KQZ-ja, ultimatum partive: Dorëzoni urgjentisht emrat e komisionerëve
almakos.com
Fituesit dhe humbësit nga ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve – Mbappe, Simeone e Tottenham shkëlqejnë, Ronaldo e Suarez dështojnë
insajderi.com
Vuçiq: Po përforcohet presioni ndaj Serbisë megjithëse ajo i ka kryer obligimet
Idrizi çon Paktin te Rama, merr edhe mbështetjen e Kokëdhimës
tvklan.al
Vetëm 5 minuta larg… Putin paralajmëron Trump
indeksonline.net
Pas dorëzimit të mandatave, krerët e BE-së kanë një apel për opozitën shqiptare
insajderi.com
Trajtimi i shtetit si biznes privat nga Fatmir Limaj
Deklarata e fortë zyrtare e Gjermanisë për Ramën: Para drejtësisë ata që blenë votat, protestoni!
koha.mk
ZBATIMI I LIGJIT TË GJUHËVE. Nga beteja ligjore, në fushëveprimin praktik
koha.mk
A po bëhet Maqedonia trampolinë e Serbisë?
ekonomiaonline.com
Kelmendi për bursën “Chevening”: Një ndër përvojat më të mira jetësore
klankosova.tv
Valon Syla: Taksa i ka bllokuar negociatat me Serbinë
MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!
sot.com.al
Djegia e mandateve, Parlamenti Europian të mërkurën sjell delegacionin me 8 anëtarë në Tiranë, ja me kë është takimi i parë
ina-online.net
Erleta Hoti thumbon përsëri hoxhallarët,u’a përmend një detaj të paraluftës!
boldnews.al
Basha mbledh kryesinë e PD, ja çfarë pritet… | BoldNews.al
ina-online.net
A do të sjellë bashkimi i partive politike shqiptare pranverën në Malësi
“The Donald”, presidenti i Avni Delvinës, një Rambo i kohëve moderne
Partia e Merkel: Shqipëria po luan me kredibilitetin te partnerët evropianë
boldnews.al
Manjani: Veliaj nuk është më i mirë se Rama, ndërsa Lefteri … | BoldNews.al
koha.net
Tahiri: Blerësi i ardhshëm i “Llamkosit” nuk paguan pagat e mbetura borxh punëtorëve
preshevajone.com
Kosova nuk ka pare të paguaj pensionet e veteraneve të UCK-së
balkanweb.com
“Duan pushtet në tavolinë”, Ferhati komenton vendimin e opozitës
portalb.mk
Venezuelën e kanë braktisur 3.4 milionë njerëz
Tkurren lindjet, shtimi i shqiptarëve bie me 32.6%
aktuale.mk
Hidhet shorti i 1/8 në Europa League
Rexhep Qosja: Katër delegacionet e Kosovës në bisedimet me Serbinë, një komedi!
kallxo.com
Në rresht për të aplikuar për ushtar të FSK-së
“Ai ka dal pa brekë”, ish-ministri i Drejtësisë: Të përgatisim zgjedhjet, Erjonat dhe Edvini, nuk kanë punë me…
boldnews.al
Lista e plotë e kandidaturave për SPAK/ Kush ka kaluar vetingun dhe kush pret ende vendimin e KPK-së | BoldNews.al
syri.net
A do ta kandidojë LSI Lefter Kokën? Ja si përgjigjet Kryemadhi në SYRI.net Ish-kryeministri Berisha viziton ekspozitën 'The Trump': Zhgarravitësi i dr
ina-online.net
SHBA-të dhe BE-ja po i tejkalojnë kufijtë me taksën

Terrori dhe dhuna shtetërore serbe-malazeze kundër lëvizjes shqiptare në Sanxhak dhe Kosovë gjatë viteve të 20 dhe 30-ta të shekullit të kaluar

Tetova Sot 11.10.2018. 17:35

Terrori dhe dhuna shtetërore serbe-malazeze kundër lëvizjes shqiptare në Sanxhak dhe Kosovë gjatë viteve të 20 dhe 30-ta të shekullit të kaluar

Shkruan : Ismet Azizi Mbretëria Serbe-Kroate-Sllovene gjatë sundimit të saj, si qëllim të parë dhe të fundit kishte ndërrimin e strukturën etnike në trojet shqiptare. Për të arritur këto synime dhe për të pasur mbështetje formale juridike kundrejt opinionit të huaj, ajo nxori edhe legjislacionin ag»»»

tetovasot.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano