portalb.mk
Zaev nuk mund të garantojë procedura gjyqësore të drejta dhe transparente
insajderi.com
Kush janë liderët më të popullarizuar në botë?
Koronavirus, bota vendos në karantinë Italinë
lajmi.net
Rakiq: Taksa duhet të hiqet, turp për BE-në që po hesht për moskrijimin e Asociacionit
telegraf.al
Agron Duka dhe Nard Ndoka; Koha që shqiptarët t’i vendosë fre arrogancës së pushtetit të Edi Ramës
telegrafi.com
Ish-ushtari i UÇK-së, Afrim Basha ftohet nga Gjykata Speciale
indeksonline.net
Ministri Veliu viziton PK-në, pritet nga drejtori Qalaj
Konstituuohet Komisioni Parlamentar për mbikëqyrjen e AKI-së, mediat nuk lejohen brenda
Ujësjellësi i ri i Beratit, përfitojnë mbi 4 mijë banorë
Deliri i Edi Ramës dhe një shprehje e gjyshes
boldnews.al
Zemërgjerësia e Skerdit/ Pas Ajolës, edhe burri i Spiropalit drejtor i “tenderave” në OST
aa.com.tr
“Qasem Soleimani parandaloi dorëheqjen e Assadit”
“Liria e shprehjes nuk duhet të keqpërdoret”
Bizneset kundër vendimeve për ndalim të punës të dieleve
Arrestohet kapiteni i aeroplanit turk që u nda në tre pjesë
Koronavirusi shkatërron bursat globale: ‘Digjen’ 1 mijë miliardë dollarë – Ekonomistët: ‘Italia drejt recesionit’
shqiptarja.com
Vdiq punëtori në pallatin në ndërtim, arrestohet biznesmeni në Lezhë, kryetar i Dhomës së Tregtisë
cna.al
Si luftohet terrorizmi i ekstremit të djathtë
Kuvendi i Kosovës miratoi uljen e numrit të komisioneve parlamentare nga 16, në 14
shqiptarja.com
Ekskluzive/ Dosja e plotë e basteve, si ra në grackë vëllai i shefes së KPA-së së vettingut dhe Gramoz Murataj (Përgjimet)
shqiptarja.com
Meta nxjerr 'prova' të tjera: Popull, zgjohuni dhe ngrihuni në 2 mars kundër sorrave
Qeveria e zënë me çështje të tjera, s’ka kohë për “Kosovën e Re”
sot.com.al
Arian Galdini nxjerr prapaskenat: Në 2 Mars udhëheq komunisti i korruptuar Ilir Meta. Unë detyrova Fatos Nanon të thoshte...
sot.com.al
“As në varr nuk i lini të qetë”/ I akuzoi të vëllain si ‘trurin’ e vrasjes së Fatmir Haklajt, reagon Hasan Hykaj dhe nxjerr prapaskenat: Zylfija ka la
Durrësi pa drita për 3 ditë, ja zonat dhe oraret
Të rikthyerit nga emigracioni, 100 punësime në 13 bashki
sot.com.al
Qeveria prezanton planin e masave për rrezikun nga koronavirusi, Manastirliu: Nuk ka vend për panik, asnjë të infektuar në Shqipëri
sot.com.al
Asnjë rast i shënuar në Shqipëri, nuk ka vend për panik, flasin mjekët: Masat po merren, të gjithë të jemi të qetë
sot.com.al
Gjykata e Posaçme e Apelit hap çështjen “Tahiri”, ja kur do të zhvillohet seanca e parë ndaj ish-ministrit dhe kush do të jetë trupa gjykuese
kosova-sot.info
Vendimi i Glauk Konjufcës, ja çfarë ndryshimesh paralajmërohen...
shqiptarja.com
Historia tragjike e tre vëllezërve të familjes Sallaku: Njëri ishte sekretar i Enverit, dy të tjerët me gra ruse e çeke 25 vjet burg dhe tortura
sot.com.al
Jam ushtar i presidentit në mbrojtje të Kushtetutës nga grushti i shtetit!
sot.com.al
Tragjikomedia e presidentit, produksion i halucinacioneve politike
shqiptarja.com
FOTO/ Ekziston një perjudhë kur Kulla e Pizës pjerrtësohet më pak, zbuloni arsyen
periskopi.com
Daut Haradinaj: Albin Kurti ishte radikal në ndërrim qëndrimesh
kosova.info
Ngjarjet e datës 25 shkurt 2020
Air Albania/ “Migjeni” nis fluturimet drejt Italisë
MYNIH – Kurz: Mbështes Merkelin për refuzimin e aleancës me ekstremin e djathtë
preshevajone.com
Mbi 70 gazetare nga Tirana -UGSH ne Preshevë. Kryetari Cipa: Me ketë vizite plotesuam kerkesen dhe deshiren e kolegut tonë në Gjenevë
epokaere.com
Sami Musa zgjedhet deputet në Parlamentin e Hamburgut
Gazeta KNN 08.11.2019. 16:08

Mbetet në burg vëllai i kryetarit që u kap duke kërkuar ryshfet për ndërtime

Salih Tahiri, që është vëllai i kryetarit të Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, është parë në një videoincizim duke kërkuar ryshfet për të filluar një ndërtim. Për çka Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka nisur hetimet. Kur kanë kaluar më shumë se një muaj nga ngjarja, prokuroria ka marrë sot nj»»»

Kosova Sot 29.07.2019. 15:17

U kap me drogë, pranga e fishekë, një muaj paraburgim për burrin nga Vushtrria

Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit F.S., nga Vushtrria pasi në banesë iu gjetën drogë, pranga, fishekë dhe prej. Ai dyshohet për veprat penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve dhe substancave psikotropike dhe analoge”, »»»

kosova-sot.info
RTV 21 29.07.2019. 15:16

Paraburgim për vushtrriasin që u kap me 2.4 kg drogë - RTV21

Përveç drogës te i dyshuari u gjetën edhe pranga, sprej e fishekë Përveç drogës te i dyshuari u gjetën edhe pranga, sprej e fishekë Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për të dyshuarin F.S., nga Vushtrria, pasi të njëjtit iu janë »»»

Express 29.07.2019. 14:59

U kap me drogë, pranga e fishekë, një muaj paraburgim për burrin nga VushtrriaTe fundit

Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit F.S., nga Vushtrria pasi në banesë iu gjetën drogë, pranga, fishekë dhe prej. Ai dyshohet për veprat penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve dhe substancave psikotropike dhe analoge”, »»»

gazetaexpress.com
Klan Kosova 29.07.2019. 14:46

U kap me drogë, pranga, fishekë dhe sprej – një muaj paraburgim

Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit F.S., nga Vushtrria pasi në banesë iu gjetën drogë, pranga, fishekë dhe prej. Ai dyshohet për veprat penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve dhe substancave psikotropike dhe analoge”, »»»

klankosova.tv
Koha 02.07.2019. 21:32

S’kanë ujë që nga paslufta, por Ujësjellësi ua dërgon faturat banorëve të Sfaraçakut

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Mitrovica qe dy muaj u ka dërguar fatura fshatit Sfaraçak i Ulët dhe atij të Epërm, ndonëse këto fshatra që nga paslufta përballen me mungesë të ujit. Në mungesë të ujit, Amir Istrefit pothuajse çdo ditë i duhet të shkojë në qytetin e Vushtrrisë për t’i mbushur reze»»»

koha.net
Bota Press 11.02.2019. 21:16

Tetëvjeçari i sulmuar nga qeni në Vushtrri shpëtoi falë bashkëmoshatarëve të tij

Po qëndron i shtrirë për shkak të plagëve që mori nga një qen endacak. Leonardo Smajli nga Vushtrria, mesditën e së shtunës teksa po kthehej në shtëpi, përkundër që u mundua të ikte , nuk arriti ti shpëtojë kafshimit të qenit. 8 vjeçari, kishte arritur të shpëtonte vetëm falë ndihmës se ofruar nga »»»

Bota Sot 11.02.2019. 21:06

8 vjeçari i sulmuar nga qeni në Vushtrri shpëtoi falë bashkëmoshatarëve të tij

Kosova Po qëndron i shtrirë për shkak të plagëve që mori nga një qen endacak. Leonardo Smajli nga Vushtrria, mesditën e së shtunës teksa po kthehej në shtëpi, përkundër që u mundua të ikte , nuk arriti ti shpëtojë kafshimit të qenit. 8 vjeçari, kishte arritur të shpëtonte vetëm falë ndihmës se ofru»»»

botasot.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano