zeriamerikes.com
Shpërndahet parlamenti i Kosovës – pritet shpallja e datës së zgjedhjeve
SBASHKU- Kastrati të deklarohet brenda një jave se heq dorë nga mbyllja e shkollave në Kamenicë - RTV21
gazetainfokus.com
Haradinaj: Kosova ka fituar sot
telegrafi.com
Pas shpërndarjes së Kuvendit, Isufi përmend rezultatet e Qeverisë Haradinaj
portalb.mk
Prokurorja Fatime Fetai foli për paraburgimin e shefes së saj Katica Janeva (VIDEO)
Qeveria Haradinaj do të mbahet mend si një prej qeverive më të mëdha në botë
infoglobi.com
Hoti: Për çka do të mbahet mend Qeveria e PAN-it
lexo.com.al
Si harxhoi kunata e kryeministrit 207 mijë euro para zgjedhjeve për 300 telefona të shtrenjtë
ekonomiaonline.com
Kurti: Mundësia e zgjedhjes iu kthye qytetarit
Hoti numëron skandalet e koalicionit PAN
Kurti: Jam optimist për marrëveshjen VV-LDK
portalb.mk
U anulua gjykimi për rastin “Monstra”: Është i sëmurë gjykatësi
Marrëveshja Turqi-ShBA për Sirinë, “hap pozitiv”
gazetablic.com
LAJMI I FUNDIT: Shpërndahet Kuvendi – Kosova shkon në zgjedhje të parakohshme
Kurti optimist për koalicion me LDK-në - RTV21
gazetainfokus.com
Kurti: U bë mirë që shumica votuan për shpërndarjen e kësaj legjistrature, ditë gëzimi për Kosovën
telegrafi.com
Shpërndahet Kuvendi, vendi shkon në zgjedhje
koha.net
Shumica e GP kërkojnë të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit
insajderi.com
Kadri Veseli bënë shaka me deputetët: Shkoni ku doni se pa shku në zgjedhje s’bënë
rtsh.al
PD i kërkon prokurorisë verifikimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku
gazetainfokus.com
A do të mungojë deputeti i PSD-së në seancën e shpërndarjes së Kuvendit?
insajderi.com
Veseli: Mos e dhashtë zoti të ketë më kuvend dembel si ky
indeksonline.net
Krasniqi i PDK-së konsultohet me deputetët e VV-së për shpërndarjen e Kuvendit
Sejdiu: Po NISMËS dhe AKR-së, jo PDK-së e VV-së - RTV21
Kuvendi i Kosovës pritet të marrë vendimin për shpërndarjen e legjislaturës
Në prag të shpërndarjes së Kuvendit, deputetët kërkojnë debat
gazetaexpress.com
Është koha e Vjosës dhe AlbinitTe fundit
aa.com.tr
OKB: 3 milionë njerëz rrezikohen nga sulmet në veriperëndim të Sirisë
sport.cna.al
Starton Kategoria Superiore, ja kur luhen ndeshjet e kësaj jave
lexo.com.al
Trump paralajmëron njoftimin e rëndësishëm për fëmijët që lindin në SHBA
lexo.com.al
Sende të shpërndara, makina të shkatërruara dhe fëmijë të tmerruar, FOTO dramatike nga aksidenti i Lezhës
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/08/2019
Kthjellim politik në Sudan: Një kryeministër i ri për periudhën post-diktaturë, kush është Abdalla Hamdok
infoglobi.com
Kryeministrat e papërfunduar
“Make Romania Great Again”, dhurata e Donald Trump për homologun e tij
gazetaexpress.com
Nis sot pelegrinazhi i madh botëror në malin e Tomorrit. Fluks i paparë nga data 18-25 gusht, parashikohet mbi 700 mijë pelegrinëTe fundit
infoglobi.com
Deputetët nesër i japin fund legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës
infoglobi.com
Ilir Deda largohet nga Alternativa, cilit subjekt do t’i bashkohet?
infoglobi.com
Mimikria e hoxhës “patriot” dhe miopia e shtypit
gazetainfokus.com
A do të jap dorëheqje Behgjet Pacolli nga AKR-ja?
sot.com.al
Po tentonte të kalonte nga Porti i Durrësit me dokumente false, Policia i zbulon skemën turistit dhe e arreston
rtsh.al
Franca kundër Gjermanisë për Brexit
shqiptarja.com
Raketa amerikane që mund të ringjallë luftën e ftohtë. Rusia dhe Kina kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të KS
koha.mk
A u çel vërtet shkolla e parë shqipe në Korçë?

Vendimi i Gjykatës së Tiranë për Agim Kajmakun, PS përsërit manovrën ligjore

Lapsi 19.07. 16:29

Vendimi i Gjykatës së Tiranë për Agim Kajmakun, PS përsërit manovrën ligjore

Partia Socialiste sapo ka dorëzuar në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e mandatit të Agim Kajmakut, kandidatit të Partisë Socialiste për postin e kryebashkiakut në Vorë, në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Ashtu sikurse në rastin e kryebashkiakes së konfirmuar në Durrës, Valbona Sakos, PS »»»

lapsi.al
ATA- Albanian Telegraphic Agency 18.07. 23:27

Durrës, Sako: Super start sipërmarrjet në zonën e plazhit këtë fillim sezoni

TIRANË, 24 qershor /ATSH/ – Kandidatja e Partisë Socialiste për Durrësin, Valbona Sako zhvilloi një takim me sipërmarrjet në zonën e plazhit. “Më vjen mirë që kemi gjetur mirëkuptimin e duhur me bizneset që ndikojnë drejtpërdrejtë në përmirësimin e cilësisë së turizmit në qytetin tonë”, – u shpreh »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano