sot.com.al
Përplasje të forta në PD, Berisha fut në lojë Voltana Ademin për të “shpëtuar” Metën, ankimohet në Kushtetuese 30 qershori
sot.com.al
Lulzim Basha rrëzon Ilir Metën, i prerë për të mos marrë pjesë në zgjedhje më 13 tetor me Ramën kryeministër
sot.com.al
Klotilda Bushka: Ligjet që rrëzoi Kushtetuesja të bllokuara nga PD-LSI, ja çfarë do sjellin në sistemin e drejtësisë
shekulli.com.al
PS tërhiq amendamentin që izolon shqiptarët në SHBA dhe BE
gazetablic.com
Shkumbin Demaliaj e ‘godet’ Armend Zemajn: Nëse ai vetëm 1 minutë ka qenë pjesë e luftës çlirimtare, unë jap dorëheqje nga posti i deputetit - GazetaB
gazetablic.com
Deputeti Demaliaj i bindur: Me AAK-në iu rikthye dinjiteti shtetit - GazetaBlic
sot.com.al
Erdogan thërret Ramën për pazare me Metën, Spartak Ngjela: Kryeministri nuk u del dot kundër amerikanëve
sot.com.al
Reforma në drejtësi gati të japë efektet, tjetër kandidat i SPAK kalon vetingun, eliminohen pengesat për kryeprokurorin dhe Gjykatën Kushtetuese
kosova-sot.info
Përplasje të mëdha, koalicioni PAN drejt shkatërrimit? Ja skenari Thaçi-Veseli
kohajone.com
Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!
sot.com.al
Ilir Meta kërkon pazare me mazhorancën, tregohet i gatshëm të anulojë 13 tetorin, vijon sulmet ndaj ndërkombëtarëve
sot.com.al
I dënuar me 12 vite burg në Itali për përfshirje në organizatë kriminale, arrestohet në Rinas 40-vjeçari me dy identitete
sot.com.al
Zbardhet arrestimi i autorit të plagosjes së 4 personave në Laprakë, policia dyshime se Arben Seferi drejton një grup kriminal
shekulli.com.al
Ilir Meta: Rishikoj 13 tetorin, vetëm nëse i shërben zgjidhjes së krizës
periskopi.com
Demaliaj flet rreth konsultës së Daut Haradinajt nga Policia në Aeroportin e Vjenës
sot.com.al
Sulmuesit e Kombëtares me valixhe në duar, Sadiku e Balaj ende pa skuadër
sot.com.al
Çdo kompromis politik që synon kapërcimin ndaj ligjit (reformës) është pazar!?
sot.com.al
Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve, SHBA e gatshme të përfshihet në dialog
kosova.info
Ngjarjet e datës 19 korrik 2019 - Kosova Info
sot.com.al
Shqiptarët dini vetëm t’i mashtroni, zotërinj politikanë !
ina-online.net
Tre hotele me 5 yje, hotel kazino, … – Prezentohet projekti ideor për kompleksin turistik në Mavrian
almakos.com
Kush është Fatmir Bytyqi? Kryetar i ri i Komisionit për finansa në LSDM
koha.net
Sipas Demaliajt, e gjithë opozita e kërkoi ligjin për dialogun
telegrafi.com
Investimi milionësh në Ferizaj, Aliu thotë se Pallati i Kulturës është në fazën përfundimtare të dëgjimit publik
lajmi.net
Gjermania në krye të Komisionit Evropian, lajm i mirë për Kosovën
Durrës, Sako: Super start sipërmarrjet në zonën e plazhit këtë fillim sezoni
Rama te Erdogan, eksperti diplomatik i PD-së: Shqipëria drejt despotizmit lindor, drejt otomanizmit(!)
botasot.info
Propozimi i Ziadin Selës: Vendasit e kanë humbur kredibilitetin
newsbomb.al
Kuvendi miratoi koncesionin për Milot-Balldren, reagon Pjerin Ndreu: Përtej baltës së PD, për Lezhën fillon një histori e re
gazetaexpress.com
Veseli vazhdon ta thumbojë Haradinajn me fjalë të mira për AmerikënTe fundit
infoglobi.com
Gjenerali amerikan i NATO-së – sot në Kosovë
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Çfarë fsheh MIRAZHI i opozitës për 30 Qershorin!
klankosova.tv
Muhaxhiri: Aktualisht, politika e Kosovës nuk ka fuqi për vendimmarrje të rëndësishme institucionale
balkanweb.com
Ndahet nga jeta shkrimtari italian Luciano De Crescenzo
alpenews.al
SHËNIM/ Opozita po lufton 30 qershorin e amerikanëve,me armët e... amerikanëve
MESAZHI/ Kriza, Xhafaj rihyn në lojë: ja amerikani i Reformës në Drejtësi dhe kush e pason atë
Gjykatat konfirmojnë 5 kryebashkiakë të tjerë
vizionplus.tv
Pompeo, vizitë në Amerikën Latine
portalb.mk
Еkspertët: Me lendët e PSP-së në procedurë janë të mundshme vonesa dhe vjetërsime

Ish-presidenti Moisiu: Politika shqiptare të hartojë një Pakt Kombëtar për zgjidhjen e krizës!

Koha 27.06. 10:50

Ish-presidenti Moisiu: Politika shqiptare të hartojë një Pakt Kombëtar për zgjidhjen e krizës!

Ish-Presidenti Alfred Moisiu dhe 21 intelektualë japin formulën për zgjidhjen e krizës. Platforma me 5 pika, referon anulimin e ndryshimeve kushtetuese 2008, rishikim të Kushtetutës, hetim për trafikun e votës etj. Ish-presidenti Alfred Mosiu së bashku me 21 intelektualë të njohur të vendit dhe për»»»

koha.net
Shekulli 27.06. 07:53

Moisiu: Politika shqiptare të hartojë një Pakt Kombëtar për zgjidhjen e krizës!

Moisiu: Politika shqiptare të hartojë një Pakt Kombëtar për zgjidhjen e krizës! Publikuar më 27.06.2019 nga E. Shkëmbi Ish-Presidenti Alfred Moisiu dhe 21 intelektualë japin formulën për zgjidhjen e krizës. Platforma me 5 pika, referon anulimin e ndryshimeve kushtetuese 2008, rishikim të Kushtetutë»»»

shekulli.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano