mia.mk
Светска банка помага за надминување на последиците од пандемијата
Чулев се заблагодари на ОБСЕ за донацијата во ракавици, маски и дезинфициенси
Кому му треба војнава на Филипче против Аџибадем Систина?
kanal5.com.mk
Италијанците веќе не пеат од балкони , завладеа страв
kanal5.com.mk
Среде пандемија, жените со шифри во аптеките ги пријавуваат насилниците
mia.mk
Чешкиот премиер верува дека нормалниот живот ќе се врати кон крајот на мај или почетокот на јуни
mia.mk
Нетанјаху останува во самоизолација дополнителни шест дена
mia.mk
ДПА: Да се даде просечна плата на ранливите категории граѓани поради пандемијата
mia.mk
Албанските пратеници три месеци ќе добиваат преполовена плата
alfa.mk
МИЦКОСКИ: Калкулации со позајмувањето не однесоа во бездна, ни претстои тежок период
kurir.mk
Мицкоски: Владата ако ја спроведе реформата во пензискиот фонд осигурениците нема да загубат ниту денар, а државата ќе добие пари
Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ќе учествува на состанокот на Сев
puls24.mk
Џими Мицевски се огласи на Фејсбук!
НАТО ќе дискутира за КОРОНАВИРУСОТ: Mакедонија на „ОНЛАЈН МАСА“ како полноправна членка
press24.mk
Вртоглав пад на продажбата на автомобили во Франција
mms.mk
Од 32-та седница на Владата: Се пренаменуваат средствата од непродуктивните расходи во средства за справување со здравствено-економската криза предизв
kurir.mk
Јаневски: Филипче, на 11 март во Хрватска била прогласена епидемија, а Фетаи влегла во МК на 14-ти како од „земја со низок ризик“! Како?
alsat-m.tv
Косовската такса од 100% кон Србија заменета со реципроцитет, САД негодуваат
makfax.com.mk
Си-ен-ен: Лидери желни за моќ се обидуваат да ја искористат епидемијата
kanal5.com.mk
Ѕвезда на Баерн преживеа сообраќајна несреќа
mia.mk
Силни критики од јавноста за Фон дер Лајен поради Унгарија
zurnal.mk
За Москва членството на Македонија во НАТО создава нови поделби и не е придонес за безбедноста
kurir.mk
Комисија за локална самоуправа: „Трас-трас“ судството за едни е мајка, а за други маќеа
mia.mk
Министрите за финансии од Г-20 ветија помош за сиромашните држави
kurir.mk
Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо
makfax.com.mk
Европските држави со првата INSTEX трансакција испраќаат медицински производи во Иран
НАТО: МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА ТРИ ЈАРБОЛИ
ПОЧИНА НЕПРИЈАТНИОТ СВЕДОК НА КАРИЕРАТА НА ГРУЕВСКИ
ЕВРОПА: НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО
НИТУ ЗАЕВ, НИТУ АНГЕЛОВСКА НЕ ГОВОРАТ ЛАГИ, ИЗЈАВИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО РАЗЛИЧНИ ДЕНОВИ
ТРКАТА НА ДЕМОКРАТИТЕ: МОЖЕ ЛИ АМЕРИКА ДА СТАНЕ СОЦИЈАЛИСТИЧКА? (4)
press24.mk
Здравствените експерти: Дебелината е еден од главните и фатални фактори за зараза од Ковид-19
mia.mk
Македонското знаме се вее пред седиштето на НАТО, С.Македонија 30. членка
mia.mk
Италија/Ковид-19: Националниот карантин продолжен до 12 април
Kanal5 17.02. 22:29

На изборот за Мис , за најубава е прогласена 35. годишна Германка (ВИДЕО)

Леони Шарлот Фон Хасе (35) е успешна деловна жена и мајка и ќе остане запаметена во историјата како најстара победничка на натпреварот за Мис Германија, кој се одржува од 1927 година. Прегледи:23217 февруари 2020, 22:21СподелиСподели„Не сакам една година да бидам кукла за изложба.“, рече таа, објас»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.