НАМ И КОГА НИ ДОАЃААТ НАШИТЕ ПЕТ МИНУТИ, СААТОТ ЌЕ НИ СЕ РАСИПЕ
kanal5.com.mk
Новиот италијански премиер би можел да биде екстремен десничар
kapital.mk
Неколку финансиски балони кои се надувуваат во моментов
kapital.mk
Блумберг: Санкциите на Трамп ги направија руските компании побогати за една милијарда долари
sitel.com.mk
Дали Италија може да го искомплицира членството на Македонија во НАТО?
kanal5.com.mk
Дали законот за обвинителство ќе ни ги намали шансите за преговори со ЕУ во октомври?
makfax.com.mk
Летот на „Ер Франс“ од Москва за Париз прогласи вонредна состојба и слета во Луксембург
Охридскиот аеродром со нов рекорд на превезени патници во месец јули
makfax.com.mk
Орбан и Меркел присуствуваа на одбележувањето на 30 години од падот на Железната завеса
press24.mk
Путин во посета на Франција: Нема закана од радијација од ракетата во Северна Русија
sitel.com.mk
Министерот Бектеши патува за Косово по забраната за увоз на компир и мед од Македонија
sitel.com.mk
Штуни: Косово е најзагрозена од поранешни џихадисти
alfa.mk
Џонсон: Ќе бидеме подготвени за напуштање на ЕУ
kanal5.com.mk
Бранко Азески за косовските такси
kurir.mk
Српски медиум: Кој се офајдил од „Рекет“- Боки 13 ја финансирал српската опозиција
kapital.mk
Србија купува стратешки компании во Република Српска
kapital.mk
Како централните банки полека но сигурно го туркаат светот кон нова финансиска криза
makfax.com.mk
Три децении од падот на Железната завеса
makfax.com.mk
Шојгу: Летовите на бомбардерите беа планирани, целта не беше затрашување на САД
sitel.com.mk
Дали Македонија и Косово се на раб на трговска војна - утре итна средба на повеќе институции
kanal5.com.mk
Мадуро: Тоа што Трамп и го прави на Венецуела, го правел и Хитлер на Евреите
puls24.mk
Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вме
makfax.com.mk
Шојгу: Нема да распоредиме нови ракети во Европа, но само под еден услов
makfax.com.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на 75-годишнината од победата во Втората светска војна
mia.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на Денот на победата
kanal5.com.mk
Сугарески и Китанов на увид на работите на патот Струмица-граничен премин Ново Село
kurir.mk
Казаков до Заев и Адеми: Излезете на избори, па да видиме кого поддржува дијаспората!
kanal5.com.mk
Легендарниот рокер доживеа срцев удар , концертите одложени на неодредено
puls24.mk
"Ла Верита" го врати повлеченото видео, повторно може да се гледа на Јутјуб, ова се деталите
mia.mk
Германија мора да прими назад мигрант депортиран во Грција
makfax.com.mk
Шпански ловец се приближил до авионот на рускиот министер за одбрана
alfa.mk
Таткото ја покани Царовска да поживее со мизеријата на 8те дечиња во Црешнево
mia.mk
Си Ен Ен: Кампањата на Русија во ЦАР ја финансира „готвачот“ на Путин
kanal5.com.mk
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да побара расчистување на сите случаи за нивни функционери, па потоа да зборува за правда
alsat-m.tv
Гајсер: Завршува политичката кариера на Заев!
kurir.mk
Кинеската армија пред Хонг Конг (ВИДЕО)
press24.mk
Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција
alsat-m.tv
Гајсер: Не сум ничија продолжена рака и не ги откривам помошниците од Македонија!
kapital.mk
Како Полска го решава проблемот со „одливот на мозоци“
makfax.com.mk
Mајкл Карпентер: Црна Гора да внимава на влијанието на руските валкани пари
kurir.mk
Возете внимателно: На овие места се изведуваат работи на пат
МАЈКЛ КАРПЕНТЕР: ТЕШКО СЕ РЕШАВА КОСОВСКОТО ПРАШАЊЕ ВО ГОДИНА НА ИЗБОРИ
СО СОМНИТЕЛНИ СНИМКИ ОД СОМНИТЕЛЕН ИЗВОР СЕ ПРАВИ ОБИД ДА СЕ ТУРНЕ ВЛАДАТА ВО СКОПЈЕ
АСЈА МЕТОДИЕВА: ЗАПАДЕН БАЛКАН СТРАДА ОД СЛАБИ МЕДИУМСКИ СИСТЕМИ И НЕДОСТИГ НА ТРАНСПАРЕТНОСТ
ВИЛСОН ЗА ГЛАСОТ НА АМЕРИКА: ЗЕМЈАТА КОЈА ОДИ ВО ЕУ НЕ ПРИМА ОРУЖЈЕ ОД МОСКВА
ФРУСТРАЦИИТЕ НА ПОВЕЌЕДЕЦЕНИСКИОТ ВЛАДЕТЕЛ
mia.mk
Кои се и што работат „првите дами“ на Балканот
МУЗИКАТА ДОНЕСЕ НАГРАДА НА ФЕСТИВАЛОТ НА ФИЛМСКАТА КАМЕРА
kurir.mk
СКАНДАЛ: Машинеријата на СДСМ во улога на суд- Николовски најавува пресуди, за експертите ова е политичка хајка
press24.mk
Николовски: Правдата ќе го зададе ударот за секого
press24.mk
Милошоски: Дипломатски скандал - За советничката на Пендаровски МВР на Италија се „клептофашисти"
Makedonsko Sonce 14.08. 14:09

Заев: Од Беџети барав да се постапува по закон

Разговарам со сите градоначалници кога се работи за проблеми на општините и посебно проблеми кои ги загрижуваат граѓаните, а за кои може да помогне Владата, а со градоначалникот на Сарај Блерим Беџети зборував и по повод шпекулациите во јавноста дека некој го штити Јово Вангеловски во Судскиот сове»»»

Sitel 13.08. 21:11

Заев: Од Беџети барав да се постапува по закон

Разговарам со сите градоначалници кога се работи за проблеми на општините и посебно проблеми кои ги загрижуваат граѓаните, а за кои може да помогне Владата, а со градоначалникот на Сарај Блерим Беџети зборував и по повод шпекулациите во јавноста дека некој го штити Јово Вангеловски во Судскиот сове»»»

sitel.com.mk
Makfax 13.08. 20:50

Заев: Со Беџети зборував за шпекулациите дека некој го штити Јово Вангеловски

По изјавата на градоначалникот на Општина Сарај,Блерим Беџети, дека премиерот Зоран Заев му се јавил и побарал од него да влијае врз членовите на Судскиот совет за менување судија, се огласи и премиерот. Тој на својот Фејсбук напиша дека разговарал со Беџети за многу работи, меѓу кои и за шпекулаци»»»

makfax.com.mk
Kurir 13.08. 20:08

Заев признава: Со Беџети разговарав за судски одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот

Во својот најнов Фејсбук статус Зоран Заев призна дека разговарал со градоначалникот на Сарај Блерим Беџети за судски одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот. -Јас разговарам со сите градоначалници кога се работи за проблеми на општините и посебно проблеми кои»»»

kurir.mk
Press24 13.08. 18:27

Заев: Со Беџети зборував за шпекулациите дека некој го штити Вангеловски во Судскиот совет

Јас разговарам со сите градоначалници кога се работи за проблеми на општините и посебно проблеми кои ги загрижуваат граѓаните, а за кои може да помогне владата. Ова денеска го напиша премиерот Зоран Заев откако градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети денеска изјави дека Државната комисија з»»»

press24.mk
Kanal5 13.08. 18:14

Заев за Беџети : Не е објективно за работата на ДКСК да судат тие против кои има предмети

Јас разговарам со сите градоначалници кога се работи за проблеми на општините и посебно проблеми кои ги загрижуваат граѓаните, а за кои може да помогне владата, напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук. Прегледи:1013 август 2019, 18:06СподелиСподели,,Со градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети»»»

kanal5.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano