Memli Krasniqi-Kurtit pasi foli për Trustin: Kurgjë s’the, s’të ka hije

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Kosova Sot Kosovo 23.06. 13:53

Memli Krasniqi-Kurtit pasi foli për Trustin: Kurgjë s’the, s’të ka hije

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu. Krasniqi i tha Kurtit se s’tha asgjë. “Kurgjë nuk the. Nuk të ka hije »»»

kosova-sot.info
Infokusi Kosovo 23.06. 13:02

Krasniqi drejtuar Kurtit: Nuk të ka hije se qytetarët presin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu. I pari i PDK-së i tha Kurtit se s’tha asgjë. “Kurrgjë nuk the. Nuk të »»»

gazetainfokus.com
Arbresh Kosovo 23.06. 12:38

“Kryeministër, kurgjo nuk the..”, përplasje mes Krasniqit dhe Kurtit për TrustinTë ngjashme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu. Krasniqi i tha Kurtit se s’tha asgjë. “Kurgjë nuk the. Nuk të ka hije »»»

arbresh.info
Gazeta Blic Kosovo 28.04. 14:14

Krasniqi për Komisionin Hetimor: Kurti mundet me e vonu, por jo edhe me ndalë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është deklaruar rreth bllokimit të krijimit të Komisionit Hetimor për Energji, ku ka thënë ky hetim nuk mundet me u ndalë. Ai në fjalën e tij në Parlament shtoi, se Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, mundet ta vonojë këtë hetim, por jo ed»»»

gazetablic.com
Lajmi Albania 28.04. 13:47

Krasniqi për Komisionin Hetimor: Kurti mundet me e vonu, por jo edhe me ndalë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është deklaruar rreth bllokimit të krijimit të Komisionit Hetimor për Energji, ku ka thënë ky hetim nuk mundet me u ndalë. Ai në fjalën e tij në Parlament shtoi, se Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, mundet ta vonojë këtë hetim, por jo ed»»»

lajmi.net
Kallxo Kosovo 15.03. 14:07

Krasniqi: Qeveria ka faj që ka marrë detyra që nuk dinë t’i përfundojnë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në debatin për rritjen e çmimeve në Kuvend, ka thënë se nuk e fajëson qeverinë për rritjen e çmimeve, por që sipas tij kanë marrë detyra që nuk mund t’i përfundojnë si duhet. “E dimë që kryeministri, qeveria dhe krejt ju që jeni në pushtet n»»»

kallxo.com
Abcnews Albania 18.11.2021. 09:03

Memli Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë që Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Krasniqi tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. “Unë e di që që zoti»»»

abcnews.al
Lapsi Albania 18.11.2021. 08:37

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi deklaroi se Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Krasniqi tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. “Unë e di që zoti Kur»»»

lapsi.al
EO - Ekonomia Online Kosovo 18.11.2021. 08:15

Memli Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë që Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Krasniqi tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. “Unë e di që që zoti»»»

ekonomiaonline.com
Indeks Kosovo 18.11.2021. 08:08

Memli Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë që Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Krasniqi tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. “Unë e di që që zoti»»»

indeksonline.net
Epoka e Re Kosovo 18.11.2021. 00:07

Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë që Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Tutje, Krasniqi në “Rubikon” tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. »»»

epokaere.com
Bota Press Kosovo 17.11.2021. 23:04

Memli Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë që Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Tutje, Krasniqi në “Rubikon” tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. »»»

botapress.info
Klan Kosova Kosovo 17.11.2021. 22:53

Krasniqi: Nuk mendoj që duhet të rrëzohet kryeministri Kurti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë që Albin Kurti duhet të vazhdojë qeverisjen, teksa shtoi se vetëm vota qytetare duhet ta shkarkojë. Tutje, Krasniqi në “Rubikon” tha se nuk ka njeri në Kosovë që mund t’i përmend tri gjëra që ka bërë qeveria përgjatë nëntë muajve. »»»

klankosova.tv
RTV 21 Kosovo 18.07.2021. 20:26

Hoxha: U desht me shku kryeministri në Cannes me i tregu të huajt për sukseset e Kosovës -

Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës, Eliza Hoxha, ka ironizuar kryeministrin Albin Kurti i cili gjatë qëndrimit në festivalin e Cannes në Francë tha se të gjithë të pranishmit që i ka takuar kishin njohuri për kinematografinë kosovare dhe Kosovën si shtet. Në llogarinë e saj në Facebook, Hoxh»»»

Kosova Kosovo 02.04.2021. 22:55

Krasniqi: Qeveria tentoi të na shantazhojë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk po mund t’i bëjë ballë pushtetit.“Albin Kurti po tregon se ka frikë të marrë përgjegjësi dhe po tenton ta çojë vendin sërish në zgjedhje”, ka thënë Krasniqi. “Sot u tentua që procesi i zgjeruar i ref»»»

kosova.info
Periskopi Albania 18.01.2021. 22:53

Memli Krasniqi: Shpresojmë që kurrë s’do kemi koalicion me Vetëvendosjen - Periskopi

Memli Krasniqi, nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka uruar që asnjëherë partia e tij të mos ketë bashkëpunim politik me subjektin me të cilin ishte bashkë në opozitë në legjislaturën e shtatë, Vetëvendosjen. Krasniqi tha, ndër të tjera, edhe se vetëm qeverisja e PDK’së i ofron stabilitet»»»

periskopi.com
Zeri Kosovo 18.01.2021. 22:04

Nënkryetari i PDK-së: Shpresojmë që kurrë s’do kemi koalicion me Vetëvendosjen

Memli Krasniqi, nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka uruar që asnjëherë partia e tij të mos ketë bashkëpunim politik me subjektin me të cilin ishte bashkë në opozitë në legjislaturën e shtatë, Vetëvendosjen. Krasniqi tha, ndër të tjera, edhe se vetëm qeverisja e PDK’së i ofron stabilitet»»»

Express Kosovo 18.01.2021. 22:00

Nënkryetari i PDK’së: Shpresojmë që kurrë s’do kemi koalicion me Vetëvendosjen

Memli Krasniqi, nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka uruar që asnjëherë partia e tij të mos ketë bashkëpunim politik me subjektin me të cilin ishte bashkë në opozitë në legjislaturën e shtatë, Vetëvendosjen. Krasniqi tha, ndër të tjera, edhe se vetëm qeverisja e PDK’së i ofron stabilitet»»»

gazetaexpress.com
RTK Kosovo 18.01.2021. 21:41

Krasniqi: Shpresojmë që kurrë s’do kemi koalicion me Vetëvendosjen

Memli Krasniqi, nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka uruar që asnjëherë partia e tij të mos ketë bashkëpunim politik me subjektin me të cilin ishte bashkë në opozitë në legjislaturën e shtatë, Vetëvendosjen. Krasniqi tha, ndër të tjera, edhe se vetëm qeverisja e PDK’së i ofron stabilitet»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining