Capital 43m

Oana Gheorghiu cere reformă la Metrorex: Nu poate supraviețui la infinit fără deciziile necesare

Vicepremierul interimar Oana Gheorghiu susține că problemele Metrorex nu mai pot fi amânate și că societatea are nevoie de o restructurare profundă. Oficialul afirmă că sistemul a fost administrat ani întregi fără preocupare reală pentru sustenabilitatea companiei. Declarațiile vin în contextul dis»»»

capital.ro
Gandul 2h

Atac masiv cu drone rusești asupra Ucrainei: locuințe distruse în Harkov, Krivoi Rog și regiunea Odesa. Mai multe persoane au fost rănite

Rusia a lansat în noaptea de luni spre marți un nou atac amplu cu drone asupra Ucrainei, lovind mai multe regiuni, inclusiv Harkov, Krivoi Rog și Odesa. Clădiri rezidențiale au fost avariate, incendii au izbucnit în urma impactului, iar mai multe persoane au fost rănite, potrivit autorităților ucra»»»

gandul.ro
Puterea 2h

Recesiune controlată? Isărescu: „Scăderea PIB-ului este puternică, dar ne ajută la inflație”

Guvernatorul Băncii Naționale a României, Mugur Isărescu, a transmis un mesaj complex despre starea economiei: pe de o parte, banca centrală nu ar fi susținut artificial cursul euro în perioada recentă, iar pe de altă parte, economia României traversează o etapă de ajustare severă, cu efecte direct»»»

puterea.ro
Adevarul 2h

Mugur Isărescu: Un premier tehnocrat nu este neapărat soluția pentru România. „Trebuie să ai credibilitate. Altfel vorbești în gol, în deșert”

Desemnarea unui premier tehnocrat nu reprezintă neapărat soluția potrivită pentru România, a declarat marți guvernatorul Băncii Naționale a României (BNR), Mugur Isărescu. Acesta a subliniat că o astfel de funcție presupune experiență, credibilitate și o bună cunoaștere a mecanismelor guvernamental»»»

adevarul.ro
Jurnalul 3h

Prognoză sumbră de la BNR: Vârf de 11% pentru inflație în această vară

BNR estimează o nouă creștere a inflației până în iulie Guvernatorul Băncii Naționale a României, Mugur Isărescu, a avertizat că inflația ar putea continua să crească în următoarele luni, pe fondul efectelor provocate de criza din Orientul Mijlociu asupra piețelor de petrol și gaze. Acesta a vorbit»»»

jurnalul.ro
Business24 3h

Ministru Finanțelor anunță că se renunță la obligativitatea e-factura pentru persoanele fizice: "Ar fi însemnat în principal birocrație suplimentară și costuri administrative inutile"

Alexandru Nazare anunță modificarea regulilor privind RO e-Factura, după ce a concluzionat, în urma consultărilor cu profesioniști din mai multe domenii, că aplicarea obligatorie pentru anumite categorii de persoane fizice ar genera birocrație fără efect real în combaterea evaziunii fiscale.Ministr»»»

business24.ro
Puterea 3h

De ce plătesc românii facturi atât de mari la energie

Românii nu plătesc doar energia consumată, ci și costurile unui sistem energetic considerat ineficient, instabil și încărcat de intervenții administrative contradictorii. Este concluzia unei analize publicate marți de președintele Asociației Energia Inteligentă (AEI), Dumitru Chisăliță, care susțin»»»

puterea.ro
Jurnalul 3h

Mugur Isărescu avertizează că România nu mai poate trăi pe datorie. Adrian Negrescu explică ce trebuie făcut urgent pentru economie

Mesajul transmis de guvernatorul Băncii Naționale a României, Mugur Isărescu, a declanșat noi dezbateri despre starea reală a economiei și despre riscurile uriașe generate de deficitul bugetar și de consumul alimentat prin împrumuturi. Analistul financiar Adrian Negrescu consideră că avertismentul »»»

jurnalul.ro
DC News 3h

Obligativitatea utilizării E-factura, anulată pentru acești români

Ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare, a anunțat că obligativitatea utilizării RO e-Factura pentru persoanele fizice care se identifică fiscal prin CNP și obțin venituri prin contracte pe drepturi de autor (DDA) va fi anulată. Astfel, ace;ti români, nu vor mai fi obligați să emită e-Factura de la »»»

dcnews.ro
Bursa 4h

Alexandru Nazare: „Anulăm obligativitatea utilizării E-facturii acolo unde intervenea birocraţie inutilă”

„Digitalizarea trebuie să simplifice, nu să complice” - acesta este principiul de la care porneşte un nou amendament fiscal anunţat de Alexandru Nazare, potrivit propriei postări pe Facebook. Acesta se prezintă drept „unul dintre principalii promotori ai digitalizării ANAF”, pe care o consideră „ob»»»

bursa.ro
Bursa 4h

Alexandru Nazare: „Anulăm obligativitatea utilizării E-factura acolo unde intervenea birocraţie inutilă”

„Digitalizarea trebuie să simplifice, nu să complice” - acesta este principiul de la care porneşte un nou amendament fiscal anunţat de Alexandru Nazare, potrivit propriei postări pe Facebook. Acesta se prezintă drept „unul dintre principalii promotori ai digitalizării ANAF”, pe care o consideră „ob»»»

bursa.ro
Romania TV 4h

Doliu în lumea sportului. O tânără ciclistă a murit la doar 19 ani după o luptă cruntă cu cancerul osos

Este doliu în lumea sportului dipă ce Jilke Michielsen a murit la doar 19 ani. Tânăra sportivă s-a confruntat cu cancerul osos. A fost diagnosticată în urmă cu trei ani, când avea doar 16 ani. Anunțul trist al morții sale a fost publicat de familia sportivei. „Nu te plânge, bucură-te de viață. 05/0»»»

romaniatv.net
Adevarul 4h

Ucraina lovește tot mai adânc în Rusia, iar Putin începe să simtă presiunea

Seria atacurilor masive cu drone lansate de Ucraina asupra teritoriului rus arată că războiul începe să își schimbe direcția în favoarea Kievului, susțin analiștii occidentali. Potrivit expertului britanic Keir Giles, de la Chatham House, semnele că Rusia pierde inițiativa în conflict „încep în sfâ»»»

adevarul.ro
Economica 4h

Anunţ oficial de la Guvern - Anulare a obligativităţii pentru e-Factura la persoanele fizice care obţin venituri din drepturi de autor, activităţi agricole şi alte instituţii şi organizaţii - Economica.net

Ministrul interimar al Finanţelor, Alexandru Nazare, a explicat, marţi, într-o postare pe Facebook, propunerea de anulare a obligativităţii utilizării e-Factura persoanele fizice care obţin venituri din drepturi de autor, activităţi agricole, precum şi institutele şi centrele culturale străine. Ame»»»

economica.net
Romania TV 6h

Autoritățile s-au răzgândit. e-Factura nu mai devine obligatorie pentru mii de români de la 1 iunie 2026/ Ministrul Finanţelor: ”Digitalizarea trebuie să simplifice, nu să complice” / Cine sunt cei scutiți

Ministrul Finanţelor, Alexandru Nazare, afirmă, marţi, că „digitalizarea trebuie să simplifice, nu să complice” şi anunţă anularea obligativităţii utilizării E-factura, „acolo unde intervenea birocraţie inutilă”. „Sunt unul dintre principalii promotori ai digitalizării ANAF – este obligatorie şi ne»»»

romaniatv.net
Adevarul 6h

Mugur Isărescu: Inflația a fost alimentată de conflictul din Orientul Mijlociu. „Criza politică nu ajută economia”

Traiectoria descendentă a inflației din primele luni ale anului a fost inversată în martie, în principal din cauza tensiunilor geopolitice din Orientul Mijlociu și a efectelor acestora asupra pieței internaționale a energiei, a declarat marți guvernatorul Banca Națională a României, Mugur Isărescu.»»»

adevarul.ro
DC News 6h

Săptămână de lucru de 4 zile: Țara care sfidează modelul clasic și depășește economic multe state cu program de 5 zile

Islanda a devenit prima țară care a testat la scară largă ideea de săptămână de lucru de 4 zile, reușind să pună sub semnul întrebării una dintre convingerile de bază ale economiei moderne: mai puține ore înseamnă automat performanță mai slabă. În practică, rezultatele au arătat contrariul. Economi»»»

dcnews.ro
Puterea 6h

Agenția Internațională pentru Energie avertizează: lumea mai are petrol doar pentru câteva săptămâni

Temerile privind o posibilă criză energetică globală revin în prim-plan după avertismentul lansat de directorul Agenției Internaționale pentru Energie (AIE), Fatih Birol. Pe fondul conflictului din Iran și al blocajelor din Strâmtoarea Ormuz, oficialul susține că rezervele comerciale de petrol se r»»»

puterea.ro
Romania TV 6h

PSD spune că are pregătită soluția pentru guvernare. Marius Budăi: "România nu mai poate aştepta”

Social-democratul Marius Budăi l-a acuzat pe Ilie Bolojan, actualul premierul interimar, că, în ultimele luni, a blocat dialogul și procesul decizional, iar efectele din prezent se văd cel mai mult în economie și în nivelul de trai al românilor. „România nu mai poate aștepta. PSD are soluția”, și-a»»»

romaniatv.net
Ziarul de iasi 8h

Comisarul european pentru economie: UE îşi reduce prognoza de creştere economică şi majorează estimarea privind inflaţia, din cauza războiului cu Iranul

Uniunea Europeană va revizui în scădere prognoza de creştere economică şi va majora estimările privind inflaţia, pe fondul „şocului stagflaţionist” provocat de războiul cu Iranul, a declarat comisarul european pentru economie, Valdis Dombrovskis, transmite CNBC citat de News.ro. Oficialul european »»»

ziaruldeiasi.ro
Bursa 10h

FMI: Banca Angliei nu trebuie să majoreze dobânzile şi ar putea chiar să le reducă pentru susţinerea economiei

Fondul Monetar Internaţional a transmis luni că Banca Angliei nu are nevoie să majoreze dobânzile în contextul actual şi ar trebui să fie pregătită chiar să le reducă dacă economia britanică va avea nevoie de sprijin, transmite CNBC. Mesajul FMI vine într-un moment în care pieţele şi analiştii se a»»»

bursa.ro
Business24 10h

Acțiune în Curtea Comercială din Texas între Chaac Northeast și Pizza Hut privind efectele Dragontail AI asupra livrărilor

Chaac Pizza Northeast, un francizat Pizza Hut, a depus o acțiune în instanța Texas Business Court pe 6 mai, reclamând că sistemul Dragontail, alimentat de inteligență artificială și implementat pentru livrare, a cauzat întârzieri și scăderi ale vânzărilor la peste 100 de restaurante, iar compania s»»»

business24.ro
Business24 10h

Inter IKEA implementează o restructurare globală orientată spre magazine urbane compacte în contextul scăderii vânzărilor

Inter IKEA, responsabilă pentru aprovizionarea cu produse IKEA la nivel global, înregistrează o scădere a vânzărilor timp de 2 ani consecutivi, în contextul creșterii costurilor și al tarifelor americane. În prezent, compania accelerează tranziția către magazine mai mici situate în centrul orașelor»»»

business24.ro
Business24 10h

Creșterea insolvențelor în România, potrivit Oficiului Național al Registrului Comerțului, pune presiune pe mediul de afaceri

Burdescu, reprezentantă a Oficiului Național al Registrului Comerțului (ONRC), a declarat, într-o analiză a perioadei 2024-2026, că în România numărul total al procedurilor de insolvență deschise a crescut de la 7.416 în 2024 la 7.782 în 2025 și 2.410 în primele patru luni din 2026. Ea a subliniat »»»

business24.ro
Adevarul 12h

TVA de 11% la locuințele noi. Proiectul care schimbă regulile în imobiliare și criteriul eliminatoriu pentru prima casă

O nouă inițiativă legislativă depusă la Senat promite să schimbe radical calculele pe piața imobiliară, propunând reducerea masivă a taxelor pentru o anumită categorie de cumpărători. Proiectul de lege vizează modificarea Codului Fiscal și introducerea unei cote reduse de TVA de 11% pentru livrarea»»»

adevarul.ro
Adevarul 18h

Agenţia de evaluare financiară Fitch Ratings: Căderea Guvernului României şi deteriorarea contextului macroeconomic evidenţiază riscuri semnificative pentru eforturile de consolidare fiscală

Căderea Guvernului României şi deteriorarea contextului macroeconomic evidenţiază riscuri semnificative pentru eforturile multianuale de consolidare fiscală ale ţării, avertizează agenţia de evaluare financiară Fitch Ratings într-un raport publicat luni. Agenţia aminteşte, în context, că perspectiv»»»

adevarul.ro
Evz 19h

Când vor crește pensiile și salariile românilor. Anul viitor este privit cu pesimism de către președintele Consiliului Fiscal

Președintele Consiliului Fiscal, Daniel Dăianu, atrage atenția asupra necesității unui guvern complet cât mai curând, capabil să continue consolidarea fiscal-bugetară, reformele și absorbția fondurilor europene. Într-un context economic delicat, economistul estimează că bugetul pe 2027 ar putea adu»»»

evz.ro
DC News 19h

Leonardo Badea, prim-viceguvernatorul BNR, explică mecanismul care poate proteja România de o nouă criză financiară și apropia țara de zona euro

În ultimele decenii, experiența internațională a arătat că diferențele de dezvoltare dintre state sunt influențate nu doar prin resurse naturale, poziționare geografică sau alte avantaje materiale specifice, ci și prin robustețea instituțiilor publice, capacitatea acestora de a transmite încredere »»»

dcnews.ro
Business Magazin 22h

Adevărata criză a petrolului abia acum ar putea începe: stocurile globale se reduc puternic, în timp ce preţurile continuă să crească. „Vom afla cât este dispus cineva să plătească pentru ultima moleculă”

Stocurile globale de petrol se reduc rapid, iar rezervele ar putea să nu îşi revină înainte de decembrie 2027, avertizează analiştii din piaţă, în timp ce Europa s-ar putea confrunta cu penurii petrol chiar până la sfârşitul acestei luni, notează CNBC. Jeff Currie, vicepreşedinte executiv al Abaxx »»»

businessmagazin.ro
Ziarul Financiar 23h

Adevărata criză a petrolului abia acum ar putea începe: stocurile globale se reduc puternic, în timp ce preţurile continuă să crească. „Vom afla cât este dispus cineva să plătească pentru ultima moleculă”

Stocurile globale de petrol se reduc rapid, iar rezervele ar putea să nu îşi revină înainte de decembrie 2027, avertizează analiştii din piaţă, în timp ce Europa s-ar putea confrunta cu penurii petrol chiar până la sfârşitul acestei luni, notează CNBC. Jeff Currie, vicepreşedinte executiv al Abaxx »»»

zf.ro
Adevarul 1d

Mai grav decât COVID-19. Conflictul din Orientul Mijlociu riscă să distrugă milioane de locuri de muncă la nivel global

Prelungirea sau escaladarea conflictului din Orientul Mijlociu ar putea avea consecinţe mai grave asupra ocupării forţei de muncă decât cele provocate de pandemia de COVID-19, a avertizat Organizaţia Internaţională a Muncii (OIM) într-un raport. Organizația Internațională a Muncii (OIM) avertizează»»»

adevarul.ro
Adevarul 18.05. 15:39

Recesiunea globală ar putea deveni un scenariu real. Războiul lui Donald Trump în Iran este la doar câteva săptămâni de o criză de proporții

Economia mondială s-ar putea confrunta în următoarele săptămâni cu o recesiune, pe fondul crizei energetice provocate de conflictul dintre Statele Unite și Iran. Avertizarea vine din partea experților financiari citați de publicația britanică Daily Mail. Aproximativ 80 de state au introdus deja măs»»»

adevarul.ro
Curierul National 18.05. 15:37

Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR: Rolul cadrului de rezoluție bancară pentru drumul României către zona euro

Pentru economia României și pentru menținerea ritmului de convergență la nivel european, calitatea cadrului instituțional are o importanță fundamentală. În ultimele decenii, experiența internațională a arătat că diferențele de dezvoltare dintre state sunt influențate nu doar prin resurse naturale, »»»

curierulnational.ro
Business Magazin 18.05. 15:18

Legea Nordis, adoptată în 48 de ore fără norme de aplicare, a paralizat timp de şase luni procedura de vânzare a apartamentelor. One United Properties explică adaptarea şi când se aşteaptă revenirea la normal

Legea nr. 207/2025, publicată în Monitorul Oficial nr. 1133 din 8 decembrie 2025 şi intrată în vigoare pe 11 decembrie, a schimbat regulile de bază ale pieţei rezidenţiale româneşti. Prevederile privind preapartamentarea şi documentaţia cadastrală obligatorie au devenit aplicabile din 8 martie 2026»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 18.05. 12:53

Daniel Dăianu, preşedinte Consiliul Fiscal: Criza politică putea fi evitată dacă ar fi existat înţelepciune, care să pună pe prim-plan situaţia macroeconomică foarte gravă. Este necesar ca noul guvern să continue procesul de corecţie

Criza politică putea fi evitată dacă ar fi existat înţelepciune, care să pună pe prim-plan situaţia macroeconomică foarte gravă, iar unii vorbesc deja de alegerile din 2028, când acum esenţial este să ne ocupăm de starea finanţelor publice, de PNRR, de reforme, spune Daniel Dăianu, preşedintele Con»»»

businessmagazin.ro
Bursa 18.05. 11:50

OIM: Escaladarea conflictului din Orientul Mijlociu ar putea afecta mai multe locuri de muncă decât pandemia

O escaladare semnificativă a conflictului din Orientul Mijlociu ar putea avea consecinţe mai grave asupra ocupării forţei de muncă decât cele provocate de pandemia de COVID-19, a avertizat Organizaţia Internaţională a Muncii (OIM) într-un raport publicat luni, transmite EFE. „Creşterea costurilor e»»»

bursa.ro
Ziua Cargo 18.05. 11:22

AHK: Turbulentele politice impacteaza perspectivele economice

Chestionarul de conjunctură de primăvară (1-31 martie) al AHK România conturează o stare de spirit din ce în ce mai tensionată, potrivit unui comunicat transmis redacției. Volker Raffel Astfel, ponderea pesimiștilor crește semnificativ, deși aproximativ o treime dintre companiile chestionate își ev»»»

ziuacargo.ro
Business Magazin 18.05. 09:53

Războiul din Orientul Mijlociu se simte direct în buzunarul europenilor: Costurile creditelor ipotecare din Europa şi America de Nord au crescut puternic, punând presiune suplimentară pe cei care vor să cumpere o locuinţă nouă sau să îşi refinanţeze creditul

Costurile creditelor ipotecare din Europa şi America de Nord au crescut puternic, pe măsură ce impactul economic al războiului din Orientul Mijlociu începe să afecteze pieţele imobiliare, punând presiune suplimentară pe cei care vor să cumpere o locuinţă nouă sau să îşi refinanţeze creditul, scrie »»»

businessmagazin.ro
Romania TV 18.05. 08:55

Un scriitor român cere anularea obligației e-Factura. Măsura vizează persoanele cu venituri din drepturi de autor

Mircea Platon susține că măsura introdusă prin actele normative recente transformă scriitorii, artiștii și alți creatori în „prestatori de servicii”, obligați să intre într-un sistem birocratic și digitalizat excesiv, scrie Monitorul de Cluj. „Sunt scriitor, nu prestator de servicii. Nu pot să mi-l»»»

romaniatv.net
Gandul 18.05. 07:28

Atacul asupra centralei nucleare de la Barakah a provocat haos pe burse. Prețul petrolului a luat-o razna luni dimineață, 18 mai

Singura centrală nucleară a Emiratelor Arabe Unite a fost atacată duminică de o dronă. Incidentul este considerat unul extrem de periculos de întreaga comunitate din Golful Perisc, cu implicații la nivel global. Luni dimineață, prețul petrolului a luat-o razna, remarcă Mediafax. La câteva ore de la»»»

gandul.ro
Business24 18.05. 06:07

NextEra Energy și Dominion pregătesc fuziunea unui gigant al utilităților de peste 400 miliarde de dolari SUA

NextEra Energy și Dominion Energy discută o fuziune care ar crea un gigant al utilităților de peste 400 miliarde de dolari, posibil anunțată chiar de săptămâna viitoare în Statele Unite, ca răspuns la cererea în creștere de electricitate alimentată de centrele de date AI și pentru a consolida preze»»»

business24.ro
Business24 18.05. 06:07

Migrația către oferte last minute și destinații din proximitate redefinește dinamica pieței agențiilor de turism

Cristian Bărhălescu, reprezentant al Asociației Naționale a Agențiilor de Turism (ANAT), a declarat în cadrul infoturului „TU redescoperi Tulcea”, organizat în parteneriat cu OMD Municipiul Tulcea, că cererea s-a mutat de la pachetele cu rezervare timpurie la last minute. Ca efect, agențiile resimt»»»

business24.ro
Business24 18.05. 06:07

Tulcea cere alerte de risc adaptate la nivel zonal pentru protejarea turismului și Horeca

Primăria municipiului Tulcea, în colaborare cu Organizația de Management al Destinației (OMD) Municipiul Tulcea, solicită autorităților centrale să emită alerte mai prietenoase și să adapteze distribuția acestora în funcție de zonele efectiv în pericol, în acest moment, pentru a proteja turiștii, i»»»

business24.ro
Bursa 17.05. 23:00

Intenţia listării la BVB a companiilor de stat - motivul demiterii Guvernului Bolojan

Mijlocul primăverii calendaristice a găsit economia românească într-o etapă de tranziţie între consolidarea fiscală începută la începutul anului şi o nouă fază de intervenţionism economic determinată de presiunile energetice, de nevoia accelerării investiţiilor strategice şi de reapariţia tensiunil»»»

bursa.ro
Capital 17.05. 18:03

Cum poate fi îndepărtat Vladimir Putin de la Putere? Ce trebuie să facă Occidentul pentru a scăpa de influența lui

Războiul din Ucraina și sancțiunile occidentale, aplicate Rusiei din 2022, au afectat economia și elitele, dar au consolidat regimul lui Vladimir Putin și au blocat opoziția internă. La Moscova, frica și lipsa alternativelor mențin stabilitatea autoritară în contextul confruntării cu Occidentul. Di»»»

capital.ro
Business Magazin 17.05. 10:37

De câţi bani avem nevoie, de fapt, ca să fim fericiţi, potrivit studiilor

Cercetările din Statele Unite sugerează că oamenii cred că un CEO câştigă, în medie, de zece ori mai mult decât un angajat obişnuit – şi că şi-ar dori ca diferenţa să fie de doar cinci ori mai mare. În realitate însă, decalajul din SUA a fost estimat, în ultimul deceniu, la un nivel uriaş: director»»»

businessmagazin.ro
Jurnalul 17.05. 09:42

Dumitru Chisăliță avertizează despre noii „băieți deștepți”: România riscă un nou „tun” energetic cu baterii și stocare făcută haotic

Președintele Asociației Energia Inteligentă, Dumitru Chisăliță, lansează unul dintre cele mai dure avertismente privind direcția în care merge sistemul energetic românesc. Într-o analiză amplă, acesta susține că România riscă să repete greșelile făcute în dezvoltarea energiei regenerabile, de aceas»»»

jurnalul.ro
Gandul 17.05. 08:37

Atac masiv cu peste 500 de drone ucrainene asupra Rusiei. Explozii în Moscova la depozitul Transneft. Sunt cel puțin 3 morți și blocuri avariate

Rusia anunță unul dintre cele mai mari atacuri aeriene de la începutul războiului din Ucraina. Cel puțin trei persoane au murit în regiunea Moscovei, după un val masiv de drone care a lovit inclusiv zone rezidențiale și apropierea aeroportului Sheremetyevo. Rusia a fost vizată în noaptea de sâmbătă»»»

gandul.ro
DC News 17.05. 08:07

Șeful Ryanair se plânge de scăderea vânzărilor la biletele de avion. Hotelierii confirmă declinul internațional

Primul care a spus-o fără ocolișuri a fost Michael O’Leary, șeful Ryanair, liderul pieței europene după numărul de pasageri transportați. În cadrul unei conferințe de presă susținute la Dublin, CEO-ul Ryanair a explicat că oamenii devin mai precauți când vine vorba despre rezervările pentru concedi»»»

dcnews.ro
Business24 17.05. 06:32

Eliminarea coplății de 800 lei pentru tichetele de vacanță stimulează turismul intern și investițiile în infrastructură

Președintele ANAT (Asociația Națională a Agențiilor de Turism), Cristian Bărhălescu, a declarat în timpul infoturului „TU redescoperi Tulcea”, organizat de ANAT în parteneriat cu OMD Municipiul Tulcea, că eliminarea coplății de 800 de lei pentru tichetele de vacanță reprezintă un avantaj pentru ang»»»

business24.ro