gazetablic.com
Zeka përfshihet në ‘luftën’ Thaçi-Berisha – përmend Rugovën, Bukoshin, Isa Mustafën, edhe Arkanin
syri.net
Gjinushi në krye të ASh/ Strazimiri në SYRI.net: Kryeshkencëtar i vendit u bë një kryehorr Komentet
tesheshi.com
Gjinushi, rikthim si matematicien: merr kreun Akademisë së Shkencave
botasot.info
Fondi i Ballkanit Perëndimor, shpallen projektet rajonale fituese të thirrjes së dytë
balkanweb.com
Në Shqipëri revolucioni digjital i shëndetësisë nis “E-Learning & Blockchain”
balkanweb.com
Tërhiqet kandidati për Kamzën në BD: S’jam mirë me shëndet
kohajone.com
Emër qesharak, njihuni me tifo-grupin më të ri të futbollit kosovar
Vuçiç: Serbia ka përgatitur masa ndaj Kosovës
cna.al
Avokat Goxhaj “kryqëzon” Bashën/ “Nuk përfaqëson popullin opozitar por Sorosin”
Hoxhaj: Sjellja e Vuçiqit nuk duhet të tolerohet nga BE - RTV21
Pas lirimt të Lushtakut nga akuza e rëndë, reagon Kosnett
botasot.info
Konferenca Ndërkombëtare mbi Shëndetin, Mirëqenien, të Drejtat e Fëmijëve dhe Edukimin
koha.mk
Barcelona-Real Madrid, “dritë jeshile” për Leo Messin
alpenews.al
KUFIJTË/ Thaçi-Berishës: Malësor pa burrëri, që nuk ke guxim të shkosh në tokën ku linde
klankosova.tv
Rakiq: Të gatshëm të dorëhiqemi nëse nuk gjejmë mirëkuptim nga Prishtina
kohajone.com
Klevis Balliu: Zvarrë do të tërheqim o Taulant Balla!
shqiptarja.com
Trafikonin drogë nga Shqipëria drejt BE, lihen në burg dy malazezët
Tre të vërtetat e Kujtim Gjuzit, Rama, Berisha dhe Meta….
kallxo.com
FOTO - Malishevë, asfalti nuk qëndroi as 3 ditë
kallxo.com
Ministria e Drejtësisë 'nuk ka marrë' urdhëresë për arrest ndërkombëtar ndaj Milan Radoiçiqit
evropaelire.org
Ministri iranian paralajmëron anarki në Lindje të Mesme
evropaelire.org
Vuçiq: Serbia ka përgatitur masa ndaj Kosovës
rtsh.al
Thaçi sulmon Berishën : "Ai ishte në shërbim të Millosheviqit"
boldnews.al
Rama na i kapi të gjitha
Shell konfirmon potenciale të rëndësishme nafte në Shpirag
koha.mk
Rruga e humbur në oborr, ose teatri shqiptar i absurdit!
aa.com.tr
Zaev në Mal të Zi: Miqësia mes dy vendeve, shembull për vendet tjera
zeriamerikes.com
Reforma në Drejtësi, BE: Sulme të padrejta e të papranueshme
24-ore.com
Diplomacia kineze e borxheve
OSBE/ODHIR nis monitorimin – Glover: Do vëzhgojmë normalisht zgjedhjet, hera e parë që zhvillohen pa opozitën
Drejtësia, reagon përsëri Soreca – Ambasadori i BE: Reforma sipas Kushtetutës, e rëndësishme dhe e pakthyeshme
Zivic: Sektori i shpezëtarisë do ta ketë mbështetjen e MBPZhR-së
hashtag.al
Në kërkim të Vettingut të premtuar Në kërkim të Vettingut të premtuar
balkanweb.com
Kriza politike/ Senida Mesi: E çuditur me qëndrimin e Presidentit
Shell konfirmon potenciale të rëndësishme nafte në Shpirag
Amanetin nuk e tret as dheu...
Kumbaro: Deklarata e Metës antikushtetuese, afati i mandateve për kryebashkiakët është i përcaktuar
Thaçi reagon pas deklaratave të Berishës: Relike e shëmtuar që ushqen hijen e tij
periskopi.com
Thaçi: Kosovën nuk do të mund ta ndalë askush në integrimet euroatlantike
aa.com.tr
Rusi, zgjatet afati i arrestit për shtetasin amerikan të akuzuar për spiunazh
aa.com.tr
Kryeministri japonez kërkon të ndërmjetësojë në mes SHBA dhe Iranit
BE sulon Ilir Metën: “Ai ka frikë nga drejtësia”
vizionplus.tv
Thaçi: Berisha përçau Shqipërinë me krimet e tij, shërbëtor i Millosheviçit
Dorëheqje apo vetë.vrasje?
alpenews.al
“MASKRA E PESHKËPISË”/ Merren DËSHMI të tjera, Fredi BELERI pritet të …
portalb.mk
Njëzet akuza të reja në rastin “veteranët” në Kosovë
botasot.info
Senati amerikan konfirmon emërimin e ambasadores se re në Maqedoninë e Veriut

Në këto qytete dhe fshatra nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kallxo 11.10.2018. 17:44

Në këto qytete dhe fshatra nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar për orarin dhe vendet ku gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Në njoftimin, KEDS tregon arsyet pse do të ndalet rryma dhe kohëzgjatjen e ndërprerjes. Këto janë planet sipas rajoneve të v»»»

kallxo.com
Periskopi 10.10.2018. 18:08

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS-i, të mërkurën, publikoi orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës në ditët e ardhshme. Orari i plotë: Prishtinë Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit Më 13.10.2018 në TS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet: LP 35/10kV NTPM Tehnologie Mabete»»»

periskopi.com
Gazeta Blic 10.10.2018. 17:54

Orari i reduktimeve me energji elektrike

KEDS-i, të mërkurën, publikoi orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës në ditët e ardhshme. Orari i plotë: Prishtinë Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit Më 13.10.2018 në TS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet: LP 35/10kV NTPM Tehnologie Mabete»»»

gazetablic.com
RTK Live 10.10.2018. 17:02

Orari i reduktimeve me energji elektrike

KEDS-i, të mërkurën, publikoi orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës në ditët e ardhshme. Orari i plotë: Prishtinë Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit Më 13.10.2018 në TS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet: LP 35/10kV NTPM Tehnologie Mabete»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano