqiptare te fotove qe tregonin se Lulzim Basha i eshte drejtuar sot Milanos me destinacion final Amsterdamin, burime te gazetes TemA ne Milano thone se kryetari i opozites eshte ne keto momente ne kerkim te nje lokali ne veri te Italise, ku shqiptaret festojne diten »»»

Abcnews 27.11. 19:58

Basha në zgjedhjet e degës 8 të kryeqytetit: Na pret beteja e madhe

Partia Demokratike po vijon me zgjedhjen e krerëve të degëve në vend, për t’u përgatitur për vendoret e vitit të ardhshëm. Në njësinë 8 në Tiranë votoi për kryetarin e degës edhe Lulzim Basha. Votën e parë për kryetar të degës së njësisë 8 e hedh Lulzim Basha. Pjesëmarrjen masive në votime nuk e nd»»»

Balkanweb 22.11. 22:53

Basha mesazh biznesmenëve të qeverisë: Do të hetoheni!

TIRANE Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një paralajmërim të qartë për biznesmenët që futen në borxhe dhe marrin pjesë në projekte korruptive. Përmes një lidhje telefonike për emisionin ‘Të Paekspozuarit’ Basha tha se kur të vijë në pushtet PD, të gjithë këta biznesmenë do të ndë»»»

balkanweb.com
American Eye 22.11. 13:49

“Unaza e Re”, Basha: Projekt korruptiv dhe pa asnjë garë - American Eye

Korruptiv e ka cilësuar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha projektin e qeverisë për ndërtimin e Unazës së Madhe në Tiranë. në Forumin “Studentët për qeverisjen e mirë”, ai kërkoi shpronësim për të gjithë banorët, si një e drejtë që e parashikon ligji. “Kanë bërë një projekt dhe duan të pri»»»

americaneye.al
Sot 15.11. 23:03

Basha me deklaratë të fortë: Te zona e “Astirit” po mbrohen bizneset e një ish-deputeti

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë për projektin e Unazës së Re të zona e “Astirit” në Tiranë, ku po planifikohen të shemben mbi 300 shtëpi. Basha deklaroi se po mbrohen bizneset e një personi të inkriminuar, që dikur ka qenë deputet i mazhorancës. Por, Basha nuk»»»

sot.com.al
Newsbomb 15.11. 22:49

“Diplomatët na thanë që ju kishit të drejtë, ne gabuam”

Sipas Lulzim Bashës, diplomatë e ambasadorë në Tiranë i kanë shprehur atij se Partia Demokratike kishte të drejtë për ligjet e reformës në drejtësi dhe nuk duhet të votoheshin vetëm nga mazhoranca. “Diplomatët kanë thënë që ju kishit të drejtë dhe ne gabuam për ligjet e Reformës në Drejtësi që janë»»»

Hashtag 14.11. 19:21

"Unaza e Re", Basha nxjerr dokumentet: Banorët duhet të marrin dëmshpërblim të plotë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbrëmjen e sotme në protestën për “Unazën e Re” në Tiranë publikoi dokumenta dhe u shpreh se çdo banor i Unazës së Madhe në proces legalizimi duhet të marrë dëmshpërblim të plotë. “Kam dy vendime të Këshillit të Ministrave në duart e mia. Njëri i vitit 2»»»

Gazeta Express 13.11. 14:32

Protesta për Unazën e Madhe, Veliaj: Projekti nuk ndalon, të prekurit do marrin 3 vite qira

“Po çfarë, do mbetemi në 'epokën e gurit'? Pse, se disa njerëz që kanë zaptuar aty nuk pranojnë kompensimin që po u japim? S'ka shans!”Këto ishin disa nga deklaratat e kryetarit të Bashkisë së Tiranës Veliaj në lidhje me protestën që zhvillohet tashmë prej një jave në zonën e “Astirit’, atje ku qev»»»

gazetaexpress.com
Bold News 12.11. 22:48

Basha: ‘Shqiponja’, skandal 40 milionë euro për 3 kilometra

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e “360 Gradë” në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së Re në Tiranë. . Share this: Lajme të Ngjashme Share this: Lajme të Ngjashme Share this: ... »»»

boldnews.al
Gazeta 55 12.11. 22:28

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së Re në Tiranë. “Ka një ligj shpronësimi. Vlerëson pronat, paguan paratë. Jepet një kohë për të blerë një banesë të re. Si mund të shk»»»

gazeta55.al
Shekulli 12.11. 21:57

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq Publikuar më 12.11.2018 nga Dionis Xhafa Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e “360 Gradë” në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së Re në Tiranë. Basha: Ka »»»

shekulli.com.al
ATA - Albanian Telegraphic Agency 06.11. 18:00

Basha pro gjermanit të CDU për President të KE

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ – Kryetari Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe deputetë të kësaj force politike, janë duke marr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Europiane që po zhvillohet në Helsinki. Partia Demokratike do të votojë për herë të parë një kandidat të PPE për President të Komisionit Eur»»»

Citynews 09.10. 12:37

Kasapahna në ish-bllok për Elvana Gjatën?/ Zbardhen detajet tronditëse

Share Tweet Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me ngjarjen e mbrëmjes së të enjtes në një lokal në zonën e ish-bllokut, ku një person mbeti i vrarë me armë zjarri dhe dy të tjerë u plagosën. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Lulzim Bash aka hedhur dyshime të »»»

cna.al
Standard 25.09. 14:59

Rama po grabit me një grusht oligarkësh. Veliaj i jep Salillarit koncesion të ri për 33 vjet

Ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shpalosi strategjinë, që do të ndjekë opozita kur të vijë në pushtet, për rikthimin shqiptarëve të pasurive të financave dhe pasurive që qeveria Rama po grabit me një grusht oligarkësh, nëpërmjet koncesioneve dhe tenderave të dyshimtë e të»»»

Syri 25.09. 14:11

Basha e futi te oligarkët e Ramës, Veliaj i jep Salillarit koncesion të ri për 33 vjet Komentet

13:44, 25/09/2018 Ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shpalosi strategjinë, që do të ndjekë opozita kur të vijë në pushtet, për rikthimin shqiptarëve të pasurive të financave dhe pasurive që qeveria Rama po grabit me një grusht oligarkësh, nëpërmjet koncesioneve dhe tenderav»»»

syri.net
Presheva 21.09. 12:16

Lulzim Basha: Pesë bandave kriminale në Kosovë u konvenon shkëmbimi i territoreve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për idenë e shkëmbimit të territoreve, për të cilin ka thënë se kjo ide u konvenon pesë bandave kriminale që janë në jug dhe në veri të lumit Iber. Lulzim Basha ka thënë se propozimi për shkëmbim territoresh, i legjitimon aventurat e pesë banda»»»

presheva.com
Albpress 20.09. 15:02

Bashkia e Tiranës publikon dokumentet mbi Teatrin Metropol/ Mima i kerkoi Bashës t'i jepej Veliajt -

Në vitin 2013, Lulzim Basha kur ishte kryetari i Bashkisë së Tiranës ka firmosur kërkesën për të privatizuar godinën e Teatrit Metropol. Kjo godinë është kërkuar të privatizohet nga deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Veliaj i cili është pronari dhe një universiteti privat në Tiranë. Kërkesa i ë»»»

albpress.org
Portalb 04.08. 15:24

Veliaj: Askush nuk mund ta sabotojë qytetin; sa të jem unë, puna në Tiranë nuk ndalet

Në intervistën e tij për ABC News, kryebashkiaku Veliaj u ka kujtuar qytetarëve të Tiranës se kryeqyteti është drejtuar për 4 vjet nga Partia Demokratike dhe kryetari i saj, Lulzim Basha, por ky nuk diti të rregullojë as sahatin që shihte nga dritarja e zytës së tij, e jo më të bënte ndonjë punë. “»»»

Kohajone 04.08. 14:19

Veliaj: Askush s’mund ta sabotojë qytetin; sa të jem unë, puna në Tiranë nuk ndalet

Në intervistën e tij për ABC News, kryebashkiaku Erion Veliaj u ka kujtuar qytetarëve të Tiranës se kryeqyteti është drejtuar për 4 vjet nga Partia Demokratike dhe kryetari i saj, Lulzim Basha, por ky nuk diti të rregullojë as sahatin që shihte nga dritarja e zytës së tij, e jo më të bënte ndonjë p»»»

Zeri Popullit 02.05. 09:47

Rama: Çadrën e duan jomiqtë; Basha shpjegon takimin me rusët

Kryeministri Rama e shpjegoi me detaje idenë e tij për mbështetjen që po merr çadra e protestës nga njerëz jashtë, që jo domosdoshmërisht i duan të mirën Shqipërisë. Rama tha në “Top Story” se partnerët e Shqipërisë do të dëshpëroheshin, nëse vendi do të shkonte në drejtimin e gabuar. “Do të dëshpë»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining