Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Top Channel Albania 16.11. 14:48

Rifat Latifi emërohet ministër i Shëndetësisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar të martën (16 nëntor), Rifat Latifin, ministër të Shëndetësisë. Rifat Latifi ka ushtruar profesionin e mjekut në Shtetet e Bashkuara dhe tash do të udhëheqë me sektorin e shëndetësisë në Kosovë. Ministri Latifi në një konferencë me kryeministrin e Kos»»»

top-channel.tv
Oranews Albania 16.11. 13:34

Kurti: Qëndrimi jonë për Ballkanin e Hapur nuk ndryshon sa kohë Serbia është e mbyllur për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, rikonfirmoi sot se qëndrimi i Prishtinës zyrtare mbetet i pandryshuar në raport me nismën rajonale të Open Balkan. Kurti: Për Open Balkan e keni të qartë që qëndrimi mbetet i qartë dhe i pandryshuar. Nuk ka Ballkan të Hapur sa kohë Serbia është e mbyllur për Kos»»»

oranews.tv
Periskopi Albania 16.11. 13:17

Ku po mbetet Arben Vitia? Kurti nuk thotë fjalë aq të ëmbla kësaj radhe

Kryeministri Albin Kurti është pyetur nga gazetarët edhe për fatin e Arben Vitisë, ish ministrit të Shëndetësisë që humbi garën për Prishtinën. Kryeministri u tregua mjaft diplomatik në përgjigjen e tij, pas emërimit të ministrit të ri emri i të cilit ishte Rifat Latifi – një ish këshilltar i Hashi»»»

periskopi.com
Gazetatema Albania 16.11. 13:09

“Ballkani i Hapur”, Kurti: Qëndrimi ynë nuk ndryshon, emërtimi është i gabueshëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për mediat ka prezantuar ministrin e ri të Shëndetësisë në vend pasi Arben Vitia la postin për të garuar si kryetar i Prishtinës. Rifat Latifi, i cili prej vitesh ka punuar si mjek në SHBA, ka ardhur në Kosovë të dielën dhe do të zërë tashmë ven»»»

gazetatema.net
RTV 21 Kosovo 16.11. 13:03

A e përmbushi Albin Kurti premtimin se nuk do të punojë në baza partiake?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtit ka emëruar sot Rifat Latifin ministër të Shëndetësisë. Latifi, më 2009 ishte emëruar këshilltar për shëndetësi i kryeministrit të asaj kohe, Hashim Thaçit. Lidhur me këtë, Kurti ka thënë se shumë prej njerëzve të cilët janë sot pjesë e Qeverisë së Kosovës, kanë »»»

Epoka e Re Kosovo 16.11. 13:03

Kurti flet për angazhimin e ri të Arben Vitisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk e sheh të nevojshme të vendoset shpejt se cili do të jetë pozicioni dhe angazhimi i ri e ish-ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, i cili humbi të dielën garën për kryetar të Prishtinës. Në konferencën për media, ku ka prezantua ministrin e»»»

epokaere.com
Abcnews Albania 16.11. 12:53

Kurti për “Ballkanin e Hapur”: Qëndrimi ynë nuk ndryshon për sa kohë Serbia është e mbyllur ndaj Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për mediat ka prezantuar ministrin e ri të Shëndetësisë në vend pasi Arben Vitia la postin për të garuar si kryetar i Prishtinës. Rifat Latifi, i cili prej vitesh ka punuar si mjek në SHBA, ka ardhur në Kosovë të dielën dhe do të zërë tashmë ven»»»

abcnews.al
Infokusi Kosovo 16.11. 12:09

Kurti thërret konferencë për medie, pritet të emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të mbajë konferencë për medie nga ora 12:00. Telegrafi mëson se gjatë kësaj konferencë pritet që Kurti ta emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë. Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë tash e disa javë ka ushtruese detyre të ministres Dafina Gexha-Bunjaku, pasi ish»»»

gazetainfokus.com
Telegrafi Kosovo 16.11. 12:08

Kurti thërret konferencë për medie, pritet të emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të mbajë konferencë për medie nga ora 12:00. Telegrafi mëson se gjatë kësaj konferencë pritet që Kurti ta emërojë ministrin e ri të Shëndetësisë. Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë tash e disa javë ka ushtruese detyre të ministres Dafina Gexha-Bunjaku, pasi ish»»»

telegrafi.com
Zeri Kosovo 15.11. 10:52

Rama thotë se do ta ftojë Kurtin për të folur për planet e kryeqytetit

Një ditë pas fitores për të parin e Prishtinës, kryetari i ardhshëm Përparim Rama ka thënë se do të jetë bashkëpunues me nivelin qendror të vendit, që pret bashkëpunim edhe të kthyeshëm. Ai ka thënë se do ta thërrasë kryeministrin Albin Kurti që të flasin për planet e Prishtinës dhe që do të bashkë»»»

Bota Press Kosovo 11.11. 23:47

Gecaj kritikon Vitinë për punën e mërgimtarit pas debatit me Ramën

Anëtari i LDK’së Bajram Gecaj ka kritikuar pushtetin qendror dhe kandidatin e VV’së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Gecaj thotë se Kurti dhe Vitia kanë qëndrime të ndryshme për diasporën e Kosovës. Përparim Rama i LDK’së dhe Arben Vitia »»»

botapress.info
Kallxo Kosovo 10.11. 20:14

Kurti: Së shpejti do ta kemi ministrin e ri të Shëndetësisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka paralajmëruar se së shpejti do ta bëjnë publike emrin e ministrit të ri që do të udhëheq me Ministrinë e Shëndetësisë. “Është çështje dite që do ta bëjmë publike ministrin e ri të Shëndetësisë. Njëkohësisht mund të them se ushtruesja e detyrës, Dafina Gexha ësh»»»

kallxo.com
Indeks Kosovo 08.11. 23:57

Çfarë po shkruanin sot Kurti, Konjufca e Vitia, flet ky i fundit

Indeksonline gjatë ditës ka publikuar një fotografi të kryeministrit Kurti, kryeparlamentarit Konjufca dhe kandidatit për kryetar të Prishtinës, Vitisë. Kuriozitet i asaj fotografie ishte se, çfarë po shkruanin në fletat që kishin përballë teksa qëndronin ulur në një kafe, në njërin nga sheshet e k»»»

indeksonline.net
Arbresh Kosovo 08.11. 13:45

Kurti: Kam 144 arsye për ta votuar BeninTë ngjashme

Kryeministri i vendit Albin Kurti, ka dhënë arsyet se pse duhet votuar kandidatin e Vetëvendosjes për Prishtinën, Arben Vitinë. Shefi i qeverisë, është shprehet se Vitia si kryetar i Prishtinës, do ta ketë mbështetjen e tij të plotë. ”Unë i kam 144 arsye për të votuar për Benin, por sot do ta ndaj »»»

arbresh.info
Klan Kosova Kosovo 07.11. 21:17

Albin Kurti bën fushatë në Prishtinë pa Arben Vitinë (VIDEO)

Banorët e lagjes “Mati 1” në kryeqytet u mblodhën të dielën për të dëgjuar premtimet e kandidatit të Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia. Ky i fundit nuk u pa në shkollën “Pavarësia” të kësaj lagjeje të dielën. Por gjithsesi mbledhja e banorëve nuk u shkoi huq me që Vitinë e zëvend»»»

klankosova.tv
Kosova Sot Kosovo 18.10. 14:48

Kurti: Lista ku ishte Presidentja, Glauku dhe unë nuk përsëritet me dekada

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se zgjedhjet e 17 tetorit dalluan me ato të shkurtit, për shkak se në krye të listës më 14 shkurt ishin emra të ‘papërsëritur’. Kurti shpreson që Arben Vitia ta fitojë Prishtinën. “Ai është liruar nga detyra dhe është në garë për Prishtinën, në balotaz»»»

kosova-sot.info
Lajmi Albania 15.10. 23:33

“Nuk e njohim Arben Vitinë, as kush është as çfarë paraqet”

Albert Krasniqi nga D+ thotë se partia në pushtet ka shfrytëzuar resurset shtetërore për qëllime politike gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Thotë se qytetarët e Prishtinës nuk e njohin Arben Vitinë dhe programin e tij për Prishtinën por ‘shantazhohen’ nga fjalët e kryemin»»»

lajmi.net
RTK Kosovo 15.10. 16:12

Kurti i bindur në fitoren e Vitisë: Sot, jam në krah të kryetarit tim

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar një video, ku ka lavdëruar punën e kandidatit për kryetar të Prishtinës nga VV, Arben Vitia, gjatë kohës që ishte drejtor i shëndetësisë në kryeqytet, si dhe ministër i shëndetësisë. “Shumë punë ka bërë si ministër e si drejtor. Ka siguruar vaksinat dhe ka refo»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining