press24.mk
Напнато во Германија: Меркел бара воведување на гранични контроли- Хајко Мас против ова барање
sitel.com.mk
Жителите на косовското село Бибај ја прославиле инаугурацијата на „познајникот“ Бајден
Захариева-Селаковиќ: Бугарската блокада за евроинтеграциите на Србија е од техничи, а не од политички причини
press24.mk
Д-р Беќаровски: Старата добра вакцина е во соседството, јас уште вчера би ѕвонел во Пекинг и Москва
kurir.mk
Што очекува светот од новиот претседател на САД
alsat.mk
Почнува масовно вакцинирање во Србија
netpress.com.mk
Уште еден командант од УЧК повикан во Хаг, истрагата се прошири во Албанија
kurir.mk
Џонсон: Се радувам на соработката со Бајден
kurir.mk
Кремљ: Подобрувањето на односите помеѓу Русија и САД исклучително зависи од „политичката волја“ на Џо Бајден
kurir.mk
Кристијан Шмит кандидат за висок претставник на меѓународната заедница во БиХ
mia.mk
Кина воведе санкции против 28 американски граѓани, меѓу нив и Мајк Помпео
Стратешкиот чешки инвеститор Групацијата АРИКОМА најавува продолжување на инвестициите во ИТ експерти во Северна Македонија
telma.com.mk
Багажот на Трамп во постпретседателскиот период
makfax.com.mk
Бајден ќе го признае Гваидо за лидер на Венецуела и ќе ги задржи санкциите
makfax.com.mk
Алжир користи бојна муниција на воените вежби на границата со Мароко и Западна Сахара
netpress.com.mk
Бајден за Брисел е „новата мугра“, Европејците успокоени но не и убедени
press24.mk
Историски ден за Америка: Вашингтон како тврдина- затворени улици, вооружени војници и поставени огради од бодликави жици (ВИДЕО)
kurir.mk
ЕП го покани Бајден на пленарна сесија во Стразбур
kurir.mk
Борел: Во борбата со Ковид-19 на светот му треба американско лидерство
kurir.mk
Хрватска: Само во Загреб и Истарската жупанија расте бројот на жители – сите останати жупании губат илјадници жители
netpress.com.mk
Роухани го повика Бајден да ги врати САД во нуклеарниот договор и да ги укине санкциите за Иран
kurir.mk
Песков: Притворот за Навални е внатрешно прашање на Русија
netpress.com.mk
Трамп ѝ посака успех на новата администрација, без да го спомене Бајден
СПИН-АВТОГОЛ ЈА РАЗБИ ТЕЗАТА ЗА „САМООРГАНИЗИРАН НАРОД“ ВО НАСТАНИТЕ ОД 27 АПРИЛ 2017 ГОДИНА
БОРИСОВ ГИ ИЗБРКА ПРОТЕСТАНТИТЕ ОД ПРЕД ВРАТА СО МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ
МЕРКЕЛ ГО НАЈДЕ СВОЈОТ НАСЛЕДНИК – ЛАШЕТ
НAПАДОТ ВРЗ КАПИТОЛ – ШОКАТНО ИСКУСТВО СЛИЧНО СО МАКЕДОНСКАТА ТРАУМА ОД 27 АПРИЛ 2017 ГОДИНА
НАСТАНИТЕ ОД 6 ЈАНУАРИ БЕА ПУЧ
ДАЛИ НОВАТА ВЛАДА ВО СОФИЈА БИ ДОНЕЛА НАПРЕДОК КАЈ МАКЕДОНСКО-БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ
НАГРАДЕНИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ НА ПРОВЛАДИНИОТ НОВИНАР
makfax.com.mk
САД најавија нови санкции против Русија
telma.com.mk
Вашингтон како воена зона за инаугурацијата на Бајден
telma.com.mk
Криминалец од Турција уапсен и протеран од земјава, претходно се среќавал со бизнисмени и политичари
kanal5.com.mk
Грчкиот парламент расправа за проширување на територијалните води , Турците нервозни
kanal5.com.mk
Надминат бројот од 2 милиона жртви од корона , само во Европа починале 400.000 луѓе
netpress.com.mk
Новата руска вакцина против Covid-19 покажала 100-процентна ефикасност
kanal5.com.mk
ММФ: Ни требаат повеќе пари за помош на задолжените во коронакризата
Речиси 90.000 заразени од почетокот на епидемијата - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА СИТЕ ГРАДОВИ
Собранието остана без кворум: двајца пратеници не дојдоа поради коронавирусот, а опозицијата не влезе на седницата
kanal5.com.mk
Осум илјади „Фајзер" вакцини ќе пристигнат од Србија, први ќе ги примат здравствените работници
netpress.com.mk
Србија ја одобри кинеската вакцина „Sinopharm“, од вторник масовно вакцинирање
makfax.com.mk
Судот во Москва му одреди притвор на Навални
kanal5.com.mk
Чад кај Капитол, евакуирани учесниците во пробната инаугурација на Бајден
telma.com.mk
Заев најави имплементација на акцискиот план со Бугарија, кој се уште не е усогласен
kanal5.com.mk
По ЕУ, и САД го осудија апсењето на Навални, бараат безусловно ослободување
kanal5.com.mk
Мицкоски во Будимпешта на средби со Орбан и Сијарто, побарана поддршка за ЕУ
netpress.com.mk
Македонија, сепак, ќе ги купи 8.000-те вакцини за Covid-19 од Србија
makfax.com.mk
Захарова им порача на критичарите на апсењето на Навални да се занимаваат со своите проблеми
mia.mk
Кина го нарече Помпео “богомолка”
makfax.com.mk
Портпаролката на Навални: Не знаеме што се случува со него и каде го одведоа
Реакции од европски држави и САД за апсењето на Навални
mia.mk
Фаучи: Сто милиони дози вакцини во САД во првите 100 дена на Бајден е „изводливо“
sitel.com.mk
Дачиќ: Дијалогот меѓу власта и опозицијата не се желби и поздрави, мора да имате политика
kanal5.com.mk
Холандски Spyker пред банкрот
press24.mk
Владимир Тодиќ: Гоце Делчев има комплексен – слоевит идентитет
kurir.mk
Бајден ги именува најважните дипломати во Стејт департментот, Нуланд се враќа како потсекретар
kanal5.com.mk
Бајден го избра дипломатскиот тим, повеќето се луѓе на Обама
sitel.com.mk
Србија почнува масовна вакцинација со кинеската вакцина, како тече процесот во останатите земји во светот?
sitel.com.mk
Пендаровски се надева на помош од новата американска администрација

Наместо во ЕУ, Заев не’ заглави во бугарскиот „Пазарџик“, рече Милошоски на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

MMS 01.12.2020. 15:33

Наместо во ЕУ, Заев не’ заглави во бугарскиот „Пазарџик“, рече Милошоски на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ попладнево протестираше против, како што велат, предваничката политика на Зоран Заев и Владата и распродажбата на се’ она што е македонско, а имаше и блокада на Владата и на Министерството за надворешни работи. „Оставка за тие што викендов беа затворени во МНР – мнинистерот Османи и трој»»»

mms.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.