Ngjarjet e datës 6 dhjetor
monitor.al
IGJEUM bën bilancin e tërmetit të 21 shtatorit, më i forti në 40 vite
indeksonline.net
Tenderi për makinat e qepjes, kaq para i kushtoi komunës së Vushtrrisë
periskopi.com
Haziri i quan njerëz të rrugës VV-në: Janë lind në rrugë, s’kanë përvojë në qeverisje
alpenews.al
TËRMETI TRAGJIK/ Rama nga Durrësi: 72 ndërtues pritet të nisin rikonstruktimin e pallateve që iu dëmtuan
Bonusi i qirasë, 60% e familjeve të pastreha për shkak të tërmetit mund të futen në shtëpi të re
periskopi.com
Haziri-Konjufcës: Mos u befaso pse kërkuam Ministrinë e Brendshme, kjo nuk është favor
kosova.info
Geci: Hashim Thaçi m’ka thënë se Rexhep Selimi e ka shkruar Komunikatën nr. 59
shekulli.com.al
Shqipëria e goditur nga tërmeti, mes fotove që shënjuan vitin 2019
cna.al
Nga Ilia BALLAURI/MBI OBORRET E KORÇËS
insajderi.com
Pas mos realizimit te premtimit 1 milionësh, Rama nis talljen publike me Pacollin
Rama me Pacollin pranë banorëve të prekur nga tërmeti në Krujë: Ka nisur puna për projektin e pallateve të reja
Bratislavë/ Cakaj takon ministrin e Jashtëm të Turqisë: Mbështetje e pakursyer për Shqipërinë që prej orëve të para pas tërmetit
javanews.al
Refuzoi tryezën për tërmetin, por PD i nis një pyetësor qeverisë
rtsh.al
Durrës, kryeministri Rama: Të gjitha dosjet e pallateve po përgatiten. Askush s'do të shpëtojë nga përgjegjësitë penale
koha.mk
Biri im, përço paqe dhe dashuri në botë
Beqaj nga Tropoja: Gati projekti për rrugën e bregut të Drinit
rtsh.al
Kryetari i PD Basha, takon banorët e një pallati në Durrës: Vlerësimi i pallateve dhe shtëpive i domosdoshëm, të kryhet pa vonesa.
kallxo.com
U fol se u propozua për ministër të Brendshëm, flet avokati Besnik Berisha
koha.net
Sekretari amerikan i Mbrojtjes konfirmon largimin nga Siria
“Vdiqën 24 persona”, PD vë në shenjestër Artur Bushin: Çfarë masash u morën për pallatet?
shqiptarja.com
'Me shumë dashuri për nënën Shqipëri', Morena Taraku do të ndërtojë shtëpinë e familjes së prekur nga tërmetiSOLIDARITET/ Angela Martini viziton banor
rtsh.al
Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda: Ja sa ndërtime janë shembur në Thumanë dhe në Bashkinë Durrës
rtsh.al
Shkodër, 'Benzi' përplaset me kamionin, 4 të plagosur
periskopi.com
Zeka: Isa Mustafa, njeriu më anti LDK – Njerëz brenda LDK’së kanë ngritur edhe padi ndaj tij
exit.al
Rama në Stamboll, me Erdoganin do kërkojnë ndihmë nga vendet aziatike dhe Rusia
javanews.al
Gjeniu i shahut Kasparov: Amerika sovjetike e Donald Trump
rtsh.al
Kuvendi miraton në parim buxhetin e vitit 2020

Reçica e quan jo normale dhe të çuditshme takimet Mustafës me Kurtin - Arbresh.info

Arbresh 13.08. 22:20

Reçica e quan jo normale dhe të çuditshme takimet Mustafës me Kurtin - Arbresh.info

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica i ka cilësuar si të çuditshëm takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit. Megjithatë, Reçica ka thënë se është mirë që liderët të cilët nuk kanë pasur raporte të mira të ulën dhe të bisedojnë. “Këto takime janë »»»

Kosova 13.08. 22:14

Reçica e quan jonormale dhe të çuditshme takimet Mustafës me Kurtin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica i ka cilësuar si të çuditshëm takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit. Megjithatë, Reçica ka thënë se është mirë që liderët të cilët nuk kanë pasur raporte të mira të ulën dhe të bisedojnë. “Këto takime janë »»»

kosova.info
Telegrafi 13.08. 22:09

Reçica e quan jo normale dhe të çuditshme takimet Mustafës me Kurtin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica i ka cilësuar si të çuditshëm takimin mes liderit të LDK-së, Isa Mustafës dhe atij të VV-së, Albin Kurtit. Megjithatë, Reçica ka thënë se është mirë që liderët të cilët nuk kanë pasur raporte të mira të ulën dhe të bisedojnë. “Këto takime janë »»»

telegrafi.com
Express 13.08. 15:47

PDK-së i vjen inat për takimin, Reçica thotë se Mustafa e Kurti donin ta eliminonin njëri-tjetrinTe fundit

Partia Demokratike e Kosovës, si duket po i sheh me shqetësim të madh zhvillimet që po bëhen në mes të LDK-së e VV-së e që mund të rezultojnë me ndonjë koalicion, tash kur po flitet për zgjedhje të jashtëzakonshme. Menjëherë pas takimit nga partia e Kadri Veselit kanë reaguar duke thënë se ia kujto»»»

gazetaexpress.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano