Haziri dhe ambasadori i Turqisë bisedojnë për bashkëpunimin ekonomik
gazetablic.com
Ambasadori gjerman reagon ndaj mos certifikimit të Srspka-s për zgjedhjet në Veri
botasot.info
Presidenti Meta priti shqiptaret e Arbanasit e Zarës (Zadar), Kroaci
sot.com.al
Grida Duma bën reagimin epik kur pyetet se çfarë mendon për partinë e Astrit Patozit (FOTO)
sot.com.al
"Nuk kemi vrarë siç bëri Berisha dhe Luli yt?", nuk përmbahet Erion Braçe: Boll me fyerje dhe me sharje
kohajone.com
Mbi 50 mijë familje fermere, më shumë akses në shërbimet bankare
insajderi.com
Rrëfimi i 24-vjeçarit nga Podujeva që u gjuajt mbrëmë me armë: Mos me pas qel derën, sot nuk isha gjallë
insajderi.com
18-vjeçari nga Ferizaj sfidon deputetin e AAK-së, pi dhjetë kafe për 30 sekonda
epokaere.com
Besiana Kadare: Dhunimet janë ‘po aq shkatërruese sa edhe armët e shkatërrimit masiv’
shekulli.com.al
KQZ-ja në Kosovë nuk certifikon kandidatët e “Listës Serbe”
shqiptarja.com
'Kaubojsi' kandidat për Bashkinë e Lezhës me Partinë e 'Mic Sokolit'
ekonomiaonline.com
Duke arritur më të cenueshmit përmes imunizimit
BE shton fondet për sigurinë ushqimore në Shqipëri
Fjala e Prokurorit të Përgjithshëm në analizën vjetore Gjirokastër
gazetainfokus.com
Deputeti i VV-ës reagon kundër përzgjedhjes së drejtorit të RTK-ës
balkanweb.com
FOTO/Grabitja në Rinas, kush është femra që shpërqendroi policinë
noa.al
Meta pret në takim komunitetin shqiptar të Kroacisë
aktuale.mk
Reportazh: Në Kalabri, aty ku rron Shpirti i Arbrit!
Ambasada italiane qytetarëve të saj: Shmangni grumbullimet në protestën e së enjtes
lajmi.net
Çka ofron Takimi i Berlinit
sot.com.al
Ish deputeti i PD-së del me deklaratë të fortë, zbulon skenarin 'e errët' të Astrit Patozit kundër Sali Berishës
mia.mk
Lista serbe nuk mori leje për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës
insajderi.com
Avokati i Fehmi Aganit e quan skandaloz vendimin e gjykatës
Negociatat e dështuara, 20 mln lekë – Aeroporti i Vlorës, zbardhet VKM-ja e posaçme: Barrën e merr buxheti i shtetit
Opozita: TVSH për biznesin e vogël do të rrisë çmimet
Kosovë, KQZ nuk certifikon kandidatët e “Listës Serbe”
mia.mk
KSHPK do të kërkojë analizë të ligjeve për punësim në sektorin publik
Strasburgu “gjobit” sërish shqiptarët, me 1,5 milionë euro
rtsh.al
Ambasadori bullgar në Tiranë: Jam optimist për çeljen e negociatave!
rtsh.al
Nisin proceduarat për krijimin e Gjykatës Kushtetuese
Shifrat, rritet numri i shqiptarëve që duan të studiojnë në Turqi e vendet arabe
“M’u dhimbse o “patriot” batakçi, kjo që i bëre Çamërisë me Dulen do të të ndjekë dhe do të të turpërojë gjithë jetën”
rtsh.al
Kosovë KQZ nuk çertifikon kandidatët e Listës Serbe
koha.mk
Gruaja më e bukur në botë, Princesha shqiptare Fevzia (FOTO)
mia.mk
Siljanovska-Davkova: Për tranzicion më akuzojnë njerëz të cilët të gjithë rininë dhe jetën e kanë kaluar në suaza të tranzicionit
‘Fiton’ një javë kohë me marrëveshjen e koalicionit, Basha dështon të bindë kryebashkiakët e PD të mos hyjnë në zgjedhje
kallxo.com
Peja vendosi se si do të kompensojë orët e humbura gjatë grevës
shqiptarja.com
Antuan
Dita Ndërkombëtare/ Fillimet e teatrit në Shqipëri
lajmifundit.al
E FUNDIT/ Komisioni për Reformën Zgjedhore, Hajdari i lë vendin një deputeti tjetër - Lajmi i Fundit - Lajme
Rinas/ Ulet numri i vonesave në fluturime, kompensohen 700 pasagjerë për janarin

Xhafer SHATRI: Thaçi sot si Rrahman Morina dje

Preshevajone 10.02. 21:40

Xhafer SHATRI: Thaçi sot si Rrahman Morina dje

Ani se shqiptarët kanë telashe me mbamendjen, megjithatë besoj të mos i kenë harruar ngjarjet dramatike te fundviteve tetëdhjetë. Pikërisht tash tridhjetë vjet Serbia instaloi me përdhunë Rrahman Morinen si kryepar të institucioneve të Kosovës me qëllim që përmes tij të suprimonte më lehtë autonomi»»»

preshevajone.com
Gazeta Telegraf 10.02. 20:13

Hashim Thaçi sot si Rrahman Morina dje

Shkruan: Xhafer SHATRI Ani se shqiptarët kanë telashe me mbamendjen, megjithatë besoj të mos i kenë harruar ngjarjet dramatike te fundviteve tetëdhjetë. Pikërisht tash tridhjetë vjet Serbia instaloi me përdhunë Rrahman Morinen si kryepar të institucioneve të Kosovës me qëllim që përmes tij të supri»»»

Kohajone 10.02. 20:11

Thaçi sot si Rrahman Morina dje

Xhafer SHATRI Ani se shqiptarët kanë telashe me mbamendjen, megjithatë besoj të mos i kenë harruar ngjarjet dramatike te fundviteve tetëdhjetë. Pikërisht tash tridhjetë vjet Serbia instaloi me përdhunë Rrahman Morinen si kryepar të institucioneve të Kosovës me qëllim që përmes tij të suprimonte më »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining