sitel.com.mk
Новата српска влада со три нови министерства, 6 нови лица, 50% жени, Стефановиќ и Вулин ги менуваат ресорите
zurnal.mk
Муслиманските земји ги бојкотираат француските производи
НА СПИСОКОТ СЕ 11 ЖЕНИ - ОВА Е НОВАТА СРПСКА ВЛАДА
kanal5.com.mk
РОЈТЕРС: Ердоган за Макрон - му треба лекарска помош за менталното здравје
telma.com.mk
На европски тло најтешка е ситуацијата во Чешка
makfax.com.mk
Иран ја осуди нормализацијата на односите меѓу Израел и Судан
БАН не го уважува СТАВОТ на Меѓународниот славистички комитет
kurir.mk
Протести во Полска поради строгите мерки за коронавирус
sitel.com.mk
Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија
netpress.com.mk
Заев-Хоти: Ако има потреба повторно ќе има ПЦР-тестови на границите
makfax.com.mk
Јанша го поддржа Трамп: На светот му треба силен американски претседател
puls24.mk
Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата
netpress.com.mk
Франција го блокираше договорот за увоз на течен гас од САД
telma.com.mk
Заев ветува автопат до Косово до 2023-та
mms.mk
Заев очекува автопатот до Приштина да се заврши за две ипол години
telma.com.mk
Европа во нова жестока битка со Ковид
press24.mk
Георгиевски за БГНЕС: Сакаме зближување со Бугарија, треба да ги признаеме заслугите на Заев
zurnal.mk
Лавров во работна посета на Белград на 28 и 29 октомври
netpress.com.mk
Кина и Германија стануваат велесили а влијанието на САД слабее, оцени Путин – подготвен е за заедничка истрага за Навални
netpress.com.mk
Трамп објави интервју пред телевизијата и порача „Погледнете ја оваа пристрасност“
mia.mk
Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа
kanal5.com.mk
ЕУ со критики до СЗО,бара промени во управувањето со епидемијата
zurnal.mk
15 јубилеј на Универзитет Американ Колеџ Скопје
press24.mk
Заев- Сасоли: Северна Македонија е подготвена да стане следната успешна приказна на проширувањето на ЕУ
press24.mk
Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)
zurnal.mk
Берлин порача: Србија да не си „пyka во нога“, ако сака да влезе во ЕУ, нeка го пpизнae Косово
zurnal.mk
Постојаните членки на СБ на ОН со различни ставови за иднината на УНМИК
zurnal.mk
АФЕРА го тресе Косово: Од Државната каса исчезнаа 2, 7 милиони додека траеше пауза за ручек
netpress.com.mk
Светска банка: Македонија е во најдлабока рецесија досега
press24.mk
Русија предупредува дека САД подготвуваат уште една револуција - откриваат која држава е „на ред"
press24.mk
Јакимовски до Каракачанов: Ако си маж дојди ти на чело на полкот да рушиш- ќе те кренеме на клоци
alfa.mk
Каракачанов се закани со војска, македонската Влада без официјална реакција
kanal5.com.mk
Фото: Прекрасната Украинка го „запали“ Инстаграм
netpress.com.mk
Технолошките компании на врвот на листата највредни брендови
netpress.com.mk
Трамп имa банкарска сметка во Кина, каде активен бил и синот на Бајден
netpress.com.mk
Османи одби да каже дали ќе бараат федерализација ако на пописот има повисок процент на Албанци
makfax.com.mk
Ердоган го нападна Макрон поради „францускиот ислам“
kurir.mk
На ОН ветени 1,7 милијарди долари за помош на земјите од Африка
kanal5.com.mk
Најатрактивната атлетичарка на светот призна дека е невина(ВИДЕО)
sitel.com.mk
Димитров до ЕУ - амбасадорите: Да се почитува правото на самоопределување и да се почнат преговори

Проценка на ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден

Zurnal 23.09. 11:16

Проценка на ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во август направила проценка дека рускиот претседател Владимир Путин и неговите најблиски соработници „најверојатно ќе ги насочат операциите на руското влијание“ со цел да му се заканат на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден за време н»»»

zurnal.mk
Telma 23.09. 08:58

ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во август направила проценка дека рускиот претседател Владимир Путин и неговите најблиски соработници „најверојатно ќе ги насочат операциите на руското влијание“ со цел да му се заканат на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден за време н»»»

telma.com.mk
MIA 23.09. 07:15

Проценка на ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во август направила проценка дека рускиот претседател Владимир Путин и неговите најблиски соработници „најверојатно ќе ги насочат операциите на руското влијание“ со цел да му се заканат на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден за време н»»»

mia.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.