syri.net
Ekstremizmi i dhunshëm/ Rreziku nga nacionalizmi i bardhë, në të njëjtin nivel me ISIS
PD kërkon zgjedhje të reja, me drejtësi të vjetër
insajderi.com
Kurti kopjon Veselin, mbanë afër vetes një filozof oborrtar
evropaelire.org
Vriten dy ushtarë turq nga sulmet ruse në Siri
tetovasot.com
Spasovski: Gjuha dhe të drejtat gjuhësore janë të rëndësishme për arritjen e barazisë dhe për realizimin e konceptit një shoqëri për të gjithë
balkanweb.com
“Dokumentet e bëra publikë nga Presidenti janë tronditës”, Gazment Bardhi: Qeveria, parlamenti, KED pjesë e një organizate mafioze për të asgjësuar pa
shqiptarja.com
Reagon PD: Presidenti publikoi provat, Etilda Gjonaj ndërhyri për të botuar në Fletoren Zyrtare vendimin e KED për Vorpsin
lexo.com.al
Çfarë i ka premtuar Ilir Meta ‘kameleonit’ Lefter Maliqi?
OSHEE/ Remonte linjave të furnizimit, stakime energjie në disa rajone
Mbylli dosjen e privatizimit të CEZ/ Eksperti ligjor i OSHEE kallëzon në SPAK gjyqtarin e çështjes
FOTO/ I riu nga Dukagjini transportohet me helikopter, Balla: Shpëtimi i jetës, misioni i Qendrës Kombëtare të Urgjencës
mia.mk
SDA: Kriza në BeH do të zhduket kur të largohen Dodik dhe SNSD
Presidenca publikon fakte të reja kundër Dvoranit, Dervishi: Vendimet e KED nuk janë ligje, botohen vetëm në internet
mia.mk
Zaharova: Nuk janë ndërprerë kontaktet mes Rusisë dhe Turqisë për Idlibin
ANKIMIMET, OPOZITA: MORATORIUM 4 VJEÇAR NGA VETINGU PËR GJYQTARËT E ZGJEDHJEVE | STAR PLUS TV - SHKODER
rtsh.al
Juristi i presidencës, Dervishaj: Dvorani, Ministria e Drejtësisë, QBZ dhe Kuvendi, 'puç të organizuar' ndaj GJK
Presidenca: Qeveria përdori Ministrinë e Drejtësisë për të rrëmbyer anëtarin e Kushtetueses
telegraf.al
Azgan Haklaj: Një komb kundër Kryeministrit Nastradin
gazetaexpress.com
Meta: Po bëhem hetues vullnetar i SPAK, provat si qeveria ‘vjedh’ KushtetuesenTe fundit
kallxo.com
Luanë, ujqër e struca mbahen të mbyllur e në kushte të këqija në Kosovë
botasot.info
Sela dhe Gashi nesër nënshkruajnë zyrtarisht marrëveshjen për koalicionim
shqiptarja.com
Juristi i Presidencës: Rruga antikushtetuese që ndoqi qeveria për t'i hequr kompetencat Metës për GJK, fajtore dhe ministria e Drejtësisë'Do vëmë moni
alsat-m.tv
Riad, Pompeo diskuton rreth shqetësimeve mbi sigurinë që paraqet Irani
shqiptarja.com
Shënim: Pse PD do t’i fusë duart patjetër te vettingu?
aktuale.mk
Elgafar Jusufi,demanton Durmishin e ‘Aleancës’
Një arab Parlamentit Evropian: ç’mendon Katari për krizën e Gjirit, Libinë dhe planin “Trump”
shqiptarja.com
Pas Metës, edhe PD kundër integrimit/ Propozimi që zhbën reformën në drejtësi: Disa gjyqtarë të zgjidhen pa veting!
shqiptarja.com
Trena elektrikë në hekurudhën Tiranë-Durrës, 6 kompani në garë
Ministri Agim Veliu priti shefin e Misionit të FMN-së për Kosovë Gabriel Di Bella
sot.com.al
Dalin detajet e plota, ja çfarë do t’iu sekuestroi SPAK Lul Berishës, fisit Doçi dhe Martin Bletës
shqiptarja.com
Protesta e 2 marsit, ish deputeti i LSI: Opozita e bashkuar do dalë me qëndrim, por unë do shkoj si qytetar
kosova-sot.info
Parashikimi: Ja kush do ta fitojë Podujevën, ky është gabimi më i madh i Agim Veliut
indeksonline.net
Zgjedhjet në Podujevë, aktivizohen edhe deputetët!
exit.al
Në Maqedoninë e Veriut u kapën vetëm 1 kg nga ngarkesa prej 1,3 tonësh kokainë
mia.mk
Konjufca i shfuqizoi vendimet për emërimin e 14 konsujve të Kosovës në botë
insajderi.com
Misteri i arkës së BIK-ut në Mitrovicë, që përplasi dy grupet e imamëve
shenja.tv
(VIDEO) Shënohet Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare
syri.net
Grenell emërohet Drejtor i Inteligjencës Kombëtar/ Presidenti Thaçi i uron suksese në misionin e ri
gazeta-shqip.com
Ka dyshime për pasurinë, SPAK merr një tjetër masë ndaj familjes Doçaj
insajderi.com
Mos u impresiononi nga pikturat e tij – Shqipëria po rrëshqet drejt autoritarizmit

Riaktivizohen zjarret në Lezhë, tymi arrin deri tek porti i qytetit - Lajmi i Fundit - Lajme

Lajmi Fundit 23.08.2019. 23:42

Riaktivizohen zjarret në Lezhë, tymi arrin deri tek porti i qytetit - Lajmi i Fundit - Lajme

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë. Terreni malor vështirëson izolimin e vatrës së zjarrit. Zjarrfikëset dhe policia në terren, kurse në ndihmë ka ardhur edhe ushtria. Tym ka arritur deri tek porti i qytetit. Në ndihmë për të shuar flakët e zjarrit kanë ardhur edhe zjarrfi»»»

lajmifundit.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano