Месаровићева: Народ одсвирао крај насиљу и поделама, изабрао одговорну политику Вучића
Потпредседница Владе Србије и министарка привреде Адријана Месаровић изјавила је да је, како је навела, данашње „силеџијство и насиље блокадера у Ужицуˮ још један показатељ недостатка озбиљне политике и програма. „Зато и не чуди што се групица насилника дрзнула да покуша да прекине легитимно пријав»»»
МЕСАРОВИЋ ОСУДИЛА СИЛЕЏИЈСТВО БЛОКАДЕРА У УЖИЦУ "Мало им је што су две године малтретирали народ где год су стигли, томе је дошао крај!" ЕВО ШТА ИМ ЈЕ ПОРУЧИЛА
Потпредседница Владе и министарка привреде Адријана Месаровић изјавила је да је данашње силеџијство и насиље блокадера у Ужицу још један показатељ недостатка озбиљне политике и програма. Зато и не чуди, како је рекла Месаровић, што се групица насилника дрзнула да покуша да прекине легитимно пријав»»»
Ђурђевић Стаменковски: Право на протест је демократско, спречавање туђих скупова није
Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Милица Ђурђевић Стаменковски поручила је данас да је право на протест демократско право, али да право да се спречава туђе окупљање и покушава да се одлучује ко сме, а ко не сме да дође у један град – није. „Уместо да се припремају за изборн»»»
Вучић: Србија прва у Европи по расту мреже ауто-путева, поносан сам на Србију
БЕОГРАД - Србија је прва у Европи по расту мреже ауто-путева по становнику за период од 2012. до 2026. године, објавио је данас председник Србије Александар Вучић и поручио да је поносан на Србију. У објави на свом Инстаграм налогу, Вучић је поделио статистичке податке који показују да 11 земаља им»»»
Лекорни најавио повећање у буџету за војску, образовање
Француски премијер Себастијан Лекорни, је говорећи о главним цртама државног буџета за 2027. годину, обећао додатних 6,4 милијарде евра за оружане снаге, повећање од 800 милиона евра за национално образовање, али и расходе који ће расти спорије од инфлације. „Смањење расхода биће апсолутни приорите»»»
Гренланд и Данска пред историјским испитом: да ли је присилна контрацепција била геноцид
Влада Гренланда саопштила је да тренутно не може да заузме коначан званичан став о томе да ли је над заједницом Инуита извршен геноцид током шездесетих и седамдесетих година прошлог века, када су дански лекари спроводили програм присилне контрацепције, пише Би-Би-Си. Министарка правде Гренланда Мар»»»
Холандија на опрезу због наркотика са ликом Доналда Трампа
У Холандији је издато национално упозорење због појаве опасних таблета екстазија у облику лица америчког председника Доналда Трампа, преносе данас локални медији. Институт „Тримбос” упозорио је на појаву „веома опасних” таблета екстазија за које се наводи да садрже супстанцу пара - метоксиметамфета»»»
Амбасадор ЕУ у Београду Андреас фон Бекерат преузима шведску спољну обавештајну службу
Шведска Влада именовала је Андреаса фон Бекерата, садашњег амбасадора ЕУ у Београду за генералног директора и шефа шведске спољне обавештајне службе, УНД. У саопштењу се наводи да је Бекерат руководио одељењем Министарства спољних послова за источну Европу и Централну Азију и службовао у неколико ш»»»
СВЕ СЛУЖБЕ У ДЕЛИБЛАТСКОЈ ПЕШЧАРИ У ПРИПРАВНОСТИ Павков: Пратимо ситуацију из сата у сат, најважније да нема ниједног изгубљеног живота
Министарка заштите животне средине Сара Павков изјавила је да су све службе у стању приправности због најављене кошаве која прети да отвори нова жаришта у Делиблатској пешчари, као и да је на састанку договорено да министарство и Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту животне средине зајед»»»
Ђурђевић Стаменковски: У претходне две године минималац номинално повећан за 49,4 одто, реално 33 одсто
У претходна 24 месеца минимална зарада је номинално повећана за 49,4 одсто, односно реално за 33 одсто чиме је Србија претекла седам европских земаља када је у питању куповна моћ минималца, изјавила је данас министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Милица Ђурђевић Стаменковски. Ђу»»»
Ђ. Стаменковски: У претходне 2 године минималац номинално повећан за 49,4 одсто, реално 33 одсто
БЕОГРАД - У претходна 24 месеца минимална зарада је номинално повећана за 49,4 одсто, односно реално за 33 одсто чиме је Србија претекла седам европских земаља када је у питању куповна моћ минималца, изјавила је данас министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Милица Ђурђевић Стамен»»»
Нови рок за НИС до краја септембра – да ли је коначно решење на видику
ОФАК је издао нову лиценцу Нафтној индустрији Србије, која је продужена до 30. септембра. Уредница портала "Енергија Балкана" Јелица Путниковић каже за РТС да се нада да ће то бити крај дуготрајне неизвесности за компанију. Бојан Станић из ПКС-а поручује да преговори МОЛ-а и "Гаспромњефта“ напредуј»»»
План Брисела да расистички колонизује Балкан: Зашто кажеш тројанци, а мислиш на – Србе!
Како ствари стоје, најављена реформа процеса проширења ЕУ је, народски речено, куповина мачке у џаку или шећерна водица за лаковерне. За кандидате је потпуно неизвесно да ли ће на крају добити „шаргарепу“, а оно што је сигурно је да циљ уопште није лакши и бржи пријем у чланство, већ стварање систе»»»
Ђедовић: Продужетак важења лиценце НИС-у од стране ОФАК-а добар сигнал
Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић изјавила је данас да је Канцеларија за контролу стране имовине (ОФАК) Министарства финансија САД продужила лиценцу за рад НИС-а до 30. септембра и истакла да је ново продужење лиценце сигнал да постоји напредак и воља да се осигура додат»»»
НИС добио још месец дана: САД продужиле лиценцу
Канцеларија за контролу стране имовине Министарства финансија САД (ОФАК) продужила је данас оперативну лиценцу за наставак рада Нафтној индустрији Србије до 30. септембра, сазнаје Танјуг. Претходна оперативна лиценца важила је до данас, 28. августа. Лиценца мађарској компанији МОЛ за наставак прег»»»
Преко 360.000 породица решило животно питање захваљујући одговорној политици
Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић изјавила је данас у Скупштини да је, према последњим подацима, издато 368.578 потврда у оквиру закона „Свој на своме”, док се у обради налази 97.865 случајева. Она је то рекла говорећи о Предлогу закона о изменама и допу»»»
ПИЛОТ ПРОЈЕКАТ "ВРАТИ ЛЕК" ОД 1. СЕПТЕМБРА Министарка Павков: Циљ је подстаћи грађане да неискоришћене лекове и лекове са истеклим роком употребе врате у апотеке
У Србији од 1. септембра почиње пилот пројекат "Врати лек" на територији Београда, Новог Сада и Ниша, а министарка заштите животне средине Сара Павков изјавила је данас да је циљ тог пројекта да се фармацеутски отпад по први пут стави у правне оквире, односно његово складиштење, транспорт и третман»»»
Вучић: Уложићемо шест милиона евра у локалне путеве у општини Осечина, почећемо да радимо брзу саобраћајницу Лозница - Мали Зворник
ОСЕЧИНА - Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће у локалне путеве на подручју општине Осечина бити уложено укупно шест милиона евра и навео да ће ускоро почети радови на завршетку преосталог дела пута у Горњем Црниљеву. Вучић је рекао да је до сада уложено 2,5 милиона евра у лока»»»
Због најављене кошаве, све службе у стању приправности у Делиблатској пешчари
БЕОГРАД - Министарка заштите животне средине Сара Павков изјавила је да су све службе у стању приправности због најављене кошаве која прети да отвори нова жаришта у Делиблатској пешчари, као и да је на данашњем састанку договорено да министарство и Покрајински секретаријат за урбанизам и заштиту жи»»»
Павков: Од 1. септембра пилот пројекат "Врати лек" у Београду, Новом Саду и Нишу
БЕОГРАД - У Србији од 1. септембра почиње пилот пројекат "Врати лек" на територији Београда, Новог Сада и Ниша, а министарка заштите животне средине Сара Павков изјавила је данас да је циљ тог пројекта да се фармацеутски отпад по први пут стави у правне оквире, односно његово складиштење, транспорт»»»
Мацут: Држава тражи решење за боравак српских возача у Шенгену
Председник Владе Србије проф. др Ђуро Мацут истакао је данас, на састанку са представницима надлежних министарстава и органа у вези са проблемима због ограниченог периода боравка професионалних возача из Србије у Шенгенском простору, да су већ предузете бројне активности за решење тог питања и пору»»»
Вучић: Уложићемо шест милиона евра у локалне путеве у општини Осечина
ОСЕЧИНА - Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће у локалне путеве на подручју општине Осечина бити уложено укупно шест милиона евра и навео да ће ускоро почети радови на завршетку преосталог дела пута у Горњем Црниљеву. Вучић је рекао да је до сада уложено 2,5 милиона евра у лока»»»
Држава спаја две мере за породице - лакше до куће на селу за младе мајке
Министарска за бригу о породици и демографију Јелена Жарић Ковачевић и министар за бригу о селу Милан Кркобабић потписали су у Влади Србије Меморандум о сарадњи, са циљем унапређења демографске политике, подстицања останка, повратка и животу становништва на селу и решавању стамбеног питања породица»»»
Отворен Сајам шљива у Осечини, присуствује председник Вучић
ОСЕЧИНА - У Осечини је данас отворен 17. Сајам шљива, а присуствовао је и председник Србије Александар Вучић у оквиру посете Мачванском округу. Председника Вучића је дочекао велики број грађана са заставама Србије. Церемонија отварања почела је интонирањем химне "Боже правде", након чега су додељен»»»
Вучић започео посету Мачванском округу, отвара Сајам шљива у Осечини
ОСЕЧИНА - Председник Србије Александар Вучић започео је данас посету Мачванском округу обиласком Осечине, где ће отворити Сајам шљива. Отварању Сајма шљива у Осечини присуствује и министарка Адријана Месаровић. Педседник ће присуствовати и додели плакета највећем извознику суве шљиве из Србије, што»»»
Почеле провере на мађарском делу пруге Београд-Будимпешта: Овако ће изгледати гранична и царинска контрола, а ево и где ће се обављати
Српски воз "Соко" почео је провере на мађарској деоници пруге Београд - Будимпешта, након чега би, по договору две стране, требало да се направе прве симулације вожње између две престонице, навела је министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић. Она је то рекла одг»»»
Лиценца НИС-у истиче за мање од 24 сата: Ево да ли ће бити горива на пумпама и шта може да се догоди?
Брокер Бранислав Јоргић упозорава на велику неизвесност пред одлуку ОФАК-а, док министарка Дубравка Ђедовић Хандановић поручује да се на продужење лиценце чека до последњег тренутка. Брокер Бранислав Јоргић упозорава на велику неизвесност пред одлуку ОФАК-а, док министарка Дубравка Ђедовић Ханданов»»»
МИНИСТАРКА МЕСАРОВИЋ ДЕКЛАСИРАЛА ОПОЗИЦИЈУ Уништили су банке, фабрике и оставили грађане без посла, а говоре нам о развоју Србије; Ево шта је поручила
Потпредседница владе и министарка привреде Адријана Месаровић изјавама на седници Народне скупштине декласирала опозицију. На хиљаде угашених радних места, како је рекла министарка Месаровић, последица су нелегалних и незаконитих кредита које су до 2012. године одобраване фирмама блиским тадашњој в»»»
План Брисела да расистички колонизује Балкан: Зашто кажеш тројанци, а мислиш на – Србе!
Како ствари стоје, најављена реформа процеса проширења ЕУ је, народски речено, куповина мачке у џаку или шећерна водица за лаковерне. За кандидате је потпуно неизвесно да ли ће на крају добити „шаргарепу“, а оно што је сигурно је да циљ уопште није лакши и бржи пријем у чланство, већ стварање систе»»»
Објављен списак земаља чији су држављани нестали у поплавама у Непалу, међу њима је и држављанин Србије
Спасиоци у Непалу хеликоптерима трагају за преживелима у бујичним поплавама. Међу несталима су држављани 33 земље. Највише их је из Индије, САД, Малезије, Украјине и Аустралије. Међу несталима је и држављанин Србије. Број погинулих повећан на 332. Чак 517 странаца из 33 земље налази се међу туристи»»»
Пауновићева: Потребан већи број инспектора у Србији
Министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић изјавила је данас да Србија има потребу да унапреди инспекцијски надзор кроз унапређење инспекцијских служби, али и повећање броја инспектора, а као главне разлоге за њихов недовољан број навела је недовољну конкурентност јавне управе »»»
Жарић Ковачевић: Сутра потписујемо меморандум о сарадњи са Министарством за бригу селу
Министарка за бригу о породици и демографију Јелена Жарић Ковачевић најавила је да ће сутра бити потписан меморандум између тог министарства и Министарства за бригу о селу који ће, како се нада, резултирати изменом уредби да мајке које желе да купе кућу на селу истовремено могу да користе субвенциј»»»
Софронијевићева: Соко почео провере на мађарском делу пруге Београд – Будимпешта
БЕОГРАД - Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић изјавила је данас да је српски воз Соко почео провере на мађарској деоници пруге Београд - Будимпешта, након чега би, по договору две стране, требало да се направе прве симулације вожње између две престонице. О»»»
У Скупштини Србије посланици о ребалансу буџета, једнократној помоћи грађанима и стању на тржишту некретнина, наставак сутра
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије завршили су у 19 часова рад за данас, а расправу по амандманима на Предлог закона о изменама закона о утврђивању јавног интереса и посебним поступцима експропријације и издавања грађевинске дозволе ради реализације пројекта "Београд на води" наставиће сутра у 10»»»
“ОТВАРАЊЕ 40 РУДНИКА ЈЕ НЕИСТИНА“ Ђедовић: Ради се на измени Закона о рударству, циљ да боље заштитимо државне интересе
Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић изјавила је данас у парламенту да се тренутно ради на изменама Закона о рударству и геолошким истраживањима како би се та област унапредила и још више заштитили државни интереси и апеловала на опозицију да не обмањује грађане неистинама »»»
Ђедовић: Ради се на измени Закона о рударству, циљ да боље заштитимо државне интересе
БЕОГРАД - Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић изјавила је данас у парламенту да се тренутно ради на изменама Закона о рударству и геолошким истраживањима како би се та област унапредила и још више заштитили државни интереси и апеловала на опозицију да не обмањује грађане н»»»
Месаровићева: Преговарамо са два инвеститора за улагања у Сремску Митровицу
Потпредседница владе и министарка привреде Адријана Месаровић изјавила је данас да се активно преговара са два инвеститора која би требало да уложе у Сремску Митровицу, као и да би држава могла кроз јавно-приватно партнерство да обезбеди изградњу хотела у том граду. „Сремска Митровица је град са по»»»
Ђурђевић Стаменковски: За две године номинални раст минималне зараде 49,9 одсто, реалан око 33 одсто
БЕОГРАД - Министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Милица Ђурђевић Стаменковски изјавила је данас у Скупштини Србије да је за последња 24 месеца остварен номинални раст минималне зараде од 49,4 одсто, док реални раст, који показује колико грађани стварно могу да купе у односу на и»»»
Павков: Држава улаже још 18 милиона евра за проширење тела депоније у Сремској Митровици
БЕОГРАД - Министарка заштите животне средине Сара Павков изјавила је данас да држава улаже додатних 18 милиона евра за проширење тела депоније у Сремској Митровици. Павков је у Скупштини Србије, одговарајући на питање посланика Радничке партије Ђорђа Ђорђића који је рекао да је пре две-три недеље г»»»
СВЕ О КАРИЈЕРИ ГЕНЕРАЛА Ратко Младић је бранио српски народ ЈОШ ЈЕДАН СРБИН КОЈИ ЈЕ УМРО У ХАГУ
БЕОГРАД: Генерал Ратко Младић, за већину Срба велики патриота, а за све Бошњаке ратни злочинац, умро је у Хагу. Генерал Младић је још један Србин осумњичен, оптужен и пресуђен у хашком трибуналу 1995. године на доживотни затвор по 10 од 11 тачака оптужнице, укључујући наводни геноцид у Сребреници. »»»
Посланици усвојили извештај о извршењу покрајинског буџета за првих шест месеци 2026. године
Седница Скупштине АП Војводине почела је нешто после 10 часова, а покрајински посланици усвојили су дневни ред са 32 тачке. У сали су била 93 посланика. У средишту расправе био је Извештај о извршењу Покрајинске скупштинске одлуке о буџету АП Војводине за 2026. годину за период од јануара до јуна. »»»
У Скупштини Србије посланици о једнократној помоћи грађанима и стању на тржишту некретнина
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије завршили су расправу по амандманима на предлог ребаланса буџета за ову годину и почели расправу у појединостима на Предлог Закона о ублажавању последица енергетске кризе и раста трошкова живота појединим категоријама становништва кроз једнократну финансијску под»»»
ВЕЛИКИ ДАН ЗА ЗАШТИТУ ПРИРОДЕ У СРБИЈИ, УСВОЈЕН ПРОГРАМ ЗА ПЕРИОД 2026–2031. ГОДИНЕ Павков: "Програм садржи визију којом је планирано успостављање ефикасаног и интегрисаног система"
На предлог Министарства заштите животне средине данас је Влада Републике Србије усвојила је Програм заштите природе Србије за период 2026–2031. године, са циљем успостављања ефикасног система заштите природе, заустављања губитка биодиверзитета и очувања и обнове екосистема. Министарка Сара Павков и»»»
У Скупштини расправа по амандманима на предлог закона о једнократној помоћи и експропријацији
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије завршили су расправу по амандманима на предлог ребаланса буџета за ову годину и почели расправу у појединостима на Предлог Закона о ублажавању последица енергетске кризе и раста трошкова живота појединим категоријама становништва кроз једнократну финансијску под»»»
Оштра полемика власти и опозиције о пројекту, ценама станова и томе куда би требало усмеравати буџетски новац
Посланици Скупштине Србије наставили су нешто после 10 часова ванредну седницу на чијем је дневном реду 59 тачака, међу којима је и предлог ребаланса буџета за ову годину. Седницом председава председница Скупштине Ана Брнабић, а у сали је присутно 105 народних посланика. Као и сваког уторка и четвр»»»
Жестока расправа у Скупштини: Од новца за Сомбор и Нови Сад до улагања у југ Србије
Посланици Скупштине Србије наставили су нешто после 10 часова ванредну седницу на чијем је дневном реду 59 тачака, међу којима је и предлог ребаланса буџета за ову годину. Седницом председава председница Скупштине Ана Брнабић, а у сали је присутно 105 народних посланика. Као и сваког уторка и четвр»»»
Скупштина Србије о ребалансу буџета: Посланици предложили новац за путеве, воду, индустријске зоне и здравство
Посланици Скупштине Србије наставили су нешто после 10 часова ванредну седницу на чијем је дневном реду 59 тачака, међу којима је и предлог ребаланса буџета за ову годину. Седницом председава председница Скупштине Ана Брнабић, а у сали је присутно 105 народних посланика. Као и сваког уторка и четвр»»»
Почела расправа по амандманима на предлог закона о једнократној помоћи
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије завршили су расправу по амандманима на предлог ребаланса буџета за ову годину и почели расправу у појединостима на Предлог Закона о ублажавању последица енергетске кризе и раста трошкова живота појединим категоријама становништва кроз једнократну финансијску под»»»
Посланици образлажу амандмане које су поднели на предлог ребаланса буџета
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије наставили су расправу о амандманима на предлог ребаланса буџета за ову годину, али је било и полемике о темама које нису на дневном реду. Посланик Српске напредне странке (СНС) Горан Милић рекао је да је поднео амандман којим тражи 1,5 милијарди динара за компле»»»
Објављен списак земаља из којих су туристи нестали у поплавама у Непалу, међу њима је и држављанин Србије
Спасиоци у Непалу хеликоптерима трагају за преживелима у бујичним поплавама. Међу несталима су држављани 33 земље. Највише их је из Индије, САД, Малезије, Украјине и Аустралије. Међу несталима је и држављанин Србије. Чак 517 странаца из 33 земље налази се међу туристима који се воде као нестали у Н»»»