balkanweb.com
“PD po punon në dy drejtime…”, gazetari jep detajet për zhvillimet në kampin blu: Në Tiranë pritet të ketë disa drejtues politikë
syri.net
Armin Laschet u zgjodh kreu i ri i CDU-së, por gjermanët kanë tjetër preferencë për kancelar
shqiptarja.com
Silva Caka drejt PS-së? Bushati: Të gjithë janë të mirëpritur! LSI është parti shtëpiake, nuk na merr dot asnjë socialist
Bie 18% tregu i shërbimeve postare – Dërgesat ndërkombëtare, ulje mbi 80% në tremujorin III 2020 prej bllokimit të kufijve
lajmifundit.al
Zëdhënësja e Sali Berishes del kundër emërimit të Mark Markut nga Lulzim Basha
insajderi.com
Lulëzon tregu i zi për vaksinat ilegale anti-COVID
americaneye.al
“Mbretëresha” e Europës: 50 kuriozitete nga jeta e Angela Merkel
ekonomiaonline.com
Anëtarë të Nismës dhe AAK-së aderojnë në PDK
ata.gov.al
SHBA – Një nga dekretet e para të Biden anulimi i ndërtimit të naftësjellësit Keystone XL
lajme.rtsh.al
Zgjedhjet në Kosovë, nis verifikimi i kandidatëve
telegraf.al
Një qeveri më përfaqësuese e popullit amerikan “Obama 3”? – Ja cila do jetë administrata Biden
cna.al
Analysis of figures and mandates/April 25 elections will be decided by these 3 regions
shqiptarja.com
Negociatat për koalicionin/ Basha: Po vijojmë bisedimet, shumë shpejt do të kenë njoftimin nga grupi negociator
zeriamerikes.com
Kosovë, KQZ-ja fillon verifikimin e kandidatëve për zgjedhjet e 14 shkurtit
boldnews.al
Zhvillimet në kampin opozitar, Basha: Negociatat vijojnë, shumë shpejt pritet një qëndrim
Komisioneri i urgjencës në Itali: ‘Pfizer ka reduktuar shifrën totale me 165 mijë doza’
shqiptarja.com
Kryemadhi nuk pret vendimin Lulzim Bashës, shpall listën me kandidatët e LSI-së në Tiranë
almakos.com
Mickoski në bisedime me liderët e partive simotra nga rajoni dhe Evropa: Opozita do të kërkojë mbështetje për zhbllokimin e rrugës drejt BE-së
lapsi.al
Financial Times: Si rrëmben shërbimi sekret i Erdoganit gylenistët (Rasti shqiptar)
aa.com.tr
Gjermania bën thirrje për dialog "konstruktiv" midis Turqisë dhe Greqisë
tvklan.al
Meta takohet me të rinjtë e Vlorës: Të dëgjojmë zërin e tyre
sot.com.al
Qeverisje e popullit, nga populli, për popullin (?)
cna.al
Mark Marku rrëzon vettingun në PD
tesheshi.com
Reagime ndërkombëtare për arrestimin e Navalny-t, Moska: Shihni punët tuaja!
tetovasot.com
Zëri i Albin Kurtit qe 20 vjet ishte për debat  në interes të popullit tani ky zë ironizon Enver Hoxhajn!
gazetamapo.al
“Bumi” i ndërtimit, rritje e lartë e importeve të çimentos dhe hekurit
gazetamapo.al
Intervistë me Laura Kondën – Vdekja e tim eti, tronditje e madhe mes shkrimtarësh
insajderi.com
Dumoshi dhe Hoti ndajnë çmimin vjetor “Anton Çetta”
americaneye.al
Në nderim të veteranit të luftës dhe të punës, Shero Kalemi
abcnews.al
Si e kanë ndryshuar SHBA-në politikat kryesore të Trump
aa.com.tr
Turqi, përfundojnë punimet në pusin Türkali-1 në fushën e gazit në Detin e Zi
aa.com.tr
“Trump planifikon 100 falje dhe ulje dënimesh”
aa.com.tr
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë dhe Shefi i Shtabit të Përgjithshëm vizitë zyrtare në Irak
aa.com.tr
Gjermania kërkon nga Rusia lirimin e liderit opozitar Navalny
mod.gov.al
Forcat e Armatosura ndërtojnë dy ura në Memaliaj e Pukë dhe bëhen gati për ato të dëmtuara nga përmb...

Blendi Ceka: Cila parti fiton nga rishpërndarja e mandateve

Exit 03.12.2020. 23:10

Blendi Ceka: Cila parti fiton nga rishpërndarja e mandateve

Në emisionin me ‘Me pak Fjalë’, të enjten në Euronews eksperti i zgjedhjeve Blendi Ceka analizoi se kush parti preket nga vendimi i ri i KQZ-së për rishpërndarjen e mandateve. Kështu: Gjirokastra kishte 4 mandate deputetësh në 2017, të ndara kështu PS ka 3 deputet, PD ka 1 deputet dhe LSI ka 1 depu»»»

exit.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining