mia.mk
Парламентарни избори 2020: Дали Македонците повторно ќе бидат на вистинската страна на историјата?
mia.mk
Меркел истакна дека за пандемијата треба глобален одговор, го потенцира членството во СЗО
mms.mk
Колку „малите“ можат да им откинат од изборниот колач на „големите“?: Во денешниот „Стадион“ гостуваа Апасиев, Стојановски, Грчева, Јованов, Бачев , К
kanal5.com.mk
„Само Интервју” утре со Зоран Заев
mia.mk
Петнаесеттиот Акто фестивал за современи уметности продолжува во Гевгелија
Поранешниот премиер на Албанија Сали Бериша ОБЈАВИ ВИДЕО ПРОТИВ ЗОРАН ЗАЕВ
mia.mk
Геноцидот во Сребренца 25 години подоцна: Кои се е осуден во Хаг, во Србија, во Босна и во Хравтска
netpress.com.mk
Сенатот на САД порача дека Ердоган со решението за „Аја Софија“ ги навредил христијаните
netpress.com.mk
Париз изрази жалење за одлуката на Турција за измена на статусот на „Света Софија“
Вучиќ формира нова влада порано од очекувано, но прво... Следи чиста во СНС
mia.mk
Митинг на коалицијата „Алијанса за Албанците и Алтернатива“ во Гостивар
mia.mk
Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград
mia.mk
Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (видео)
mia.mk
Заев во Карпош: Правиот пат значи ЕУ и НАТО, грижа за сите, заштита од КОВИД – 19, економски раст и повеќе пари за секој
sitel.com.mk
Две нови аудио бомби објавени и денеска - едната за Милошоски, другата за Заев
netpress.com.mk
Заев: ДУИ со барањето Албанец премиер испрати уценувачка порака
Нова „бомба“: Заев вели Албанските гласови не вределе ни пет банки
mia.mk
Мендони: Одлука за Света Софија отворена провокација кон целиот цивилизиран свет
Шекеринска конечно се огласи: Потврди дека била на гости кај Боки 13 и ја нападна Алфа телевизија
mia.mk
Шекеринска: Договорот од Преспа ни ги донесе НАТО и ЕУ, стави меѓународен печат на македонскиот идентитет и на македонскиот јазик
makfax.com.mk
Наришкин: Случајот на Сафронов не е поврзан со неговите професионални активности
press24.mk
Протести во Грција: Повредени шест полицајци и уапсени девет лица
kurir.mk
Вучиќ: Протестите се обид на опозицијата да се врати на власт
Огненовски за МИА: Демократи е против национални политички партии, важни се сите граѓани подеднакво
kanal5.com.mk
Вучиќ и Хоти на видео самит за Косово со Макрон и Меркел
Заев од Боговиње: Со Касами во владата, ОФИЦИЈАЛИЗАЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНА
sitel.com.mk
Избори 2020: Заев ветува забрзан процес на преговори со ЕУ
kanal5.com.mk
Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд
kanal5.com.mk
Предизборната битка финишира со интензивирање на т.н бомбашки напади
kurir.mk
Скандали одамна се врзуваат за името на Петре Шилегов: Сомнеж дека одамна овозможил бизнис на фирма од кланот Заеви
mia.mk
Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец
makfax.com.mk
(Видео) Вучиќ од авион: Летам за Париз за да се борам за нашата Србија
Makfax 06.06. 20:59

Големи протести против расизмот се шират во светот

Илјадници демонстранти излегоа на улиците во Европа и Австралија, како и стотина во Токио и Сеул, за да ги поддржат американските протести против полициската бруталност. Протестите кои се шират во светот покажуваат се поголем бес и гнев поради полициските постапки кон етничките малцинства, а избија»»»

makfax.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.