Cilët janë 4 “gjyshërit” tetëdhjetë vjeçarë që bëjnë ende ‘ligjin’ në Piazza Affari
Rama: Vendimmarja e 18 tetorit nuk ka të bëjë me çfarë kemi bërë! Gjermania, avokati ynë i fortë
gazeta-shqip.com
‘Erdhi ujku’, sinjali që largoi pronarin e parcelave me drogë
Gjuzi i del në mbrojtje Rudina Hajdarit: Mjaft më me politikanët që gjakosën vendin
gazetamapo.al
Albin Kurti të dielën feston në Tiranë, asnjë takim zyrtar
shekulli.com.al
Nuk ka regjistrime, universitetet në rrethe mbyllin degët e mësuesisë
epokaere.com
Telekomi dhe Termocentrali ‘Kosova e Re’, sfidues për qeverinë e ardhshme
Behgjet Pacolli s’e kalon as “pragun” e PZAP-it
kohajone.com
Forumi i Shëndetësisë, Manastirliu: Mamografia e detyrueshme për gratë mbi 50 vjeç
lexo.com.al
“75 trëndafila dhe një shishe verë”/ Meta uron ‘pikën e tij të dobët’ për ditëlindje: Urime të përzemërta doktor Berisha
zeriamerikes.com
Bisedimet me Tiranën e Shkupin, mblidhen ministrat e Jashtëm të BE-së
tvklan.al
Gati projekti i Piramidës
boldnews.al
‘Rama në rrugën e terrorit dhe vrasjeve”/ Gazetari shpërthen kundër shtypjes së protestave
kosova.info
Demaj – Pal Lekajt: Për të debatuar me PShDK’në duhet t’i kesh duart e pastërta
cna.al
Ilir Meta “kërcënon” Bashën/ Zbulohet loja e presidentit, një tjetër opozitë në horizont?
lexo.com.al
Shije e ulët në letërsi
Me udhëzim të Presidentit Erdoğan, institucionet turke ndihmojnë Shqipërinë pas tërmetit
shqiptarja.com
Risia e DPSHTRR në mbrojtje të mjedisit, tarifa zero për mjetet elektrik
portalb.mk
Sot mbledhja e ministrore e BE-së, komentuan Stef Bllok, Zoran Zaev dhe Bujar Osmani
balkanweb.com
“Isha më i kritikuari për poezi hermetike”, rrëfehet Moikoim Zeqo: Nga miqësia me Kadarenë te përplasja me Ramizin e Nanon
kosova-sot.info
Eksperti i sigurisë alarmon rëndë Kosovën: Ja nga çka duhet të ketë kujdes...
vizionplus.tv
10 fëmijë refugjatë ndalohen në Devoll bashkë me familjet
koha.net
Shenjëzimi i rrugëve, peng i ankesave të operatorëve në OSHP
newsbomb.al
Përplasje mes autoriteteve dhe minoriteteve në Mal të Zi, shkak simbolet etnike
rtsh.al
Shqipëria dhe Gjermania firmosin marrëveshje për menaxhimin e mbetjeve urbane
Shefja e misionit të OSBE/ODIHR mbërrin në selinë blu, takon Bashën
epokaere.com
Kandidatët për deputetë akuzojnë komisionarët për manipulim të votave
telegrafi.com
Tomë Gashi kërkon nga ministri në detyrë, Abelard Tahiri që ta dorëzojë raportin e Institutit zviceran mbi vdekjen e Astrit Deharit
cna.al
Skandali me lobimet ruse të Lulzim Bashës/ Prokuroria bën lëvizjen e radhës
cna.al
Pse Lulzim Basha e çon debatin tek Venecia dhe Presidenti
Aliu, Bujari e Musa nuk janë aspak më të mirë se Asim Musa
rtsh.al
Holanda: Shqipëria duhet të tregojë më shumë progres; Finlanda: Duhet të shohim se çfarë thonë vendet anëtare
shqiptarja.com
5 me 4/ Përçarje brenda opozitës së re! Grupi demokrat drejt shkrirjes! Korab Lita: Hajdari deklaroi dorëheqjen (VIDEO)
shekulli.com.al
Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutojnë sot për zgjerimin e Unionit
lexo.com.al
Sherr në Dibër/ Motrat bëjnë për spital kunatën dhe i drejtojnë…
infoglobi.com
SHBA tërheqin të gjitha trupat e mbetura nga Siria veriore
infoglobi.com
Hetime rreth zarfeve që dyshohet se shkaktuan helmim
rtsh.al
Nis punimet Asambleja e Përgjithshme e Interpolit

Shqiptarëve u duhen dhe Haradinaj të tjerë

Koha Jone 26.06. 19:32

Shqiptarëve u duhen dhe Haradinaj të tjerë

Nga Zef Sulejmani – Historia e Shqipërisë është sa e lavdishme por dhe komplekse. Në periudhat e ndryshme kanë nxjerrë figura të mëdha me të cilat, me të drejtë krenohen shqiptarët që nga Pirro e këndej, historia na bën krenarë, se ne shqiptarët jemi një komb që e kemi ne traditë, e kemi në Gen që »»»

kohajone.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining