boldnews.al
“Më tha ‘fol me rrugën e Elbasanit'”/ Meta zbulon telefonatën me deputetin socialist
SHBA – Trump: Takimi me kreun e FED, i përzemërt
kallxo.com
Bien nga sistemi web-faqet e komunave të Kosovës (FOTO)
koha.mk
Romeo: Anulimi i datës për fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut me BE-në është gabim historik
Harmonia fetare në Shqipëri
“Ka ambasadorë që sillen si lakenj”, Gjekmarkaj për shpalljen ‘non grata’ të Borchardt: Ka qenë i njëanshëm. Ilir Meta ka barë aktin e duhur
portalb.mk
VV-ja e ftoi LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
exit.al
Shkëlqimi i Stadiumit ‘Air Albania’ zbehet që ditën e parë: dështimet e infrastrukturës në ndeshjen Shqipëri-Francë
Kushtetuesja, Shalsi: Përpëlitjet e fundit të atyre që nuk duan Reformën në Drejtësi
koha.mk
Shqipëri, korrupsioni dhe taksat pengesë për investimet e huaja
kohajone.com
Presidenti Meta: Disa ambasadorë të huaj e kanë kaluar statusin e tyre
syri.net
A duhet presidenti të shpërndajë Parlamentin? Duka: Moralisht jam dakord! Komentet
cna.al
Vangjeli: Rama dhe Meta, dashuri në kohën e interesit
telegrafi.com
LSDM paralajmëron veting të përgjithshëm në gjyqësorë
sot.com.al
Denoncimi anonim tek vëzhguesit ndërkombëtarë të ONM-së mbi punësimin e sekretares, KPK jep vendimin për gjyqtarin e Korçës
balkanweb.com
“Faktet ushtrojnë forcë te njerëzit”, Samir Mane tek Luarasi: Turizmi, industria e vetme që mund të çojë para Shqipërinë
gazeta-shqip.com
Opozita “në rresht” për tek Ilir Meta, që në pikë të mëngjesit
ITALI – 23 të arrestuar në operacionin kundër kontrabandës së artefakteve
Zgjedhjet në Mitrovicë, KQZ: Proces i rregullt në të gjitha qendrat e votimit
Tsereteli për ATSH-në: E rëndësishme të përshpejtohen reformat më të rëndësishme, në Drejtësi dhe ajo Zgjedhore
periskopi.com
Sa vota i duheshin Nenad Rashiqit që të bëhej deputet?
kohajone.com
7 librat ”Best” që i humbët nga ”Panairi i Librit”
vizionplus.tv
Delegacioni i OSBE takon Metën mungon ambasadori, Borchardt nuk komenton vendimin
shqiptarja.com
Gjikondi: Ky Sistem Zgjedhor përjashton qytetarët!
Apostolova: BE-ja brenda një viti mbështet Kosovën deri në 100 milionë euro
alpenews.al
U SHPALL "NON GRATA" NGA META/ Borchardt: Nuk komentoj asgjë. OSBE është organizatë legjitime
syri.net
Dëshmia - ‘Jam gjyqtare tek Krimet e Rënda’/ Si i mori 60 mijë euro ‘nusja e djalit të ish-ministrit’
lexo.com.al
FOTO/ U nda me Rudina Dembacajn, burrin mekanik s’e lëshon fati i zi, Aleksi rrëfen ‘dramën’: Sa lava makinën…
Donald Tusk, kandidati i vetëm për president të PPE: gati kurorëzimi në Zagreb
koha.mk
Nuk ka shenja për qeveri të re, të mundshme edhe zgjedhje të treta për më pak se një vit
FOTOGALERI/ Java e kuzhinës italiane në kalanë e Tiranës
aa.com.tr
Çavuşoğlu: Marrëveshjet për Sirinë nuk janë përmbushur nga SHBA-të dhe Rusia
kohajone.com
FOTO/ “Air Albania” e nis me telashe, një shishe uji rrezikon ndëshkimin me 30 mijë euro ndaj FSHF-së
Një dëshmi tronditëse në vëmendje të Ambasadës Amerikane (Foto-Video)
rtsh.al
"Shqipëria garanton një Presidencë të sukesshme të OSBE", Kryetari i Kuvendit Ruçi, priti Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tser
balkanweb.com
U plagos bashkë me prokurorin Arian Ndoj në atentat, ‘Rrumi’ del nga spitali. Shoqërohet drejt banesës me….
boldnews.al
Trump mund të dëshmojë në hetimet kundër tij
KPA shkarkon përfundimisht gjyqtarin e Administratives Shkodër
Ndihma juridike falas për qytetarët, Gjonaj nënshkruan marrëveshjen: Këshillim ligjor në të gjitha qytetet e mëdha, do të trajtohet çdo rast i paraqit
indeksonline.net
Kryetari i Bashkësisë Hebreje në Kosovë po merr pjesë në kofenrencën “Feja si një instrument për Paqen”
koha.mk
Muri i Ballkanit
Mapo 19.10. 22:17

Butrinti me PPP, akt i pastër anti-kulturor

Nga Moikom Zeqo Para disa ditësh në Ministrinë e Kulturës, titullari Michael Granoff, shef i Bordit Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim paraqiti “Planin e Menaxhimit të Integruar të Butrintit”. Pra bëhet fjalë se si një fondacion jo shtetëror merr përsipër një gjë të pazakontë për ta menaxhuar pr»»»

gazetamapo.al
Bold News 19.10. 10:42

Edhe Butrinti me PPP?! Ky është skandal! – shpërthen Moikom Zeqo

Para disa ditësh në Ministrinë e Kulturës, titullari Michael Granoff, shef i Bordit Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim paraqiti “Planin e Menaxhimit të Integruar të Butrintit”. Pra bëhet fjalë se si një fondacion joshtetëror merr përsipër një gjë të pazakontë për ta menaxhuar privatisht ,qytetin»»»

boldnews.al
Standard 19.10. 10:41

Edhe Butrinti me PPP? Situatë e mjerueshme… Ky është skandal!

Nga Moikom Zeqo. Para disa ditësh në Ministrinë e Kulturës, titullari Michael Granoff, shef i Bordit Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim paraqiti “Planin e Menaxhimit të Integruar të Butrintit”. Pra bëhet fjalë se si një fondacion joshtetëror merr përsipër një gjë të pazakontë për ta menaxhuar pr»»»

Syri 19.10. 09:50

Edhe Butrinti me PPP?! Ky është skandal! - shpërthen Moikom Zeqo Komentet

Nga Moikom Zeqo. Para disa ditësh në Ministrinë e Kulturës, titullari Michael Granoff, shef i Bordit Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim paraqiti “Planin e Menaxhimit të Integruar të Butrintit”. Pra bëhet fjalë se si një fondacion joshtetëror merr përsipër një gjë të pazakontë për ta menaxhuar pr»»»

syri.net
Koha Jone 19.10. 09:16

Butrinti me PPP, një akt i pastër antikulturor dhe antishkencor

Nga Moikom Zeqo Para disa ditësh në Ministrinë e Kulturës, titullari Michael Granoff, shef i Bordit Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim paraqiti “Planin e Menaxhimit të Integruar të Butrintit”. Pra bëhet fjalë se si një fondacion jo shtetëror merr përsipër një gjë të pazakontë për ta menaxhuar pr»»»

kohajone.com
Gazeta Dita 19.10. 00:51

Butrinti me “PPP”

Nga Moikom Zeqo Para disa ditësh në Ministrinë e Kulturës, titullari Michael Granoff, shef i Bordit Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim paraqiti “Planin e Menaxhimit të Integruar të Butrintit”. Pra bëhet fjalë se si një fondacion jo shtetëror merr përsipër një gjë të pazakontë për ta menaxhuar pr»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano